• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie (6 opinii)

Szukasz swojego pierwszego mieszkania, domu, chciałbyś zamienić na większe, a może czas na zakup działki? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje ci inspiracji i pomysłu jak wykończyć wnętrze, nie wiesz, z jakich materiałów skorzystać? Chcesz się dowiedzieć jak szybko i bezpiecznie sfinansować zakup nieruchomości? Przyjdź na Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbędą się 18 i 19 lutego w ERGO ARENIE.

WSTĘP WOLNY

Na zainteresowanych zakupem nieruchomości czekać będzie blisko stu wystawców oraz kilkunastu niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych.

Mieszkania i kredyty
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to kompleksowy przegląd oferty domów i mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego z: Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta. Każdy z odwiedzających znajdzie lokum dostosowane do swoich potrzeb. Pierwsze wiosenne targi w Trójmieście gromadzą największych deweloperów m.in: EURO STYL, POLNORD, ATAL, BUDIMEX, JW. CONSTRUCTION, PB GÓRSKI, PB KOKOSZKI, PB DOMESTA, SEMEKO, MODERNA HOLDING, którzy zaprezentują bogatą ofertę mieszkań w nowych lokalizacjach i w tych oddanych już do użytkowania. Warto na targach skorzystać z oferty kredytowej banków (PEKAO SA, PKO BP, DEUTSCHE BANK) oraz pośredników finansowych (m.in.: Murator Finanse, Credit In, Contact Finance, Doradza.pl). Można będzie przeprowadzić symulację wysokości i warunków kredytu czy ocenić ryzyko zakupu mieszkania, dowiedzieć się od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu, jak uniknąć rejestrów kredytowych.

Porady, warsztaty, seminaria
Najważniejszym punktem programu Targów będzie debata poświęcona rządowemu programowi Mieszkanie Plus: pod hasłem Mieszkanie Plus szansą na dostępne cenowo mieszkania? Ten rządowy program jest adresowany do setek tysięcy polskich rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na kredyt lub najęcie na zasadach rynkowych, a równocześnie nie mogą liczyć na lokum od gminy ze względu na zbyt wysokie zarobki. Jednak czy zaproponowane przez rząd rozwiązania umożliwią realizację celu, jakim jest zwiększenie dostępności mieszkań w czynszówkach? Gdzie będą one budowane? Jaki będzie czynsz? Czy takie mieszkanie będzie można przejąć na własność? Czy program może być zagrożeniem dla deweloperów, właścicieli wynajmujących mieszkania oraz agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami? Takich pytań jest więcej, a spróbują na nie odpowiedzieć uczestnicy debaty, którą poprowadzi Marek Wielgo: Jacek Kusiak, prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik, Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży Euro Styl; Artur Serowik, dyrektor zarządzający Słoneczne Wzgórza; Marcin Żurawski, kierownik oddziału Dom&House, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Gościem specjalnym debaty będzie Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Wszyscy zainteresowani własnym mieszkaniem kupią je na targach - bezpiecznie i w korzystnej cenie - dzięki bogatemu programowi otwartych wykładów prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Szczególnej uwadze polecane są spotkania ze specjalistami od finansów m.in.: wykłady dotyczące pierwszego kredytu hipotecznego, czyli praktyczny poradnik dla każdego, ciekawie zapowiadają się także warsztaty pod hasłem: praktyczne porady przy ubieganiu się o kredyt, czy wykład: kredyt czy wynajem kalkulacja kosztów. Goście targów poznają od podszewki program Mieszkanie+, dowiedzą się jak i co zrobić, aby dostać dofinansowanie z obecnie funkcjonującego programu MdM. Nie do przecenienia są także techniczne wskazówki - jak uniknąć błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera - porady i sugestie na co zwrócić uwagę, czy warsztaty poświęcone aranżacji wnętrz: na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania, jak obliczyć koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim. Dla ciekawych przygotowano także cykl wykładów omawiających wynajem mieszkań.

Atrakcje i akcje społecznie użyteczne
Na gości targów czeka konkurs z nagrodami. Do wygrania: aranżacja (projekt) kuchni lub łazienki, armatura łazienkowa, narzędzia przydatne w każdym domu i mieszkaniu oraz wyciąg kuchenny firmy ELICA. Nagrody dla laureatów ufundowały firmy: FERRO, HITACHI, Pracownia WYTWÓRNIA WNĘTRZ oraz STUDIO DOMLUX.

Ponadto w ciągu dwóch dni targowych goście targów będą mogli wspierać inicjatywy prospołeczne, m.in.:
akcję "Oddaj krew". Przed halą ERGO ARENA w sobotę i w niedzielę w godzinach 10.00-14.00 czekać będzie KRWIOBUS
akcję charytatywną na rzecz pomocy hospicjum: w stoisku Fundacji Pomorze Dzieciom można będzie otrzymać ręcznie robione aniołki i serduszka w zamian za datek

WSTĘP NA TARGI
18-19 lutego (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
ERGO ARENA, Plac Dwóch Miast 1
WSTĘP WOLNY
 
odwiedzający targi otrzymują czasopisma o tematyce wnętrzarskiej, budowlanej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • ide

  • 4 4

 • niektóre mieszkania to jak produkty z biedronki

  fajne opakowanie, niby odpowiedni smak, ale po tym tylko s r a czka

  • 16 1

 • Ide powęszyć

  • 0 0

 • byłem i ....

  szczęka mi opadła, że takie imprezy w Polsce są możliwe. W naszym Gdańsku !
  Na prawdę jestem pod wrażeniem ile firm wystawia się i ile ludzi. Najważniejsze - swoje załatwiłem, na poniedziałek umówiona umowa przedwstępna. Od trzech tygodni nie mogłem doprosić się rabatu a dzisiaj: CYK nie ma problemu! (pewnie sprzedawcy musieli mieć wynik po targach).

  • 1 2

 • Chce mi sie hostesy

  Może nawet trochę gruba być byleby chętna

  • 1 0

 • znowu będą tanie szeregówki

  i bloki o wdzięcznych nazwach w szczerym polu teoretycznie"tylko 10 minut od centrum"
  dla równowagi apartamenty 35 m kw na wyspie spichrzów za 900tys w 10piętrowej "nowoczesnej" kamienicy, która to na dziesięciolecia "upiększy" gdańskie Główne Miasto

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.