stat
PATRONAT

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie (29 opinii)

Zapraszamy na premierowe Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbędą się w dniach 28 lutego i 1 marca w hali ERGO ARENA.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to kompleksowy przegląd oferty domów i mieszkań - nowych i "z drugiej ręki", a także okazja do uzyskania informacji o aktualnych warunkach kredytowych. Swoją ofertę zaprezentują: deweloperzy, banki i pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Na Targach: promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty oraz... aktualne oferty wszystkich typów nieruchomości z rynku wtórnego w organizowanym przez Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Centrum Rynku Wtórnego. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum, z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków. Na pierwszych zwiedzających czekają miłe niespodzianki: wejściówki na mecz PGE Atom Trefl Sopot (siatkówka żeńska) i na Trefl Sopot (koszykówka męska).

W Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE wezmą udział najwięksi trójmiejscy deweloperzy, m.in.: Allcon Osiedla, Euro Styl, Grupa Inwestycyjna Hossa, Inpro, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Semeko Grupa Inwestycyjna oraz ogólnopolskie firmy budujące na tym rynku: BPI Polska, Eco Classic, JW CONSTRUCTION, Murapol, Robyg.

Nie zabraknie zapowiedzi nowych inwestycji. Na targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE nastąpi pierwsza odsłona nowego, dużego osiedla zlokalizowanego na granicy gdańskiej Oliwy i Przymorza, a dokładnie na terenach gdzie do niedawna znajdowały się Międzynarodowe Targi Gdańskie. Kompleks nosi nazwę IDEA i jest realizowany przez firmę EURO STYL. Z materiałami zapowiadającymi nową inwestycję będzie można zapoznać się na stoisku targowym dewelopera, a zaraz po oficjalnym otwarciu targów EURO STYL przeprowadzi prezentację dla prasy podczas, której projektanci zdradzą szczegóły tego wyjątkowego projektu.


Mieszkanie dla Młodych bez porównania bardziej dostępne
Dzięki podniesieniu od 1 stycznia 2015 w Gdańsku tzw. wskaźnika odtworzeniowego metra kwadratowego do nieco ponad 5,3 tys. zł/m2 wzrosła oferta deweloperów mieszcząca się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych. Mieszkania dla Młodych można kupować też w gminach sąsiadujących z Gdańskiem takich jak: Cedry Wielkie, Gdynia, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Sopot, Stegna, Żukowo, gdzie aktualnie obowiązujący limity cen, w których należy się zmieścić, żeby skorzystać z programu dopłat wynosi 4 912,88 zł/m2. W pozostałych gminach województwa pomorskiego obowiązuje od 1 stycznia 2015 limit ceny za 1 metr kwadratowy mieszkania w wysokości 4 522,65 zł. Bogatą ofertę mieszkań mieszczących się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych prezentują na Targach wszyscy obecni wystawcy.

Z myślą o zainteresowanych programem Mieszkanie dla Młodych odbędzie się na Targach w sobotę spotkanie: Mieszkanie dla Młodych - szansa na pieniądze od Państwa - jak i kiedy?

Z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych mogą korzystać osoby do 35 roku życia, w tym single, przy zakupie swojego pierwszego mieszkania kupionego od dewelopera, lub osoby, które zbudują dom jednorodzinny. Pomoc państwa zakłada dofinansowanie wkładu własnego, pomoc w spłacie części kredytu lub możliwość odzyskania części VAT za materiały użyte do budowy domu. Przy wypłacie kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o kwotę dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Klient zaciąga kredyt w banku komercyjnym, który podpisał umowę z BGK. Po uruchomieniu kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o sumę dofinansowania i zwraca się do BGK o zwrot środków.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady
Część wystawiennicza jest uzupełniona programem merytorycznym: wykładami, specjalistycznymi poradami, raportami nt. rynku mieszkaniowego. W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z zakresu finansowania inwestycji: zainteresowani poznają kredyty hipoteczne od kuchni, a także fakty i mity na ich temat, dowiedzą się także, od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu. Szczególnej uwadze polecane są spotkania pod hasłem: "Frank szwajcarski - co robić z wysokim kursem - analiza i rozwiązania". Omawiane będą także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym oraz rozliczenia podatkowe przy wynajmie nieruchomości. Z projektantami wnętrz odwiedzający targi zaaranżują własny dom czy mieszkanie, dostosują do własnych potrzeb mieszkanie od dewelopera, przebudują mieszkanie z rynku wtórnego. W stoisku Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można będzie uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.


WSTĘP NA TARGI
28 lutego - 1marca (sobota-niedziela) w godzinach: 10:00-17:00
Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1

Bilety: normalny 10 zł, rodzinny 15 zł

parking przed halą ERGO ARENA w trakcie targów - bezpłatny

Przeczytaj także

Opinie (29) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni