• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Festiwal Italo Disco

Planowany konkurs
 • środa, 31 lipca 2024, godz. 20:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  157 - 260
  Kup bilet

To będzie bardzo gorący wieczór w Sopocie. Włoskie klimaty nad Bałtykiem. Muzyka, dynamiczne rytmy, taniec, radość i zabawa. W Operze Leśnej w Sopocie 31 lipca o g.20 wystąpią gwiazdy Italo Disco. Zapowiada się znakomita impreza, nie tylko na scenie, ale również na widowni.

W środku lata, ostatniego dnia lipca, w polskiej Perle Bałtyku, w legendarnej Operze Leśnej na scenie pojawi się czterech kultowych wykonawców Italo Disco: Gazebo, Ken Laszlo, Fred Ventura i Vince "Scotch" Lancini.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Imprezę poprowadzi Marek Sierocki. Nie zabraknie w sopockim amfiteatrze tanecznych przebojów takich, jak: I like Chopin, Dolce Vita, The Years, Tonight czy Take me up, a rytmy rodem z Itali porwą wszystkich do tańca.

Marek Sierocki zwraca uwagę, że siłą tych utworów jest ich melodyjność. - Przy włoskich piosenkach świetnie śpiewa się w samochodzie. Bo każda jest taka zgrabna i da się zanucić. Polacy uwielbiają te włoskie taneczne przeboje. - .... jak gram te hity na różnych imprezach, to one się sprawdzają, a śpiewają je nawet panowie. - śmiał się Marek Sierocki.

I dla tych wszystkich, którzy przed laty bawili się przy Italo Disco oraz nowych fanów tej muzyki organizowany jest właśnie ten Festiwal.

Można rzec - Mama Mia - tego jeszcze nie było.

Gazebo (Paul Mazzolini)

W 1983 roku Paul podpisał kontrakt z Baby Records i wydał swój pierwszy album zatytułowany po prostu "Gazebo". Pochodzący z niego singel "I like Chopin" dotarł na pierwsze miejsca list przebojów wielu krajów, w tym: Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Belgii, Kanady, Japonii, Portugalii, Hongkongu, Korei w Singapurze, Turcji oraz w pierwszej dziesiątce w wielu innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii. "Italo By Numbers" z 2018 roku to ostatnia produkcja Paula. nagrał nowe wersje hitów z lat osiemdzisiątych: "Self Control", "Tarzan Boy", "Happy Children" "Easy Lady", "Survivor" "People From Ibiza" i niektóre własne klasyki, takie jak "I Like Chopin", "Masterpiece i "Dolce Vita".

Ken Laszlo (Gianniego Corainiego)
Jego kariera rozpoczęła się w 1980 roku. Jego pierwszym hitem w Europie był singiel "Hey Hey Guy" z 1984 r., a kolejne hity to: "Tonight", "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8", "Mary Ann", "Everybody Is Dancing", "Baby Call Me", "Glasses Men" i "Don't Cry. Wiele piosenek Laszlo śpiewa pod własnym nazwiskiem, a wiele innych pod pseudonimami, takimi, jak: Ric Fellini, DJ NRG i Ricky Maltese. Jego najnowsze single to "Leather Man" i "Time Of My Life". Pracuje nad kolejnym albumem, który ukaże się wkrótce. Koncertuje na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej.

Fred Ventura
Muzyczna podróż Freda Ventury rozpoczęła się w1979 roku. Był perkusistą w zespołach punkowych i nowofalowych, potem został wokalistą State Of Art. Potem rozpoczął karierę solową, pisząc i nagrywając piosenki electro pop. Od 1983 do 1989 wydał jedenaście 12 maksisingli i jeden album oraz wiele innych wydawnictw pod różnymi pseudonimami. Jego współpraca z legendarnymi producentami Italo, takimi jak Turatti & Chieregato oraz Farina i Crivellente, nad piosenkami takimi jak The Years (Go By) i Wind Of Change przyniosła mu światową popularność. Od końca lat osiemdziesiątych zajmuje się produkcją i remiksowaniem artystów włoskich i międzynarodowych, szukaniem mlodych talentów oraz produkcją własnej muzyki pod różnymi pseudonimami, takimi jak Vibrazioni Productions, Active, Gray Area, a ostatnio jako Bedroom Rockers.

Vince "Scotch" Lancini
Na początku lat osiemdziesiątych Vince Lancini rozpoczął karierę w zespole Scotch, którego był współzałożycielem. W ciągu kilku lat muzycy nagrali dwa albumy, z których pochodzi osiem singli, które dotarły na szczyty wielu europejskich list przebojów. Zostały wyróżnione złotymi płytami w Niemczech, Francji, Szwecji i w Austrii. Najważniejsze utwory SCOTCH to: DISCO BAND (słynna piosenka o kaszlu) TAKE ME UP, MIRAGE (wersja po angielsku i refren po włosku: "Dziś księżyc przyniesie nam szczęście...") DELIRIO MIND (piosenka, która zasłynął w Europie początkiem śpiewanym w stylu "opery lirycznej") i PICTURES.
sie 2-4

piątek - niedziela

Gdańsk Sopot Gdynia
bilety 59 - 189 zł
Kup bilet
sie 8-10

czwartek - sobota, godz. 15:00

bilety 265 zł
Kup bilet

Opinie