• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy (4 opinie)

 • Kalendarz
  20 listopada - 31 grudnia 2020, godz. 11:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  wstęp wolny

Świąteczne zakupy online: smakołyki, prezenty, dekoracje, rękodzieło. Magiczna atmosfera i mnóstwo niespodzianek. Zapraszamy, po raz pierwszy na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kupując prezent na www.bozonarodzeniowy.pl wspierasz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku i małych przedsiębiorców.

Obecny rok jest inny niż te, które znaliśmy dotychczas, dlatego inny będzie też Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystkich jego miłośników zapraszamy do odwiedzenia
WIRTUALNEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO 2020.

Wirtualny Jarmark BożonarodzeniowyStworzyliśmy jarmark w scenerii zimowego miasteczka. Staraliśmy się jak najbardziej oddać świąteczną atmosferę, bo przecież #SWIĘTASIĘODBĘDĄ  Tak więc, zapraszamy na świąteczne sprawunki on-line, od 20 listopada do 31 grudnia.

Wzdłuż uliczek: Łosia Lucka, św. Mikołaja, Bałwankowej czy Prezentowej rozmieściliśmy "domki", stoiska naszych wystawców i partnerów. Klikając w każdy z nich, będzie można trafić bezpośrednio do sklepu wystawcy i zrobić w nim świąteczne sprawunki. Co będzie można kupić i to nie tylko na świąteczny prezent? Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy będzie można kupić symbol naszego Jarmarku, niezwykłe, drewniane, figurki dziadków do orzechów. Do korzystania ze swoich usług zachęcają lokalni gastronomowie - voucher na romantyczną kolacje, bon na świąteczny catering, świeżo palona kawa czy czekoladowe praliny, to także świetny pomysł na prezent. Nie zabraknie też miodów, orzechów w karmelu pięknie zdobionych pierników i przypraw z całego świata, które dodadzą smaku Świętom. Spraw sobie i bliskim radość, a jednocześnie wesprzyj małych przedsiębiorców. 

Kubek do grzańca, to już nasza jarmarkowa tradycja! Więc absolutnie nie może go zabraknąć w tym roku. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu on-line (https://sklep.visitgdansk.com/pl/), który prowadzić będziemy we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną. Tu czekać będą gdańskie pamiątki oraz limitowana seria oficjalnych jarmarkowych upominków, a wśród nich:
• kubek do grzańca - kolejny do kolekcji
• skarpetki w świąteczny wzór - obowiązkowy element grudniowych stylizacji
• karty do gry - idealna propozycja rozrywki na zimowe wieczory. Tradycyjna talia lub Czarny Piotruś
• zakładka - niezbędny dodatek do każdego mikołajkowego, książkowego prezentu
• komin, którym można zasłonić usta i nos - ten element garderoby, pewnie będzie towarzyszył nam jeszcze przez jakiś czas

Wszystko to, w urocze jarmarkowo-świąteczne desenie, ucieszą z pewnością nie tylko wielbicieli gdańskiego jarmarku. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC.

Ale jarmark to nie tylko handel, to cudowna przedświąteczna atmosfera. Dlatego na stronie, oprócz możliwości zrobienia zakupów znajdzie się też wiele atrakcji. Dla najmłodszych będą to kolorowanki i zagadki, dla wszystkich, przepisy na rozgrzewające grzańce (które najlepiej smakują w jarmarkowych kubeczkach), konkursy i kalendarz adwentowy.

Od 1 do 24 grudnia będziemy otwierać kolejne okienka w kalendarzu. Na profilu (https://www.facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk) czekać będzie kalendarzowe zadanie - inne każdego dnia. Kto je wykona i udokumentuje zdjęciem, które umieści jako komentarz pod postem, może zdobyć nagrodę. Codziennie autora/autorkę najciekawszego zdjęcia będziemy nagradzali upominkiem z limitowanej serii jarmarkowych upominków.

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE
Choć Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tradycyjnej formie, to Gdańsk stroi się na Święta! W sobotę, 5 grudnia, w czterech lokalizacjach: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana staną świąteczne iluminacje i dekoracje, które będzie można podziwiać w czasie spacerów - pamiętając oczywiście o zachowaniu zalecanego dystansu. Partnerem wszystkich gdańskich iluminacji w tym roku jest SAUR Neptun Gdańsk.

W trosce o zdrowie mieszkańców, którzy w ubiegłych latach licznie odwiedzali Park Oliwski, podjęto decyzję o przeniesieniu części świetlnych atrakcji , m.in. świetlistych kurtyn do Parku Reagana. Po raz pierwszy, nad Targiem Węglowym rozbłyśnie gwiaździsty dach! Świetliste bombki, giganty bramy, kareta  z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami do orzechów to tylko część dekoracji, które wprowadzą nas w świąteczny klimat.


Opinie (4) 1 zablokowana

 • Publiczne przeklinanie (1)

  Ale ostatnie transparenty z wylgaryzmami i obraźliwe okrzyki na ulicach to już nie są objete zadeklarowaną "przemocą słowną" ?

  • 11 7

  • Hahaaaa, bo to jest wulgarność poprawna politycznie, taka "mojsza", w odróżnieniu od wulgarności "twojszej" czyli nie POwskiej. I jesteśmy w Gdańsku!

   • 3 1

 • Masakra

  Rynki działają a dlaczego nje jarmark

  • 10 0

 • inicjatywa świetna

  tylko przy zarobkach 2000pln mc ciężko kupić bombke za 200 + wędline po 150pln/kg
  na pewno się rozwinie jak ludzie zaczną więcej zarabiać ( mam na myśli zwiększy się siła nabywcza cebuliona) Chętnie bym kupił parę rzeczy , mniej lub bardziej potrzebnych ale nie zostawię pół pensji. Szkoda bo też i lokalne firmy nie zarobią i tak w kółko to się kręci.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.