• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Gwiazdkowy

mar 10

niedziela, godz. 11:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 17

niedziela, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
Jarmark Gwiazdkowy jest imprezą handlową i kulturalno-rozrywkową, organizowaną przed świętami Bożego Narodzenia na Targu Węglowym w Gdańsku. Na ok. 200 stoiskach handlowych oferowane są upominki, ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka i wigilijne smakołyki.

Części handlowej towarzyszą ponadto konkursy i atrakcje dla dzieci, m.in. spotkania ze św. Mikołajem, który przyjmuje skierowane do niego listy oraz pozuje do pamiątkowych fotografii.

Niepowtarzalny klimat zakupów przyciąga gdańszczan poszukujących mikołajkowych i gwiazdkowych prezentów.

Organizowana na Targu Węglowym w obrębie historycznego centrum Gdańska impreza, wpisała się trwale w świąteczny pejzaż miasta.

Program

 • Światło tworzy klimat!
  Jarmark Gwiazdkowy zadebiutuje w tym roku w blasku świateł! Rozmieszczone wokół kramów i pawilonu świąteczne iluminacje nadadzą miejscu bajkowego i nastrojowego charakteru.

 • Św. Mikołaj rozdaje słodycze, czyta bajki, pozuje do pamiątkowych fotografii
  Codziennie od 6 do 22 grudnia w godz. 14.00 - 17.00

 • Jedyna w mieście Gwiazdkowa Poczta
  Opieczętuje złotym stemplem kartki i listy świateczne.
  Codziennie od 2 do 22 grudnia w godz. 12.00 - 18.30.

 • Jedyna w mieście Poczta ze św. Mikołajem!
  Mikołaj rozdaje słodycze i pomaga wysłać listy z życzeniami do swojej siedziby w Finlandii.
  Codziennie od 6 grudnia w godz. 16.00 - 17.00.

 • Twoje zdjęcie ze św. Mikołajem
  codziennie od 6 grudnia /oprócz czwartków/ o godz. 15.00
  Fotografia następnego dnia ukaże się w Dzienniku Bałtyckim!

 • Spotkania z bajkopisarzami
  Przy współpracy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowane zostaną spotkania z autorami bajek dla dzieci. Spotkania połączone ze sprzedażą i podpisywaniem książek.
  - 4 grudnia w godz. 17.00-19.00. Spotkanie z Barbarą Gawryluk - autorką książek dla dzieci i młodzieży.
  - 16-17 grudnia w godz. 17.00-19.00. Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke - autorem książek dla dzieci i młodzieży. Laureatem Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

 • Wikliniusz Gdański - wyjątkowy dzwon

 • Gwiazdkowe Radio Jarmarkowe
  Kolędy i świąteczne piosenki emitowane na terenie Jarmarku.
 • Rozjaśnij Hospicyjen Niebo
  Akcja Charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.Akcja charytatywna "Gorące Serca w Środku Zimy"

Od 2004 roku z inicjatywy Międzynarodowych Targów Gdańskich SA podczas Jarmarku Gwiazdkowego prowadzona jest akcja charytatywna "Gorące serca w środku zimy". Zebrane fundusze przeznaczane są na potrzeby Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Paczka od serca
Niezwykła kolekcja - wystawa paczek przeznaczonych na licytację, ofiarowanych przez znanych aktorów, sportowców, pisarzy i muzyków. Paczki zawierają przedmioty wiążące się z osobą ofiarodawcy, życzenia i autograf. Paczki eksponowane są na wystawie w czasie Jarmarku Gwiazdkowego.

Rozjaśnij hospicyjne niebo
Konkurs Plastyczny dla uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Tegoroczny temat brzmi: Anioły, gwiazdki, choinki, ozdoby świąteczne. Wszystkie nadesłane prace będzie można obejrzeć na Jarmarku Gwiazdkowym. Nagrodzone zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w pawilonie na Targu Węglowym.

Niebiańska Galeria
Stoisko charytatywne prowadzone przez Hospicjum - tu można będzie obejrzeć wszystkie prace wykonane przez dzieci w ramach Konkursu, a otrzymane za nie datki wspomogą działalność Hospicjum.

Na ubiegłoroczny konkurs nadesłano ponad 1500 prac ze 112 szkół! Zebrane dzięki nim fundusze w kwocie 3 894,10 zł przeznaczone zostały na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Paczka od serca
Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA po raz piąty serdecznie zapraszają aktorów, pisarzy, sportowców, muzyków, dziennikarzy do przygotowania "Paczek od Serca", zawierających przedmioty wiążące się z osobą ofiarodawcy, o wartości przede wszystkim pamiątkowej, z dołączonymi życzeniami i autografem.

Wszystkie paczki wystawione zostaną na licytację na antenie radiowej, a obejrzeć będzie je można na wystawie zorganizowanej w grudniu podczas Jarmarku Gwiazdkowego. Zebrane fundusze w całości przeznaczone zostaną na rzecz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

W ubiegłych latach udziałem w akcji zaszczycili nas m. in. Sylwia Gruchała, Krystyna Janda, Otylia Jędrzejczak, Anna Maria Jopek, Małgorzata Kożuchowska, Monika Olejnik, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Danuta Stenka, Hanna Śleszyńska, Grażyna Torbicka, Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Kamil Durczok, Robert Gliński, Krzysztof Globisz, Kabaret Mumio, Marek Kamiński, Marek Kondrat, Robert Korzeniowski, Tomasz Lis, Szymon Majewski, Wojciech Mann, Leszek Możdżer, Krzysztof Penderecki, Mariusz Pudzianowski, Jerzy Radziwiłowicz, Grzegorz Skawiński, Muniek Staszczyk, Zbigniew Zamachowski.

Konkurs plastyczny
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA - organizator Jarmarku Gwiazdkowego oraz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i uczestników warsztatów terapii zajęciowej województwa pomorskiego do wzięcia udziału w towarzyszącym Jarmarkowi

13. Konkursie Plastycznym
"Rozjaśnij Hospicyjne Niebo"

Nadesłane prace - anioły, gwiazdy, choinki i ozdoby świąteczne oceni Jury, które wyłoni laureatów nagrody Grand Prix i przyzna wyróżnienia. Oceniana będzie oryginalność pomysłu, estetyka wykonania i funkcjonalność.

Wszystkie prace będzie można obejrzeć na Jarmarku Gwiazdkowym. Nagrodzone zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w pawilonie na Targu Węglowym, pozostałe wystawione zostaną w "Niebiańskiej Galerii", a otrzymane za nie datki wspomogą działalność Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Na ubiegłoroczny konkurs nadesłano ponad 1500 prac ze 112 szkół! Zebrane dzięki nim fundusze w kwocie 3 894,10 zł przeznaczone zostały w całości na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Konkurs będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem, a uzyskane środki, pozwolą po raz kolejny wesprzeć ten szlachetny cel.

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież z kierowanej przez Państwa szkoły do udziału w Konkursie!
(więcej Konkurs plastyczny)

Opinie