• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Gwiazdkowy (8 opinii)

kwi 28

niedziela, godz. 09:00 - 15:00

Wstęp wolny

w każdą sobotę (od 31.08 do 26.10.2024), godz. 9:00 - 13:00

Gdańsk, Piecki-Migowo skwer przy...
Wstęp wolny
Jarmark Gwiazdkowy jest imprezą handlową i kulturalno-rozrywkową, organizowaną przed świętami Bożego Narodzenia na Targu Węglowym w Gdańsku. Na ok. 200 stoiskach handlowych oferowane są upominki, ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka i wigilijne smakołyki.

Części handlowej towarzyszą ponadto konkursy i atrakcje dla dzieci, m.in. spotkania ze św. Mikołajem, który przyjmuje skierowane do niego listy oraz pozuje do pamiątkowych fotografii.

Niepowtarzalny klimat zakupów przyciąga gdańszczan poszukujących mikołajkowych i gwiazdkowych prezentów.

Organizowana na Targu Węglowym w obrębie historycznego centrum Gdańska impreza, wpisała się trwale w świąteczny pejzaż miasta.

Światło tworzy klimat!

Jarmark Gwiazdkowy rozświetlą świąteczne iluminacje. W centralnym miejscu Targu Węglowego ustawione zostaną figury aniołów - dwie trzymetrowe rzeźby świetlne wykonane w technologii światła ledowego. Specjalną oprawę zyskają również zewnętrzne ściany pawilonu, poprzez zainstalowane wokół węże i figury świetlne. W oknach gwiazdkowego pawilonu pojawią się natomiast podświetlone przepiękne, bajkowe ilustracje w świątecznym klimacie. Dodatkowo świecącymi gwiazdami udekorowane zostaną wszystkie stoiska typu "Kamieniczki Gdańskie".

Niecodzienne atrakcje!

Spotkania ze św. Mikołajem
św. Mikołaj codziennie rozdawać będzie słodycze, składać świąteczne życzenia, przyjmować napisane do niego listy i pozować do pamiątkowych fotografii. Na pamiątkę niezwykłego z nim spotkania obdarowywać będzie również najmłodszych własnoręcznie podpisanym listem o treści: "Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały".

Rozjaśnij Hospicyjne Niebo
Akcja Charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Wikliniusz Gdański
Niezwykłych rozmiarów wiklinowy, rozświetlony dzwon.

Gwiazdkowe Radio Jarmarkowe
Kolędy i świąteczne piosenki emitowane na terenie Jarmarku.

Rozjaśnij Hospicyjne Niebo

Od 2004 roku z inicjatywy Międzynarodowych Targów Gdańskich podczas Jarmarku Gwiazdkowego prowadzona jest akcja charytatywna "Gorące serca w środku zimy". Zebrane fundusze przeznaczane są na potrzeby Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Paczka od Serca
Niezwykła kolekcja - wystawa paczek przeznaczonych na licytację, ofiarowanych przez znanych aktorów, sportowców, pisarzy i muzyków. Paczki zawierające przedmioty wiążące się z osobą ofiarodawcy, życzenia i autograf, eksponowane będą na wystawie w czasie Jarmarku gwiazdkowego. "Paczki od serca" licytowane będą na antenie Radia Gdańsk w dniach 7-18 grudnia.

Gwiazdy, Gwiazdki i Gwiazdeczki
Konkurs Plastyczny dla uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w "Niebiańskiej Galerii" na terenie Jarmarku. W tym roku nadesłana została rekordowa liczba prac - ponad 2.000 z blisko 200 szkół!!! Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Jarmarku gwiazdkowego - w sobotę 12 grudnia

Niebiańska Galeria
Stoisko Hospicjum - na którym wystawione zostaną wszystkie prace nadesłane na konkurs, otrzymane za nie datki wspomogą działalność Hospicjum.

Opinie (8) 2 zablokowane

 • porażka

  znow kolejny wieśmark :/ jak nie dominikański to świąteczny i non stop to samo :/

  • 1 0

 • haha opinia ponizej jest niezła...hahaha

  • 0 0

 • hmm

  Na jarmarku faktycznie nie jest za ciekawie..sa ładne rzeczy ale można je też kupić i w zwykłym sklepie i do tego o połowę taniej.Jarmark to okazja dla złodziei!Powinna tam być jakakolwiek ochrona.
  Ale każdy ma prawo wyboru.Albo idzie,albo nie..
  Ja osobiście jestem co roku na jarmarku,bo lubie sobie pooglądać świąteczne rzeczy..rzadko kiedy tam coś kupie,ale przejśc sie można..
  A trakcją napewno dla dzieci jest Mikołaj,choć wyglada dość sztucznie :)ale jest..
  Pozdrawiam wszystkich i życze Wesołych Swiąt,oraz udanych zakupów:)

  • 0 0

 • a staniki beda

  znowu te same

  • 0 0

 • oszustwo (1)

  moje dziecko jest pod opieą hospicjum i jakoś nie widać pomocy.sami wszystko kupujemy i organizujemy-pampersy,podkłady,pianki,łóżko,materac itp....ta akcja to jedna wielka ściema-paczki zresztą też,dostajemy same ochłapy,bo resztę zabierają w centrum wolontariatu.ludzie zastanówcie się komu pomagacie-instytucji czy ludziom?????

  • 0 0

  • szkoda wolontariuszy

   to przykre, jest Pan b. zgorzkniałą osobą być może z powodu cierpienia, moja córka jest wolontariuszka i wiem że nie czerpie żadnych korzyści z tego że niesie innym pomoc, to przykre że opowiada Pan takie głupstwa, instytucje lepiej lub gorzej zorganizowane jednak pomagają takim osobom które są w potrzebie sądzę że te ochłapy niejednokrotnie to przejaw dobrego serca.Dziwię się że wypisuje Pan takie rzeczy, poza tym razem tworzymy naszą rzeczywistość może zamiast krytykować poprostu zakasze Pan rękawy pomoże innym i naprawdę zobaczy wszystko od tzw. "kuchni" przekona się Pan wtedy że to kawał bardzo ciężkiej pracy "za darmo" Proszę Pana.

   • 0 0

 • Mi sie podoba i lubie chodzic na jarmark- gwiezdny i dominiskanski- co roku!

  • 0 0

 • jest ok

  czy dominikański czy świąteczny oba są ok a czego ten pirwszy by się spodziewał słonia na złotym łańcuchu ważne że wszystko jest w jednym miejscu

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.