• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jarmark Bożonarodzeniowy (35 opinii)

Przedmioty z duszą, wigilijne smakołyki, lodowisko dla najmłodszych, gdańskie anioły, Kraina baśni bez waśni - to tylko niektóre atrakcje Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzieci ucieszy z pewnością przejażdżka Wenecką Karuzelą, Polarną Strzałą i wizyta pary prawdziwych reniferów - Rudolfa i Kometka. Targ Węglowy na trzy tygodnie stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Gdańsku!

 
Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!
Atrakcji nie zabraknie. Już pierwszego dnia na Targ Węglowy zawitają, prosto znad Motławy, św. Mikołaj i Królowa Śniegu ze swoją barwną świtą, by uroczyście rozświetlić Choinkę małych gdańszczan. Drzewko udekorowane będzie ozdobami wykonanymi przez dzieci. Na jarmarku zagości po raz pierwszy! Od tego dnia Mikołaja będzie można już spotkać codziennie. A kto będzie miał szczęście, ten otrzyma nie tylko słodki upominek, ale i pamiątkową pocztówkę z dedykacją: Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!


Światło tworzy klimat
Atmosferę miejsca stworzy oryginalna, budująca nastrój scenografia. Na jarmark wieść będą dwie nowe, przepięknie iluminowane bramy wejściowe i trzy świetliste, 3-metrowe bombki giganty! Najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne będzie też można podziwiać dzięki wystawie zdjęć z 5. edycji ogólnopolskiego konkursu Polsko, świeć się z Energą!

Jarmark, jak z bajki!
Jarmark pełen będzie urokliwych zakątków i świątecznej muzyki. Między kramami wędrować będziemy świątecznymi uliczkami: Anielską, Wigilijną, Śnieżnym Zapieckiem, Czekoladową, Cynamową, czy Pierwszej Gwiazdki. O miano największej atrakcji konkurować będą z pewnością: Wenecka Karuzela z rumakami, lodowisko i Zagroda Reniferów, w której będzie można spotkać się z prawdziwymi reniferami: Rudolfem i Kometkiem (12-14 grudnia). Niemałą niespodzianką będzie też podróż specjalną kolejką o nazwie Polarna Strzała (6-7 grudnia) Na spragnionych czekać będzie aromatyczny, pachnący cynamonem i goździkami grzaniec gdański - również w wersji dla kierowców:) - podawany w ceramicznych kubkach, wyprodukowanych specjalnie na tę okazję.

Baśniowej scenerii miejsca dopełnią Kraina Baśni bez Waśni, czyli bajkowe postaci, przemawiającymi ludzkim głosem oraz mikołajowe sanie z reniferami. Jarmark odwiedzać też będą bajeczne gdańskie anioły. A w piątki, soboty i niedziele na naszej scenie gramy i śpiewamy kolędy!

Całuśne selfie
Na zakochanych czekać będzie Zacałowany Krąg, miejsce gdzie zgodnie z tradycją całujemy się pod jemiołą, fotografujemy i bierzemy udział w plebiscycie na najbardziej całuśną parę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak wygrać? Zdjęcie zgłaszamy na stronie www.dziennikbaltycki.pl i głosujemy! Nagrodą będzie weekend w Spa oraz publikacja zdjęcia na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Łańcuch ciepła
Specjalne atrakcje dla odwiedzających Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny przygotuje Grupa GPEC (13-14 grudnia). W tym roku wspólna zabawa polegać będzie na tworzeniu choinkowego, ekologicznego łańcucha ciepła. Łańcuch ma być tak długi, by można nim było otoczyć cały gdański jarmark! W czasie warsztatów powstaną też ozdoby świąteczne, którymi udekorowane zostaną świąteczne drzewka na Targu Węglowym. W strefie Grupy GPEC zaplanowano również animacje plastyczne dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz wizytę Świętego Mikołaja, który cierpliwie wysłucha zamówień na prezenty.

Przedmioty z duszą
Blisko 60 stoisk oferować będzie świąteczne ozdoby, dekoracje i przedmioty z duszą: oryginalną biżuterię, wyroby z filcu, ręcznie wykonane czapki, maskotki, ceramikę artystyczną, galanterię skórzaną i zabawki. Nie zabraknie wigilijnych pierogów, litewskich wędlin, słodyczy, pierników, bakalii i przypraw, a nawet tureckiej kawy i herbaty.

Aniołowie się radują!
Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Hospicjum wspomóc będzie mógł każdy - dowolną kwotą, jeśli tylko skorzysta z karuzeli, lodowiska bądź odwiedzi stoisko "Fundacja Hospicyjna i Przyjaciele". Datki pozyskiwane też będą dzięki pracom nadesłanym na jarmarkowy konkurs plastyczny "Aniołowie się radują". Te najlepsze obejrzymy na jarmarku. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: GPEC, Grupa Energa, Miasto Gdańsk i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Odkrywamy Gdańsk
W tym roku  po raz pierwszy w jednym z domków działać będzie na jarmarku specjalny, zimowy Punkt Informacji Turystycznej prowadzony przez GOT.


Jarmark Bożonarodzeniowy | Targ Węglowy | 5-23 grudnia
w dni powszednie w godz. 11:00-20:00 | w piątki, soboty, niedziele w godz. 11:00-21:00
bozonarodzeniowy.gda.pl


PROGRAM:

5 grudnia | piątek

17:00 GDAŃSKA CHOINKA
Zielony Most | Długi Targ | Długa | Targ Węglowy
tego dnia z dalekiej Północy przybędzie do Gdańska Święty Mikołaj, by dzień później móc zostawić prezenty we wszystkich dziecięcych butach.

W piątkowe popołudnie o 17:00 przy Zielonym Moście, w świetle fajerwerków i przy dźwiękach orkiestry, z pokładu łodzi zejdzie na ląd zaczarowany orszak ze św. Mikołajem na czele.

Kolorowy korowód z mikołajowym pojazdem, mini kolejką i całą plejadą baśniowych postaci ruszy ulicą Długą, rozświetlając mijane dekoracje oraz choinkę przy fontannie Neptuna. Parada zakończy się na Targu Węglowym, gdzie po raz pierwszy w tym roku stanie Choinka Małych Gdańszczan, przy której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową i wręczenie nagród zwycięzcom. Całość zakończy się otwarciem świątecznego jarmarku.

organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, Plama Gdański Archipelag Kultury | partnerzy: Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA


6 grudnia | sobota

15:30-16:00 ZACZYNAMY ENERGICZNIE!

z formacją tańca HIP HOP BLITZ - Dom Sztuki GAK
16:00-16:30 WESOŁYCH ŚWIĄT!
śpiewają zespoły wokalne ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku
16:30-17:30 KONCERT MIKOŁAJKOWY
śpiewają zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży w Gdańsku

17:30-19:00 TEATR QFER PRZEDSTAWIA:
Spotkanie z Mikołajem, Elfem I Elfikiem, czyli jak powstają prezenty
spektakl muzyczny


7 grudnia | niedziela

14:30-15:00 ANIOŁOWIE SIĘ RADUJĄ!
śpiewają zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
15:00-15:30 CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
konkurs plastyczny "Aniołowie się radują"
15:30-16:00 WESOŁYCH ŚWIĄT!
śpiewają zespoły wokalne ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku
16:00-16:30 ANIOŁOWIE GRATULUJĄ!
śpiewają zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
16:30-18:00 W ROLI GŁÓWNEJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ!
piosenki, konkursy i zabawy w świątecznym nastroju i pod czujnym okiem Świętego Mikołaja


11 grudnia | czwartek

17:00-19:00 GDAŃSK ŚWIATŁEM MALOWANY
przyjdź z latarką na Targ Węglowy!
godz. 17:00 - warsztaty fotograficzne light painting
godz. 18:30 - pokaz multimedialny
wystarczy odrobina wyobraźni i źródło światła (na przykład latarka), by namalować obraz w powietrzu światłem. Takie obrazy tworzył sam Pablo Picasso. Wasze świetlne linie uwiecznimy na zdjęciach i pokażemy na ekranie. Szukajcie inspiracji! Warsztaty prowadzi GAK Wyspa Skarbów


12 grudnia | piątek

15:00-18:00 PRZYGODY ŚW. MIKOŁAJA W GRODZIE NAD MOTŁAWĄ
turniej o tytuł Gdańskiego Pomocnika św. Mikołaja - poznajemy gdańskie zabytki
konkurs na najładniejszą gdańską ozdobę choinkową - warsztaty plastyczne
wspólne kolędowanie - niechaj wszędzie głośno będzie!


12, 13, 14 grudnia | piątek, sobota, niedziela

11:00-18:00 ZAGRODA RENIFERÓW ŚW. MIKOŁAJA
spotkanie ze św. Mikołajem i żywymi reniferami: Rudolfem i Kometkiem


13-14 grudnia | sobota, niedziela

14:00-18:00 OTOCZ CIEPŁEM JARMARK BOŻONARODZENIOWY Z GRUPĄ GPEC!
Grupa GPEC od lat przygotowuje specjalne atrakcje dla odwiedzających Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku będziemy tworzyć choinkowy, ekologiczny łańcuch ciepła. Marzy nam się, żeby był tak długi, by można było nim otoczyć cały gdański Jarmark! W czasie naszych warsztatów powstaną też ozdoby świąteczne, którymi udekorujemy świąteczne drzewka na Targu Węglowym.
W strefie Grupy GPEC zaplanowano również animacje plastyczne dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz wizytę prawdziwego Świętego Mikołaja, który cierpliwie wysłucha zamówień na prezenty, składanych przez najmłodszych uczestników Jarmarku. U nas będzie najcieplej!


13-14 grudnia | sobota, niedziela

18:00 ZWIAD ŚW. MIKOŁAJA czyli niecodzienni goście na Jarmarku!

19 grudnia | piątek

15:00-16:00 ŚWIĄTECZNY PRZEKŁADANIEC
kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne w wykonaniu zespołów wokalnych z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
16:00-18:00 ZACZAROWANA CHOINKA
zaczarowane gry, zabawy, śpiewy i konkursy z rozśpiewanym Świętym Mikołajem


20 grudnia | sobota

16:00-16:40 ZESPÓŁ PIOSENKI I TAŃCA DON-DON Koncert dla Hospicjum
organizatorem koncertu jest Fundacja Hospicyjna, wspierająca Hospicjum dla dzieci i dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku
16:40-17:00 KONCERT PAŁACOWY
kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne w wykonaniu zespołów wokalnych z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
17:30-18:30 MAGIA ŚWIĄT - Młodzieżowy Chór Juventus
koncert kolęd i pastorałek w aranżacjach gospel.
Chór Juventus istnieje od 51 lat! Tworzą go ludzie młodzi i ciałem i duchem. Chór ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Juventus działa przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie


21 grudnia | niedziela

16:00 GDAŃSKA WIGILIA - Długi Targ
coroczna Wigilia Gdańszczan odbędzie się gdzie przy akompaniamencie carillonu. Świąteczny stół nakryją kolędnicy. Żywa szopka z Marią i Józefem, chórem pasterzy oraz aniołami będzie stanowić piękną oprawę dla bożonarodzeniowych życzeń składanych przez włodarzy miasta. Tradycyjnie będzie też okazja do podzielenia się opłatkiem, który zostanie rozdany zebranym przez wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby wspólnie móc przeżywać ten magiczny czas!
organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, "Plama" Gdański Archipelag Kultury | partnerzy: Pałac Młodzieży, Wolontariat Miasta Gdańska, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
16:00-17:00 KONCERT WIGILIJNY
kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne w wykonaniu zespołów wokalnych z Pałacu Młodzieży w Gdańsku.
17:00 ANIELI ZAJRZELI!
żywe obrazy - spotkania z aniołami z Bazyliki Mariackiej. Anioły będą składać przechodniom życzenia, dzielić się opłatkiem.
17:30-18:30 TEATR QFER PRZEDSTAWIA: OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę, nieznającym litości i współczucia sknerze Scrooge'u, który w wigilijną noc - na skutek odwiedzin duchów - naprawia wyrządzone w przeszłości krzywdy i staje się dobrym człowiekiem. Spektakl ku przestrodze i ku pokrzepieniu, pełen wzruszeń, humoru i refleksji.
18:30-19:00 SPOTKANIE OKO W OKO Z NOBLIWYM ŚW. MIKOŁAJEM

* program może ulec zmianie

Przeczytaj także

Opinie (35)

 • Towary świąteczne ??!! (4)

  Słucham to gdzie będzie można kupić prezenty na święta czy Państwo o tym pomyśleli gdzie kupić piżamy swetry kapcie szflafroki i inne upominki

  • 7 31

  • może w sklepie, tam gdzie zazwyczaj takie towary są,

   i to cały rok...

   • 10 1

  • u chińcika

   • 6 0

  • na allegro

   • 3 2

  • a czy tam mozna kupic skarpety?

   • 2 1

 • (1)

  Napiszcie coś więcej, znalazłam plan i będzie i lodowisko i karuzela - moje dzieciaki na karuzele az piszcza, w zeszlym roku to prawie codziennie bylismy,

  • 14 4

  • Karyzela

   ta karuzela to mała karuzelka i wieczny na niej tłok. Ale to nie dziwi, dzieci uwielbiają karuzelę. Lodowisko to jakaś porażka totalna. Stoiska to dramat.
   Ogólnie to chyba najgorszy jarmark świąteczny w historii Gdańska.
   Dramat:(

   • 0 0

 • Szkoda, że nie taki jak we Wrocławiu :(

  • 23 19

 • Szkoda, że nie jest (1)

  tak jak we Wiedniu lub Berlinie. Tam są świetne jarmarki. Można kupić grzane winko na wiele sposobów. W Gdańsku ubogi ten jarmark.

  • 26 10

  • wystarczy porównać nasz i ten Wrocławski

   polecam poszukać na trojmiasto.ga...ta.pl

   • 0 0

 • kubki (3)

  czy te kubeczki do grzańca, widoczne na zdjęciu będzie można zakupić na miejscu?

  • 4 2

  • Tak (1)

   można kupić je na jarmarku razem z grzańcem.

   • 2 0

   • dramat

    Ciekawe,
    Wczoraj co chwila Grzańca brakowało!!! Dramat

    • 1 0

  • Kubki

   A po jarmarku można jeszcze gdzieś kupić te kubki?? Wczoraj sie stłukł :(

   • 0 0

 • renifery (1)

  kto wpadł na pomysł trzymania reniferów na niewielkiej przestrzeni, w centrum miasta i ciągłym hałasie. tylko pogratulować...

  • 21 14

  • Głupia jesteś. To nie są zwykłe renifery, tylko renifery św. Mikołaja.

   • 3 2

 • Fajnie (1)

  Napewno odwiedze z cal rodzina piekny Gdansk i JArmark Świąteczny!

  • 13 7

  • będziesz jedyna z cała rodziną,

   tam nikogo nie ma i smutek jest

   • 1 1

 • pan z puszką na karuzeli

  co sądzicie o panu z puszką na karuzeli, który zbiera od dorosłych ,,opłatę''
  nie wygląda przekonująco a ludzie płacą myśląc , że trzeba\
  podejrzane
  w zeszłym roku tego nie było

  • 15 4

 • Znowu nic dobrego nie wyszło

  Organizatorom znowu zabrakło wyobraźni... Nie ma interesujących miejsc, żeby coś zjeść, miło spędzić czas ze znajomymi. Same pustki.

  • 21 7

 • Badziewie

  Nic ciekawego ,nędza , najgorszy kiermasz świąteczny jak do tej pory. Może w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej.NIE POLECAM, szkoda czasu.

  • 23 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.