• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Technikalia 2024
PATRONAT

Technikalia (51 opinii)

 • poniedziałek - piątek, 7 - 11 maja 2012
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Kampus Politechniki Gdańskiej
 • Bilety
  wstęp wolny

Każdy student obchodzi swoje święto w maju. Jest to już wieloletnia tradycja nawołująca studentów do wspólnego gromadzenia się i weselenia. W czasie trwania Technikaliów mają oni podwójnie trudne zadania - przetrwać tydzień festiwalu i od czasu do czasu uczęszczać na zajęcia...

Technikalia 12 to już czwarta edycja tygodnia kultury studenckiej na Politechnice Gdańskiej odbywająca się pod tą nazwą. Również w tym roku Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej pomimo przeciwności losowych i krótszego semestru, dołożył wszelkich starań, niekiedy stając na głowie, by przygotować program 4 dni koncertowych i wielu dodatkowych atrakcji.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


T 12, wyjątkowy rok i nowe miejsce koncertów. Główne koncerty odbędą się w dniach 7-10 maja 2012 roku przy terenie akademików Politechniki Gdańskiej, na ulicy Wyspiańskiego 7.

T12 i nowy projekt Wyspy 17 to mini festiwal muzyczny Politechniki Gdańskiej. Koncerty open air, strefy gastro i ogródki piwne. 4 dni koncertów, kilkunastu artystów z Polski i zagranicy. A to wszystko wśród akademików. Dziedziniec Wyspiańskiego. Start codziennie o 17.00.

Jak co roku nieodłącznym elementem każdych Technikaliów jest muzyka. Tym razem, będzie urozmaicenie, każdy usłyszy preferowany przez siebie gatunek muzyczny. Podczas tegorocznej edycji zostały zaproszone gwiazdy zagraniczne. Zagrają dla Was między innymi:

Snareophobe
Snareophobe
Snareophobe, duet z Wielkiej Brytanii, który potrafi czynić cuda na scenie mixując drum&bass, jungle i hip hop. Następnie genialny saksofonista pochodzący z Australii, uliczny grajek, znany z występów z Dub Fx. - Mr Woodnote. Nie zabraknie polskich artystów - wygodna w dźwiękach Sofa, nowe odkrycie na polskiej scenie muzycznej Budyń i Bajzel w formacji Babu Król oraz góralsko dubstepowe trio Future Folk. To nie wszystko, będą kolejne niespodzianki.

W trakcie tygodnia nie zabraknie również innych gatunków muzyki m.in. podczas imprez wydziałowych. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa w kooperacji z wydziałem Elektrotechniki i Automatyki przygotował koncert Fala pod Napięciem, na którym zagra Big Cyc. Co więcej!

Wybory Miss Studentek PG, Kabareton - Ludojad & Bracia Figo Fagot, Rejs Elektryka, Rajd Elektronika, Rajd Borodzieja, to tylko niektóre z atrakcji czekających na Was po weekendzie majowym.

Technikalia 12. Festiwal, organizowany przez studentów - dla studentów. Znamy co się w światku dzieje i czego na prawdę chcą nasi koledzy. Festiwal, z racji zmienionej w tym roku formy zapowiada się obiecująco. 7 maja, godzina 17:00 ruszamy ze sceną pod akademikami, nie może tam Ciebie zabraknąć! Otwieramy tydzień Technikalia 2012!

Wyjdź z sali wykładowej, z ciemności zakątków laboratoriów i baw się!

PROGRAM TECHNIKALIA.12

7 MAJA | PONIEDZIAŁEK
17:00 - 22:00 WYSPY 17 (koncerty na osiedlu studenckim przy ul. Wyspiańskiego 7)

Support
Koncert Organizacji Otwórz Oczy - koncert zespołu PROPAGANDA DEI
Grill Elektryka i Koncert Fala pod Napięciem - koncert zespołu BIG CYC

22:00 - 04:00 Bal Architektury (klub Sfinks)

8 MAJA | WTOREK


12:00 - 18:00 Rejs Elektryka (Gdańsk - Hel - Gdańsk)
12.00 - 18.00 Rejs Budowlańca (Gdańsk - Hel - Gdańsk)
11:00 - 17:00 Rajd Elektronika (Gdańsk - Czarna Woda - Gdańsk)
17:00 - 22:00 WYSPY 17 (koncerty na osiedlu studenckim przy ul. Wyspiańskiego 7)

Koncert zespołów: GÓWNO, BABU KRÓL i ŁĄKI ŁAN


9 MAJA | ŚRODA
13:00 - 22:00 Rajd Survivalowy (Kolibki)

17:00 - 22:00 WYSPY 17 (koncerty na osiedlu studenckim przy ul. Wyspiańskiego 7)

Koncert MARCHEFKA - FUTURE FOLK
Koncerty - SOFA, SNAREOPHOBE i potem dochodzi:
WOODNOTE, EVA LAZARUS, LIL RHYS


10 MAJA | CZWARTEK

10:00 - 19:00 Wydziałowy dzień ILiŚ (parking Hydro)
11:00 - 23.00 Rajd do Borodzieja (Borodziej)

17:00 - 22:00 WYSPY 17 (koncerty na osiedlu studenckim przy ul. Wyspiańskiego 7)
Koncerty zespołów: RUST, CHASSIS, MY RIOT

18:00 - 21:00 Gala Miss PG (AK PG Kwadratowa)
21:00 - 24:00 Kabareton: Ludojad i Bracia Figo Fagot (Audytorium Novum)
21:00 - 4:00 Impreza ILiŚ (AK PG Kwadratowa)

11 MAJA | PIĄTEK

11:00 - 18:00 Strong Students' Day (parking ETI)

19 MAJA | SOBOTA | BONUS! TECHNIKALIA.12
10.00 - 18.00 XC Eliminator (więcej info wkrótce)Big Cyc
Big Cyc
Big Cyc
(Rock/ Alkoholu pełne nieba, PL)
"Zdaniem lekarzy muzycy wypili już tyle napojów gazowanych, że od 10 lat powinni zamienić się w balony."

Legendarna formacja rockowa, która w tym roku obchodziła 20-lecie swojego istnienia i to w niezmienionym składzie. Zdobywcy wielu Złotych i Platynowych Płyt, wielokrotni laureaci nagrody "Złotego Świra" jako najbardziej zwariowana kapela w kraju. Uczestnicy  najważniejszych festiwali muzycznych od Jarocina po Opole. Big Cyc słynie z najgorętszych koncertów w Polsce. I to nie tylko w przenośni, bowiem frontman zespołu, znany z doskonałej konferansjerki i kolorowych strojów, Skiba, często zieje na scenie żywym ogniem!

Łąki Łan
Łąki Łan
Łąki Łan
(Funk, Klubowa, Pop niemiecki/ Warszawa, PL)
"Trawa szkodzi, oto dowód"

Pewnego razu pod liściem jełopianu spotkało się sześciu niezwykłych smakoszy rosy i nektaru kwiatowego. Wiedzieli, że takie mogą być następstwa spożycia tajemnego wywaru, na szczęście nie nastąpiło nic więcej oprócz deszczu, który zmoczył im skrzydła i kubraki. Wrócili więc do swego grzyba prawdziwego, wyjęli instrumenty i zgrali ŁąkiFunka...Mr. Woodnote & Lil Rhys
Mr. Woodnote & Lil Rhys
Mr. Woodnote & Lil Rhys
(Saxophones, Funky Tunes/ My Big Blue Van, UK)
"Modus Operandi"

Pan Woodnote i Lil Rhys to duet z Bristolu. Tworzą energetyczną mieszankę hip-hopu korzystając wyłącznie z saksofonu, fletu i siły swoich głosów. Podczas koncertów nagrywają każdy dźwięk z osobna, łączą, tworzą na żywo. Lil Rhys pochodzi z Bristolu i jest freestylowym raperem. Mr. Woodnote oryginalnie z Australii, rozpoczął karierę muzyczną jako saksofonista, a teraz rozwija się w sztuce beatboxingu, którą wykorzystuje w konstruowaniu utworów. Nagrali swój pierwszy album Modus Operandi, prezentują go na różnych festiwalowych scenach, deskach klubowych i na ulicach miast w Europie.


EVA LAZARUS

(Breakcore, K-POP, Surf / Bristol, UK)
"Best play loud"

Eva Lazarus, wokalistka, raperka z Staffordshire, znana głównie z występów z zespołem Dub Mafia. Sztormuje scene muzyczną z założeniem ,,najlepiej grać głośno''. Wychowana na muzyce Erykah Badu, Angie Stone, Red Hot Chilli Peppers, Jimi Hendrix i wielu innych. Na T12 wystąpi u boku Mr. Woodnote'a. Zaczęli wspólnie występować po tym jak poznali się na ,,muzycznej randce w ciemno''. Grając razem tworzą niezwykle przyjemną mieszankę jazzu, soulu i brzmień hip hopu.

Snareophobe
(Dub, Jungle, Dubstep, Glitch hop, Drum&Bass, Drum Step / Bristol, UK)
"Love for bass music!"

Snareophobe to dwaj dj'e i producenci pochodzący w Wielkiej Brytanii. Zespół założyli w 2009 roku, z wielkiej miłości do muzyki drum and bass. Od samego początku swojego istnienia zyskali opinię, bardzo mocnego duetu, który zawsze rozwala mocnymi dźwiękami publiczność i nigdy nie zawodzi brakiem energii na swoich występach. Oczywiście nie zamykają się jedynie w mocnym drum and bassie. W swoich setach zawsze niszczą masywnie dobrą muzyką, robią mashupy a nawet remixują kawałki na żywo!

My Riot
My Riot
My Riot
(Electro Punk/ LA-Sopot, PL)
"Czas na odrobinę cholernej adrenaliny"

My Riot to zespół, który narodził się jako kolaboracja online pomiędzy Glaca leaderem Sweet Noise i producentem breakbeat'owym z Sopotu ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce w studio Noise Inc. Całą wiedzę i doświadczenie zdobyte w Stanach Glaca postanowił przelać na My Riot i stworzyć kolejna przełomową pod względem produkcji i treści płytę skierowaną na Polski rynek.

Babu Król
Babu Król
Babu Król
(Grają Stachurę/ Various, PL)
"Budyń i Bajzel"

BABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków znanych jako Bajzel i Budyń. Na co dzień razem muzykujących w ramach zespołu POGODNO. Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowe teledyski. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Duet Babu Król przedstawia płytę "Sted". Premiera płyty: 16 kwietnia. ŚWIEŻYNA!

SOFA

(Hip Hop, Punk Soul/ Toruń, PL)
"So far, so good"

SOFA powstała w 2003 roku w Toruniu. Wydane rok później, rozprowadzane w nielegalnym obiegu demo, wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy, a także branży muzycznej w Polsce. Grupa ma na swoim koncie wiele znaczących support'ów m.in. przed US3, Lauryn Hill, Snoop Dogg, Groove Armada, Beastie Boys, czy The Black Eyed Peas. Zespół był też wielokrotnie zapraszany na największe polskie festiwale takie jak Top Trendy 2006, Opole Premiery 2007, Vena Festival 2006 (Londyn), 2007, Heineken Open'er Festival. Ostatnio wydali nowy kawałek - po nim zostanie tylko Hardkor i Disko.

Future Folk
(Góralska muzyka elektroniczna do tańca hej!/ Zakopane-Wawa, PL)
"PREMIERA PŁYTY "ZBACOWANIE" 15 maja 2012"

Future Folk - to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Zespół łączy elektroniczną muzykę taneczną z góralszczyzną. Dwóch członków Future Folk -  Stanisław Karpiel - Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, rodem z Zakopanego, wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, które wzbogacone zostały o nowoczesne brzmienia Matta Kowalsky'ego. Górale pełną gębą pokażą Wam zbójnikom zakostep!


Więcej info na: www.technikalia.gda.pl

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (51) 2 zablokowane

 • Info??? (3)

  Koncert za 8 dni!!!
  Żenua.

  • 28 6

  • pogooglaj

   zespoly mozna znalezc spokojnie gdzie indziej. bedize fajnie!

   • 1 5

  • (1)

   wpisujac "juweniala" w wyszukiwarke Trojmiasto.pl nie idzie znalezc nic. Zenuax2

   • 3 2

   • e to może

    to może wpisuj JUWENALIA a nie JUWENIALA ;) wszystko jest jak czepa

    • 6 2

 • 2unlimited bedzie

  informacja juz zostala potwierdzona

  • 5 0

 • Może i późno, ale z line upem zaszaleli :)

  • 14 1

 • Infinium

  Aftery codziennie w Klubie Infinium ^^ Kto nie pije ten Tyje :P

  • 6 3

 • otworz oczy

  dobrze ze jest chociaz projekt Otwórz Oczy !

  • 2 3

 • electronic

  w końcu coś połamanego a nie darcie mordy ino tylko. brawo !

  • 9 4

 • OCEANOGRAFII??? To nie UG :) (2)

  Wydział OCEANOTECHNIKI i Okrętownictwa drogi Autorze!

  • 19 0

  • (1)

   jak kijowy wydział to i nazwe przekręcają

   • 3 5

   • ogarnij sie

    • 0 0

 • Bartek (2)

  a jak ktos niejest studentem tez masz wstęp za darmo :) czy cos placi

  • 2 1

  • freee

   koncerty są za darmooooszkę dla wszytskich

   • 4 0

  • Cześć!!!!!!!!!!!

   Co ty tutaj robisz? Co ty robisz tu?

   • 0 0

 • Majeranek ??? (2)

  "Całą wiedzę i doświadczenie zdobyte w Stanach Glaca postanowił przelać na My Riot i stworzyć kolejna przełomową pod względem produkcji i treści płytę skierowaną na Polski rynek. "

  Kto do ch....a wymyśla te puste frazesy?
  Jeżeli to jest przełomowa płyta to ja przeprowadzam się do Rosji.
  Łot De Fak,k....a????

  • 14 1

  • dokladnie (1)

   zwlaszcza ze plyta my riot jest cieniutka, a do albumow sweet noise w ogole nie ma startu. a szkoda.

   • 2 1

   • Ji-Had

    Dokładnie, "Getto" i "Czas ludzi cienia" to były płyty na poziomie. Ale arabowi odjeb....o po prostu. Wciska ludziom coraz gorsze guano i płacze bo w Polsce jest "sam przeciw wszystkim" i że "nie ma wsparcia medialnego w tym co robi" , jakby był pierd....ą Marylą Rodowicz lub innym Krawczykiem......

    • 0 1

 • Zabrali boisko (2)

  i nie ma koncertu głównego, technikalia schodzą na psy

  • 5 3

  • Biedactwo.

   Biedactwo! Schronisko ci się z imprezą pomyliło :D

   • 0 0

  • Wrecz przeciwnie

   to byly muzycznie najlepsze Technikalia ostatnich lat!
   Brawo za wybor artystow - Snareophobe, Mr. Woodnote & Lil Rhys i EVA LAZARUS byli geniali!.
   Dziekuje za b.dobrze przygotowane juwenalia i badzo ciekawy pragram. Szkoda tylko ze tak szybko sie zaczynaly i jeszcze szybciej konczyly koncerty.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.