stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Technikalia 13 (96 opinii)

Buraka Som Sistema, Dubioza Kolektiv oraz Gooral gwiazdami Koncertu Głównego Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13.

11 maja 2013 r. na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku wystąpi portugalska grupa Buraka Som Sistema. Koncert będzie najważniejszym wydarzeniem piątej odsłony Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13, organizowanego przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Zespół jest jednym z największych objawień muzyki elektronicznej ostatnich kilku lat, a swą ogromną popularność zawdzięcza albumowi "Black Diamond", który okazał się wielkim sukcesem i stał się furtką do występów na najsłynniejszych światowych festiwalach muzycznych takich jak Glastonbury czy Roskilde. To jedyna okazja w tym roku, żeby posłuchać zespołu w pełnym składzie w Polsce!

Koncert Główny Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13
Plac Zebrań Ludowych, ul. Giełguda 4, 80-203 Gdańsk
Sobota, 11 maja 2013 r., godzina 16:00


festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Koncert jest najważniejszym wydarzeniem piątej odsłony Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13, organizowanego przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.

Plan koncertu:
16:00 - otwarcie bram
16:40 - 17:20 - zwycięzca Przeglądu Kapel - Come Together
17:30 - 18:10 - Little White Lies
18:20 - 19:00 - Bubble Chamber
19:30 - 20:30 - Dubioza Kolektiv
21:00 - 22:00 - Gooral
22:30 - 24:00 - Buraka Som Sistema


W trakcie Koncertu Głównego, oprócz dobrej muzyki i artystów z najwyższej półki, nie zabraknie innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz partnerów festiwalu.

Podczas przerw między koncertami zaplanowano konkursy, w którymi nagrodami będą m.in. smartfon ufundowany przez EMPIK School, podwójne zaproszenia na Ursynalia Warsaw Student Festival oraz zaproszenie na koncert Bon Jovi na PGE Arenie w Gdańsku!

Atrakcje zapewni nam również Trefl S.A. oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze w swojej strefie gier, oraz Agencja Eventowa IKA, dzięki której będzie można wziąć udział w wyścigu segway'ów i wygrać atrakcyjne nagrody.
Na zaproszenie organizatorów do Gdańska zawita również bośniacka grupa Dubioza Kolektiv, która została okrzyknięta największym odkryciem zeszłorocznej edycji Przystanku Woodstock. Wybuchowa mieszanka rocka, ska, dubu oraz reggae z pewnością nie pozwoli przejść obojętnie obok Placu Zebrań Ludowych, który jest doskonale znany nie tylko wszystkim miłośnikom muzyki za sprawą festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę, ale również fanom piłki nożnej dzięki największej w regionie Strefie Kibica podczas EURO 2012.Podczas Koncertu Głównego nie zabraknie również występów polskich artystów z najwyżej półki. Gooral to producent i prekursor łączenia electro, dubstep i drum'n'bass z góralszczyzną. Wielkim wpływem na jego twórczość było miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała. Największy hit Goorala - Karczmareczka podbił wszystkie imprezy klubowe, a jego trasy koncertowe cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.

Gdyński zespół Bubble Chamber, wykonujący dubstep, drum'n'bass oraz dub, został szybko okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzyki elektronicznej. W ubiegłym roku podczas scenicznego debiutu w sopockim klubie S.F.I.N.K.S. 700 grupa zaskoczyła wszystkich świeżym pomysłem oraz dopracowanym materiałem muzycznym. Potwierdzeniem ogromnej popularności są liczne nagrody, które zespół otrzymał w niecały rok od pierwszego występu przed publicznością.

Założony w 2011 roku łódzki zespół Little White Lies ma już na swoim koncie występ na Heineken Open'er Festival 2012. Pracowali nad płytą, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste bity, szybkie tempo oraz dwa ekspresyjne wokale - tylko tyle im potrzeba, aby zawładnąć publiką. W marcu 2013 debiutancki album 'Devils In Disguise' został wybrany najlepszą łódzką płytą roku w plebiscycie Gazety Wyborczej "Co Jest Grane".

W trakcie Technikaliów, które odbędą się w terminie 6‑11 maja 2013, nie zabraknie również innych atrakcji organizowanych na terenie Kampusu Politechniki Gdańskiej przy współpracy z Wydziałowymi Radami Studentów oraz organizacjami studenckimi. Oprócz popularnych projektów znanych z poprzednich edycji festiwalu takich jak: Wybory Miss Studentek Politechniki Gdańskiej, Kabareton czy Ekoloteria, w tym roku studenci przygotowali nie lada gratkę dla wszystkich fanów muzyki - koncerty w AK PG Kwadratowa: T.Rockujesz oraz Przegląd Kapel- Come Together, w którym nagrodą jest występ podczas Koncertu Głównego.

Ekoloteria jest pojęciem znanym uczestnikom zeszłorocznej edycji festiwalu. Projekt, mający na celu promowanie odpowiedzialności środowiskowej wśród społeczności akademickiej, spotkał się z wielkim entuzjazmem - nie zabraknie go i tym razem. Każdy, kto zaangażuje się w zbieranie i segregowanie śmieci wygrywa nagrody ufundowane przez firmę Unilever oraz Vifon.

Zobacz programChcecie wiedzieć więcej? O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco na naszym profilu www.facebook.com/technikalia oraz stronie www.technikalia.gda.plPrzeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
Bilety:
Ceny biletów w przedsprzedaży (do 10 maja 2013):
-bilet ulgowy*: 10 zł
-bilet normalny: 15zł

Ceny biletów w dniu koncertu (11 maja 2013):
-bilet ulgowy*: 15 zł
-bilet normalny: 20 zł
*dostępny dla studentów Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Bilety na Koncert Główny dostępne:
- w kasach biletowych na Placu Zebrań Ludowych (11 maja 2013)
- w punktach sprzedaży Eventim (m.in. salony EMPIK, Saturn, Media Markt) oraz na stronie www.eventim.pl

Opinie (96) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.