• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Technikalia (31 opinii)

 • Kalendarz
  10 - 16 maja 2010
 • Lokalizacja
  Gdańsk Okolice PG
maj 17-18

piątek - sobota, godz. 15:00

Kup bilet
W ramach edycji TECHNIKALIA 2010 odbędzie się koncert plenerowy na terenie Akademickiego Ośrodka Sportowego, oraz cała gama imprez towarzyszących tak aby w dniach
10-16 maja 2010 cała Politechnika Gdańska tętniła życiem. Technikalia 2010 upłyną przy akompaniamencie rzeszy artystów i koncertów. Tradycyjny już koncert głowny jako coroczna wisienka na technikaliowym torcie zabłyśnie w tym roku dzięki dwóm gwiazdom, które na dobre wpisały się w polski rynek muzyczny:

koncerty w Trójmieście


Fisz Emade oraz HappySad.

Występ gwiazd poprzedzą występy zespołów :
Sekaku i Stone Creek,wyłonionych w konkursie młodych kapel organizowanym przez Komisję Kultury i Sportu Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej "Rockowe Wtorki".
Wykonawcy Ci posiadają niezwykle dużą rzesze fanów, co gwarantuje iż ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Oprócz koncertu głównego odbędzie się 6 dni mniejszych koncertów: Od koncertów przy akademikach, poprzez koncerty klubowe. Takie zróżnicowanie artystyczne daje nam pewność, iż każdy znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie artystów i różnorodności gatunków.

Sobota 15 maja 2010
Koncert główny
Miejsce: Centrum Sportu Akademickiego (AOS) al.Zwycięstwa 12
Start: 17.00 - 22.00

Fisz Emade
W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i ich projektów (Tworzywo) stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Choć wyłoniła się na gruncie rodzimej sceny hiphopowej, to ze sceną tą ma w tej chwili niewiele wspólnego. Muzycznie Fisz i jego producent Emade sięgają pełnymi garściami do bogatego dorobku czarnej muzyki.

HappySad
Happysad jest zespołem rockowym założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. 19 października 2009 ukazał się ich nowy album "Mów Mi Dobrze".

wydarzenia towarzyszące:

Poniedziałek 10 maja 2010
Kino Pod Gwiazdami //Kartonki of 4fun TV
Miejsce: Teren akademików PG przy ul. Traugutta (DS.2)
Start: 20.00 - 24.00

Kino Pod Gwiazdami
Kartonki od 4fun TV
W tym roku we współpracy z telewizją 4fun TV organizujemy Kino pod Gwiazdami z "Kartonkami". Wystawiony zostanie profesjonalny rzutnik do tylniej projekcji oraz ekran o wymiarach 4x3m, co w połączeniu z niezwykle popularnymi w środowisku studenckim i nie tylko "Kartonkami" z pewnością przysporzy wiele radości wszystkim gościom

Poniedziałek 10 maja
2010
"Pod Napięciem" //WRS EiA
Start: 16.00 - 22.00

Wtorek 11 maja 2010
"Otwórz Oczy" //Organizacja
"Otwórz Oczy"
Start: 18.00 - 22.00

Środa 12 maja 2010
"Sound Of WILiŚ" //WRS WILiŚ
Start: 18.00 - 22.00
Miejsce:
Teren akademików PG przy ul. Wyspiańskiego (DS.5)

Koncerty pod akademikami:
W dniach 10, 11 oraz 12 maja zapraszamy na teren przynależny do Akademików Politechniki Gdańskiej na koncerty organizowane przez wydziałowe rady studentów wydziałów EiA oraz WILiŚ oraz organizację "Otwórz oczy". Czekają nas występy zespołów takich jak Kuśka Brothers, Enej, Arshenic, Full Power Spirit, Anastasis, Pajujo, Absyntia. Ogromne zróżnicowanie gatunków gwarantuje szerokie grono odbiorców i dobrą zabawę dla wszystkich uczestników !

Wtorek 11 maja 2010
Kabareton
Miejsce: Audytorium Novum (Kampus PG)
Start: 18.00 - 22.00
Wejście:
Strefa 1 : Studenci-10 zł , Pozostali-15 zł
Strefa 2 : Studenci - 15 zł, Pozostali 20 zł

Kabareton - moc śmiechu oraz niezapomnianych pozytywnych emocji dla każdego zapewnią nam:
Kabaret LIMO
Kabaret Limo to prawdopodobnie najbardziej utytułowany kabaret młodego pokolenia w Polsce. Trzykrotnie wygrali krakowską Pakę, wiele laurów zdobywali też na innych festiwalach w kraju. Niełatwo opisać tę trójmiejską formację w kilku słowach, bo każdy ich program różni się od poprzedniego.

Tomasz JACHIMEK
To perła wśród stand-upowców, czyli ludzi robiących tzw. on-man show. Tomasz Jachimek tworzący swój jednoosobowy kabaret, jest instytucją zawierającą w sobie autora tekstów skeczy, monologów, piosenek, felietonów prasowych, audycji radiowych i wykonawcę tychże. Nie da się ukryć, że Tomasz Jachimek jest inteligentny, błyskotliwy i do tego zabawny.

Wtorek 11 maja 2010
Paintball
Miejsce: Las za DS. 2 (Dom Studencki 2, ul. Traugutta)
Start: 11.00 - 18.00

Paintball - strój wojskowy, kulki z farbą, a do tego ciemny las, wszystko przygotowane w pełni profesjonalnie, aby zadowolić nawet zaawansowanych graczy.

Środa 12 maja 2010
Spektakl Teatralny
Miejsce: A K Kwadratowa
Start: 18.00 - 20.00
Wejście: Studenci-10 zł , Pozostali-20 zł

"Swing"
Wprowadzenie wyższej kultury do obchodów święta studentów, z refleksją ale i na wesoło. Komedia Abelarda Gizy, "Swing" to historia trójki młodych bohaterów. Marek jest pracownikiem agencji reklamowej. W wolnych chwilach przeczesuje Internet w poszukiwaniu fantastycznych i nowatorskich rozwiązań życiowych. To sfrustrowany absolwent filologii polskiej z niespełnionymi ambicjami, życiowy nieudacznik, który prowadzi monotonną egzystencję. Wolne chwile spędza przed monitorem komputera, czytając fora internetowe i szukając w nich wskazówek na życie. Razem ze swoją dziewczyną Lucyną i przyjacielem Andrzejem wynajmują mieszkanie.
Kiedy Andrzejowi przestaje się wieść w związku, kumpel Marek pojawia się z genialnym rozwiązaniem - oto najlepszy sposób na rutynę i nudę, wynaleziony przez amerykańskich naukowców, SWING! Swing trochę inny, swing trochę nowy! Taki swing, po którym Glenn Miller przewraca się w grobie.

Środa 12 maja 2010
Dzień Sportu
Miejsce: Centrum Sportu Akademickiego (AOS) al.Zwycięstwa 12
Start: 10.00 - 17.00

Dzień Sportu - przygotowanie braci studenckiej do emocji związanych z Euro 2012. Wspólnie z Akademickim Związkiem Sportowym zapraszamy na dzień sportu. Oprócz atrakcji sportowych będzie to możliwość podpatrzenia jak radzi sobie Gdańsk w przygotowaniach do EURO 2012 w specjalnym namiocie informacyjnym. Tradycyjnie już jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Celem imprezy o charakterze stricte sportowym jest integracja środowiska akademickiego. Dlatego cały dzień poświęcony jest tylko i wyłącznie aktywnemu uczestniczeniu w różnych dyscyplinach sportowych organizowanych przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Sportu Akademickiego PG.

Środa 12 maja 2010
Lan Party
Miejsce: Nowy Gmach wydziału ETI (Kampus PG)
Start: 15.00 - 19.00

LAN Party - przyciągające miłośników gier komputerowych oraz konsolowych, z których słynie Politechnika Gdańska.

Czwartek 13 maja 2010
Red Bull Tour Bus
Miejsce:
Parking przed Nowym Gmachem wydziału ETI (Kampus PG)
Start: 18.00 - 22.00

Koncert:
ABRADAB
HELLOW DOG
PROSTO Z CHILE


Red Bull Tour Bus
Zeszłoroczna edycja Red Bull Tour Bus okazała się zaskoczeniem nawet dla organizatorów. Ilość uczestników, oraz jakość całej imprezy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też w tym roku kontynuujemy tą niezwykle efektowną imprezę. Całość analogicznie do zeszłego roku będzie się odbywała na parkingu przed nowym gmachem wydziału ETI. Zapewniamy ze dodamy skrzydeł każdemu z uczestników i już na dobre wpiszemy to wydarzenie w grafik imprez które po prostu muszą się podczas juwenaliów odbyć !

Piątek 14 maja 2010
Xtream Pro Graff
Miejsce: ul. Siedlicka (Kampus PG)
Start: 14.00 - 22.00

Xtream Pro Graff
Wydarzenie łączące sporty ekstremalne i cała kulturę skatową w jedną zwartą całość. Wydarzenie będzie miało miejsce na głównej ulicy campusu Politechniki Gdańskiej (ul. Siedlickiej która będzie na okres tej imprezy zamknięta) W ramach XPG :
- zawody w deskorolce i pokazy zawodowych deskorolkowców na skateparku rozłożonym na powierzchni asfaltowej
- zawody bmx, street-MTB i pokazy zawodowych riderów bmx i street-MTB również na skateparku
- zawody graffiti
- wieczorem koncert zespołu PUNK-ROCKowego na scenie umieszczonej na parkingu przyległym do ulicy, i przez cały dzień z tej sceny będzie puszczana muzyka przez Dj-ów.

Piątek 14 maja 2010
Missterious Technikalia
Miejsce: A K Kwadratowa
Start: 18.00 - 20.00

Wybory Miss
Missterious Technikalia + Impreza Klubowa
koncert: PEZET & Małolat

W tym roku wraz z organizacją studencką ESTIEM Gdańsk organizujemy wybory Miss Studentek Trójmiasta. Całość jest pod patronatem TV 4, które zapewnia relację z tego wydarzenia. Po wyborach wzniesiemy się na wyżyny dobrego polskiego hip hopu, a to za sprawą Pezeta oraz DJ'a Małolata, którzy zapewnią sporą dawkę dobrych rymów i beatów.

Wstęp: normalny - 15 zł, studencki - 10 zł


Niedziela 16 maja 2010
After Party
Miejsce: A K Kwadratowa
Start: 20.00 - 03.00

Łona
Polski muzyk hip-hopowy. Rapować zaczynał w szczecińskiej audycji radiowej WuDoo autorstwa Joanny Tyszkiewicz. Szerszemu gronu zaprezentował się na produkcji Oski pt. Kompilacja K2, gdzie wykonał utwór pt. Złota rybka. W 2004 roku ukazał się drugi album Łony pt. Nic dziwnego. W roku 2007 z Webberem wydał album pt. Absurd i Nonsens, natomiast rok 2008 uraczył nas EP-ka "Insert". W ramach zakończenia tegorocznych Technikaliów odbędzie się impreza w klubie AK PG Kwadratowa.
Impreza utrzymana będzie w spokojnym klimacie i traktowana jest jako afterparty po Technikaliach.

Wstęp: normalny - 10 zł, studencki - 5 zł


Saluminesia

Opinie (31) 1 zablokowana

 • hepiset

  Wiecznie studencki szit.

  • 51 11

 • słabo

  słabo, bez szauu
  mogli sie bardziej postarac...

  • 26 7

 • PEZET

  Jest! Na to idę! reszta gówno!
  znów będzie "100% walę z gwinta pod blokiem"

  • 13 11

 • kto to pisał (2)

  Weźcie zwerbujcie chociaż jedną osobę, która normalną polszczyzną będzie potrafiła to opisać i do tego nie będzie łamała linii w połowie. Czy na PG naprawdę wszyscy ledwo zdali maturę z polskiego?

  • 26 13

  • Nie, ja miałam z polskiego 5:P

   • 2 4

  • hehe

   ooo kompleksiki się odzywają ;)

   • 0 1

 • (1)

  jak zwykle stydencka beznadzieja do tego jeszcze za kase-za tyle samo do klubu bede mógl na to isc(jakbym wogóle chcial)

  • 10 7

  • wiek

   Za ile mniej więcej? Ostatnio koncert happysad za 4 dychy był..
   A ja mam takie pytanie: będą wpuszczane na koncerty osoby które nie ukończyły 18lat?

   • 0 0

 • Gdzie kupić bilety na Kabareton??

  Tak jak w temacie. Gdzie można zakupić bilety na kabarety na 11.05?

  • 2 14

 • PG jak nic

  "profesjonalny rzutnik do tylniej projekcji" - nie ma to jak coś tylniego...

  • 22 0

 • a koncerty beznadziejne znowu.... Dajcie wreszcie coś nowego!!!

  • 10 3

 • buldog i kazik (1)

  numer jeden w gdansku

  • 9 7

  • buldog nie gra z kazimierzem

   jesli tego nie wiedziales to sie przekonasz.

   • 1 1

 • ..."a to za sprawą Pezeta oraz DJ'a Małolata"...

  Dj'a powiadacie...ok nie mam więcej pytań...

  • 8 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.