stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cropp Tattoo Konwent 2014 (34 opinie)

Latem do Gdańska zjeżdżają się jak co roku amatorzy słonej wody i wylegiwania się na piasku, ale przez dwa dni to piękne miasto nikomu nie będzie kojarzyć się z zabytkami i tłumem turystów. Opanują je ludzie z różnych zakątków kraju i świata, ci którzy niedawno jeszcze byli nastolatkami i ci, którzy nastolatków zdążyli już wychować. A łączy ich jedno - miłość do tatuażu i dobrej muzyki. 19 i 20 lipca za sprawą Cropp Tattoo Konwent, Gdańsk stanie się światową stolicą sztuki na ciele.

Gdańsk już wrze w oczekiwaniu na nadchodzące wydarzenia. W czasie dwóch dni w strefie tatuażu spotkamy wielu mistrzów sztuki artystycznego zdobienia ciała. - Wśród artystów zagranicznych pojawi się niekwestionowany tuz europejskiego tatuażu - Dymitriy Samohin i również pretendujący do tego tytułu Grek Kostas Baronis - mówi Marcin Pacześny, współorganizator wydarzenia. - Inne znane nazwiska, które pojawią się na imprezie to Igor Yoshi i Bullet BG. Mocną reprezentację wystawią także gospodarze: Marcin Domański, Piotr Olejnik - dodaje. Tatuatorzy przystąpią do konkursów organizowanych aż w ośmiu kategoriach, a ich dzieła oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Iwin, Bartosz Panas, Zappa.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Cropp Tattoo Konwent, to wydarzenie które ucieszy także fanów motoryzacji. - Podczas tegorocznej odsłony będzie można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy Rodz Factory, a w niej podziwiać oryginalne, customowe samochody, a wśród nich między innymi Mustangi, Chargery, Chevy Camaro i inne... - mówi Tomasz
Majchrzyk, drugi z organizatorów. Oprócz tego w wielkim stylu powróci Graffiti Jam. - Czołowi artyści z Polski oraz goście z zagranicy pokażą swoje umiejętności wrzucając arcydzieła na mury - obiecuje Tomasz. Na miłośników zabawy czeka także flair show, czyli dużo ognia i latających butelek w wykonaniu Revolution Bar.
 
Jeśli ktoś z góry odrzucił imprezę, bo tatuaże to nie jego bajka, powinien szybko zrewidować swoje poglądy. Cropp Tattoo Konwent to oczywiście święto miłośników zdobienia ciała, ale także doskonała muzyczna impreza, na której fani grania na żywo i pląsania na parkiecie poczują się jak dziecko w sklepie ze słodyczami. Organizatorzy obiecują, że muzycznych perełek i cukierków na konwencie nie zabranie, a i ciastka i czekolada pewnie też się znajdą. Najwięcej radości czeka zapewne fanów punkowych i hardcore'owych dźwięków, chociaż miłośnicy rocka i hip-hopu nie będą należeć do zawiedzionych. Ilu ludzi, tyle preferencji, zarówno tych słodyczowych jak i muzycznych, dlatego w tym roku poza sceną muzyczną będzie też miejsce na dj'skie popisy i to nie małego kalibru. Idąc cukierkowym tropem na 6. edycji Cropp Tatto Konwent gwiazdy będą z najwyższej półki, zespoły i dj'e z górnej półki, a dyskontowych artystów nie zaświadczycie.
           
DJ Irie
DJ Irie
Scena DJ'ska
Tegoroczna edycja Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku to nie tylko tradycyjna już scena muzyczna, ale także po raz pierwszy scena dj'ska, na której zobaczymy wielu polskich artystów oraz gwiazdy międzynarodowego formatu.
Przysłowiową "resztę świata" reprezentuje brazylijski mistrz obchodzenia się z gramofonami - DJ Irie, który swoje sety okrasza stworzonymi przez siebie wizualizacjami. Z Francji przyjedzie dwukrotny mistrz świata DJ'ów - Fly. Wśród skreczujących zagranicznych gości znajduje się także jeden z najbardziej znanych dj'ów świata. Obdarzony niezwykła kreatywnością i przede wszystkim multiutalentowany muzyk! DJ Woody - grał i współpracował z takimi artystami jak Aquasky, Bomb The Bass czy DJ Vadim.

Auricom
Auricom
Za deckami mocna polska ekipa, wśród niej znajduje się Auricom, którego najbardziej pociągają w muzyce nastrojowe brzmienia jakie niesie za sobą amen break, 808ka, 303ka, 909tka, Oberheim, skrecze, rap oraz soundsystemy. Posłuchamy także DJ De La Rocka - seryjnego mordercę gramofonów, grającego zawsze mocno tanecznymi, tworzonymi wszelakimi gatunkami muzycznymi, od Reggae'owego Drum'n'Bass'u, przez Breakbeat, Glitch Hop, Miami Bass, Ghetto Funk, klasyk House'u, Rock'a, Hip-Hop'u i RnB, do numerów klimatycznych swingowych kapel z Brooklynu po Bałkany, całość doprawiając nutką turntablizmu. PZG z kolei, występując na żywo, prezentuje muzykę, która wymachuje toporami na parkietach. Sety jakie serwuje Falcon to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip-hopowym brzmieniem oraz deepową basową elektroniką. Jednak nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe. Duet Drum Say DJ tworzą Raydom oraz Macu, a ich różnorodne klimatycznie i wyselekcjonowane sety dostarczają odpowiednio dozowanej narastającej energii zaczerpniętej z mash up'ów, hip-hopu, funku, grunge i rocka. Listę polskich zaklinaczy gramofonów zamyka Mentalcut, jeden z najbardziej utytułowanych rodzimych dj'ów. W jego setach najczęściej można usłyszeć true school hip-hop, łączony z najświeższymi bangerami, funkiem i klasykami gatunku.
 
Everlast
Everlast
Scena muzyczna
Sympatycy mocniejszych brzmień i żywych instrumentów nie powinni czuć się przytłoczeni zacnością tuzów dj'ingu, ponieważ scena muzyczna w trakcie tej edycji Cropp Tattoo Konwent jest równie bogata. Muzyczną gwiazdą będzie Everlast - były wokalista House of Pain. Od 1998 roku Erik Schrody aka Everlast gości na scenach także pod pseudonimem Whitey Ford, a jego drugi album "Whitey Ford Sings the Blues" wydany właśnie pod tym aliasem z hitem "What It's Like" odniósł oszałamiający sukces i trafił na listę U.S. Rock Top 10. Obecnie, pod pseudonimem "Mr. White", związany jest z projektem muzycznym La Coka Nostra. W trakcie gdańskiego  konwentu zagra na gitarze ze swoim nowym, akustycznym projektem, a na klawiszach akompaniować mu będzie Bryan Velasco. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. utwory z najnowszego projektu The Life Acoustic. Możemy więc oczekiwać wielu ciekawych brzmień czerpiących inspiracje z rocka, hop-hopu a nawet country. Być może nie zabraknie też hitów w stylu What It's Like...

Bokka
Bokka
Everlast to nie jedyna muzyczna atrakcja. Wystąpią tak znane muzyczne składy jak Bokka, trio które nadal nie odkryło swojej tożsamości i owiane jest mgiełką tajemnicy. Najbardziej znani są ze swoich rewelacyjnych kompozycji, którymi rok temu szturmem zdobyli polski rynek muzyczny i zyskali opinię jednego z najbardziej zaskakujących zespołów ostatniej dekady.

Obok Bokka usłyszymy też popularny AXMusique - czteroosobowy zespół electrorockowy, który swoją działalność rozpoczął w 2009 roku. W listopadzie 2013 roku ukazał się ich długo oczekiwany album wydany nakładem wytwórni Karrot Kom­mando. Debiutancki krążek łączy ze sobą brzmienie szeroko pojętej elektroniki z dynamiką rock'n'rolla. Mroczny funk, energetyczny break beat, klimatyczny trip hop i klasyczny rock - to tylko wybrane gatunki, z których zespół czerpał inspirację do stworzenia eklektycznego albumu "Slimy Action Music".

The Meteors
The Meteors
Nie zabraknie wielu zagranicznych formacji. Na scenie konwencji zagości brytyjski zespół The Meteors - pierwszy zespół, który połączył łagodne rytmy rockabilly z punkowym zacięciem i dał początek nowemu podgatunkowi rock'n'rolla -  psychobilly.

The Brains
The Brains
Gatunek ten reprezentować będzie również amerykański skład Koffin Kats, mający na koncie setki koncertów i sześć albumów, jak i The Brains z Kanady. Scenę brytyjską reprezentować będzie także Black Down (hc), zaś chłodne powietrze z Danii przywiezie Earn Your Scars (hc). Scenę polską zaprezentują zespoły Hidden World (punk / hc) i Tiger Sklull (punk'n'roll).

Tegoroczna, 6. już edycja Gdańsk Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca 2014 w Centrum Stocznia Gdańska. Bilety jednodniowej w cenie 50/65 zł (przedsprzedaż / w dniu imprezy), oraz dwudniowe karnety (70 / 90) są dostępne w sieci www.biletin.pl.

Tegoroczna, 6. już edycja Gdańsk Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca 2014 w Centrum Stocznia Gdańska. Bilet jednodniowy w cenie 50/65 zł, a także 2-dniowe karnety w cenie 70/90 zł dostępne w sieci www.biletin.pl.

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: gdansk.tattookonwent.pl

Scena Pokazowa

Sobota

Od 9:00 - Rejestracja wystawców
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek I dnia festiwalu i otwarcie bram dla zwiedzających
13:30 - 14:00 - Powitanie wystawców i gości oraz omówienie planu na sobotę
14:00 - 14:30 - Pokaz barmański
14:30 - 16:30 Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży czarno-szary
Tatuaż mały kolorowy
16:30 - 17:20 - Pokaz DollHouse Aniki Stanclik i Diany Błażków
17:30 - 18:20 - Konkurs w kategorii: Kompozycja Damska
18:20 - 19:10 - Pokaz suspension Hooked Friends ***
19:10 - 20:00 - Konkurs: Tatuaż I dnia Konwentu

Niedziela
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek II dnia festiwalu I otwarcie bram dla zwiedzających
13:30 - 14:00 - Omówienie planu na niedzielę
14:00 - 14:30 - Pokaz barmański
14:30 - 16:10 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż mały czarno-szary
Tatuaż zwiany z morzem
16:10 - 16:30 - Pokaz Burleski PinUpCandy ***
16:30 - 18:10 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży kolorowy
Tatuaż tradycyjny klasyczny
18:10 - 18:20 - Rozstrzygnięcie wyborów na najładniejszy boks Konwentu
18:30 - 18:50 - Pokaz Burleski PinUpCandy ***
19:00 - 20:00 - Konkurs: Tatuaż II dnia Konwentu i rozdanie nagród

Scena koncertowa

Sobota
14:00 - 14:30 - SinHead
14:50 - 15:30 - Earn You Scars
15:50 - 16:30 - Back Down
17:00 - 17:50 - Koffin Kats
20:00 - 21:20 - The Meteors
22:00 - BOKKA

Niedziela
14:00 - 14:40 - AXMusique
15:00 - 15:40 - Black Temple
16:00 - 16:40 - Tiger Skull
17:10 - 18:00 - Hidden World
18:30 - 19:20 - The Brains
20:10 - Everlast

Scena DJ'ska

Sobota
14:00 - 15:00 - ZEIN
15:00 - 17:00 - AURICOM
17:00 - 19:00 - ERRBITS
19:00 - 21:00 - FLY
21:00 - 23:00 - IRIE
23:00 - 00:00 - PZG

Niedziela
14:00 - 16:00 - MENTALCUT
16:00 - 18:00 - FALCON1
18:00 - 20:00 - DRUM SAY DJ
20:00 - 22:00 - DE LA ROCA
22:00 - 00:00 - WOODY


Inne atrakcje

Wystawa plakatów kaligrafii Mateusza Wolskiego
Wystawa Blajwinów
Banana - Ink
Strefa kustomowych samochodów
Graffiti Jam powered by Cropp
Strefa filmów horror

Afterparty, catering, zniżki

Afterparty odbędzie się w klubie Szafa mieszczącym się przy ul. Podmurze 2 w Gdańsku
​Sobota: Start: 22:00. Wstęp bezpłatny
Niedziela: Start: 22:00. Wstęp bezpłatny​
Catering:
​Catering mięsny i wegetariański przygotowany przez Casino Diner


Zobacz nasze video relacje z poprzednich edycji konwentu:

Tatoo Konwent 2014
Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50-90 zł
 • Kontakt
  501-700-255
Bilet jednodniowy w cenie 50-65 zł
2-dniowe karnety w cenie 70 90 zł dostępne w sieci www.biletin.pl.

Opinie (34) 2 zablokowane

 • super!!

  • 15 1

 • co to jest "zespół punk'n'rollowy" ? (1)

  • 10 4

  • keke

   To prawie to samo co swing'a'billy.

   • 1 0

 • Jak ktoś jest niedowartościowany (7)

  to robi sobie tatuaże, kolczyki i inne bzdury. Obsmaruje się baran jeden z drugim i myśli że jest fajny i w ten sposób zrekompensuje swoje braki. Jeszcze mu się wydaje że w ten sposób to będzie imponował innym. Imponować to trzeba INTELIGENCJĄ a nie czymś takim

  • 24 69

  • pie*dolisz głupoty

   jak ci mama nie pozwala zrobić dziarki to idź się utop a nie tu wylewasz swoje frustracje. Widać jaką inteligencją ty imponujesz wypisując takie brednie. Szkoda mi ciebie

   • 9 7

  • dobrze powiedziane (1)

   inteligentni tak nie robią

   • 4 7

   • znam

    sam osobiście znam wybitnego matematyka i inżyniera budownictwa, którzy mają tatuaże i są niezwykle inteligentni. Nie śmiałbym się nawet z nimi porównywać a nie mam tatuaża. Tylko osobe płytkie intelektualnie i światopoglądowo mogą takie rzeczy twierdzić.

    • 8 0

  • hmmm

   czyli jeśli ktoś jest inteligentny to nie może mieć tatuażu?W bibli czy w koranie to przeczytałeś? Jakie jest źródło Twojej mądrości i po co wchodzisz na strony o tatuażach jeśli Ciebie to nie interesuje? Czy może hejtujesz dla samego hejtowania?

   • 7 1

  • Matko...

   No no! A nie daj Chryste Panie, jeszcze inteligentny bedzie. I co wtedy??

   • 0 0

  • Ohmanowa

   widze, kolejna wypowiedz z cyklu nie znam sie a sie wypowiem.
   Ohmanowa - tatuaz jest indywidualna sprawa i ma swoje znaczenie. nie jest na pokaz, chyba ze chcemy. nie wrzucaj wszystkich do jednego garnka. znam duzo chirurgów, lekarzy, profesorów (czy sa inteligentni - raczej tak skoro maja tytuly naukowe) a pod krawatem i koszula z vistuli bardzo fajne tatuaze.
   Poza tym, co jest szczegolnie dziwne, ludziom ktrorzy posiadaja tatuaze nie przeszkadzaja osoby niemajace "dziar", tylko ludzie ktrorzy bez tatuazy maja najwiecej przeciw....

   • 3 0

  • aha

   no tak obrażanie innych, wyzwiska i same głupoty - typowy kochający katolik

   • 0 0

 • cena biletów??? (2)

  według mnie cena biletów jest kosmiczna! czyżby przewiduje się mniej zainteresowanych? max 30zł za wjazd.

  • 24 0

  • chyba jakis żart, powinno byc raczej: jednorazowy 5-6,50zł, 2-dnoiwy 7-9zł, no chyba, ze w cenie jest tatuaż

   • 0 0

  • Ubolewam nad ceną

   Dlatego ja i moi znajomi w tym roku dajemy sobie spokój z konwentem. Nie rozumiem skąd te ceny? Przecież macie sponsora? Czemu bilety są dwa razy droższe? Rozumiem, że koncerty są drogie, ale mogły by być bilety nieobejmujące koncertów, przecież przeciętny turysta nie zabuli takiej kasy tylko po to żeby pochodzić sobie ze dwie godzinki. Ponadto słyszałem, że kosicie niezłą kasę za boxy... Prąd, prądem, ale ceny i tak kosmiczne

   • 2 0

 • I znów banda imbecyli zjedzie się do GD... (7)

  ... zrobić sobie jakiś mały tatuaż to pół biedy, ale jak ktoś robi z tego sens swojego życia, dziara sobie większość ciała, do tego wpieprza w nie jakiś złom to sorry... Nie można go nazwać normalnym. Nie to, że jest głupi czy nieinteligentny.

  Jest po prostu popaprany!

  Tyle i kropka. A teraz minusujcie: zakompleksieni, niedopieszczeni, lanserzy, dresiary, niedowartościowane małolaty, a nawet lekarzy i naukowcy, co sądzą, że będą bardziej cool.

  • 12 33

  • bo cie nie stac

   • 4 1

  • wiesz co jednak postawię ci minusa ... (1)

   ... jestem pewny siebie, namiętny, skromny, jestem metalem, chodzę w ramonesce, ogólnie jestem trzydziestoparoletnim mężczyzną co nie podpisał żadnej deklaracji wiary i nie trzeba być naukowcem, żeby wydedukować, że sam jesteś typowym polskim imbecylem, a cztery twoje największe życiowe pasje to piłka nożna, samochody, galerie handlowe i smartfony, no może nie cztery ale ze dwie na pewno :)

   • 8 2

   • czy jesteś "pewny siebie, namiętny, skromny,"

    to nie tobie to oceniać, nie ma to jak być sędzią we własnej sprawie, zwłaszcza skromność tu pasuje. Każdy myśli tak o sobie, jaki to jestem fajny, mądry i piękny. Tylko rzadko kiedy jest to zgodne z prawdą. To że masz powyżej 30 lat i jesteś metalem, latasz w ramonesce, równie dobrze może świadczyć o tym że zatrzymałeś się w rozwoju w liceum. Dojrzały człowiek nie ma potrzeby samookreślania się przez metal, punk, skejt itd.

    • 3 4

  • ...

   ale Ty glupi jestes... :-/ porazka

   • 1 1

  • Kto, co robi ze swoim ciałem,

   to jego sprawa. Nic Ci do tego. Krzywdy Ci tym nikt nie wyrządza.

   • 3 0

  • do 40sto letniego prawiczka!

   spokojnie, kiedyś też się odważysz..wyprowadzisz się od mamy i zrobisz sobie taki prawdziwy...nie z henny w jelitkowie.. narka

   • 1 1

  • ona

   każdy żyje swoim życiem i ma prawo robić to co chce ze swoim ciałem jeszcze tego nie zrozumiałes???

   • 1 1

 • Ludzie którzy robią tatuaże dla szpanu niech je sobie zrobią na czole (1)

  Wtedy wszyscy zobaczą

  • 7 7

  • aha

   po co sie wypowiadasz jak nawet nie rozumiesz ? nie chcesz nie rób tatuażu - nie jest to przymus , ale daj życ innym...

   • 0 0

 • cena

  w cenie biletu tatuaż, hehehe

  • 4 0

 • Dobrze że się znakujecie, wasze zwłoki będzie można ławiej zidetyfikować. (3)

  pozytyw unikalności.
  tatuaże są przeważnie brzydkie i obrzydliwe

  • 2 7

  • Anonimowcy (2)

   Przyjdź na konwent i nam to powiedz prosto w oczy, a nie piszesz sobie anonimowo w internecie. My pokażemy ci jak wyglądają prawdziwe tatuaże, a nie te trybaliki i słitaśne napisy, o których zapewne piszesz.

   • 1 3

   • Tautaż jest wbrew ludzkiej zmiennej naturze (1)

    Człowiekowi wszystko się nudzi. A tatuażu nie można zmienić. To tak, jakby na stałe zostać brudnym - z własnego wyboru.
    Na konwent nie przyjdę, mam lepsze zastosowanie dla 65 PLN. Płacić z o oglądnie czegoś, czym się brzydzę..

    • 0 1

    • Słusznie, bez ciebie będzie fajniej.

     • 3 0

 • Najlepsze covery tatuaży z 3city??? (2)

  Korzystając z okazji ze zagladają tu osoby zainteresowane tematem prosze o polecenie mi studia lub osoby ktora specjalizuje sie w robieniu coverow tatuazy w trojmiescie. Mam strasznego babola na nadgarstku i mimo ze juz dwa razy poprawaialam niby w polecanych salonach to wciaz wyglada tragicznie... Dzieki

  • 0 2

  • Cover

   Stoneheads robią zarąbiste covery. Sama mam !

   • 2 2

  • Proszę spróbuj u Zappy (z opisu wynika, że jest on w komisji). Powodzenia

   • 1 0

 • Tatuaż

  Tatuaż robię dla siebie, a nie dla szpanu :) I wali mnie to czy komuś się to nie podoba czy nie, zrozumie tylko ten co lubi dźwięk maszynki i ból !

  • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.