• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Tattoo Konwent 2024
PATRONAT

Gdańsk Tattoo Konwent 2022 (5 opinii)

Ostatni weekend lipca przyniesie ze sobą festiwal, na który czekają fani "żywej" sztuki - Gdańsk Tattoo Konwent 2022 powered by Perła. Tegoroczna edycja oczaruje swoich widzów różnorodnością doświadczeń. Na jej deskach prezentować się będzie nie tylko grono najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy, ale także muzycy, artyści sceniczni, zawodnicy sportowi oraz przedstawicielki branży modelingu.

Powrót do korzeni
To właśnie na wybrzeżu narodził się pomysł imprezy, która zrzeszałaby miłośników kultury tatuażu i wszystkiego, co z nią związane. W 2009 roku w Gdańsku odbył się pierwszy Tattoo Konwent, którego pomysłodawcą był obecny właściciel sieci salonów ZAJAWA TATTOO - Marcin Pacześny. Od tamtej pory festiwal rozprzestrzenił się na całą Polskę, przyciągając każdego roku tysiące zainteresowanych. Tattoo Konwent jest jedyny w swoim rodzaju - wyróżnia się na tle innych tego typu wydarzeń, chociażby ze względu na ilość i różnorodność oferowanych w jego ramach atrakcji. Gdańsk Tattoo Konwent po raz 12. powraca do źródła, aby zarażać pasją, ukazywać piękno sztuki tatuażu i dawać możliwość integracji jego uczestników.

Od początku istnienia cyklu głównym elementem każdego Konwentu jest konkurs, w ramach którego Jury złożonych z ekspertów wyłania najlepsze projekty w każdej kategorii. W czasie gdańskiego zlotu wybrani artyści nagradzani będą za:
najlepszy tatuaż czarny (zagojony)
najlepszy tatuaż związany z morzem (zagojony)
najlepszy tatuaż realistyczny (zagojony)
najlepszy rękaw, plecy, nogawkę (zagojone)
najlepszy tatuaż mikro realistyczny - wykonany na konwencie * kolaboracje/dwudniowe - wykonane na konwencie
najlepsze tatuaż soboty i niedzieli - wykonane na konwencie

Wyrażaj się
Nie ważne, czy nie wiesz już gdzie wcisnąć nowy tatuaż, czy dopiero szukasz pierwszych inspiracji, Tattoo Konwent to idealne miejsce do odnalezienia własnego stylu i sposobu na wyrażanie siebie. Tegoroczna idea wiodąca zachęca wszystkich uczestników do otwartości i bezkompromisowości w mówieniu o sobie i swoich emocjach. Festiwal to przede wszystkim bezpieczne miejsce do dzielenia się własną sztuką i wyjątkowością, która przejawia się między innymi we wzorach zapisanych na skórze. W założeniach Konwentu nie ma miejsca na mowę nienawiści, wykluczenie czy brak tolerancji. Tegoroczna edycja gdańskiej imprezy wspomoże lokalne stowarzyszenia walczące z dyskryminacją osób LGBT+ w Polsce. W trakcie festiwalu uczestnicy będą mogli porozmawiać również z przedstawicielami takich organizacji jak Otwarte Klatki i WWF Polska, które codziennie walczą o dobro i prawa zwierząt.

Co jest grane?
Tegoroczna scena Konwentu oferuje różnorodne brzmienia. Amatorów dobrych tekstów i bitów z pewnością zainteresuje twórczość Jody - rapera z Pomorza związanego z Borcrew i wytwórnią BOR Records. Fani mocniejszej muzyki będą mieli okazję posłuchać bydgoskiej grupy z pogranicza hardcore punku - Schizmy, która słynie z niezwykle energetycznych koncertów. Pewnym połączeniem dwóch powyższych światów jest Inee - piosenkarka i TikTokerka, która wywodzi się z branży tatuatorskiej. W jej muzyce mocny i zadziorny wokal komponuje się z elementami muzyki rockowej, rapowej i trapowej. Oprawę muzyczną konwentu, poza koncertami Jody, Schizmy i Inee, dopełnią sety DJ'skie.

Nie tylko muzyka
Tattoo Konwent to nie tylko sztuka, muzyka i konkurs, ale także przyciągające wzrok pokazy i osobowości. W czasie tegorocznej gdańskiej edycji nie zabraknie emocji, które dostarczy nam Karolina Faryńska - wieloletnia instruktorka exotic pole dance, zwyciężczyni Pole Dance Show w kategorii exotic profesjonaliści. Swoje umiejętności taneczne artystka łączy z... polskimi utworami rapowymi! Kolejny pokaz zaprezentuje Kasia Zawadzka, znana jako Skinny Redhead - jedna ze światowych pionierek w sztuce self-suspension performance, wywodzącej się z Japonii. Odrobinę magii wprowadzą Aryman i Piotr Denisiuk - obaj znani szerszej publiczności z występów w programie "Mam Talent". Ich niezwykłe umiejętności zaprowadzą uczestników Konwentu w nieznane!

Dla każdego coś innego
Tak jak co roku, tak i tym razem przestrzeń Konwentu podzielona zostanie na specjalnie przygotowane strefy tematyczne. Odwiedzający będą mieli szansę spotkać się z przedstawicielami Kombat Pro Wrestling - polskiej federacji wrestlingu, która organizuje gale w całej Polsce. Nie zabraknie również pewnej tradycji Konwentu - "Zrób portret u Watemborskiego", dzięki której każdy chętny uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie portretowe. Śmiałkowie chcący spróbować swoich sił w tatuowaniu, będą mieli okazję wykonać rysunki profesjonalną maszynką na bananowych skórkach, pod czujnym okiem Saskiego.

Znajdzie się również coś wyjątkowego dla fanów motoryzacji, sztuki i stylowych ubrań! Jednym z nieodłącznych elementów Tattoo Konwentu jest strefa Hotball, w której można przyjrzeć się niebanalnym pojazdom, steampunkowym rzeźbom i innym rzemieślniczym wytworom. Osoby zainteresowane designem i modą odnajdą ciekawe smaczki w dodatkowej, specjalnie dedykowanej przestrzeni. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach Konwentu i specjalnie dla nich stworzyli strefę pełną gier i zabaw organizowanych przez animatorów, którzy chętnie zaopiekują się pociechami w czasie festiwalu. Zabawa nie dotyczy jedynie najmłodszych, więc dla nieco starszych amatorów śmiechu i rozrywki również znajdzie się miejsce. Po tylu atrakcjach warto będzie zrelaksować się w części poświęconej kulinariom, którą wypełnią foodtrucki i Kofimatik.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 - 75 zł
 • Przedsprzedaż
  50 - 60 zł
Bilety dostępne są w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – 50 zł za bilet jednodniowy i 60 zł za dwudniowy karnet.

W dniu wydarzenia wejściówki będzie można kupić przy wejściu w cenie: 60 zł za bilet jednodniowy i 75 zł za dwudniowy karnet.

Aktualna edycja

Opinie (5) 1 zablokowana

 • "Nieważne" - tak piszemy w języku polskim to słowo.

  • 15 0

 • Drobne pytanie

  Czy Mądrachowski znów będzie gwiazdorzył? Dajcie już z nim spokój.

  • 3 1

 • Kiedyś to były fajne tattoo konwenty w CSG. Teraz to zwykłe targi...

  • 11 1

 • Drogie wejściówki.

  • 4 2

 • Pato*ogia

  Tak się oszpecać

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.