• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Tattoo Konwent 2024
PATRONAT

Gdańsk Tattoo Konwent 2015 (69 opinii)

W ostatni weekend lipca uwaga fanów sztuki tatuażu ponownie skupi się na Gdańsku. 25 i 26 lipca centrum Amber Expo wypełni się dźwiękami maszynek do tatuowania, zgiełkiem tłumu odwiedzających i dobrą muzyką. Wszystko to za sprawą siódmej edycji Gdańsk Tattoo Konwent. Nowa lokalizacja pozwoli na udział w wydarzeniu większej liczbie wystawców, a także na obniżenie ceny biletów i pełen komfort zabawy podczas dwóch dni festiwalu.

Wszyscy, którzy ostatni weekend lipca postanowią spędzić w Gdańsku koniecznie powinni zajrzeć na Tattoo Konwent do centrum wystawienniczo-kongresowego Amber Expo na ulicy Żaglowej 11. Festiwal z roku na rok się rozrasta, rośnie także liczba osób odwiedzających imprezę. Wielotysięczna widownia na konwencji przestaje kogokolwiek dziwić. -Szukając możliwości rozwoju podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji konwencji, która do tej pory odbywała się w Centrum Stocznia Gdańsk. Myślę, że dzięki temu Tattoo Konwent zyska nową świeżość i energię - mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent.

fot.Maciej Sitarz
fot.Maciej Sitarz
Polska branża tatuatorska szybko się rozwija, dlatego zainteresowanie udziałem w Tattoo Konwencie wzrasta również wśród samych tatuażystów. Dzięki temu widownia zobaczy jeszcze więcej wysokiej jakości prac artystów reprezentujących różne style. Swoją obecność potwierdziła już silna reprezentacja Trójmiasta, a także najlepsi artyści z całej Polski. Jednak czas spędzony na Tattoo Konwencie to nie tylko oglądanie tatuatorów przy pracy.

Szczególnie interesująco zapowiada się scena artystyczna. Pokazy suspension i burleski w wykonaniu Miss Crash, podniebny taniec Marlene Kiepke i pokazy mody Diany Błażków i Aniki Stanclik to atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Na scenie muzycznej pojawi się topowy polski raper Kękę, obchodzący 30-lecie działalności zespół The Analogs, a także gdański skład hip-hopowy Kontrabanda oraz Nagrobki - również z Gdańska. Swoją obecność potwierdzili DJ'e: PZG, Dubsknit i Chokesick, którzy zapewnią rozrywkę wypoczywającym na miejskiej plaży zaaranżowanej przed budynkiem AmberExpo. Tradycyjnie odbędą się także wyjątkowe wystawy prac plastycznych.

fot. Maciej Sitarz
fot. Maciej Sitarz
SCENA KONCERTOWA
Kękę to pochodzący z Radomia artysta doskonale znany fanom rapu. Swoją przygodę z hip-hopem rozpoczął w 2007 roku, kiedy to wraz z Kotzim nagrał minialbum "Weź nas podrób". Od tamtej pory wielokrotnie miał okazję gościnnie występować wraz z innymi artystami. Jego nagrany w 2013 roku przy współpracy z wytwórnią Prosto debiutancki long play "Takie rzeczy" zyskał status złotej płyty. Kolejny krążek "Nowe rzeczy" zdążył powtórzyć ten sukces, mimo, że ujrzał światło dzienne w marcu tego roku. Kękę jest obecnie jednym z popularniejszych polskich raperów. Oprócz dobrze przyjmowanych koncertów na terenie kraju miał również okazję występować na festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach. Charakteryzują go dosadne teksty oscylujące wokół trudnych tematów. Artysta często w swoich utworach porusza również wątki patriotyczne. Fani cenią go za niezwykłą charyzmę i autentyczność, którą wyraża poprzez proste, ale nieschematyczne podejście do tworzenia rapu.

The Analogs to od wielu lat jeden z najbardziej popularnych zespołów punk rockowych. W tym roku obchodzą 20-lecie istnienia, a na ich licznych koncertach wciąż pojawiają się tłumy fanów. Muzyka, którą tworzą jest mieszanką street punka z garażowym rock'n'rollem. Na swoim koncie mają ponad 200 wspólnie nagranych piosenek poruszających różnorodną tematykę. Zespół niejednokrotnie występował podczas Tattoo Konwentu, a w ich utworach często pojawia się wątek tatuażu. Chociaż ich pierwszy album "Oi młodzież" został wydany w czasach, gdy najpopularniejszym nośnikiem muzyki były kasety to ich muzyka nie traci na aktualności.

Nagrobki to gdański skład tworzący szeroko pojętą muzykę alternatywną. Zespół zazwyczaj występują w dwu lub trzy osobowym składzie. Adam Witkowski śpiewa i gra na bębnach, Maciej Salamon również odpowiada za wokal, ale również gitarę, a Olo Walicki jest basistą. Adam i Maciej wcześniej tworzyli zespół Gówno. W 2014 roku Nagrobki wydały swoją debiutancką płytę pod tytułem "Pańskie Wersety". Zespół zagra na tegorocznej edycji Off Festiwalu.

Kontrabanda to hip-hopowy skład z Gdańska, który tworzą raperzy Abdul, Koniu i Topek oraz Dj Krusz G. Chłopaki charakteryzują się luźnym podejściem do życia i ogromnym dystansem do siebie. Na scenie działają od ponad 15 lat. Artyści doskonale sprawdzają się na scenie tworząc spontaniczne show. Na ich twórczość składają się ironiczne teksty i klasyczne brzmienia. O oprawę muzyczną na specjalnie zaaranżowanej, miejskiej plaży ze strefą chill zabdają twórcy szeroko pojętej elektroniki: PGZ, Dubsknit, Chokesick.

WYSTAWY
Podczas festiwalu będzie można podziwiać prace Tomasza Strzałkowskiego specjalizującego się między w grafice 3D. Jego dzieła utrzymane są w surrealistycznym, mrocznym klimacie, który z pewnością przypadnie do gustu gościom konwentu. Ilość szczegółów zawartych w jego dziełach wywołuje piorunujące wrażenie na widzu. Tomasz Strzałkowski zajmuje się również tworzeniem grafiki do gier komputerowych.

POKAZY
Występy Miss Crash to zamknięte w ciekawej formie, erotycznie zabarwione pokazy jednej z najbardziej ekstremalnych form modyfikacji ciała jakim jest podwieszanie. Podczas swoich performance'ów, zapewniających publiczności solidną dawkę adrenaliny, w pewny siebie sposób prezentuje swoje wdzięki. Jej przyciągające tłumy występy łączą ze sobą suspension, sideshow i klasyczny taniec. W 2008 roku pobiła rekord Guinessa w podwieszaniu, zyskując w ten sposób miano Królowej Suspension. Ugruntowana pozycja w środowisku BDSM umożliwiła jej rozwój bardziej komercyjnej kariery. Jej twórczością interesowały się takie magazyny jak Rolling Stone, Spin, Vogue i Marquise oraz wiele innych. Współpracowała z Marilynem Mansonem i Jane's Addiction.

Marlene Kiepke jest artystką specjalizującą się w powietrznym tańcu z akrobacjami. Swoich widzów zachwyca efektowną choreografią opartą na statycznych figurach, artystycznych ewolucjach i zapierających dech w piersiach, kontrolowanych spadkach. Dzięki zawieszonym pod sufitem szarfom jest w stanie wykonać swój występ parę metrów ponad sceną. Ten rodzaj tańca jest formą ekspresji wyjątkowo wymagającą, a precyzja z jaką artystka porusza się a powietrzu całkowicie bez zabezpieczenia jest efektem wieloletniej pracy. Marlene Kiepke jest w tej dziedzinie praktycznie samoukiem, a jej przygoda z powietrznymi akrobacjami rozpoczęła się w 2003 roku. Artystka przykłada ogromną wagę do szczegółów podczas swoich występów. Za każdym razem gdy pojawia się na scenie widzowie mają okazję obejrzeć jedyne w swoim rodzaju show.

Nie może zabraknąć także modowego show "Lollipop hair salon" autorstwa Aniki Stanclik i Diany Błażków. Wytatuowane modelki przedstawią na scenie awangardowe stylizacje zaprojektowane przez Walerie Tokarzewska-Karaszewicz i Dianę oraz fryzury stworzone przez studio Cococabana z Bielska Białej.

Na wydarzeniu pojawią się fani tatuażu z całego kraju. Część z nich przemierza wiele kilometrów, aby nie przegapić żadnego wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży. Koszt jednodniowej wejściówki wynosi obecnie 30 zł, a za dwudniową trzeba zapłacić 40 zł.

PROGRAM

Sobota 25.07.2015
Scena Pokazowa

Od 8:00 - Rejestracja wystawców
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek I dnia festiwalu i otwarcie bram dla zwiedzających
12:30 - O oprawę muzyczną sceny głównej zadba chokeSick
13:30 - 14:00 - Powitanie wystawców i gości oraz omówienie planu na sobotę
14:00 - 14:30 - TBA
14:30 - 16:00 Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży czarno-szary
Tatuaż mały kolorowy

16:00 - 16:30 - Marlene Kiepke - Akrobatyka powietrzna
16:30 - 17:20 - Konkurs w kategorii: Kompozycja Damska
17:30 - 18:00 - Miss Crash - Rekordzistka świata w suspension ***
18:10 - 18:50 - Pokaz "Lollipop Hair Salon" by Diana Błażków i Anika Stanclik
19:00 - 19:50 - Konkurs: Tatuaż I dnia Konwentu
20:20 - 20:50 - Koncert: KontraBanda
21:10 - Koncert: Kękę

Koncerty i strefa Chill

12:30 - 19:00 - W strefie chill zagrają dla Was DubSknit i PZG
20:20 - 20:50 - Kontrabanda
21:10 - Kękę

Niedziela 26.07.2015

Scena Pokazowa
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek II dnia festiwalu I otwarcie bram dla zwiedzających
12:30 - O oprawę muzyczną sceny głównej zadba chokeSick
13:00 - 13:30 - Omówienie planu na niedzielę
13:30 - 15:00 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży kolorowy
Tatuaż mały czarno-szary

15:10 - 15:30 - Marlene Kiepke - Akrobatyka powietrzna
15:30 - 17:00 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż związany z morzem
Tatuaż tradycyjny klasyczny

17:00 - 17:20 - Rozstrzygnięcie wyborów na najładniejszy boks Konwentu
17:20 - 18:00 - Miss Crash - Rekordzistka świata w suspension ***
18:00 - 19:00 - Konkurs: Tatuaż II dnia Konwentu i rozdanie nagród
19:20 - 19:50 - Koncert: Nagrobki
20:10 - Koncert: The Analogs

Koncerty i strefa Chill
12:30 - 19:00 - W strefie chill zagrają dla Was DubSknit i PZG
19:20 - 19:50 - Nagrobki
20:10 - The Analogs


Inne atrakcje
Impreza towarzysząca Gdańsk Tattoo Konwent - Atak Foodtruckożerców - czyli festiwal food trucków
Wystawa prac Kacpra Piskorowskiego
Wystawa prac Tomasza Strzałkowskiego
Banana - Ink
Strefa Chill z leżakami
Konkursy dla odwiedzających
Wypożyczalnia rowerów i możliwość przejażdżki nad morze
Graffiti Jam powered by Cropp

Afterparty, catering, zniżki
Catering:
Catering mięsny i wegetariański


* Większy komfort dla wystawców i funkcjonalna przestrzeń z odpowiednim zapleczem sanitarnym - rejestrujcie chęć udziału w festiwalu na stronie:
https://gdansk.tattookonwent.pl/rejestracja

Pytania / kontakt: tattookonwent@gmail.com
https://gdansk.tattookonwent.pl/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
W przedsprzedaży internetowej:

Bez opłat za wysyłkę - wydrukuj swój bilet:

Bilet jednodniowy - 30 zł 1 (kup teraz!)
Bilet dwudniowy - 40 zł 1 (kup teraz!)
Bilet VIP - 200 zł 2 - tylko 50 sztuk (kup teraz!)

1) W cenę biletów wliczone są wszystkie atrakcje oraz wystawy odbywające się podczas trwania Konwentu. Wyjątkiem są seminaria - o cenie lub jej braku decydują prowadzący prelekcje.
2) W cenę biletu VIP wliczone są napoje, alkohol (w godzinach od 15 do 21) oraz t-shirt Tattoo Konwent

Aktualna edycja

Opinie (69) 8 zablokowanych

 • Tylko niech nie zaśmiecają po raz kolejny naklejkami miasta

  • 22 16

 • hahaha dziergacze własnej skórya potem zal z powodu własnej głupoty!!! (4)

  ale to świetny pomysł ze głupole sie same znakują!! Normalnie musisz z takim pogadac a tutaj juz z daleka wiesz kogo omijać. Pla przypomnienie są tysiace komplikacji które powoduje wtrzykiwanie sobie szkodliwej trucizny pod skóre!!Ale najlepsze sa te laski które potem kwicza ze motylek na celulicie zaczał sie marszczyc albo takiej która sobie Janka na bobrze wydziergała i teraz musi go laserem wypalić bo nowy facet to Marek!!

  • 30 120

  • o głupoto

   jeśli czegoś człowieku nie rozumiesz, bo wychodzi to poza Twoje horyzonty, to nie uznawaj, że coś jest głupotą :)

   • 31 4

  • mac

   z tego co piszesz to widać że głupota nie kosztuje, typowy zakompleksiony polaczek

   • 12 3

  • na bobrze jest dobrze

   to lepiej wizerunek Janka na bobrze wytatuować bo potem łatwiej przerobić np na indianina :D

   • 6 0

  • Masz rację-głupota

   kosztuje. Ale ty dostałeś ją za darmo jako bonus do pleśni na mózgu.

   • 8 3

 • (2)

  "Na scenie muzycznej pojawi się topowy polski raper Kękę"

  hahahaha prawie sie udławiłem kanapką. pseudo wskazuje że to 8-latek

  • 30 13

  • Twój pseudonim też jest kozacki man .

   • 2 1

  • A twój że jesteś grubo zacofany

   • 0 0

 • Tatuaż-dla mnie synonim głupoty i kompleksów (6)

  Jak ktoś nie ma czym się pochwalić to robi dziary, przekłuwa sobie nosy, uszy, maluje włosy na różowo itd...

  • 28 93

  • jednak się powtórzę...

   ...jeśli czegoś człowieku nie rozumiesz, bo wychodzi to poza Twoje horyzonty, to nie uznawaj, że coś jest głupotą :) każdy z nas jest takim samym człowiekiem, i każdy zasługuje na szacunek taki, jakim jest. Chyba, że robi komuś krzywdę, jest pedofilem, gwałcicielem, zabójcą... wtedy szacunek można odsunąć na dalszy plan...

   • 29 3

  • (1)

   Jak ktoś nie ma się czym pochwalić, to wylewa swoje smutki w internecie.

   • 4 1

   • albo się dziara

    • 2 1

  • A teraz do budy burek !

   • 2 1

  • No sorry, ale nikogo kto ma pojęcie o temacie nie obchodzi Twój idiotyczny post :) Nie masz pojęcia o czym piszesz - pomyśl, jak głupio wygląda np. ktoś nie mający pojęcia o np. zderzaczu hadronów - piszący o tym, że będzie przez to koniec świata, albo protestujący przeciwko marnowaniu funduszy. Reprezentujesz podobny poziom ignorancji i niewiedzy - dość śmieszne.

   • 0 2

  • no tak jakby.

   Aby móc napisać taki tekst trzeba mieć coś do pokrycia. Mam nadzieję, że masz się czym pochwalić i nie jest to nowy samochód klasy średniej czy zarobki powyżej średniej krajowej. Rozumiem, że chodzi Ci o przerost formy nad treścią, ale zaniżanie formy do treści też nie wiele daje.

   • 0 0

 • (2)

  doskonały dowód głębokich zaburzeń psychicznych, w absolutnej większości wypadków. kiedy w restauracji, hotelu czy przy innej okazji zza mankietu koszuli czy spod kołnierzyka spotkanej osoby wystają resztki tej żałosnej w znacznej mierze "tfu-rczości" i dowodu kompleksów jak i braku akceptacji dla siebie samego, od razu wiem że mam "przyjemność" z osobnikiem/osobniczką niewiarygodną, nieprofesjonalną, psychotyczną, nieprzewidywalną, o skłonnościach (auto)destrukcyjnych i taką z którą jak najszybciej należy zakończyć jakikolwiek kontakt. oraz przede wszystkim - pozbawioną krzty dobrego smaku....

  • 18 83

  • z takim osobnikiem jak Ty pajacu

   to lepiej nie miec wątpliwej przyjemności poznawania Ciebie

   • 4 4

  • tak samo powinny reagować osoby czytające Twój pseudo intelektualny bełkot,
   aż strach bywać w restauracjach i hotelach skoro można Cię tam spotkać
   odpowiedzi nie przeczytam więc się niepotrzebnie nie nakręcaj, miłego

   • 2 3

 • Widze, ze klan M (tatus i synek) znalazł sposób na przeżycie

  najpierw tatuś, wielki basista w wielkim zespole, a teraz synek, niedoszly mistrz piłkarski, hehehe :)))) no i do tego rzecz jasna w komplecie wielka artystka Ines Tutu:))) Sorki, ta kswka chyba nieaktualna, bo zmienia ją jakies dwa razy w roku:)

  • 5 4

 • Konwent Ludzi o Niskiej Samoocenie i z Potrzebą Dowartościowania się poprzez Oszpecanie Własnego Ciała (2)

  Gdy człowiek czuje się nikim, jest niezauważany przez innych, nie ma nic do zaoferowania światu i innym ludziom, pragnie to zmienić - najprostszą metodą jest wydzierganie sobie mniej lub bardziej kontrowersyjnego obrazka na ciele, napisanie "złotej" myśli lub wbicie kolczyków w mało zrozumiałe miejsce albo...celowe pocięcie sobie twarzy, aby mieć trwałe blizny. Bardziej zidiociali, barwią sobie gałki oczne - jak to kiedyś usłyszałem, dla "wyrażenia siebie" :)

  P.S. a Miss Crash wygląda raczej jak k....a "Weronika ze Śródmieścia" albo "Paula z Seatowers", a nie artystka zamknięta w ciekawej formie:)

  • 17 61

  • Pisze człowiek, który swoje złote mysli przelewa na trojmiasto.pl :) GO GET A LIFE

   • 15 5

  • Gdy człowiek czuje się nikim, jest niezauważany przez innych, nie ma nic do zaoferowania światu i innym ludziom, pragnie to zmienić - Wchodzi na trójmiasto.pl i smaruje ludzi którzy myślą inaczej -> bo inaczej znaczy źle. Może wtedy go zauważą, może coś po sobie pozostawi.

   P.S. Jak już nie ma co powiedzieć, to nabija się z wyglądu ludzi bardziej znanych od siebie. Wtedy czuje się lepiej, że coś na tym świecie poprawił.

   • 3 3

 • jolka fasolka

  aleś ty mądry, dawno nie czytałam tak mądrego wpisu
  a tak poważnie dawno się tak nie uśmiałam, głupota ludzka nie zna granic, skąd ty się wziąłeś gim-bazo wracaj na pole buraki sadzić bo tylko to potrafisz

  • 7 7

 • kompleksy kompleksy (3)

  Kompleksy to macie wy ludzie.
  Jednym się podobają różowe rurki spuszczone do połowy d..., siedzenie całymi godzinami na "fejsie", a innym tatuaże.

  ehhhh, to jest takie oczywiste, że sam nie wiem czemu to napisałem.

  Pozdrowienia dla Wszystkich zakompleksionych:)))))

  • 52 7

  • jedyna rzecz, która jest oczywista, to że tak jednoznaczne stwierdzenie kompleksów u ludzi na podstawie faktu iż posiadają tatuaż jest równoznaczne z ich posiadaniem przez wypowiadającego się i palącą potrzebę ich przykrycia przez pokazanie palcem na innych
   złodziej zawsze twierdzi że wszyscy wokół kradną;)

   a kompleksy mają wszyscy

   • 1 2

  • Poprawność polityczna to zaplanowany krok ku tzw. "końcowi historii". (1)

   Konstruktywna krytyka zawsze była narzedziem rozwoju ludzkości..... jedno się uznaje za ciekawe i pozytywne... inne za kicz....

   • 0 0

   • Ty tak serio? Tyle w temacie?

    Raczej tematu nie wyczerpałeś w 10 sekund, nic też mądrego nie przekazałeś. Jeżeli wydaje Ci się, że jesteś mądry, to w jednym masz rację - wydaje Ci się.

    • 0 0

 • dzierać należy się w renomowanych firmach bo jak ni to ejdż aj wi !

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , festiwal muzyczny
  lip 20-21
  piątek - niedziela
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica