stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Tattoo Konwent 2015 (69 opinii)

W ostatni weekend lipca uwaga fanów sztuki tatuażu ponownie skupi się na Gdańsku. 25 i 26 lipca centrum Amber Expo wypełni się dźwiękami maszynek do tatuowania, zgiełkiem tłumu odwiedzających i dobrą muzyką. Wszystko to za sprawą siódmej edycji Gdańsk Tattoo Konwent. Nowa lokalizacja pozwoli na udział w wydarzeniu większej liczbie wystawców, a także na obniżenie ceny biletów i pełen komfort zabawy podczas dwóch dni festiwalu.

Relacja z imprezy

Wszyscy, którzy ostatni weekend lipca postanowią spędzić w Gdańsku koniecznie powinni zajrzeć na Tattoo Konwent do centrum wystawienniczo-kongresowego Amber Expo na ulicy Żaglowej 11. Festiwal z roku na rok się rozrasta, rośnie także liczba osób odwiedzających imprezę. Wielotysięczna widownia na konwencji przestaje kogokolwiek dziwić. -Szukając możliwości rozwoju podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji konwencji, która do tej pory odbywała się w Centrum Stocznia Gdańsk. Myślę, że dzięki temu Tattoo Konwent zyska nową świeżość i energię - mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent.

fot.Maciej Sitarz
fot.Maciej Sitarz
Polska branża tatuatorska szybko się rozwija, dlatego zainteresowanie udziałem w Tattoo Konwencie wzrasta również wśród samych tatuażystów. Dzięki temu widownia zobaczy jeszcze więcej wysokiej jakości prac artystów reprezentujących różne style. Swoją obecność potwierdziła już silna reprezentacja Trójmiasta, a także najlepsi artyści z całej Polski. Jednak czas spędzony na Tattoo Konwencie to nie tylko oglądanie tatuatorów przy pracy.

Szczególnie interesująco zapowiada się scena artystyczna. Pokazy suspension i burleski w wykonaniu Miss Crash, podniebny taniec Marlene Kiepke i pokazy mody Diany Błażków i Aniki Stanclik to atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Na scenie muzycznej pojawi się topowy polski raper Kękę, obchodzący 30-lecie działalności zespół The Analogs, a także gdański skład hip-hopowy Kontrabanda oraz Nagrobki - również z Gdańska. Swoją obecność potwierdzili DJ'e: PZG, Dubsknit i Chokesick, którzy zapewnią rozrywkę wypoczywającym na miejskiej plaży zaaranżowanej przed budynkiem AmberExpo. Tradycyjnie odbędą się także wyjątkowe wystawy prac plastycznych.

fot. Maciej Sitarz
fot. Maciej Sitarz
SCENA KONCERTOWA
Kękę to pochodzący z Radomia artysta doskonale znany fanom rapu. Swoją przygodę z hip-hopem rozpoczął w 2007 roku, kiedy to wraz z Kotzim nagrał minialbum "Weź nas podrób". Od tamtej pory wielokrotnie miał okazję gościnnie występować wraz z innymi artystami. Jego nagrany w 2013 roku przy współpracy z wytwórnią Prosto debiutancki long play "Takie rzeczy" zyskał status złotej płyty. Kolejny krążek "Nowe rzeczy" zdążył powtórzyć ten sukces, mimo, że ujrzał światło dzienne w marcu tego roku. Kękę jest obecnie jednym z popularniejszych polskich raperów. Oprócz dobrze przyjmowanych koncertów na terenie kraju miał również okazję występować na festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach. Charakteryzują go dosadne teksty oscylujące wokół trudnych tematów. Artysta często w swoich utworach porusza również wątki patriotyczne. Fani cenią go za niezwykłą charyzmę i autentyczność, którą wyraża poprzez proste, ale nieschematyczne podejście do tworzenia rapu.

The Analogs to od wielu lat jeden z najbardziej popularnych zespołów punk rockowych. W tym roku obchodzą 20-lecie istnienia, a na ich licznych koncertach wciąż pojawiają się tłumy fanów. Muzyka, którą tworzą jest mieszanką street punka z garażowym rock'n'rollem. Na swoim koncie mają ponad 200 wspólnie nagranych piosenek poruszających różnorodną tematykę. Zespół niejednokrotnie występował podczas Tattoo Konwentu, a w ich utworach często pojawia się wątek tatuażu. Chociaż ich pierwszy album "Oi młodzież" został wydany w czasach, gdy najpopularniejszym nośnikiem muzyki były kasety to ich muzyka nie traci na aktualności.

Nagrobki to gdański skład tworzący szeroko pojętą muzykę alternatywną. Zespół zazwyczaj występują w dwu lub trzy osobowym składzie. Adam Witkowski śpiewa i gra na bębnach, Maciej Salamon również odpowiada za wokal, ale również gitarę, a Olo Walicki jest basistą. Adam i Maciej wcześniej tworzyli zespół Gówno. W 2014 roku Nagrobki wydały swoją debiutancką płytę pod tytułem "Pańskie Wersety". Zespół zagra na tegorocznej edycji Off Festiwalu.

Kontrabanda to hip-hopowy skład z Gdańska, który tworzą raperzy Abdul, Koniu i Topek oraz Dj Krusz G. Chłopaki charakteryzują się luźnym podejściem do życia i ogromnym dystansem do siebie. Na scenie działają od ponad 15 lat. Artyści doskonale sprawdzają się na scenie tworząc spontaniczne show. Na ich twórczość składają się ironiczne teksty i klasyczne brzmienia. O oprawę muzyczną na specjalnie zaaranżowanej, miejskiej plaży ze strefą chill zabdają twórcy szeroko pojętej elektroniki: PGZ, Dubsknit, Chokesick.

WYSTAWY
Podczas festiwalu będzie można podziwiać prace Tomasza Strzałkowskiego specjalizującego się między w grafice 3D. Jego dzieła utrzymane są w surrealistycznym, mrocznym klimacie, który z pewnością przypadnie do gustu gościom konwentu. Ilość szczegółów zawartych w jego dziełach wywołuje piorunujące wrażenie na widzu. Tomasz Strzałkowski zajmuje się również tworzeniem grafiki do gier komputerowych.

POKAZY
Występy Miss Crash to zamknięte w ciekawej formie, erotycznie zabarwione pokazy jednej z najbardziej ekstremalnych form modyfikacji ciała jakim jest podwieszanie. Podczas swoich performance'ów, zapewniających publiczności solidną dawkę adrenaliny, w pewny siebie sposób prezentuje swoje wdzięki. Jej przyciągające tłumy występy łączą ze sobą suspension, sideshow i klasyczny taniec. W 2008 roku pobiła rekord Guinessa w podwieszaniu, zyskując w ten sposób miano Królowej Suspension. Ugruntowana pozycja w środowisku BDSM umożliwiła jej rozwój bardziej komercyjnej kariery. Jej twórczością interesowały się takie magazyny jak Rolling Stone, Spin, Vogue i Marquise oraz wiele innych. Współpracowała z Marilynem Mansonem i Jane's Addiction.

Marlene Kiepke jest artystką specjalizującą się w powietrznym tańcu z akrobacjami. Swoich widzów zachwyca efektowną choreografią opartą na statycznych figurach, artystycznych ewolucjach i zapierających dech w piersiach, kontrolowanych spadkach. Dzięki zawieszonym pod sufitem szarfom jest w stanie wykonać swój występ parę metrów ponad sceną. Ten rodzaj tańca jest formą ekspresji wyjątkowo wymagającą, a precyzja z jaką artystka porusza się a powietrzu całkowicie bez zabezpieczenia jest efektem wieloletniej pracy. Marlene Kiepke jest w tej dziedzinie praktycznie samoukiem, a jej przygoda z powietrznymi akrobacjami rozpoczęła się w 2003 roku. Artystka przykłada ogromną wagę do szczegółów podczas swoich występów. Za każdym razem gdy pojawia się na scenie widzowie mają okazję obejrzeć jedyne w swoim rodzaju show.

Nie może zabraknąć także modowego show "Lollipop hair salon" autorstwa Aniki Stanclik i Diany Błażków. Wytatuowane modelki przedstawią na scenie awangardowe stylizacje zaprojektowane przez Walerie Tokarzewska-Karaszewicz i Dianę oraz fryzury stworzone przez studio Cococabana z Bielska Białej.

Na wydarzeniu pojawią się fani tatuażu z całego kraju. Część z nich przemierza wiele kilometrów, aby nie przegapić żadnego wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży. Koszt jednodniowej wejściówki wynosi obecnie 30 zł, a za dwudniową trzeba zapłacić 40 zł.

PROGRAM

Sobota 25.07.2015
Scena Pokazowa

Od 8:00 - Rejestracja wystawców
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek I dnia festiwalu i otwarcie bram dla zwiedzających
12:30 - O oprawę muzyczną sceny głównej zadba chokeSick
13:30 - 14:00 - Powitanie wystawców i gości oraz omówienie planu na sobotę
14:00 - 14:30 - TBA
14:30 - 16:00 Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży czarno-szary
Tatuaż mały kolorowy

16:00 - 16:30 - Marlene Kiepke - Akrobatyka powietrzna
16:30 - 17:20 - Konkurs w kategorii: Kompozycja Damska
17:30 - 18:00 - Miss Crash - Rekordzistka świata w suspension ***
18:10 - 18:50 - Pokaz "Lollipop Hair Salon" by Diana Błażków i Anika Stanclik
19:00 - 19:50 - Konkurs: Tatuaż I dnia Konwentu
20:20 - 20:50 - Koncert: KontraBanda
21:10 - Koncert: Kękę

Koncerty i strefa Chill

12:30 - 19:00 - W strefie chill zagrają dla Was DubSknit i PZG
20:20 - 20:50 - Kontrabanda
21:10 - Kękę

Niedziela 26.07.2015

Scena Pokazowa
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Początek II dnia festiwalu I otwarcie bram dla zwiedzających
12:30 - O oprawę muzyczną sceny głównej zadba chokeSick
13:00 - 13:30 - Omówienie planu na niedzielę
13:30 - 15:00 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż duży kolorowy
Tatuaż mały czarno-szary

15:10 - 15:30 - Marlene Kiepke - Akrobatyka powietrzna
15:30 - 17:00 - Konkursy w kategoriach:
Tatuaż związany z morzem
Tatuaż tradycyjny klasyczny

17:00 - 17:20 - Rozstrzygnięcie wyborów na najładniejszy boks Konwentu
17:20 - 18:00 - Miss Crash - Rekordzistka świata w suspension ***
18:00 - 19:00 - Konkurs: Tatuaż II dnia Konwentu i rozdanie nagród
19:20 - 19:50 - Koncert: Nagrobki
20:10 - Koncert: The Analogs

Koncerty i strefa Chill
12:30 - 19:00 - W strefie chill zagrają dla Was DubSknit i PZG
19:20 - 19:50 - Nagrobki
20:10 - The Analogs


Inne atrakcje
Impreza towarzysząca Gdańsk Tattoo Konwent - Atak Foodtruckożerców - czyli festiwal food trucków
Wystawa prac Kacpra Piskorowskiego
Wystawa prac Tomasza Strzałkowskiego
Banana - Ink
Strefa Chill z leżakami
Konkursy dla odwiedzających
Wypożyczalnia rowerów i możliwość przejażdżki nad morze
Graffiti Jam powered by Cropp

Afterparty, catering, zniżki
Catering:
Catering mięsny i wegetariański


* Większy komfort dla wystawców i funkcjonalna przestrzeń z odpowiednim zapleczem sanitarnym - rejestrujcie chęć udziału w festiwalu na stronie:
http://gdansk.tattookonwent.pl/rejestracja

Pytania / kontakt: tattookonwent@gmail.com
http://gdansk.tattookonwent.pl/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
W przedsprzedaży internetowej:

Bez opłat za wysyłkę - wydrukuj swój bilet:

Bilet jednodniowy - 30 zł 1 (kup teraz!)
Bilet dwudniowy - 40 zł 1 (kup teraz!)
Bilet VIP - 200 zł 2 - tylko 50 sztuk (kup teraz!)

1) W cenę biletów wliczone są wszystkie atrakcje oraz wystawy odbywające się podczas trwania Konwentu. Wyjątkiem są seminaria - o cenie lub jej braku decydują prowadzący prelekcje.
2) W cenę biletu VIP wliczone są napoje, alkohol (w godzinach od 15 do 21) oraz t-shirt Tattoo Konwent

Opinie (69) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • clubbing / dyskoteka
  lip 10-12
  piątek - niedziela, g. 21:00
  Gdańsk, Wolność
  Weekend w Wolności