stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Tattoo Konwent (69 opinii)

Już od 8 lat, w okresie wakacyjnym miłośnicy tatuażu odwiedzają Trójmiasto, by wziąć udział w Gdańsk Tattoo Konwent. Tegoroczna, letnia edycja największego w Polsce cyklu imprez poświęconych sztuce tatuowania odbędzie się już 23 i 24 lipca. W hali AMBEREXPO w Gdańsku utalentowani artyści z całego kraju przez dwa dni zachwycać będą swoimi umiejętnościami kilkutysięczną publiczność festiwal. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent odbędą się tradycyjnie już koncerty, pokazy i wystawy.

Relacja z imprezy

Gdańsk Tattoo Konwent to 3. w tym roku i 17. w historii edycja popularnego, ogólnopolskiego festiwalu tworzonego z myślą o fanach tatuażu. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent na żywo tatuować będzie ponad 250 tatuatorów, a wykonane przez nich prace oceni Jury, w skład którego wejdą cenieni tatuażyści i znawcy tej sztuki: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Maciej "Magic" Chęsiak.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


- Pierwszy Tattoo Konwent odbył się w Gdańsku w 2009 roku. Od tego czasu festiwal wciąż się rozwija - opowiada Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel studia Zajawa Tattoo z Gdańska. - Zależy nam, aby nasza konwencja była zarówno wydarzeniem dla ludzi związanych z branżą i posiadających tatuaże, jak i dla osób zupełnie spoza tej społeczności. Od paru lat z sukcesem udaje nam się pokazać szerokiemu gronu odbiorców tatuaż z jego najlepszej strony. Dajemy odwiedzającym możliwość poznania tej prężnie rozwijającej się sztuki i wyrobienia sobie własnego zdania na jej temat. Wielu ludzi nie ma pojęcia jak utalentowanych artystów mamy w naszym kraju.

Program:

Sobota:
8:00 - Rejestracja wystawców
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję
12:30 - Otwarcie bram dla odwiedzających
13:30-14:00 - Powitanie gości i przedstawienie planu na sobotę
14:30-16:00 - Konkursy na najlepsze tatuaże:
• Tatuaż duży czarno-szary
• Tatuaż duży kolorowy
• Najlepszy tatuaż tradycyjny
16:00-16:30 - Pokaz akrobatyki powietrznej - Ania Filipowska
16:30-18:00 - Konkursy na najlepsze tatuaże:
• Najlepszy tatuaż realistyczny
• Najlepszy tatuaż mikro
• Najlepszy tatuaż Freak Show
18:00-18:30 - Pokaz trialowy - Bartek Ćwik
18:30-19:00 - Koncert Jerry's Fingers
19:00-19:50 - Konkurs na tatuaż I dnia konwentu
20:10-20:50 - Koncert: Glory Days
21:10-22:00 - Koncert: Paddy And The Rats

Niedziela
11:00 - Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesje
12:30 - Otwarcie bram dla odwiedzających
13:00-13:30 - Powitanie gości i przedstawienie planu na sobotę
13:30-15:00 -Konkursy na najlepsze tatuaże
• Najlepszy tatuaż mały kolorowy
• Najlepszy tatuaż duży czarno-szary
• Najlepszy tatuaż inspirowany naturą
15:10-15: 30 - Pokaz akrobatyki powietrznej - Ania Filipowska
15:30-17:00 - Konkursy na najlepsze tatuaże
• Najlepszy tatuaż związany z morzem
• Najlepszy tatuaż graficzny
17:20-18:00 - Pokaz trialowy - Bartek Ćwik
18:00- 19:00 - Konkurs II dnia i rozdanie nagród
19:20-19:50 - Koncert: Żabson
20:10 - Koncert: Quebonafide
Program strefa strefa chill (sobota i niedziela)
12:30-19:00
W strefie chill zagrają dla PZG oraz Rhythm Baboon
Konwenty to miejsce, gdzie artyści tatuażu mogą zaprezentować swoje umiejętności wystawiając prace w konkursach. To dla nich nie tylko szansa na zdobycie prestiżowych wyróżnień, ale również stały bodziec ku temu, aby się rozwijać. Czysta rywalizacja z wielką klasą. Dzięki temu publiczność może oglądać autorskie prace na najwyższym poziomie.

- Rosnąca liczba artystów wystawiających się na Tattoo Konwent i ogromna różnorodność stylów, w jakich tworzą nasi tatuatorzy były jednym z głównych powodów, dla których od tej edycji wprowadzamy nowe kategorie konkursowe. Teraz będzie ich łącznie 13 - dodaje Pacześny. Wśród nowych kategorii pojawił się między innymi tatuaż inspirowany naturą i tatuaż mikro.

Podczas wydarzenia na odwiedzających czekają nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale i dodatkowe urozmaicenia, wśród których znajdują się koncerty, pokazy, wystawy i wiele innych rozrywek.

Przed gdańską publicznością konwentu jak zwykle wystąpią artyści, których twórczość zaliczyć można do skrajnie różnych gatunków muzycznych. Na scenie koncertowej pojawią się: street punkowy skład Glory Days, zespół Paddy and the Rats grający celtyckiego punk rocka, blues'n'rollowa grupa Jerry's Fingers oraz dwaj raperzy: Quebonafide i Żabson.

Oprócz sceny koncertowej na Gdańsk Tattoo Konwent zobaczyć będzie można ekspozycję monstrualnych pick-upów, znanych jako American Monster Truck. Pojazdy tego typu, o charakterystycznym, wysokim zawieszeniu i ogromnych kołach, biorą udział w spektakularnych pokazach i wyścigach. Kolejny raz na Tattoo Konwent powstanie także strefa Hot Ball Clothing, gdzie zobaczyć będzie można oldschoolowe amcary, muscle cary i customowe motocykle, a także niesamowite rzeźby nawiązujące do steampunkowej estetyki.

W związku ze współpracą Tattoo Konwent i marki Medicine, podczas wydarzenia swoją premierę będzie miała unikatowa, designerska kolekcja odzieży, zaprojektowana przez polskich tatuatorów. To pierwsza tego typu kooperacja w Polsce i organizatorzy mają nadzieję na jej kontynuację. Na gdańskiej konwencji nie zabraknie również specjalnej strefy modowej, w której kupić będzie można ubrania i akcesoria najciekawszych alternatywnych marek alternatywnych i streetwearowych.Tattoo Konwent niejednokrotnie gościł barberów specjalizujących się w tworzeniu oldschoolowych, męskich fryzur. Tym razem po raz pierwszy w historii, jednym z wydarzeń towarzyszących konwentu będzie Barber EXPO, organizowane przy wsparciu popularnej sieci barber shopów Butter Cut. Na miejscu panowie nie tylko skorzystają z usług golibrody, ale również zakupią specjalne kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji włosów i brody oraz wezmą udział w ciekawych atrakcjach.

Na scena Tattoo Konwent podczas każdej edycji pojawiają się utalentowani performerzy. W sobotę i niedzielę publiczność obejrzy pokaz akrobacji w wykonaniu Anny Filipowskiej, finalistki V edycji popularnego programu Mam Talent!

Na osoby zafascynowane sztuką czekać będą aż trzy wystawy artystyczne. W przestrzeni AMBEREXPO pojawią się prace stanowiące część ekspozycji "Tatuaż i sztuka". Jest to projekt mający na celu przedstawienie dzieł namalowanych przez czołowych, polskich artystów tatuażu. Wśród 25 zaangażowanych w projekt tatuatorów wymienić można takie osoby jak: Zappa, Łukasz Zglenicki, Julia Szewczykowska, Sławomir Nitschke, Levgen Knysh. Odwiedzający zobaczą również wystawę "Obscuritas" autorstwa Krzysztofa Iwina oraz "Rust" Krystiana Leńczuka.

Uczestnicy festiwalu jak zwykle spróbują swoich sił w roli tatuatora podczas wizyty w boksie Banana-INK, gdzie przy użyciu prawdziwej maszynki wytatuują skórkę banana. Tattoo Konwent to również festiwal przyjazny dzieciom. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa animacyjna, a na wygłodniałych fanów tatuaży przed AMBEREXPO czekać będą foodtrucki oferujące zróżnicowane menu.

Od hip-hopu po blues'n'roll czyli scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent


Już 23 i 24 lipca w AMBEREXPO w Gdańsku odbędzie się 17. edycja Tattoo Konwent. Wspomniany festiwal to miejsce, gdzie poszukiwać można inspiracji nie tylko w kontekście tatuażu, ale również muzyki. Każda edycja Tattoo Konwent zaskakuje zróżnicowanym lineupem. Tym razem na scenie pojawią się: Paddy and the Rats, Jerry's Fingers, Quebonafide, Glory Days, Żabson. Dla odwiedzających zagrają również dje: PZG, Rhythm Baboon i Hoax.

Tatuaż przez lata stanowił znak rozpoznawczy subkultur, które zdaniem wielu powoli zanikają lub wzajemnie się przenikają tworząc zupełnie nowe zespoły zjawisk kulturowych. Chociaż skojarzenia u wielu osób pozostają niezmienne, niezaprzeczalnie tatuaże stają się częścią kultury dominującej, są elementem stylu i nie wiążą się z konkretnym światopoglądem. Podobnie jest z muzyką, która niegdyś była swego rodzaju manifestem. Dzisiaj coraz rzadziej spotyka się osoby o bardzo sprecyzowanym guście muzycznym. Warto dodać, że powstająca w ostatnich latach muzyka bywa trudna do zaklasyfikowania do konkretnego gatunku. Niemożliwa staje się odpowiedź na pytanie: jakiej muzyki słuchają posiadacze tatuażu, ponieważ wytatuowanych spotkać można na każdego rodzaju koncercie i imprezie.

Tattoo Konwent jako wydarzenie dedykowane zróżnicowanej grupie odbiorców, jaką stanowią osoby zainteresowane sztuką tatuażu, nie zamyka się na jeden rodzaj muzyki. Na festiwalu usłyszeć można artystów punk rockowych i hip-hopowych, ale przed publicznością stają również muzycy tworzący muzykę ambientową, elektroniczną, rock'n'rollową, rockabilly, hardcore, folk i szeroką pojętą alternatywę.

Tegoroczny, gdański lineup otworzy Glory Days z Warszawy. Ten trzyosobowy skład rozrusza fanów tzw. "ulicznego grania". Streetpunkowcy ze stolicy cenieni są za wysoki poziom gry, porównywany do znanych, zagranicznych zespołów tworzących w podobnej stylistyce.

Pierwszy dzień zwieńczy występ Paddy and the Rats z Węgier. Pochodzący z Miskolc zespół, tworzący celtyckiego punk rocka powstał z inicjatywy Paddy'ego (gitara akustyczna, śpiew), Joey'a (gitara elektryczna) i Vince'a (gitara basowa). W skład grupy wchodzą także Seamus (perkusja), Sam i Sonny (instrumenty ludowe). Będzie to ósmy występ zespołu w Polsce. Ich repertuar zawiera przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych, ale także własne nagrania. Paddy and the Rats, przez wielu zaliczani do czołówki celtyckiego punk rocka, podczas swoich koncertów porywają do zabawy publiczność dzięki niezwykłej energii i pasji.

W niedzielę w trójmiejskiej hali AMBEREXPO z głośników popłyną głównie hiphopowe bity. Żabson rozgrzeje publiczność utworami z debiutanckiego krążka "Nie kumam". Raper kojarzony jest nie tylko z własnych nagrań, ale także z produkcji z udziałem Borixona, Deysa, Kubana. Znany jest z porywającego flow oraz zabawy konwencją i stylem. Artysta ma na koncie utwory nagrane z gwiazdą wieczoru Quebonafide, którego występ zakończy trójmiejską edycję Tattoo Kowent.

Fani uwielbiają Quebonafide za świeże spojrzenie na rap, refleksyjne teksty i dopracowaną technikę rymowania. Raper ma na koncie album "Ezoteryka", wydany w 2015 roku. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę, realizowaną podczas podróży dookoła świata. W ciągu minionych trzech lat Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (KrzyKrzysztof, Dj Myszka) zagrali już ponad 300 koncertów, w kraju i za granicą. Tattoo Konwent jest jednym z przystanków na trasie koncertowego lata Quebonafide.

W drugi dzień konwentu w programie sceny muzycznej planowany jest także koncert rock'n'bluesowej grupy Jerry's Fingers. Zespół, dzięki swojej twórczości stanowiącej mieszankę rock'n'rolla, boogie woogie i bluesa, przeniesie publiczność do lat 50. i 60.. Istniejący od 2011 roku, 6-osobowy skład ze Śląska nie tylko interpretuje klasyki gatunku, ale tworzy własne, energetyczne kompozycje. Podczas trzech ostatnich lat wspólnego grania Jerry's Fingers wystąpili na ponad stu koncertach. Pojawili się m.in. na festiwalach Rawa Blues Festiwal, Jimiway Blues Festival, Polish Boogie Festival, Rock'N'Road Rockabilly Festival. Na swoim koncie mają liczne wyróżnienia. Podczas koncertu Jerry's Fingers, na scenie obok standardowych instrumentów zobaczyć można kontrabas, saksofon i harfę. Na Gdańsk Tattoo Konwent promować będą swoją pierwszą autorską płytę pod tytułem "Rockin' Fury". 

Na Tattoo Konwent nigdy nie jest cicho. W ciągu dnia, przed koncertami, w strefie wystawienniczej pracują setki maszynek do tatuowania, a przez korytarze przewija się tłum odwiedzających, korzystających z licznych wydarzeń towarzyszących konwencji. O oprawę muzyczną sceny głównej po raz kolejny zadba PZG. Wiele osób znajdzie czas na chwilę wytchnienia w strefie chill, gdzie na odwiedzających czekać będą dje: HOAX oraz Rhythm Baboon.

Bilety na wydarzenie dostępne są już w internetowej przedsprzedaży, w cenie 35 za bilet jednodniowy, 45 za karnet dwudniowy i 115 zł za karnet grupowy dla 3 osób. Wejściówka VIP to koszt 200 zł. Dzieci do 12 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo. Bilety i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie http://gdansk.tattookonwent.pl/ oraz na Facebooku www.facebook.com/tattookonwent .Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    35,45 zł
Bilety na wydarzenie dostępne są już w internetowej przedsprzedaży, w cenie 35 za bilet jednodniowy, 45 za karnet dwudniowy i 115 zł za karnet grupowy dla 3 osób.
Wejściówka VIP to koszt 200 zł. Dzieci do 12 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo.

Bilety i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.gdansk.tattookonwent.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/tattookonwent .

Opinie (69) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.