stat
Impreza już się odbyła

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (25 opinii)

  • niedziela, 10 stycznia 2010
  • Gdańsk Sopot Gdynia
  • wstęp wolny
Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010.

Postanowiliśmy po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej.

Kiedy rok temu mówiliśmy o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że "dotknęliśmy" niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu.

W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebraliśmy ok. 40 mln zł).

Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni naszych planów.

Udało nam się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kupiliśmy też ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażyliśmy istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu.

To jednak za mało. Nie wystarczyło niestety środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.

Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej postanowiliśmy poświęcić mu jeszcze jeden Finał. Mamy świadomość, że już od 17 lat cieszymy się ogromnym zaufaniem społecznym. Państwa zaufaniem! Cały czas na nie pracujemy i dlatego - jak co roku - tak i teraz, będziemy dokładnie rozliczać zebrane środki i pokazywać jak bardzo wymierne są nasze działania.

PROGRAM

DUŻA SCENA

13:00 - 13:10 Powitanie
13:10 - 13:40 PAN YAPA
13:40 - 14:00 Parada - marsz nord walking "Podziel się z cukrzycą"
14:00 - 14:50 QUEEN - SMILE
14:50 - 15:30 ELVIS PRESLEY - PIOTR BUGZEL
15:30 - 16:00 PAN YAPA
16:00 - 16:05 aukcja
16:05 - 16:50 ABBA - RETRO VOICE
16:50 - 17:40 DŻEM - COCTAIL
17:40 - 18:40 THE BEATLES - ŻUKI
18:40 - 19:40 MALEŃCZUK
ok.19.35 Światełko do nieba
19:40 - 20:15 BREAKOUT - JAREK ZIĘTEK BAND
20:15 - 21:00 LESZCZE

MAŁA SCENA

1.Pokaz walk rycerskich Bractwo Rycerskie Wolna Kompania Piechoty Lekkiej (YMCA Gdynia)
2.Gdańsk Pipe Band - zespół szkockich dudziarzy w oryginalnych strojach
3.Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego Uniwersytetu Gdańskiego Trebraruna
4.Pokaz Wun Hop Kuen Do (Kung Fu; YMCA Gdynia)
5.Aikido Shoshin Dojo Gdańsk
6.Abada Capoeira (YMCA Gdynia)
7.Hip-hop , Agnieszka Tempska-Bałut
8.Dance Avenue , Renata Smagacka
9.Break Dance, A. Pruski
10.Agnieszka Pomorska STARDANCE (z Tańca z Gwiazdami; występ o 17:30)
11.DPS Kollektiv (Dobry Polski Styl Kollektiv)

W niedzielę 10 stycznia na Długim Targu o godzinie 17 na wszystkich, którzy przyjdą wesprzeć WOŚP czekać będzie nie lada gratka - aktywni gdańszczanie będą mieli okazję pomóc maluchom biorąc udział w Treningu z Mistrzami, przygotowanym wspólnie przez MOSiR w Gdańsku oraz fitness klub Gymnasion. Zajęcia na ergowiosłach poprowadzą złoty medalista olimpijski z Pekinu, wioślarz Adam Korol, złoty medalista olimpijski z Pekinu, gimnastyk Leszek Blanik oraz Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie.

Organizatorzy przygotują stanowiska z ergometrami. Pomocą będą służyć instruktorzy Gymnasion. Z ergometrów będzie mógł skorzystać każdy chętny. Również dystans do "przepłynięcia" będzie dowolny, a za pokonane metry każdy wrzuci coś do orkiestrowej skarbonki.
Na koniec wszystkie metry zostaną podliczone i organizatorzy podadzą całkowity dystans, jakie przepłynęliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dla dzieciaków.

Wcześniej będzie można wziąć udział w wyjątkowym marszu nordic walking. 10 stycznia Gdańsk będzie jednym z dwóch miejsc w Polsce, w których odbędzie się spotkanie sympatyków marszu z kijkami. Start nastąpi o godzinie 14, na Długim Targu. Trasa będzie wiodła ul. Długą, Targiem Węglowym, Podwalem Staromiejskim, Targiem Rybnym, Długim Pobrzeżem, Chlebnicką, Mieszczańską, Ogarną i Podgarbary.

Mile widziane są całe rodziny. Ci, którzy nie posiadają własnych kijków będą mogli je wypożyczyć, a instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking z pewnością udzielą niezbędnych porad początkującym. Zapisy, treningi rozpoczną się już o godzinie 11.30.

Przeczytaj także

Opinie (25) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.