stat
Impreza już się odbyła

16 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (60 opinii)

Serwis WOŚP

koncerty w Trójmieście


W całym kraju na ulice miast wyjdzie kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy zbierających pieniądze na ratowanie życia dzieci.

Tematem tegorocznego Finału będzie pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Do tej pory Fundacja zajęła się w sposób mistrzowski wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków. To trzy wiodące programy medyczne, których efekty plasują Polskę w czołówce światowej. Kiedy pochyliliśmy się nad laryngologią- między innymi schorzeniami gardła u noworodków i małych dzieci- określiliśmy spokojnie nasze działania jednym hasłem- gramy z głową! Tak więc i Finał możemy nazwać "Finałem z głową!"

Fundacja WOŚP w tym roku dostarczy kompletne wyposażenie medyczne do nowego oddziału Kardiochirurgicznego w Akademii Medycznej w Gdańsku.

16 Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy to druga niedziela stycznia.. Gdańsk, jak co roku chce się wyróżnić Orkiestrowym graniem.

O godz.10.30 na Długim Targu pojawi się Dyrygent Jurek Owsiak.

Scena znajdować się będzie przy Zielonej Bramie, a nieopodal Neptuna studio miejskie dla kamer telewizyjnych TVP i TVN. Będzie to wydarzenie niezwykłe, nie zdarzyło się tak bowiem dotychczas, aby dwie konkurencyjne stacje "zjednoczyły siły", aby zagrać w jednej Orkiestrze. Całość będzie pokazywana w bezpośredniej transmisji przez programy:2 TVP, TVN,TVO, Tv Polonia, a także transmitowana przez Internet i pr. I Polskiego Radia. Telewizja Gdańsk będzie relacjonować wydarzenia 16 Finału na antenie regionalnej i ogólnopolskiej.

Jurek Owsiak, który zjawi się osobiście w Gdańsku o godz.10.30 zaprezentuje złote serduszka i inne gadżety przekazane na licytację. Spotka się z Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem, lekarzami laryngologii i kardiochirurgii dziecięcej oraz z mieszkańcami gdańska.

Fundacja WOŚP w tym roku dostarczy kompletne wyposażenie medyczne do nowego oddziału Kardiochirurgicznego w Akademii medycznej w Gdańsku.

Wokół Neptuna pojawią się gdańscy wolontariusze i przedstawiciele szkół biorący udział w Orkiestrze.

Przewidujemy przejazd starych samochodów ( Garbusów, Mini Morrisów) i motocykli. W paradzie udział wezmą również gdańscy bębniarze, w przypadku dobrej pogody również szczudlarze i teatry uliczne.

W tym roku chcemy promować sportowy Gdańsk, dlatego już od rana pojawi się w okolicy sceny ścianka wspinaczkowa, trampolina oraz balon, który będzie podróżował w górę i w dół. Zaprezentują się gdańskie drużyny rugby , sławne florecistki oraz fani capoeiry. Wszystko to "na żywo" obejrzy cała Polska w porannym wejściu na antenowym TVP i TVN. Zobaczymy również zespoły z Kaszub, prezentujące muzykę, stroje i folklor naszego regionu.

Ok. godz. 12.00. Jurek Owsiak uda się helikopterem w dalszą podróż po Polsce.

W tym czasie, na scenie, zaprezentujemy pokazy ratownictwa medycznego czyli naukę udzielania pierwszej pomocy.

O godz.14.00 oficjalnie rozpoczynamy Koncert 16 WOŚP, który poprowadzi Robert Leszczyński, od lat związany z akcją oraz Agnieszka Oszczyk z TVP Gdańsk.

Pomiędzy występami zespołów na scenie prowadzona będzie licytacja przedmiotów przekazanych przez Ofiarodawców i sponsorów.

Na scenie pojawią się:

zespół LARS - grający muzykę reggae, Festiwalu Ostróda Reggae 2007

dziecięcy zespół Don Don -, który "gra" z nami od pierwszego Finału WOŚP

zespół Samba Picante - gdańscy Bębniarze

zespół H2O - grający rytmy popowe połączone z hip-hopem

Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk- prezentujący "Suitę kaszubską", prezentujący folklor naszego regionu

znany saksofonista Przemek Dyakowski z zespołem , tym razem w repertuarze rockowo- folkowym

zespół "Roma & Friends" - w repertuarze pieśni i tańców cygańskich

zespół JedenOsiemL - znany i lubiany zespół hip hopowy

zespół Team z wokalistą Tomkiem Zabiegalowskim w repertuarze popowo rockowym

zespół Ikenga Drumers- grający rytmy afro, z czarnoskórym wokalistą Larym Okey Ugwu

Kolorowa Orkiestra - zespół złożony z dzieci niepełnosprawnych wykonujący wzruszające piosenki.

RATATAM- formacja folkowo rockowa, która od lat gra na Przystanku Woodstock i ma w swoim repertuarze kolędy i utwory folkowe

Lipali - grunge, hardcore, rock

Gwiazda gdańskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czerwone Gitary -zespół wywodzący się z Gdańska, którego piosenki znają i śpiewają trzy pokolenia.

Zobacz inne imprezy WOŚP

Przeczytaj także

Opinie (60)

 • H2O

  H2O ci to się zawsze się wkręcą bieda z nędzą ale miasto popiera, a póżniej objazd po Pcimiu, Grajewie itd. Już zamiast tego mogliby dać ze swojej "stajni" jakąś młodą kapelę.
  Jedynie Lars i Dyakowski godni polecenia.
  Czerwone Gitary gwiazda - nic dodać nic ująć (młodzieżowo)

  • 0 0

 • H2O

  H2O ci to się zawsze się wkręcą bieda z nędzą ale miasto popiera, a póżniej objazd po Pcimiu, Grajewie itd. Już zamiast tego mogliby dać ze swojej "stajni" jakąś młodą kapelę.
  Jedynie Lars i Dyakowski godni polecenia.
  Czerwone Gitary gwiazda - nic dodać nic ująć (młodzieżowo)

  • 0 0

 • RATATAM

  CUDNIE! TYPOWO WOSPOWO WOODSTOCKOWA KAPELA Z z*******YM PRZYTUPEM GRAJACA. GÓRALE WNAD MORZEM HEJ

  • 0 0

 • Dobrze ze bedzie coś z reggae

  Szkoda, że tylko jeden zespół ale w Toruniu na Afryce sie to odbije;]

  • 0 0

 • żądamy Lipali :P

  • 0 0

 • czy bedzie jakas dokladna rozpiska kto o ktorej gra?

  • 0 0

 • Sylwester do bani WOŚP też

  Czy gdańsk nie potrafi zorganizować czegoś pożadniejszego?? Sylwester podobno byl do bani na łdugim targu teraz WOŚP kicha totalna. Kiedy pojawią sie pożądne koncerty z zespołami naprawde dobrymi. Co mi po H2o lub po jakims zespole don don. Co to wogole jest za kicha???

  • 0 0

 • ach...

  szkoda że nie bedzie Violetty Villas..

  • 0 0

 • Gdańscy wolontariusze w Tatrach

  Serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta do udziału w... Czwartym Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a szczególnie w Tatry. Tak, to nie pomyłka bowiem wolontariusze z Gdańska kwestować będą nad Morskim Okiem. Wszak - według legend - ma ono podziemne połączenie z morzem (inna sprawa, że - nie wiedzieć czemu - z
  Adriatykiem...).

  Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od nizinnej. Tu wsparcie Orkiestry wymaga wysiłku. Tu nie wystarczy wrzucić monety do skarbonki wolontariusza na ulicy. Tu należy samemu przyjść do skarbonki!

  A tym razem gramy już w jedenastu w schroniskach PTTK. Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.

  Szczegółowe informacje o Karpackich Finałach WOŚP znajdują się między innymi na stronie www.krupowa.pttk.pl

  Pozdrawiam serdecznie!

  Kuba Terakowski - koordynator Karpackich Finałów WOŚP

  • 0 0

 • wosp

  nienarzekajcie macie zespoł który co roku u jurka gra RATATAM bardzo fajne klimaty typowo WOSPOWE

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.