stat
Impreza już się odbyła

Gdyńskie Urodziny Niepodległej - Parada Niepodległości

  • piątek, 11 listopada 2016, godz. 12:00
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

11 listopada Gdynia tradycyjnie bardzo uroczyście świętuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Gdyńskie Urodziny Niepodległej będą jak zawsze patriotyczne, wzruszające i zarazem radosne.

Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów jest Wielka Parada Niepodległości. Rozpocznie się ona o godz. 12.00. Przejdzie tradycyjną - od czasów przedwojennych - trasą od ul. 10 Lutego aż pod Płytę Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych.

Śladem zeszłych edycji wydarzenia Wielka Parada Niepodległości zostanie podzielona na dwie części - artystyczną i społeczną. Czoło parady zostanie uformowane w przemyślany i wyreżyserowany sposób, tworząc artystyczną całość, na którą złożą się aktorzy, statyści, muzycy oraz elementy ruchomej scenografii. Część społeczna przemarszu zostanie ustawiona w pewnym odstępie za artystyczną wedle przygotowanego wcześniej planu powstającego na bazie napływających do organizatorów zgłoszeń. W tej części znajdą się szkoły, instytucje, organizacje społeczne oraz wszyscy Ci, który nie podlegają wyreżyserowanym działaniom. Całość przemarszu będzie komentowana na żywo przez konferansjera / narratora - Tomasza Podsiadłego, który przedstawi krótki rys historyczny, koncepcję Parady oraz biorące w przemarszu grupy.

ZABYTKOWE SAMOCHODY
z Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji

Jak co roku przez parę godzin prezentujemy zabytkowe samochody z Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Istnieje możliwość sfotografowania pojazdów i wykonania pamiątkowego zdjęcia. Odnowione dzięki staraniom Pana Witolda Ciążkowskiego samochody biorą udział w artystycznej części Parady Niepodległości, stanowiąc jej nieodzowny i bardzo atrakcyjny wizualnie element.


Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.