• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (1 opinia)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku. Seanse konkursowe i pozakonkursowe, projekcje specjalne, wydarzenia towarzyszące, debaty i spotkania odbywać się będą przede wszystkim w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, kinie Helios, Teatrze Miejskim, hotelu Mercure Gdynia Centrum oraz Konsulacie Kultury.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W jego trzech salach - na Dużej Scenie, Scenie Nowej i Scenie Kameralnej - będą się odbywać pokazy konkursowe 44. FPFF, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego z udziałem ekip filmowych.

Konkurs Główny - lista filmówPołożone tuż obok Teatru Muzycznego Gdyńskie Centrum Filmowe przy Placu Grunwaldzkim, podobnie jak w ostatnich latach, będzie miejscem ważnym dla dziennikarzy obsługujących Festiwal. Sala kinowa Warszawa jest zarezerwowana na pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego i poświęcone im konferencje prasowe. Na miejscu będzie działać Biuro Prasowe. Seanse filmów konkursowych oraz wybranych sekcji pozakonkursowych wypełnią także sale Goplana i Morskie Oko w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Helios zamiast gdyńskiego Multikina - wielosalowe kino działające w Centrum Riviera przejmie w tym roku funkcję głównego Kina Festiwalowego dla szerokiej publiczności. Obiekt znany do tej pory uczestnikom Festiwalu przestał istnieć w związku z wyburzeniem Centrum Waterfront. Widzowie uczestniczący w seansach w Heliosie będą mieć okazję, by tam spotkać się z twórcami filmów z Konkursu Głównego.

Sieć festiwalowych lokalizacji uzupełnią w tym roku: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza przy ulicy Bema, Muzeum Marynarki Wojennej przy Plaży Śródmieście oraz Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna.

Cieszący się wielkim powodzeniem najmłodszej widowni przegląd filmowy Gdynia Dzieciom odbędzie się w sali audytoryjnej Centrum Nauki Experyment w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy Alei Zwycięstwa.

Bardziej szczegółowe informacje przekażemy z chwilą ogłoszenia programu Festiwalu. Harmonogram projekcji będzie tak opracowany, by pozwalał uczestnikom Festiwalu łączyć udział w seansach w różnych miejscach. Większość festiwalowych lokalizacji dzielą niewielkie odległości, które można pokonać w czasie kilkuminutowego spaceru.

Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych - lista filmówWięcej informacji wkrótce.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  22 zł
 • Bilet ulgowy
  18 zł
W sierpniu rozpocznie się sprzedaż karnetów na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku obowiązuje jeden rodzaj karnetu, zaprogramowanego na 20 punktów, w cenie 200 złotych.

Wraz z ogłoszeniem szczegółowego harmonogramu festiwalowych projekcji, 5 września, do sprzedaży wejdą bilety na pojedyncze seanse.

Bilety normalny 22 zł
Bilet ulgowy 18 zł


W przypadku Konkursu Filmów Krótkometrażowych bilet na jeden blok filmowy będzie kosztować 15 złotych.

Dostępne będą również promocyjne bilety dla grup zorganizowanych (firm i instytucji) w cenie 15 złotych od osoby, oraz dla grup szkolnych z opiekunem – za 12 złotych od osoby.

Opinie (1)

 • Przytul Podusie

  Mam na imię Wojciech Mrygłód i trzymam kcuki za za Film człowiek z Magicznym Pudełkiem To naprawde świetny Film i niech ten Film otzyma złotego Lwa na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • festiwal filmowy , projekcje filmowe
  maj 10-19

  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  21. MDAG
 • festiwal filmowy
  cze 28-30
  piątek - niedziela
  Gdynia
  Festiwal Non-fiction