XXXI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w dniach 11-16 września 2006 roku. W szranki o Złote Lwy stanie w tym roku 24 filmów fabularnych wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2005 roku do 31 sierpnia 2006 roku, których minimalny czas projekcji wynosi 50 minut, spełniające warunki techniczne i artystyczne, wymagane dla rozpowszechniania w kinach lub emisji przez stacje telewizyjne.
Reżyser najlepszego filmu oprócz Złotych Lwów otrzyma 50 tys. zł. Regulamin konkursu przeiduje też nagrodą specjalną jury o wysokości 30 tys. zł. Zostaną przyznane też nagrody za reżyserię, scenariusz ( po 20 tys. zł), debiut reżyserski, rolę kobiecą, rolę męską, zdjęcia, muzykę, scenografię (po 15 tys. zł), drugoplanową rolę kobiecą, drugoplanową rolę męską, dźwięk, montaż oraz kostiumy (po 12 tys. zł).
Obok konkursu głównego odbywać się będzie konkurs kina niezależnego. W jego ramach zostaną przyznane nagrody za najlepszy film (10 tys. zł), nagroda specjalna (5 tys. zł). Ponadto do dyspozycji Jury konkursu kina niezależnego pozostaje kwota 5 tys. zł przeznaczona na ewentualne nagrody dodatkowe według uznania Jury.
KALENDARZ PROJEKCJI FILMÓW KONKURSOWYCH
Pokazy
prasowe - *
Pokazy
konkursowe - **
Pokazy dla
publiczności - Silver Screen
Inne wydarzenia w ramach festiwalu:
Konkurs kina niezaleznego
Filmy Feliksa Falka
Polonica
Kraków w Gdyni
Kino europejskie
Gdynia dzieciom
Dzień niemiecki
Absolwenci w Gdyni
Reżyser najlepszego filmu oprócz Złotych Lwów otrzyma 50 tys. zł. Regulamin konkursu przeiduje też nagrodą specjalną jury o wysokości 30 tys. zł. Zostaną przyznane też nagrody za reżyserię, scenariusz ( po 20 tys. zł), debiut reżyserski, rolę kobiecą, rolę męską, zdjęcia, muzykę, scenografię (po 15 tys. zł), drugoplanową rolę kobiecą, drugoplanową rolę męską, dźwięk, montaż oraz kostiumy (po 12 tys. zł).
Obok konkursu głównego odbywać się będzie konkurs kina niezależnego. W jego ramach zostaną przyznane nagrody za najlepszy film (10 tys. zł), nagroda specjalna (5 tys. zł). Ponadto do dyspozycji Jury konkursu kina niezależnego pozostaje kwota 5 tys. zł przeznaczona na ewentualne nagrody dodatkowe według uznania Jury.
1. | Bezmiar sprawiedliwości Reż. Wiesław Saniewski | 127' | 11.09. godz.19:15 | 13.09. godz.9:30 | 15.09. * godz.11:30 | 15.09. ** godz.15:30 |
2. | Chaos Reż. Xawery Żuławski | 124' | 12.09.* godz.9:00 | 12.09. ** godz.12:45 | 13.09. godz.19:00 | 14.09. godz.10:00 |
3. | Chłopiec na galopującym koniu Reż. Adam Guziński | 75' | 12.09. godz.12:00 | 13.09. * godz. 9:00 | 13.09. ** godz.13:00 | 14.09. godz.17:00 |
4. | Co słonko widziało Reż. Michał Rosa | 108' | 13.09. godz.17:00 | 14.09. godz.14:30 | 15.09. * godz.9:00 | 15.09. ** godz.12:30 |
5. | Czeka na nas świat Reż. Robert Krzempek | 95' | 12.09. godz.14:00 | 12.09. * godz.19:00 | 13.09. ** godz.10:00 | 14.09. godz.12:30 |
6. | Francuski numer Reż. Robert Wichrowski | 94' | 11.09. * godz.11:30 | 11.09. ** godz.17:30 | 12.09. godz.10:00 | 14.09. godz.21:30 |
7. | Fundacja Reż. Filip Bajon | 110' | 11.09. godz.17:00 | 15.09. * godz.14:30 | 15.09. ** godz.18:00 | 16.09. godz.12:00 |
8. | Hiena Reż. Grzegorz Lewandowski | 87' | 14.09. * godz.9:00 | 14.09. ** godz.12:30 | 15.09. godz.17:00 | 16.09. godz.10:00 |
9. | HI WAY Reż. Jacek Borusiński | 88' | 11.09. godz.21:00 | 12.09. godz.14:00 | 15.09. * godz.19.30 | 16.09. ** godz.10:00 |
10. | Ja wam pokażę Reż. Denis Delić | 113' | 11.09. * godz.9:00 | 11.09. ** godz.14:30 | 13.09. godz.12:00 | 14.09. godz.19:00 |
11. | Jasminum Reż. Jan Jakub Kolski | 103' | 12.09. godz.21:00 | 13.09. * godz.11:00 | 13.09. ** godz.15:00 | 15.09. godz.12:00 |
12. | Kto nigdy nie żył Reż. Andrzej Seweryn | 104' | 11.09. * godz.13:45 | 11.09. ** godz.20:30 | 12.09. godz.17:00 | 13.09. godz.14:15 |
13. | Plac Zbawiciela Reż. Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze | 105' | 13.09. * godz.16:30 | 13.09. ** godz.20:30 | 14.09. godz.19:00 | 15.09. godz.14:00 |
14. | Palimpsest Reż. Konrad Niewolski | 80' | 11.09. godz.17:00 | 13.09. * godz.13:45 | 13.09. ** godz.17:30 | 14.09. godz.21:30 |
15. | Przebacz Reż. Marek Stacharski | 89'33'' | 12.09. * godz.11:45 | 12.09. ** godz.15:15 | 12.09. godz.19:00 | 14.09. godz.17:00 |
16. | Przybyli ułani Reż. Sylwester Chęciński | 57'03'' | 12.09. * godz.14:00 | 12.09. ** godz.17:30 | 14.09. godz.12:00 | 15.09. godz.14:00 |
17. | Samotność w sieci Reż. Witold Adamek | 134' | 12.09. godz.19:00 | 14.09. * godz.14:00 | 14.09. ** godz.17:45 | 15.09. godz.19:00 |
18. | Statyści Reż. Michał Kwieciński | 114' | 11.09. godz.14:00 | 14.09. * godz.17:00 | 14.09. ** godz.20:30 | 15.09. godz.21:30 |
19. | Summer love Reż. Piotr Uklański | 93' | 12.09. * godz.16:30 | 12.09. ** godz.20:30 | 13.09. godz.21:30 | 15.09. godz.10:00 |
20. | Szatan z siódmej klasy Reż. Kazimierz Tarnas | 101' | 13.09. godz.12:00 | 13.09. * godz.19:15 | 14.09. ** godz.10:00 | 15.09. godz.10:00 |
21. | Sztuka masażu Reż. Mariusz Gawryś | 80' | 11.09. godz.16:15 | 12.09. ** godz.10:00 | 12.09. godz.17:00 | 15.09. godz.12:00 |
22. | Wstyd Reż. Piotr Matwiejczyk | 90' | 13.09. godz.10:00 | 14.09. godz.14:00 | 14.09. * godz.20:15 | 15.09. ** godz.10:00 |
23. | Wszyscy jesteśmy Chrystusami Reż. Marek Koterski | 107' | 11.09. godz.19:00 | 12.09. godz.21:30 | 14.09. * godz.11:15 | 14.09. ** godz.14:45 |
24. | Z odzysku Reż. Sławomir Fabicki | 103' | 11.09. godz.21:45 | 15.09. * godz.17:00 | 15.09. ** godz.20:30 | 16.09. godz.14:00 |
prasowe - *
Pokazy
konkursowe - **
Pokazy dla
publiczności - Silver Screen
Inne wydarzenia w ramach festiwalu:
Konkurs kina niezaleznego
Filmy Feliksa Falka
Polonica
Kraków w Gdyni
Kino europejskie
Gdynia dzieciom
Dzień niemiecki
Absolwenci w Gdyni