• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Zapraszamy na 46. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Relacja z imprezy

Zgodnie z naszymi zamierzeniami wydarzenie ma mieć formułę stacjonarną. Spodziewamy się udziału twórców filmowych, dziennikarzy i krytyków oraz widzów zainteresowanych polskim kinem.

Zwycięzców Złotych i Srebrnych Lwów oraz laureatów nagród indywidualnych poznamy 25 września podczas oficjalnej gali zamknięcia 46. FPFF. Gdyńska impreza rozpocznie się natomiast pięć dni wcześniej.

Filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych:

"Bo we mnie jest seks", reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz (drugi film), scenariusz: Patrycja Mnich i Katarzyna Klimkiewicz, producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś;

"Ciotka Hitlera", reżyseria: Michał Rogalski, scenariusz: Wojciech Tomczyk, producentka: Krystyna Świeca;

"Hiacynt", reżyseria: Piotr Domalewski, scenariusz: Marcin Ciastoń, producentka: Joanna Szymańska;

"Inni ludzie", reżyseria: Aleksandra Terpińska (debiut), scenariusz: Aleksandra Terpińska, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej, producentka: Beata Rzeźniczek;

"Lokatorka", reżyseria: Michał Otłowski (drugi film), scenariusz: Jacek Matecki i Tomasz Klimala, producent: Mikołaj Pokromski;

"Moje wspaniałe życie", reżyseria i scenariusz: Łukasz Grzegorzek, producentka: Natalia Grzegorzek;

"Mosquito State", reżyseria: Filip Jan Rymsza (debiut), scenariusz: Filip Jan Rymsza i Mario Zemero, producent: Włodzimierz Niderhaus;

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", reżyseria: Mateusz Rakowicz (debiut), scenariusz: Mateusz Rakowicz i Łukasz M. Maciejewski, producenci: Agnieszka Odorowicz, Andrzej Papis, Maciej Sowiński;

"Powrót do Legolandu", reżyseria i scenariusz: Konrad Aksinowicz, producentka: Agnieszka Chromicka;

"Prime Time", reżyseria: Jakub Piątek (debiut), scenariusz: Jakub Piątek i Łukasz Czapski, producent: Jakub Razowski;

"Przejście", reżyseria i scenariusz: Dorota Lamparska (debiut), producent: Andrzej Stachecki;

"Sonata", reżyseria i scenariusz: Bartosz Blaschke (debiut), producenci: Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek;

"Śmierć Zygielbojma", reżyseria: Ryszard Brylski, scenariusz: Wojciech Lepianka i Ryszard Brylski, producent: Włodzimierz Niderhaus;

"Wszystkie nasze strachy", reżyseria: Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Michał Oleszczyk, Łukasz Ronduda, producenci: Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska;

"Zupa nic", reżyseria i scenariusz: Kinga Dębska, producent: Zbigniew Domagalski;

"Żeby nie było śladów", reżyseria: Jan P. Matuszyński (drugi film), scenariusz: Kaja Krawczyk-Wnuk, producenci: Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Opinie

  • impreza filmowa , festiwal filmowy , projekcje filmowe
    gru 2-7
    g. 14:00
    Gdańsk
    Kino w Trampkach 2022
  • festiwal filmowy
    gru 4
    niedziela, g. 15:00
    Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
    Euroshorts