• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIII Yach Film

  • czwartek - sobota, 7 - 9 października 2004
  • Lokalizacja
    Gdańsk, szczegóły w opisie
  • Bilety
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Już wkrótce 13 edycja Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. To Festiwal dla wszystkich, którzy lubią polską muzykę i chcą oglądać polskie teledyski. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 7, 8, 9 października.

Tak jak w poprzednich latach w programie 13 Festiwalu znalazły się liczne pokazy wideoklipów, otwarte dla publiczności. Główna część Yach Filmu odbywa się w Gdańsku, ale teledyski zaprezentowane zostaną także widzom w innych miastach. Pokazy odbywać się będą w siedmiu miastach w Polsce, w sieci kin wielosalowych Multikino: w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Zabrzu i Bydgoszczy.

Uroczyste otwarcie Festiwalu w Multikinie odbędzie się 7 października o godz. 18 w Gdańsku.

Tegoroczne pokazy będą prezentowane tematycznie:

Dzień pierwszy - czwartek, 7 października, będzie na Festiwalu dniem hip - hopu. Tuż po rozpoczęciu Festiwalu, o godz. 18, zagrają na żywo zespoły hip - hopowe. Teledyski będą prezentowane w godz. 19-23.

Piątek, 8 października, poświęcony będzie muzycznej alternatywie. Pokazy teledysków offowych odbywać się będą w godz. 18-20. Po pokazach wyemitowany zostanie film dokumentalny Piotra Szczepańskiego "Generacja CKOD" o zespole Cool Kids Of Death.

Ostatni dzień festiwalu, sobota, 9 października, to dzień rocka i popu, pokazy zaplanowano w godzinach 13-23. Wszystkie pokazy prezentowane będą w godzinnych blokach.

Ceny biletów: 5 zł za całodzienny karnet na każdy z dni albo 2 zł za jednorazowe wejście na któryś z godzinnych pokazów.

W Gdańsku w ciągu trzech dni festiwalowych oprócz pokazów wideoklipów w Multikinie odbędzie się wiele imprez towarzyszących, związanych z głównym nurtem Festiwalu.

W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na dwa wydarzenia: pokaz mody zaprojektowanej przez Katarzynę Piontecką, która jest jednocześnie autorką wizualnej strony tegorocznej edycji Festiwalu. To właśnie jej wizerunek jest w tym roku na plakatach i wszystkich innych drukach związanych z imprezą. Na pokazie, przygotowanym specjalnie z okazji Festiwalu, projektantka pokaże swoje najnowsze stroje wraz z kolekcją bursztynu.

Drugim wydarzeniem wartym odnotowania jest wystawa rzeźb Wojciecha Sęczawy - autora projektu statuetki nagrody Yacha, wręczanej od lat zwycięzcom poszczególnych kategorii festiwalowych. Na tegoroczny Festiwal Wojciech Sęczawa przygotował okolicznościową wystawę "13 Yachów na 13 Festiwal". Na te wydarzenia zapraszamy 7 października, w nowej trójmiejskiej przestrzeni wystawienniczo-konferencyjnej, w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu. Pokaz mody odbędzie się o godz. 13.30, a wernisaż wystawy o 15.00.

W ramach Festiwalu Yach Film już po raz 7 odbywa się Festiwal Wideoklipów dla Dzieci "Mały Jaś". W tegorocznym konkursie weźmie udział 20 prac o tematyce dziecięcej, które zostaną pokazane na dużym ekranie kinowym podczas widowiska w trzech Multikinach w: Gdańsku, Bydgoszczy i Szczecinie. W ubiegłym roku nagrodę "Małego Jasia" zdobył wideoklip "Hej Ruku Andi" zrealizowany przez Marka Świtalskiego, ilustrujący piosenkę w wykonaniu Dzieci z Brodą - zespołu Joszki Brody, który wystąpi na żywo w tegorocznym spektaklu dla najmłodszych.

Widowisko "Mały Jaś" to barwny spektakl, w którym co roku biorą udział najbardziej znani artyści śpiewający dla najmłodszej widowni. Tegoroczne przedstawienie, połączone z prezentacją dziecięcych wideoklipów odbędzie się w gdańskim Multikinie 7 października oraz w Multikinie w Bydgoszczy (13 października) i w Szczecinie (14 października). Przed dziecięcą widownią zaprezentują się Ewa Uryga w repertuarze dziecięcym oraz Joszko Broda i jego znany z telewizyjnego programu "Ziarno", zespół "Dzieci z Brodą". Wraz z kampanią "Cała Polska czyta dzieciom" będziemy propagować czytanie dla najmłodszych. W czasie widowiska Olga Bończyk będzie czytać fragmenty literatury dla dzieci.

Równolegle do konkursu polskich wideoklipów, już po raz czwarty odbywać się będzie Festiwal Animowanych Filmów Okołomuzycznych Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich "Bursztynowe Oko". W tym roku zaprezentowane zostaną animowane filmy krótkometrażowe oraz teledyski. Swoje prace zgłosili artyści z Estonii, Finlandii, Niemiec, Norwegii i Polski.

Głównym wydarzeniem Festiwalu jest Gala wręczenia Yachów 13 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, czyli uroczystość wręczanie zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetek Yachów oraz nagród pieniężnych. Publiczność w tym roku będzie miała możliwość wyboru najciekawszej pracy spośród sześciu klipów nominowanych do Grand Prix. Konkurs sms-owy prowadzony będzie prowadzony od drugiej połowy września do 9 października w Telewizji VIVA i na stronie internetowej www.yachfilm.art.pl. Zachęcamy wszystkich do głosowania.

Na Galę wręczania Yachów zapraszamy 9 października w godz. 20:30 - 23:00 do Centrum św. Jana na gdańskiej Starówce. Tym razem Galę poprowadzą Krzysztof Skiba i Iwona Guzowska.

Na Gali Yachów zaprezentują się, jak co roku, ciekawe zespoły i wykonawcy. Zagra m.in. grupa Leszcze, a także nowa propozycja gdańskiej sceny muzycznej zespół Łyczacza. Specjalnie na Galę przybędzie Sidney Polak, którego wideoklip "www.tekila.pl" jest nominowany do Yacha w kategorii Inna Energia. Zobaczymy również Mikę Urbaniak i Sławka Jaskułke, a także zespól Ptaky, którego utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do polskiej wersji filmu "Spiderman 2". Zaprezentuje się również debiutujący niedawno zespół Ocean i grupa Kulturka z Krakowa. Na Gali wręczenia Yachów zobaczymy również wideoklipy nagrodzone we wszystkich konkursowych kategoriach.

Retransmisja z Gali w tym roku zostanie zaprezentowana przez Program 1 TVP, 16 października oraz w programie TV Polonia. Warto oglądać również Telewizję VIVA, gdzie pojawi się wiele materiałów związanych z Festiwalem. Tam również można oglądać wideoklipy biorące udział w konkursie. Bilety w cenie 40 zł do zakupienia w w Empik Megastore-city Forum oraz na 1 h przed koncertem w kosciele św. Jana.


Centrum festiwalowe mieścić się będzie w Hotelu Szydłowski w centrum Gdańska Wrzeszcza. Innym hotelem festiwalowym będzie Hotel Dal. Zapraszamy na trzy jesienne dni do Gdańska, wypełnione teledyskami!

Pokazy teledysków 13 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2004

Już od wielu lat Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film nie jest zamkniętą imprezą dla branży i vipów. To impreza dla wszystkich, którzy lubią polską muzykę i chcą oglądać polskie teledyski.

Tak jak w poprzednich latach w programie tegorocznego Festiwalu znalazły się liczne pokazy wideoklipów, otwarte dla publiczności. Co prawda główna część Yach Filmu odbywa się w Gdańsku, ale teledyski zaprezentowane zostaną także widzom w innych miastach. Od dwóch lat, dzięki współpracy z siecią kin wielosalowych Multikino, możemy zaprezentować wszystkie prace zgłoszone do poszczególnych konkursów festiwalowych aż w siedmiu miastach w Polsce: w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Zabrzu i Bydgoszczy.

Te pokazy to zupełnie unikalne wydarzenie i to z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze - obok teledysków doskonale znanych z telewizyjnych ekranów, prezentowane są prace, które nigdy do telewizji nie trafią: debiutujących realizatorów, nieznanych zespołów, oryginalnych, ale niszowych artystów. Często Festiwal jest dla nich jedyną okazją, żeby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Po drugie - pokazy festiwalowe dają zupełnie unikalną i niespotykaną możliwość obejrzenia wideoklipów na dużych, kinowych ekranach, z obrazem i dźwiękiem prezentowanym w najnowszej technologii. To wrażenie, których nie zapewni największy nawet telewizor - często sami autorzy są zdziwieni, jakich nowych znaczeń i nowej energii nabierają ich teledyski pokazywane w takiej formie.

Tegoroczne pokazy będą - to nowość w porównaniu z ubiegłym rokiem - poukładane tematycznie. Dzień pierwszy - czwartek, 7 października, będzie na Festiwalu dniem hiphopu, a teledyski będą prezentowane w godzinach: 19-22. Piątek, 8 października, poświęcony będzie muzycznej alternatywie i offowi, pokazy odbywać się będą w godzinach 18-20, potem zaprezentowany zostanie film dokumentalny Piotra Szczepańskiego "Generacja CKOD" o zespole Cool Kids Of Death. Ostatni dzień festiwalu - sobota, 9 października, to dzień rocka i popu, pokazy zaplanowano w godzinach 13-20. Wszystkie pokazy prezentowane będą w godzinnych blokach.

Lista wideoklipów nominowanych do nagród 13 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2004:KATEGORIA GRAND PRIX:1. Smolik "L mine" (reż. Marta Pruska)

2. Hey "Mru mru" (reż. Bo Martin)

3. Chylińska "Niczyja" (reż. Joanna Rechnio)

4. Reni Jusis "Ostatni raz" (reż. Anna Maliszewska)

5. Sistars "Sutra" (reż. Anna Maliszewska)

6. Anita Lipnicka & John Porter "Bones of love" (reż.Bolesław Pawica i Jarosław Szoda)KATEGORIA REŻYSERIA:1. Reni Jusis "It's not enough" (reż. Anna Maliszewska)

2. Smolik "L mine" (reż. Marta Pruska)

3. Hey "Mru mru" (reż. Bo Martin)

4. Sistars "Sutra" (reż. Anna Maliszewska)

5. Numer raz "Zazdrość" (reż. Karol Zakrzewski)

6. Voo Voo "Czas pomyka" (reż. Mariusz Malec)KATEGORIA SCENARIUSZ:1. Reni Jusis "Ostatni raz" Anna Maliszewska (realiz. Anna Maliszewska)

2. T.Love "Polish Boyfriend" Anna Maliszewska (realiz. Anna Maliszewska)

3. Big Cyc "Złoty warkocz" Krzysztof Skiba (realiz. Filip Kovcin)

4. Stasio "RP3" Stanisław Majda (realiz. Stanisław Majda)

5. Numer raz "Chwila" Joanna Rechnio (realiz. Joanna Rechnio)

6. Pudelsi "Dawna dziewczyna" Paweł Bogocz (realiz. Paweł Bogocz)KATEGORIA ZDJĘCIA:1. Kayah "Do D.N.A." Jarosław Szoda (realiz. Jarosław Szoda i Bolesław Pawica)

2. Reni Jusis " It's not enough" Rafał Wieczorek (realiz. Anna Maliszewska)

3. Voo Voo feat. Anna Maria Jopek "Moja broń" Tomasz Augustynek (realiz. Michał Marczak)

4. Hey "Mru mru" Bo Martin (realiz. Bo Martin)

5. WWO "Sen" Jakub Łubniewski, Wojciech Zieliński (realiz. Jakub Łubniewski, Wojciech Zieliński)

6. Sistars "Freedom" Witold Płóciennik (realiz. Joanna Rechnio)

KATEGORIA MONTAŻ:1. Magda Femme "Daleko stąd" Jarosław Barzan (realiz. Iza Poniatowska)

2. Natalia Kukulska "Decymy" Jarosław Barzan (realiz. Anna Maliszewska, Iza Poniatowska)

3. Kayah "Do D.N.A" Marek Lamprecht, (realiz. Jarosław Szoda i Bolesław Pawica)

4. Reni Jusis "Ostatni raz" Łukasz Szwarc Bronikowski, (realiz. Anna Maliszewska)

5. Sweet Noise feat. Edyta Górniak "Nie było" Jarosław Barzan,Piotr Mohammed (realiz. Piotr Mohammed, Michał Gazda )

6.Anita Lipnicka & John Porter "Bones of Love" Marek Lamprecht, (realiz.Bolesław Pawica i Jarosław Szoda)KATEGORIA PLASTYCZNA ARANŻACJA PRZESTRZENI (SCENOGRAFIA):

1. Kangaroz "Dla takich chwil" Adam Smoczyński (realiz. Adam Smoczyński)

2. Reni Jusis "Ostatni raz" Anna Maliszewska (realiz. Anna Maliszewska)

3. Maanam "Kraków" Mariusz Grzegorzek, Grzegorz Małecki (realiz. Mariusz Grzegorzek)

4. Jacek Lachowicz "Bad potato" Marta Pruska, (realiz. Marta Pruska)

5. .Marta Krasińska "In my head" Jacek Kościuszko (realiz. Jacek Kościuszko)

6. Mor W.A. "Dla słuchaczy" Leszek Olbiński (realiz. Dariusz Szermanowicz)

KATEGORIA ANIMACJA:1. Smolik feat. Mika "OM" Krzysztof Ostrowski (realiz. Krzysztof Ostrowski)

2. Armia "Ukryta miłośc" Szymon Felkel (realiz. Szymon Felkel)

3. CKOD "Uciekaj" Krzysztof Ostrowski (realiz. Krzysztof Ostrowski, Piotr Szczepański)

4. Dezerter "Zabójca czasu" Rymwid Błaszczak, Leszek Molski (realiz. Leszek Molsk)

5. Numer raz "Zazdrośc" Karol Zakrzewski (realiz. Karol Zakrzewski)

6. Agressiva 69 "Devil man" Marek Skrobecki (realiz. Marek Skrobecki)KATEGORIA KREACJA AKTORSKA WYKONAWCY UTWORU MUZYCZNEGO:

1. Hey "Mru mru" Katarzyna Nosowska (realiz.Bo Martin)

2. Chylińska "Niczyja" Agnieszka Chylińska (realiz. Joanna Rechnio)

3. Reni Jusis "Ostatni raz" Reni Jusis (realiz. Anna Maliszewska)

4. T.Love "Polish Boyfriend" T.Love (realiz. Anna Maliszewska)

5. TeDe "Klaszcz" TeDe (realiz. Jakub Łubniewski, Wojciech Zieliński)

6. Sistars "Sutra" Sistars (realiz. Anna Maliszewska)

KATEGORIA INNA ENERGIA:

1. Jarek Wajk, Grupa Integracyjna Bogu "Bogu" (realiz. Grzegorz Sadurski)

2. Dzioło "Zamyślone głowy" (realiz. Romuald Kłakus)

3. Budyń "Dżez" (realiz. Jacek Szymkiewicz)

4. Sydney Polak "www.tekila.pl" (realiz. Tomasz Zalewajek)

5. Pink Freud "Come as you are" (realiz. Maciej Szupica, Grzegorz Nowiński)

6. Masala & Pan Duże Pe & Mista Mita "Od Tarnobrzegu po Bangladesz"

(realiz. Sambor Wilk)

KATEGORIA CYTRYNA (CYTRYNA CZYLI KICZ)

1. Mandaryna "Here I go again"

2. Virgin "Dżaga"

3. K.A.S.A. "Smak 80-tych lat"

4. Tomek Hodyński "Trabant"

5. Katarzyna Skrzynecka "Zacząc jeszcze raz"

6. Members of Pozytywne Wibracje feat. Ewa Bem "Jesteś mój"

PROGRAM 13 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2004

CENTRUM FESTIWALOWE - Hotel Szydłowski, Gdańsk- Wrzeszcz al. Grunwaldzka 114 Biuro Festiwalowe działa w godzinach 10.00 - 22.00

HOTELE FESTIWALOWE - Hotel Posejdon, Gdańsk ul. Kapliczna 30 Hotel Dal, Gdańsk ul. Czarny Dwór 4

7 PAŹDZIERNIKA 2004 (CZWARTEK)

***

Multikino - Gdańsk Al. Zwycięstwa 14.

10:00 - 12.00 7 Festiwal Wideoklipów dla Dzieci MAŁY JAŚ

"Zaczarowany świat bajek i wideoklipów Małego Jasia"

I spektakl dla dzieci z trójmiejskich szkół

12.30 - 14.30 7 Festiwal Wideoklipów dla Dzieci MAŁY JAŚ

"Zaczarowany świat bajek i wideoklipów Małego Jasia" II spektakl dla dzieci z trójmiejskich szkół

***

Gdańskie Centrum Handlowe "Manhattan", Gdańsk al. Grunwaldzka 82

13.30 - 14.00 Pokaz mody "Na schodach" znanej projektantki Katarzyny Pionteckiej

14.00 - 15.00 Konferencja prasowa

15.00 - 15.30 Wernisaż prac twórcy statuetki YACHA Wojciecha Sęczawy "13 Yachów na 13 Festiwal".

***

Multikino, Gdańsk, al. Zwycięstwa 14

18.00 - 19.00 Uroczyste otwarcie pokazów w Multikinie HIP HOP na żywo: Elegans, Dżastem Dłużysz, Analogia

19.00 - 23.00 pokazy wideoklipów HIP HOP-owych

8 PAŹDZIERNIKA 2004 (PIĄTEK)

***

Multikino, Gdańsk, al. Zwycięstwa 14

16:00 - 18.00 Pokazy wideoklipów 4 Festiwalu Animacji Okołomuzycznych i Wideoklipów Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich "Bursztynowe Oko"

18.00 - 20.00 Pokazy wideoklipów ALTERNATYWA / OFF

20.00 - 21.30 Pokaz specjalny filmu dokumentalnego "Generacja C.K.O.D." w reżyserii Piotra Szczepańskiego.

9 PAŹDZIERNIKA 2004 (SOBOTA)

***

Multikino, Gdańsk, al. Zwycięstwa 14.

12:00 - 13.00 Pokazy wideoklipów dla dzieci zgłoszone do 7 festiwalu Wideoklipów Dla Dzieci Mały Jaś.

13.00 - 20.00 Pokazy wideoklipów wykonawców ROCK-owych i POP- owych.

***

Gdańskie Centrum Handlowe "Manhattan", Gdańsk, al. Grunwaldzka 82.

14:00 - 16.00 "Zaczarowany świat bajek i wideoklipów Małego Jasia". Dzień Małego Jasia - impreza rodzinna- konkursy i zabawy dla dzieci Wystąpi Joszko Broda.

***

Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

20:30 -23.00 Gala Wręczenia Yachów 13 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2004.

Ceny biletów na pokazy w multikinie: 2 zł na jeden godzinny set, 5 zł - karnet na cały dzień.

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana