• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielki Przejazd Rowerowy (147 opinii)

 • niedziela, 12 czerwca 2016, godz. 9:00 - 16:00
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  wstęp wolny

W tym roku czeka nas prawdziwe rowerowe święto - 20 edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz rolkowego i longboardowego) nadjeżdża do Metropolii Gdańskiej aby hucznie obchodzić swój jubileusz oraz bardzo dobry rok dla rozwoju ruchu rowerowego na Pomorzu.

A skoro mowa o jubileuszu: 20 lat Wielkiego Przejazdu Rowerowego to liczba nie w kij dmuchał. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek:

Po pierwsze: 20 WPR będzie miał aż trzy peletony - oprócz peletonu południowego, jadącego z Tczewa przez Pszczółki, Pruszcz i Gdańsk oraz peletonu północnego, rozpoczynającego się w Wejherowie i jadącego przez Redę, Rumię i Gdynię, w tym roku do WPR po raz pierwszy dołączy peleton zachodni a w nim rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek.

Po drugie - z Gdańska do Wrzeszcza - wyjątkowo w tym roku - WPR pojedzie tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa ten odcinek dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów zaś rolkarze, deskorolkarze i osoby na wózkach będą miały okazję dołączyć do WPR na dodatkowej zbiórce na placu przy Galerii Bałtyckiej).

Po trzecie: Wielki Finał WPR odbędzie się w nowym i absolutnie wspaniałym miejscu - w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej. Ten nowy park w Dolnym Sopocie ugości nas na blisko 40 tys. m2 wspaniałej zieleni.

Po czwarte: koncerty muzyczne zostaną przeniesione do wewnątrz peletonów i odbędą się w ruchu - spodziewajcie się muzycznych zaskoczeń!

Tradycyjnie - na naszą demonstrację - i do wspólnej zabawy - zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich - w myśl idei "koła - kółka - jedna spółka!".

Nasz przejazd jest częścią ogólnopolskich obchodów "Święta Cyklicznego" - najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej, obchodzonego w dniach 5 - 12 czerwca w wielu miastach Polski.

Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do trzech peletonów WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Uwaga - tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania WPR lub kupując pamiątkowe koszulki. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie roweru i rowerzysty/-tki. Konkurs ten od lat rozpala wyobraźnię społeczności pomorskich cyklistów wiodąc uczestników ku eksploracji prawdziwych odmętów ludzkiej pomysłowości...

A oto szczegółowy program 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego - 12 czerwca 2016:

PELETON PÓŁNOCNY
(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)
Wejherowo - Plac Jakuba Wejhera
9:15 Zbiórka
9:20 - 9:40 Debata o wejherowskiej infrastrukturze rowerowej
9:45 Wyjazd
Reda - Cechowa/Gdańska
10:20 Zbiórka
10:35 Wyjazd
Rumia - Starowiejska/Dworzec PKP
11:00 Zbiórka
11:15 Wyjazd
Gdynia - Skwer Kościuszki
12:10 Zbiórka
12:15 - 12:35 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
12:40 Wyjazd
Sopot - Niepodległości/Podjazd
ok. 13:20 Dołączenie do peletonu w ruchu
Sopot/Gdańsk - Droga Zieloną - spotkanie peletonów północnego i południowo-zachodniego
ok. 13:40
Sopot finał 20 WPR - Sopockie Błonia ul. Polna wjazd połączonych peletonów
ok. 13:50

PELETON POŁUDNIOWY
(Tczew -> Pruszcz Gd. -> Gdańsk -> Gdańsk Stogi -> Tunel pod Martwą Wisłą -> Wrzeszcz -> Sopockie Błonia)
Tczew - Dworcowa/przy lokomotywie
8:50 Zbiórka
9:00 Wyjazd
Pruszcz Gdański - parking Faktoria
10:40 Zbiórka
11:00 Wyjazd
Gdańsk - Gdańsk - ul. Rajska/ul. Heweliusza
11:00 Rowerowy Budżet Obywatelski
11:15 Podsumowanie i wręczenie nagród drużyny Gdańska w European Cycling Challenge 2016
12:00 Wyjazd w kierunku Stogów i tunelu pod Martwą Wisłą
UWAGA: ze względów bezpieczeństwa odcinek WPR pomiędzy Gdańskiem a Wrzeszczem wraz z przejazdem przez tunel pod Martwą Wisłą dostępny jest wyłącznie dla osób na rowerach. Osoby na rolkach, deskach, wózkach zapraszamy do dołączenia się na zbiórce pod Galerią Bałtycką i wspólny przejazd do Sopotu.
12:40 Wjazd do tunelu pod Martwą Wisłą i przejazd w kierunku Wrzeszcza
Gdańsk Wrzeszcz - plac przy Galerii Bałtyckiej
13:00 Zbiórka
13:10 Dołączenie do peletonu w ruchu
Sopot/Gdańsk - Droga Zielona - spotkanie peletonów północnego i południowo-zachodniego
ok. 13:40
Sopot finał 20 WPR - Sopockie Błonia ul. Polna wjazd połączonych peletonów
ok. 13:50

PELETON ZACHODNI (po raz pierwszy na WPR!!!)
(Kartuzy -> Żukowo -> Banino -> Gdańsk -> Sopockie Błonia)
Kartuzy parking przy Muzeum Kaszubskim
8:50 - zbiórka
9:00 - wyjazd
Żukowo Orlen ul. Gdańska
9:45 - dołączenie do peletonu w ruchu
Banino skrzyżowanie Lipowa/Lotnicza/Klonowa
10:15 - wjazd peletonu + 15 min przerwa regeneracyjna
10:30 - wyjazd
Gdańsk - Kokoszki parking przy Biedronce
11:00 - dołączenie do peletonu w ruchu
11:45 - wjazd Peletonu Zachodniego na ul. Rajską w Gdańsku i dołączenie do peletonu południowego i wspólny przejazd do Sopotu

WIELKI FINAŁ 20 WIELKIEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO
Sopockie Błonia, ul. Polna, Sopot

13:50 - 14:05 Wjazd Peletonów na teren Sopockich Błoń
14:00 - 15:30 Wielki Finał 20 WPR pełen atrakcji znanych z poprzednich lat (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, zjazd foodtrucków) jak też niespodzianki.

Uwaga: w tym roku występy muzyczne przeniesione zostaną przede wszystkim do środka peletonów i będą odbywać się na trasie przejazdu. Spodziewajcie się licznych zaskoczeń muzycznych!


A oto pełna mapa wszystkich peletonów 20 WPR:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1V1Ue4SISpg6hsuYaALef3V2z7V4

Profil wydarzenia 20 WPR na fb:
www.fb.com/events/1737497979863195

Strona 20 WPR:
www.wpr2016.pl

Organizatorzy:
Rowerowa Metropolia
Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów
Stowarzyszenie In gremio
Tczewska Inicjatywa Rowerowa
Rowerowe Kaszuby
Gdańska Kampania Rowerowa

Sponsorzy:
Miasto Gdańsk
Miasto Gdynia
Centrum Rowerowe Buga Sport ul. Kartuska 195a Gdańsk
Epigon
ProSport Wejherowo
Zepsutyrower.pl
Kartcenter Gokarty Sopot
Agencja Reklamowa Grafito

Partnerzy:
Pandadread Soundsystem
Akademickie Centrum Kultury UG Alternator
Tczewski Klub Morsów Przerębel
www.kartuzy.info
www.koscierski.info

Partnerzy ogólnopolscy:
Miasta dla Rowerów
Fundacja Ekologiczna Arka
Fundacja Medicover - Rajd Rowerowy "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2"

Patronat medialny w sieci:
trojmiasto.pl


Informacje Szczegółowe:

Wejherowo

Rowerzyści z Wejherowa i okolic spotykają się o godzinie 9:15 na wejherowskim rynku czyli Placu Jakuba Wejhera. Oczekiwanie na wyjazd, który nastąpi o godzinie 9:45, wypełni nam debata mieszkańców na temat stanu infrastruktury rowerowej w Wejherowie. W trakcie debaty rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. O godzinie 9:45 północna część Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Gdyni i dalej do Sopotu i granicy z Gdańskiem - do parku Sopockie Błonia. Po drodze zatrzymamy się na kilkuminutowe odpoczynki w Redzie, Rumi i Gdyni.

Trasa prowadzić będzie po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem ok. 12 km/h a po drodze - w Redzie, Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.

Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.

Reda

Rowerzyści z Redy spotykają się o godzinie 10:20 na placu przy ul. Cechowej w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. W trakcie trwania zbiórki do zebranych dołączą rowerzyści jadący z Wejherowa i po krótkim odpoczynku około 10.35 nastąpi wyjazd w kierunku Rumi.

Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, w Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.

Rumia

Rowerzyści z Rumi i okolic spotykają się o godzinie 11.00 na ulicy Starowiejskiej w okolicy dworca PKP. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki (pamiątkowe karty WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. W trakcie zbiórki dołączą do nas rowerzyści którzy przyjadą z Redy i Wejherowa a około godziny 11.15 wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdyni.

Trasa przejazdu będzie prowadzić po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy i bez obaw - wspólnie damy radę!

Gdynia

Gdynianki i gdynianie zjeżdżają się od godz. 12:10 na Skwerze Kościuszki, tradycyjnie już przy Płycie Marynarza Polskiego. Ok. 12:15 rozpoczniemy debatę z mieszkańcami i przedstawicielami władz na temat infrastruktury rowerowej Gdyni. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w pamiątkową szprychówkę (kartę pamiątkową WPR) z unikalnym numerem, która weźmie udział w losowaniu głównej nagrody podczas finału Przejazdu. W międzyczasie dołączą do nas rowerzyści z Wejherowa, Redy i Rumi. Po krótkiej przerwie, o godz. 12:40 wyruszymy w kierunku Sopotu i dalej do granicy Gdańska. Ostatni odcinek - Drogą Zieloną w Sopocie i Gdańsku - przejedziemy wspólnie, tworząc tym samym największy w Polsce, wielotysięczny Wielki Przejazd Rowerowy. Przez cały czas jechać będziemy w asyście policji głównymi ulicami: 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa. To jedyny taki dzień w roku, kiedy główne arterie naszej aglomeracji ucichną dając każdemu możliwość zasmakowania przyjemności z jazdy rowerem :) Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i "niedzielnych" rowerzystów. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Będziemy jechać spokojnym, bulwarowym tempem w przedziale ok. 10-15km/h głównymi arteriami Gdyni w asyście służb medycznych i przeszkolonych wolontariuszy. Gwarantujemy świetną zabawę zarówno podczas przejazdu jak i w czasie Wielkiego Finału WPR w parku Sopockie Błonia.

Sopot

Zbiórka rowerzystów z Sopotu zaplanowana jest od godz. 13.10 na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Podjazd. Około godz. 13.20 włączymy się do przejeżdżającego peletonu północnego WPR jadącego al. Niepodległości i razem przejedziemy w stronę granicy Gdańska, Drogi Zielonej - i dalej - do parku Sopockie Błonia.

Tczew

W tym roku - po raz trzeci w historii Wielkiego Przejazdu Rowerowego, do peletonu południowego dołączą rowerzyści i rowerzystki z Tczewa i okolic. Zbiórka odbędzie się o godzinie 8.50 na Dworcu PKP (przy czarno-białej lokomotywie).
W trakcie oczekiwania na wyjazd rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w trakcie finału 20 WPR. O godzinie 9:00 południowa część 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Tam po krótkim odpoczynku wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdańska i dalej do granicy Sopotu, na wielki finał 20 WPR w przepięknym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej.

Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu (dla Tczewa w większości po drodze krajowej nr 91 czyli tak zwanej "jedynce"). Przejazd odbędzie się spokojnym (12-15 km/h), miarowym tempem, a po drodze, w Pruszczu Gdańskim i Gdańsku będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, z której w każdej chwili można skorzystać. Perspektywa udziału w niepowtarzalnych wydarzeniach - przejeździe peletonu południowego WPR przez estakady Trasy Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą oraz niezwykle widowiskowym spotkaniu obu peletonów na Drodze Zielonej na pograniczu Gdańska i Sopotu, z pewnością doda sił każdemu z nas. Serdecznie zapraszamy i bez obaw - wspólnie damy radę!

Pruszcz Gdański

Po raz czwarty już dołączamy się do Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Pokażmy siłę rowerowej społeczności Pruszcza ;) Zbiórka w Pruszczu Gdańskim planowana jest o godzinie 10:40 na parkingu przy Faktorii. Tam też będziemy oczekiwać przyjazdu peletonu południowego który w tym roku wyruszy z Tczewa. O godz. 11:00 już całą grupą pojedziemy w kierunku Gdańska i udamy się na ul. Rajską, a potem wspólnie z rowerzystami z Gdańska oraz z Kartuz, Żukowa i Banina - w licznej grupie i radosnej atmosferze udamy się w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą a dalej - na spotkanie peletonu północnego WPR. Tempo będzie rekreacyjne, a przejazd odbędzie się z zabezpieczeniem służb porządkowych. Zapraszamy zatem każdego, kto lubi jazdę na rowerze!

Gdańsk

Rowerzyści z Gdańska zaczną zbierać się od godziny 11:00 na ul. Rajskiej pomiędzy ul. Heweliusza a ul. Na Piaskach. Ok. godziny 11:00 planujemy prezentację projektów rowerowych Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Ok. 11:15 Odbędzie się podsumowanie startu i wręczenie nagród dla zwycięskiej drużyny Gdańska w turnieju miast European Cycling Challenge 2016. W międzyczasie dojadą do nas rowerzyści z Tczewa i Pruszcza Gdańskiego oraz z Kartuz, Żukowa, Banina i Kokoszek. Po krótkim odpoczynku - około godz. 12:00 - razem ruszymy wielkim, południowym peletonem 20 WPR. Peleton w tym roku wyjątkowo pojedzie niezwykle atrakcyjną widokowo trasą wiodącą ulicami Podwale Staromiejskie, Targ Drzewny, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, Siennicka, Most Siennicki, Lenartowicza, Sucharskiego, Tunel pod Martwą Wisłą, Rondo Marynarki Polskiej, Marynarki Polskiej, Kliniczna, Hallera, Konarskiego, Zwycięstwa, Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Wyklętych. Ten fragment trasy - ze względu na wymogi bezpieczeństwa w trakcie przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą, przewidziany jest wyłącznie dla rowerzystów. Na placu przy Galerii Bałtyckiej od godz. 13:00 będzie miała miejsce druga zbiórka osób oczekujących na dołączenie do peletonu, poruszających się na rowerach a także na rolkach, deskorolkach, wózkach inwalidzkich i innych pojazdach napędzanych siłą ludzkich mięśni. Przyjazd głównego peletonu do placu przy Galerii Bałtyckiej ok. godz. 13:10. Dalszy, wspólny przejazd nastąpi ulicami: Grunwaldzka, Droga Zielona, Rondo przy Placu Dwóch Miast - Łokietka - Polna. Od wjazdu w Drogę Zieloną będzie nam towarzyszył peleton północny razem z którym ok. godz. 13:50 wjedziemy do parku Sopockie Błonia.

Kartuzy, Żukowo, Banino, Kokoszki

Rowerzyści z Kaszub rozpoczną trasę zachodniego peletonu WPR - po raz pierwszy w historii metropolitalnych przejazdów rowerowych - od spotkania na parkingu Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, które planowane jest na godz. 8:50. Punktualnie o godz. 9:00 peleton wyjedzie w stronę Żukowa. Około godziny 9:45 rowerzyści zebrani w Żukowie będą mogli dołączyć do peletonu w ruchu - na wyjeździe z parkingu przy stacji Orlen przy ul. Gdańskiej. Peleton zachodni osiągnie następnie Banino i wjedzie na skrzyżowanie ul. Lipowej - Lotniczej i Klonowej ok. godz. 10:15. Po wjeździe przewidujemy 15-sto minutową przerwę regeneracyjną. Następnie razem z rowerzystami z Banina ok. 10:30 wyjedziemy do Kokoszek. W Kokoszkach peleton pojawi się ok godz. 11:00 gdzie będzie możliwość włączenia się do peletonu w ruchu - z wyjazdu z parkingu przy sklepie Biedronka. Ok. godziny 11:45 peleton zachodni przejedzie przez Śródmieście Gdańska i przyłączy się do zbiórki na ul. Rajskiej gdzie nastąpi kilkunastominutowy odpoczynek przed dalszą trasą do Sopotu. Uwaga - przejazd peletonu będzie eskortowany przez policję oraz służby medyczne organizatorów. Planujemy poruszać się umiarkowanym tempem ok. 15 km/h co będzie ułatwione prowadzeniem trasy z górki. Tempo i dystans naszego przejazdu pozwolą na swobodny udział wszystkim grupom rowerzystów.

Finał 20 WPR - park Sopockie Błonia - ul. Polna, Sopot

Zapraszamy do zabawy podczas Wielkiego Finału 20 WPR - w parku Sopockie Błonia. Ten nowy park w Dolnym Sopocie to blisko 60 tys. m2 przepięknej zieleni - oprócz wielkiej Polany Sportowej znajdują się tam także kameralne polany pod drzewami, rozległy plac zabaw dla dzieci, miejsca na gry plenerowe, itp. Połączone peletony WPR rozpoczną wjazd do parku ok. godz. 13:50. Gdy tylko wszyscy dojadą na miejsce, rozpoczniemy celebrację naszego jubileuszu 20-stolecia WPR! Czeka na was konkretna impreza pełna atrakcji znanych z poprzednich lat (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, zjazd foodtrucków) jak też niespodzianki. Uwaga: w tym roku występy muzyczne przeniesione zostaną przede wszystkim do środka peletonów i będą odbywać się na trasie przejazdu. Spodziewajcie się licznych zaskoczeń muzycznych w peletonach ;) Zakończenie pikniku finałowego planujemy ok. godz. 15:30 - 16:00. W najbliższych dniach na profilu wydarzenia 20 WPR na Facebooku (www.fb.com/events/1737497979863195) podamy także szczegółowe dane o dodatkowej ofercie przewozowej rowerów w pociągach SKM i PKM w godzinach popołudniowych w kierunkach Tczewa, Wejherowa i Kartuz.Przeczytaj także

Opinie (147) 1 zablokowana

 • I znowu kierowcom ciśnienie skoczy. Jak miło hahaha :) (18)

  • 34 78

  • ciśnienie skoczy tylko internautom przyspawanym mentalnie do sieczenia samochodu (12)

   kierowcy często (coraz częściej) bywają rowerzystami lub mają dzieci, wnuki, żony a nawet teściowe jeżdżące na rowerach, więc jakby im ciśnienie skakało, mogłaby im szybko żyłka pęknąć.

   Wyluzuj się i nastawiaj na współpracę a nie napinkę

   • 25 13

   • Spoko, żartowałem przecież :) (10)

    • 8 18

    • Peace, bro! (9)

     No to mam dylemat.
     - Zacząć z Wejherowa (po odejściu Tomka, należy się IM wsparcie)
     - Czy z Tczewa (atrakcją jest TUNEL, no i jeszcze nie zaczynałem z Ciewa)
     - Czy z Kartuz (ich debiut, ciekawa trasa, ciekawe jak da radę zabezpieczyć lokalna policja)

     droga redakcjo, poradźcie! ;-)

     • 8 9

     • Challenge... (3)

      A która z tras najtrudniejsza? Nikogo nie podpuszczam oczywiście;)

      • 3 5

      • Najtrudniejsza z Kartuz (1)

       kierowcy stamtąd powożą jak furmankami 30 lat temu

       • 6 5

       • Trudniej będzie pózniej bo

        już za rok z Kòscérzënë!!!

        a ja już szykuję flotyllę pełnomorskich rowerów wodnych
        w wiadomym celu

        kto ze mną z Helu?

        • 0 2

      • a ty Rudzielcu, którędy pojedziesz?

       • 1 1

     • Z grodu Wejhera. Za rok pojedziesz z Tczewa, bo na bank powtórzą przejazd tunelem. Za dwa lata z Kartuz, bo pewnie trasa wpisze się na stałe. Ja jadę z Wejherowa. Pozdrawiam.

      • 2 5

     • (3)

      Ja biorę Tczew + tunel - na otwarcie nie chciało mi się wstawać :P

      Tunel jest niepewny za rok, a Kartuzy na bank też pojadą.

      • 6 7

      • (2)

       Aradaszu, Kartuzy też pojadą tym tunelem :-)

       • 1 7

       • (1)

        hmmm... już się umówiłem w Tczewie
        ponad to wygodniej mi do Tczewa dojechać o tak nieludzkiej porze ;)

        • 3 6

       • Najwygodniej, eskaemką, najpóźniej mozna wyruszyć, jest do Wejerowa. Jak wszystko zawiedzie, zawsze mozna pojechac stamtąd, by miec całą trasę. Wejerowo ma tę zaletę, że mniej hałasują, niż Gdańsk, nie każdemu pasi ten ŁOMOT :-)

        Mi pasi.

        • 2 1

   • Fajnie, że komunikacja miejska NIC NIE WIE

    chrzani się o współpracy, a nawet poinformować nikt nie raczył.

    • 0 1

  • tylko niech ten cwokowaty KOD (2)

   Nie podpina sie pod tak szczytny cel. ..please

   • 12 23

   • (1)

    dokładnie... na tego typu eventach wszyskie osoby posiadające banery czy inne 'barwy' partii politycznych powinny być wypraszane z imprezy.

    • 9 11

    • Vege rządzi!

     • 2 3

  • (1)

   "I znowu kierowcom ciśnienie skoczy. Jak miło hahaha :) "

   Debil, mam nadzieję, że takich kretynów na przejeździe będzie jak najmniej

   • 4 0

   • Przecież napisał, że żartował, wyluzuj.

    • 0 0

 • szkoda tylko ze nie podali gdzie start a gdzie meta (12)

  • 5 17

  • Start pewnie na początku, meta gdzieś pod koniec :) (10)

   • 19 0

   • (9)

    Każdy kij ma dwa końce, tylko Tonfa trzy, zaś WPR ma trzy początki.

    • 5 0

    • Szanowni Państwo rowerzyści! (8)

     Chylę czoła przed Waszą aktywnością i determinacją.
     Podobnie jest w Warszawie tylko tam obliczono, że w rowerzyści to aż 3% uczestników ruchu drogowego. 3 % w badaniach to błąd statystyczny.
     Szanowni rowerzyści jesteście mniejszością po pieszych i kierowcach.
     Nie narzucajcie nam wszystkim jak mamy żyć nie obrażajcie tych, którzy nie wierzą w święty rower i wiecznie kręcące się pedały.
     Odrobinę pokory.

     • 8 16

     • (2)

      Nikt nikogo nie obraża - póki co, kolego, to Ty próbowałeś obrazić nas.
      Zapominając jednocześnie, że każdy rowerzysta to również pieszy, a większość to również kierowcy.

      Z roku na rok liczba rowerzystów rośnie, odrobina pokory przydała by się natomiast Tobie. Nie jesteś jedynym użytkownikiem ulic :)

      • 11 10

      • (1)

       Niestety pedalarze jak wsiadają na swoje siodełka to zapominają o innych użytkownikach drogi, chcą wszystkiego a nie przestrzegają żadnych przepisów.

       • 7 8

       • Janek przestań gadać głupoty.

        • 5 6

     • (3)

      Zatem powołując się, że to błąd statystyczny - rowerem nikt nie jeździ, problemu więc nie ma, śpij spokojnie Janusz

      • 6 4

      • Skoro ich nie ma, to przestaję na nich uważać na ulicy :) (2)

       • 0 0

       • super (1)

        to trafisz w któregoś i pójdziesz do pierdla. cool

        • 0 0

       • Za co, skoro ich nie ma?

        • 0 0

     • Emeryt, nie marudź tylko wsiadaj na rower, bo Ci żyłka pęknie ze zlości, ze siedzisz w chacie

      • 2 0

  • o już jest!

   bo wczoraj nie było

   • 0 0

 • Start medison gdansk, przejazd pod tunelem pod martwą Wisłą koniec Sopot ;-)

  • 12 11

 • Miejsce zbiórki Gdańsk? (6)

  Proszę podać miejsce zbiórki w Gdańsku. Na plakatach podano "Madison" przy ul. Rajskiej. Natomiast w powyższym tekście pisze o Targu Węglowym. Co jest "grane"??

  • 8 9

  • w imieniu organizatorów dzięki za czujność (5)

   już poprawiliśmy oryginał materiału dla mediów oraz poprosiliśmy administrację portalu o korektę. dzięki!

   • 3 7

   • do Rowerowej Metropolii (4)

    Rozważycie start kartuski o 9:20, bo PKM z Gda i z Gdy przybywa tam o 9:17,
    czy już za późno na takie zmiany?

    ( ja wiem, że PKM wpuszcza max 6 rowerów, ale może wyjątkowo byście ich przekonali, by tej niedzieli wpuszczali więcej? )

    • 1 6

    • rozważaliśmy (1)

     problem jest z tym że jest za długa trasa na późniejszy start.
     natomiast bez problemu można tą późniejszą PKMką dojechać do Borkowa a może nawet Dzierżążna i dołączyć do peletonu w ruchu

     • 2 6

     • Ee, sam start też jest ciekawy. Mielący się migotliwie szalony tłum. Można się przejechać na czyimś Dziwolągu, kupić szprychówkę, pogadać ze znajomymi ;-)

      Opcję spóźnienia się na start ćwiczyłem w zeszłym roku przed Tczewem,
      pociąg miał wtedy jakiś defekt. Nasza cała grupa musiała to przećwiczyć. W efekcie jeszcze nigdy nie zaczynałem w Czewie. Teraz sprobuję tym cholernie wczesnym PKM do Kartuz, ale jak mnie "kiercieć" nie wpuści, pojadę do Czewa.

      W sumie, jest też opcja celowego spóźnienia się na start o te 20 minut, a potem dogonienia, przecież peleton nie jedzie szybko, pojedynczy rowerzysta, a tym bardziej mała grupka, z łatwością utrzyma średnią 30km/h.

      • 1 6

    • co do PKM (1)

     i limitu rowerów to negocjujemy z wszystkimi przewoźnikami dodatkowe opcje. już wiadomo że będzie bezpłatny przewóz rowerów w niektórych pociagach PKP PR. więcej info wkrótce.

     • 3 6

     • Brawo RoweMetro!

      Gdzie będą te info? Można prosić też tutaj? Najlepiej jako nowy wątek, by uprościć wyszukiwanie...

      • 0 0

 • zlot Januszy (3)

  • 37 52

  • a powodzenia, jeźdź sobie ze znajomymi do lasu, kto wam broni?

   • 12 5

  • ale przecież to Janusze jeżdżą po lesie "na góralach" (1)

   ogarnij to ;)

   • 4 4

   • a jedź se nawet wierzchem do lasu, weź wszystkich twych znajomych januszy i józiów, w "rużowym" i w "skurze", zarośniętych i wygolonych, to wolny kraj, a od normalnych ludzi się odczep

    • 5 4

 • Dosyć (11)

  Mieszkańcy Gdańska, mówią Stop pedalarzom.

  • 53 78

  • Ty jesteś tymi wszystkimi mieszkańcami? (1)

   Skromność nie jest twoją mocną stroną.

   • 29 14

   • On nie jest 'wszystkimi' mieszkańcami.

    On jest jednym z mieszkańców z rejestracją GKA albo GWE ;)))))))

    Start dwóch peletonów jest z Wejherowa i Kartuz - przypadek? nie sądzę!

    • 11 8

  • To skad oni?

   Ze slaska?

   • 8 8

  • A niech się bawią, co Ci szkodzi? (1)

   Byle tylko wcześniej podrzucili na T.pl w osobnym tekście harmonogram/mapkę zamykanych ulic + godziny, bo znowu będzie powszechny foch o braku info;)

   • 15 6

   • a ty jesteś z zomo?

    • 1 5

  • Luzik :) (4)

   Ja już kupiłem i uzbrajam papiaki :) w niedzielę się przejdę wzdłuż trasy, co by się odspawać od blachosmroda i rozerwać patrząc na obcisłogacich łatko-pompkarzy :)

   • 12 13

   • (1)

    Obstawę stanowi policja, wielu na motocyklach,
    jak trafisz na jednego z nich, to cię wyłowią później niź Ewę Tylman

    • 7 6

    • Tak, tak..

     A teraz popraw rajtuzy, bo widocznie cisną cię w czerep :)

     • 3 8

   • (1)

    Karma skutecznie wraca. Pamiętaj gdy wróci do Ciebie po tej Twojej akcji.... :)

    • 2 1

    • Karma wraca? Mój pies nie rzyga i nie wraca.

     • 0 0

  • chyba mówią stop blachosmrodom

   • 6 7

 • Może w poniedziałek albo piątek? (1)

  Zachęcam organizatorów do zorganizowania takich pseudo przejazdów/ wyścigów/ pedałowania w poniedziałek lub piątek o 7.00 a powrót o 15.00. Ot tak, dla zabawy.

  • 33 26

  • niestety Grzelak

   od poniedziałku do piątku we wskazanych przez Ciebie godzinach jest wielki przejazd samochodziarstwa. Nie ma trasy, nie ma startu, nie ma mety. Samochodowa szarańcza zajmuje wszelkie możliwe ulice. T

   • 7 0

 • i tak wszystko dzieje się za wolno

  lobby samochodowe wciąż ciśnie.
  Przy budowie Forum Radunia i piesi i rowery są kompletnie olani.
  Przejście przy Urzędzie Miejskim można by już dawno otworzyć - ale po co skoro nikogo to nie interesuje.

  • 26 17

 • Niech się kręci! (1)

  Niech żyje mobilność aktywna!

  • 32 20

  • pikuś
   Człowiek-Por wymiata!

   • 0 1

 • (1)

  Rower to tylko Kaszuby,

  • 23 16

  • pojazd to tylko VW TDI

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.