stat
Impreza już się odbyła

Wielki Przejazd Rowerowy 2012 (49 opinii)

  • niedziela, 3 czerwca 2012
  • Trójmiasto I Okolice
  • wstęp wolny
Organizatorzy XVI Wielkiego Przejazdu Rowerowego:

-Gdańska Kampania Rowerowa,
-Sopocka Inicjatywa Rozwojowa,
-Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia,
-Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów.

zapraszają na:

XVI Wielki Przejazd Rowerowy 2012!

Tegoroczna edycja tej największej i najstarszej w Polsce demonstracji rowerowego stylu życia odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2012 r. w godzinach 9:30 - 16:00

Godziny i miejsca rozpoczęcia WPR w poszczególnych miastach metropolii:

Peleton północny:

-Wejherowo - Rynek (Plac J. Wejhera) - godz. 9:30
-Reda - Cechowa (róg Gdańskiej) - godz. 10:30
-Rumia - Starowiejska (kolo dworca PKP) - godz. 11:00
-Gdynia - Skwer Kościuszki - godz. 12:00

Peleton południowy:

-Gdańsk - Rajska (koło Madisona) - godz. 11:11
-Sopot - Kasztanowa (przy KFC) - godz. 13:00

Wielki Przejazd Rowerowy

Zobacz naszą relację z 16. edycji największej rowerowej manifestacji w Trójmieście.
Co się wydarzy?

Tegoroczny Wielki Przejazd Rowerowy po raz kolejny przybierze wymiar metropolitalny. W związku z tym, odbędą się dwa równoległe przejazdy, które po raz pierwszy spotkają się i - uwaga! - miną w ruchu! - w centrum Sopotu, jadąc naprzeciwko siebie po sąsiadujących 2 x 2 pasach jezdni al. Niepodległości, aby następnie - dwiema niezależnymi drogami - wjechać na Plac Mancowy w Sopocie (wielki trawnik w Łazienkach Północnych przy ul. Powstańców Warszawy) i spotkać się tam na finałowym pikniku. W ten sposób, po raz pierwszy w Polsce, każdy uczestnik WPR 2012 będzie miał okazję nie tylko jechać wewnątrz ogromnej "rzeki" rowerów, ale także zobaczyć, jak wygląda identyczny peleton nadjeżdżający z przeciwka i mijający nas na sąsiednich dwóch pasach ruchu. Trasa obu peletonów utworzy na ulicach Sopotu pętlę, według poniższego schematu:

Peleton południowy (rowerzyści z Gdańska) aleją Niepodległości wjedzie do Sopotu od strony Gdańska. Na początku alei Niepodległości włączą się do niego rowerzyści z Sopotu, zgromadzeni na ul. Kasztanowej (przy KFC). Dalej peleton południowy będzie zmierzał dwoma pasami ruchu al. Niepodległości w stronę Gdyni, aby w centrum Sopotu minąć się w ruchu z peletonem północnym jadącym sąsiednimi dwoma pasami. Następnie peleton południowy przejedzie ulicami: Jana Jerzego Haffnera oraz Powstańców Warszawy na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych obok sopockiej plaży.

Z kolei peleton północny (rowerzyści z Wejherowa, Redy, Rumi, Gdyni) wjedzie do Sopotu od strony Gdyni, przejedzie dwoma pasami ruchu Al. Niepodległości przez centrum Sopotu (mijając jadący w przeciwnym kierunku peleton południowy) i skręci w ul. 3 Maja, aby następnie ulicami: Jana Sobieskiego, Fryderyka Chopina, Grunwaldzką i Powstańców Warszawy dojechać na Plac Mancowy, gdzie nastąpi ponowne, finałowe spotkanie obu peletonów na Metropolitalnym Pikniku Rowerowym.

Szczegółowy przebieg wydarzeń w miejscach zbiórek i na trasach obu peletonów - przed ich wjazdem do Sopotu:

Zbiórka rowerzystów peletonu południowego będzie miała miejsce w Gdańsku, na ul. Rajskiej, na odcinku pomiędzy ul. Heweliusza i ul. Gnilną (przy Madisonie). Początek zbiórki - godzina 11:11. Ulica Rajska na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu. Ok. godziny 11:20 przeprowadzimy sondaż na temat dokonań władz miasta w zakresie rozbudowy infrastruktury rowerowej. Ok. godziny 11:45 spotkamy się z zaproszonymi przedstawicielami władz miasta a także wręczymy nagrodę GKR - Złotą Szprychę 2012. Tym razem - punktualnie! - o godzinie 12:00 peleton południowy wyruszy na trasę przejazdu ulicami: Rajska, Wielkie Młyny, Podwale Staromiejskie, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzka. Granicę Sopotu przekroczymy ok. godz. 13:10. Tuż za nią, z ulicy Kasztanowej dołączą do nas rowerzyści z Sopotu. Razem pojedziemy na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych.

W przypadku "peletonu północnego" impreza będzie miała
następujący przebieg:


Wyjazd peletonu północnego na trasę WPR poprzedzi spotkanie mieszkańców Wejherowa i debata publiczna na Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie w godzinach 9.30 - 10.00. Następnie peleton przejedzie ulicami Pucką, I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, Gdańską w Wejherowie oraz Wejherowską w Redzie w godzinach 10.00 - 10.50. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Redy i debata publiczna na ulicy Cechowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Gdańską w Redzie w godzinach 10.30 - 10.50. Wspólny peleton ruszy z Redy, aby ulicami: Gdańską w Redzie oraz Grunwaldzką w Rumi dotrzeć do centrum Rumi. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Rumi i debata publiczna na ulicy Starowiejskiej w pobliżu dworca PKP w Rumi w godzinach 11.00 - 11.20. Następnie, powiększający się peleton północny uda sie ulicami Starowiejską i Sobieskiego w Rumi oraz Morską, Podjazd i 10 Lutego do centrum Gdyni, gdzie pojawi się ok. godz. 12.20. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Gdyni i debata publiczna na Skwerze Kościuszki w godzinach 12.00 - 12.20. Po krótkiej przerwie i odpoczynku, punktualnie o godz. 12:40 peleton północny XVI WPR, grupujący rowerzystów i rowerzystki Wejherowa, Redy, Rumi i Gdyni, ruszy w kierunku Sopotu ulicami: 10 Lutego, Władysława IV i aleją Zwycięstwa, aby na al. Niepodległości w Sopocie ok. godz. 13:30 minąć się w ruchu z peletonem południowym, a następnie ulicami 3 Maja, Sobieskiego, Chopina, Grunwaldzka, Powstańców Warszawy wjechać na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych w Sopocie.

Na Placu Mancowym przewidziany jest Wielki Metropolitalny Piknik Rowerowy, a w jego ramach m.in. wyścig miejski typu Alleycat, liczne spotkania, konkursy i występy.

Więcej szczegółów na stronie XVI Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Przejazdu


Przeczytaj także

Opinie (49)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni