stat
Impreza już się odbyła

Wielki Przejazd Rowerowy 2012 (49 opinii)

  • niedziela, 3 czerwca 2012
  • Trójmiasto I Okolice
  • wstęp wolny
Organizatorzy XVI Wielkiego Przejazdu Rowerowego:

-Gdańska Kampania Rowerowa,
-Sopocka Inicjatywa Rozwojowa,
-Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia,
-Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów.

zapraszają na:

XVI Wielki Przejazd Rowerowy 2012!

Tegoroczna edycja tej największej i najstarszej w Polsce demonstracji rowerowego stylu życia odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2012 r. w godzinach 9:30 - 16:00

Godziny i miejsca rozpoczęcia WPR w poszczególnych miastach metropolii:

Peleton północny:

-Wejherowo - Rynek (Plac J. Wejhera) - godz. 9:30
-Reda - Cechowa (róg Gdańskiej) - godz. 10:30
-Rumia - Starowiejska (kolo dworca PKP) - godz. 11:00
-Gdynia - Skwer Kościuszki - godz. 12:00

Peleton południowy:

-Gdańsk - Rajska (koło Madisona) - godz. 11:11
-Sopot - Kasztanowa (przy KFC) - godz. 13:00

Wielki Przejazd Rowerowy

Zobacz naszą relację z 16. edycji największej rowerowej manifestacji w Trójmieście.
Co się wydarzy?

Tegoroczny Wielki Przejazd Rowerowy po raz kolejny przybierze wymiar metropolitalny. W związku z tym, odbędą się dwa równoległe przejazdy, które po raz pierwszy spotkają się i - uwaga! - miną w ruchu! - w centrum Sopotu, jadąc naprzeciwko siebie po sąsiadujących 2 x 2 pasach jezdni al. Niepodległości, aby następnie - dwiema niezależnymi drogami - wjechać na Plac Mancowy w Sopocie (wielki trawnik w Łazienkach Północnych przy ul. Powstańców Warszawy) i spotkać się tam na finałowym pikniku. W ten sposób, po raz pierwszy w Polsce, każdy uczestnik WPR 2012 będzie miał okazję nie tylko jechać wewnątrz ogromnej "rzeki" rowerów, ale także zobaczyć, jak wygląda identyczny peleton nadjeżdżający z przeciwka i mijający nas na sąsiednich dwóch pasach ruchu. Trasa obu peletonów utworzy na ulicach Sopotu pętlę, według poniższego schematu:

Peleton południowy (rowerzyści z Gdańska) aleją Niepodległości wjedzie do Sopotu od strony Gdańska. Na początku alei Niepodległości włączą się do niego rowerzyści z Sopotu, zgromadzeni na ul. Kasztanowej (przy KFC). Dalej peleton południowy będzie zmierzał dwoma pasami ruchu al. Niepodległości w stronę Gdyni, aby w centrum Sopotu minąć się w ruchu z peletonem północnym jadącym sąsiednimi dwoma pasami. Następnie peleton południowy przejedzie ulicami: Jana Jerzego Haffnera oraz Powstańców Warszawy na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych obok sopockiej plaży.

Z kolei peleton północny (rowerzyści z Wejherowa, Redy, Rumi, Gdyni) wjedzie do Sopotu od strony Gdyni, przejedzie dwoma pasami ruchu Al. Niepodległości przez centrum Sopotu (mijając jadący w przeciwnym kierunku peleton południowy) i skręci w ul. 3 Maja, aby następnie ulicami: Jana Sobieskiego, Fryderyka Chopina, Grunwaldzką i Powstańców Warszawy dojechać na Plac Mancowy, gdzie nastąpi ponowne, finałowe spotkanie obu peletonów na Metropolitalnym Pikniku Rowerowym.

Szczegółowy przebieg wydarzeń w miejscach zbiórek i na trasach obu peletonów - przed ich wjazdem do Sopotu:

Zbiórka rowerzystów peletonu południowego będzie miała miejsce w Gdańsku, na ul. Rajskiej, na odcinku pomiędzy ul. Heweliusza i ul. Gnilną (przy Madisonie). Początek zbiórki - godzina 11:11. Ulica Rajska na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu. Ok. godziny 11:20 przeprowadzimy sondaż na temat dokonań władz miasta w zakresie rozbudowy infrastruktury rowerowej. Ok. godziny 11:45 spotkamy się z zaproszonymi przedstawicielami władz miasta a także wręczymy nagrodę GKR - Złotą Szprychę 2012. Tym razem - punktualnie! - o godzinie 12:00 peleton południowy wyruszy na trasę przejazdu ulicami: Rajska, Wielkie Młyny, Podwale Staromiejskie, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzka. Granicę Sopotu przekroczymy ok. godz. 13:10. Tuż za nią, z ulicy Kasztanowej dołączą do nas rowerzyści z Sopotu. Razem pojedziemy na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych.

W przypadku "peletonu północnego" impreza będzie miała
następujący przebieg:


Wyjazd peletonu północnego na trasę WPR poprzedzi spotkanie mieszkańców Wejherowa i debata publiczna na Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie w godzinach 9.30 - 10.00. Następnie peleton przejedzie ulicami Pucką, I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, Gdańską w Wejherowie oraz Wejherowską w Redzie w godzinach 10.00 - 10.50. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Redy i debata publiczna na ulicy Cechowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Gdańską w Redzie w godzinach 10.30 - 10.50. Wspólny peleton ruszy z Redy, aby ulicami: Gdańską w Redzie oraz Grunwaldzką w Rumi dotrzeć do centrum Rumi. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Rumi i debata publiczna na ulicy Starowiejskiej w pobliżu dworca PKP w Rumi w godzinach 11.00 - 11.20. Następnie, powiększający się peleton północny uda sie ulicami Starowiejską i Sobieskiego w Rumi oraz Morską, Podjazd i 10 Lutego do centrum Gdyni, gdzie pojawi się ok. godz. 12.20. W międzyczasie odbędzie się spotkanie mieszkańców Gdyni i debata publiczna na Skwerze Kościuszki w godzinach 12.00 - 12.20. Po krótkiej przerwie i odpoczynku, punktualnie o godz. 12:40 peleton północny XVI WPR, grupujący rowerzystów i rowerzystki Wejherowa, Redy, Rumi i Gdyni, ruszy w kierunku Sopotu ulicami: 10 Lutego, Władysława IV i aleją Zwycięstwa, aby na al. Niepodległości w Sopocie ok. godz. 13:30 minąć się w ruchu z peletonem południowym, a następnie ulicami 3 Maja, Sobieskiego, Chopina, Grunwaldzka, Powstańców Warszawy wjechać na Plac Mancowy w Łazienkach Północnych w Sopocie.

Na Placu Mancowym przewidziany jest Wielki Metropolitalny Piknik Rowerowy, a w jego ramach m.in. wyścig miejski typu Alleycat, liczne spotkania, konkursy i występy.

Więcej szczegółów na stronie XVI Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Przejazdu


Przeczytaj także

Opinie (49)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.