stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wiatr i Woda

Targi na wodzie - WIATR i WODA Sopot 2006

W dniach 17-20 sierpnia 2006 roku odbędzie się premierowa edycja Targów WIATR i WODA na wodzie. Na miejsce letniej promocji sportów związanych z wodą - żeglarstwa i jachtingu motorowego - wybrano Sopot. Targi na wodzie WIATR i WODA Sopot 2006 odbędą się na molo w specjalnie ustawionych namiotach. Jachty żaglowe i motorowe prezentowane będą na wodzie przy molo.

Targi WIATR i WODA są największą i najstarszą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 1990 roku w Zegrzu. Od 1991 roku targi odbywają się w Warszawie. Są miejscem spotkań sympatyków sportu i rekreacji na wodzie, z Polski i zagranicy.

Wzorem wielu krajów europejskich zdecydowaliśmy się na organizację Targów WIATR i WODA na wodzie - mówi Jacek Oryl, Prezes Zarządu Murator EXPO - organizatora wykonawczego targów. Nieprzypadkowo na miejsce letniej promocji aktywnego wypoczynku, sportów związanych z wodą - żeglarstwa czy jachtingu motorowego - wybraliśmy Sopot miasto znane i lubiane przez Polaków, powszechnie kojarzone z nadmorskim wypoczynkiem, rekreacją i najdłuższym w Europie drewnianym molo. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Sopotu Pan Jacek Karnowski. Tradycyjnie partnerem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "ŻAGLE" - dodaje Jacek Oryl.

Szczególnym celem sopockiej edycji Targów WIATR i WODA jest propagowanie idei żeglarstwa morskiego, a także umożliwienie zainteresowanym oceny walorów jachtów i łodzi w ich naturalnym środowisku. Targi na wodzie WIATR i WODA Sopot 2006 realizować będą ponadto dotychczasowe, sprawdzone założenia: prezentację możliwie bogatej oferty producentów przemysłu jachtowego oraz producentów, dystrybutorów i usługodawców związanych z szeroko rozumianym sektorem sportu, rekreacji i wypoczynku na wodzie. Niezmiennie targi dostarczą licznym amatorom sportów wodnych praktyczną wiedzę o dostępnym na rynku sprzęcie sportowym i rekreacyjnym, służyć będą rozwijaniu zainteresowań różnymi formami turystyki
i krajoznawstwa. Będą też dogodną sposobnością do środowiskowych spotkań, wymiany doświadczeń przedstawicieli branży oraz realną okazją nawiązania nowych kontaktów handlowych.

W targach na wodzie WIATR i WODA Sopot 2006 weźmie udział blisko 50 wystawców, w tym największe krajowe stocznie jachtowe. Podczas targów przy molo cumować będzie około 25 jednostek - jachtów i łodzi motorowych, które można oglądać w naturalnej scenerii na wodzie. Niewątpliwą atrakcją stanie się premierowy pokaz jachtu motorowego stoczni Ślepsk Arvor 340 dla morskich wędkarzy. Wystawcy targów zapowiedzieli ponadto prezentację jednostek: Balt 17 Armor, Balt 23 Armor, oraz dwóch jednostek motorowych (Balt Yacht), Phila 880, Delphia 40, Quick Silver 890 Cruiser (Delphia Yachts Kot), Galia 700, Galeon 440 (Galeon), SkY Dancer 700 (Skipper), RIB 900 Baltic, RIB 630 (Parker), MC5600, MC6800, IDEA 2000 (Sportis), Bayliner 265, Cobald lub Maxum 2400 S.C. (Power Boats). Nie zabraknie bogatej oferty silników, osprzętu i wyposażenia - m. in. silników Volvo Penta Polska, silników Johnson i Evinrude oraz skuterów SeaDoo z oferty firmy Taurus.

Na lądzie (namiot targowy na molo) zaprezentują się firmy oferujące sprzęt i akcesoria żeglarskie, sprzęt motorowodny, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną, sportową i rekreacyjną. Będą również obecni organizatorzy czarterów, regat, wyjazdów szkoleniowych i turystycznych oraz media.
Tradycyjnie Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców, także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących - premierowy pokaz łodzi, pokazy i zawody sportowe, pokazy ratownictwa na wodzie, spotkania tematyczne i konkursy.

Od piątku do niedzieli odbywać się będą Mistrzostwa Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat, A Cat oraz regaty katamaranów Open. Organizatorem Mistrzostw Polski Katamaranów jest: Polskie Stowarzyszenie Katamaranów Klasy TOPCAT, Stowarzyszenie Katamaranów Hobie Cat, UKS Navigo - we współpracy z organizatorem targów.

Uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie pucharów nastąpi na targach w niedzielę, 20 sierpnia o godz. 17.00. Dwukrotnie (sobota i niedziela) odbędzie się pokaz wyścigów regatowych - przygotowania do Pucharu Świata TOYOTA SOPOT MATCH RACE 2006 z udziałem Przemka Tarnackiego i Marka Stańczyka.

Magazyn "WIOSŁO" zaprosi na cykl spotkań i pokazów pod wspólnym tytułem "Kajakiem po morzu". Będzie można zobaczyć pokazy kajakarstwa morskiego ze szczególnym uwzględnieniem technik ratowniczych, spotkać się z uczestnikami Gdańskiej Wyprawy Kajakowej na Przylądek Horn.

Niecodziennym wydarzeniem będzie pokaz ratownictwa na wodzie z udziałem jednostek ratowniczych MSPIR przygotowany przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR. Na pokład jednostki ratowniczej typu SAR - 1500 "Wiatr" można wejść w sobotę w godz. 13.00-16.00.

W targowym konkursie firmy Ssang Yong nagrodą będzie samochód na weekend do dyspozycji dla gości targów. Niektórzy wystawcy planują zaoferować zainteresowanym gościom targów krótką przejażdżkę pontonem lub motorówką. Przez cały czas trwania targów Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami" organizuje pokazy i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Targi potrwają od czwartku do niedzieli, od 17 do 20 sierpnia 2006 roku w godz. 12.00-20.00. Bilety wstępu na targi dostępne będą w kasach sopockiego molo.

Program wydarzeń

CZWARTEK,17 sierpnia 2006


14.00 Uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA SOPOT 2006
(scena na Molo)

PIĄTEK, 18 sierpnia 2006


12.00-17.00 Mistrzostwa Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat oraz A Cat. Regaty katamaranów Open.

SOBOTA, 19 sierpnia 2006


12.00-17.00 Mistrzostwa Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat oraz A Cat. Regaty katamaranów Open.

13.00-16.00 Zwiedzanie statku ratowniczego typu SAR - 1500 "Wiatr"

12.30 Magazyn WIOSŁO zaprasza: "Kajakiem po morzu"
Pokazy kajakarstwa morskiego ze szczególnym uwzględnieniem technik ratowniczych
(m.in.: suche i mokre wejście do wywróconego kajaka, wylewanie wody z kokpitu przy zastosowaniu technik T-rescue oraz
X-rescue, użycie poduszki powietrznej zakładanej na wiosło
(tzw. paddle float), holowanie poszkodowanego kajakarza)

13.30 Magazyn WIOSŁO zaprasza: "Kajakiem po morzu"
Gdańska Wyprawa Kajakowa na Przylądek Horn - spotkanie z uczestnikami
Gdańska Wyprawa Kajakowa postawiła sobie za zadanie wypełnić ważną lukę w historii polskich eksploracji i opłynąć kajakami przylądek Horn. Od 1977 r., gdy dokonała tego angielska ekspedycja prowadzona przez Franka Goodmana, wielu zespołom udało się ten wyczyn powtórzyć. Polacy jeszcze tam nie wiosłowali. Plan zakłada start z Ushuaii (Argentyna) na początku stycznia 2007 r. Wyprawa odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska p. Piotra Adamowicza.

15.00 Magazyn WIOSŁO zaprasza: "Kajakiem po morzu"
Kajakarstwo morskie w Polsce
Przypomnienie polskich dokonań kajakarzy morskich i podsumowanie trzech edycji "Bałtyku pod wiosłem" - morskiego spływu szkoleniowo-promocyjnego organizowanego przez redakcję WIOSŁA od roku 2004.

17.00 Magazyn WIOSŁO zaprasza: "Kajakiem po morzu"
Pokazy kajakarstwa morskiego ze szczególnym uwzględnieniem technik ratowniczych
(m.in.: suche i mokre wejście do wywróconego kajaka, wylewanie wody z kokpitu przy zastosowaniu technik T-rescue oraz
X-rescue, użycie poduszki powietrznej zakładanej na wiosło
(tzw. paddle float), holowanie poszkodowanego kajakarza).

NIEDZIELA, 20 sierpnia 2006


12.00-16.00 Mistrzostwa Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat oraz A Cat. Regaty katamaranów Open.

13.00 Pokaz wyścigów regatowych - przygotowania do Pucharu Świata TOYOTA SOPOT MATCH RACE 2006 z udziałem Przemka Tarnackiego i Marka Stańczyka.

14.00 Pokaz jednostek ratowniczych MSPIR na wodzie przygotowany przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR.

16.00 Pokaz wyścigów regatowych - przygotowania do Pucharu Świata TOYOTA SOPOT MATCH RACE 2006 z udziałem Przemka Tarnackiego i Marka Stańczyka.

17.00 Wręczenie pucharów Mistrzostw Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat oraz A Cat. Regaty katamaranów Open.
Specjalne atrakcje dla dzieci i młodzieży w dniach 17-20 sierpnia
Pokazy i zabawy przygotowane przez Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami":
• Stawianie żagli rejowych na specjalne przygotowanym w tym celu maszcie
• Przeciąganie kotwicy przy pomocy kabestanu z handszpakami

***


Organizatorzy: YACHT EXPO Sp. z o.o., Murator EXPO Sp. z o.o., Stowarzyszenie Przemysłu Jachtowego POLSKIE JACHTY

Partner: Magazyn sportów wodnych "Żagle"

Patronat honorowy: Minister Środowiska Jan Szyszko, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Królikowski, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Polski Związek Żeglarski, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polskie Stowarzyszenie Klas Hobie PHCA, Polskie Stowarzyszenie Katamaranów Klasy Topcat

Patronat prasowy: Wprost, WIOSŁO, Nurkowanie, Surf it!, Przegląd Motorowodny, Dziennik Bałtycki

Patronat internetowy: www.port21.pl, www.zagle.com.pl, www.onet.pl, www.trojmiasto.pl, www.sportbiznes.pl

Patronat telewizyjny: TVN, TVN Meteo,

Patronat radiowy: Radio ZET,

Współpraca medialna: JACHTING, www.sails.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.