stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13. Targi Wiatr i Woda (2 opinie)

W dniach od dziewiątego do dwunastego sierpnia w Gdyni odbywać się będą 13. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej "Marina Gdynia".

PROGRAM

Godziny otwarcia targów:
9 sierpnia 2018 (czwartek): 11.00 - 18.00
10 sierpnia 2018 (piątek): 11.00 - 18.00
11 sierpnia 2018 (sobota): 11.00 -18.00
12 sierpnia 2018 (niedziela): 11.00-16.00

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskiej Marinie zobaczymy jachty i łodzie z polskich
i zagranicznych stoczni. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media.

Spotkania ze znakomitymi żeglarzami i pokazy
Wizyta na targach to okazja do spotkania ze znakomitymi żeglarzami. O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji
i animator budowy żaglowców "Pogoria" i "Fryderyk Chopin", twórca Szkoły pod Żaglami oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Redakcja "Żagli" zaprosi ponadto na spotkanie z Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem "Katharsis II" opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi Targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata. Na stoisku stoczni Northman Szymon Kuczyński zaprezentuje swój jacht "Atlantic Puffin"(Maxus 22), którym dwukrotnie opłynął świat.

W basenie Mariny odbywać się będą ponadto pokazy technik ratowniczych przygotowane przez Pomorskie WOPR.

Nominacje i nagrody na Targach WIATR i WODA na wodzie
Podczas zbliżających się Targów WIATR i WODA na wodzie już po raz dziewiąty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia YACHT Design. Konkurs powołano, by promować doskonałe wzornictwo w branży sportów wodnych. Idea Konkursu doskonale wpisuje się w strategię Gdyni, która jest miastem innowacji, ciekawego wzornictwa i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. W Jury zasiadają: Hanna Bakuła - malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek; Leszek Gonciarz - projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt; Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, Stanisław Iwiński (Sekretarz Jury) - żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika "Żagle" oraz Jacek Oryl - Dyrektor Targów WIATR i WODA.

Laureatów Konkursu poznamy trzeciego dnia Targów.

Na Targach WIATR i WODA na wodzie zostaną ponadto ogłoszone nominacje w konkursie "Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2019" organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych "Żagle".

Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia - Żeglarska Stolica Polski.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5 zł
Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 5 zł
Bilet rodzinny: 18 zł
dzieci do lat 12. – wstęp wolny

Bilety na stronie: www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/59

Opinie (2)

 • (1)

  Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia - Żeglarska Stolica Polski.... dobry żart. Jeśli tak ma wyglądać stolica to ja dziękuje. Marina z rozpadającymi się pomostami, z debilnie zawężonym wejściem które wciąż się wypłyca i i z cenami jak z Monte Carlo, do tego wesołe miasteczko i dudniąca muza. 95% marin w Szwecji bije na głowę tę gdyńską.
  Czas chyba pomyśleć jak to zmienić!

  • 13 3

  • Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś cumował tam, gdzie Tobie się podoba.

   • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.