stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Wiatr i Woda (4 opinie)

W dniach od dwudziestego siódmego do trzydziestego lipca w Gdyni odbywać się będą 12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie.

paź 2-3

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
ulgowy 5 zł
paź 1-3

piątek - niedziela

Gdynia,
Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej "Marina Gdynia".

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

PROGRAM

Spotkania i pokazy na wodzie

Wizyta na targach to także okazja do spotkania i porozmawiania ze znakomitymi żeglarzami. W tym roku gościem targów będzie Joanna Pajkowska polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, która pokonała wiele tysięcy mil morskich zarówno w rejsach jak i w regatach. O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać na targach będzie także Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca "Szkoły pod Żaglami" oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Gdyńskie WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. "Jak pomóc aby nie zaszkodzić" to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa. W targową niedzielę w Marinie będzie można zobaczyć regaty najmniejszych z prezentowanych na targach jednostek - jachtów sterowanych radiem.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA - na wodzie już po raz ósmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz - autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika "Żagle", sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie "Land Rover Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2018" organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych "Żagle".

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn "Żagle" a Partnerem Strategicznym Miasto Gdynia - Żeglarska Stolica Polski, Sponsorem Targów jest znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy firma Henri Lloyd.

12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (27-30.07.2017).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na targi:

Godziny otwarcia targów:

27 lipca 2017 (czwartek): 11.00 - 18.00

28 lipca 2017 (piątek): 11.00 - 18.00

29 lipca 2017 (sobota): 11.00 -18.00

30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5, 0 zł
Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Opinie (4) 2 zablokowane

 • Buduje Arkę (2)

  Może to i dobrze. Przy deszczu na okrągło

  • 0 0

  • Warto pójść? (1)

   Co ciekawego będzie na targach w tym roku ?

   • 0 0

   • To zależy czy masz kasę

    ja nie lubię patrzeć i tylko się podniecać

    • 1 0

 • dyszka :)

  dyszke za wejście na teren ogrodzony barierkami zeby z bliska popatrzeć na jarmarkowe namioty z tym samym co było wystawione podczas super zorganizowanych regat Volvo dokładnie pare dni wcześniej, dyszka też za to ze mozesz gapić się na jachty które kosztują ok milion zł i wiecej oraz na te hostessy które i tak nie wiedzą dlaczego tak cieżka łódka pływa a nie tonie zachęcając swoją czerwoną szminką zeby zrobić sobie z nią zdjęcie lub zapytać o coś bezsensownego...

  a mieszkańcy i turyści i tak będą oglądać za darmoszke za barierki bo i tak będzie widać :)

  Gdynio WSTYD i tyle :) Dobrze że to tak krótko trwa to zwolnią miejsce dla normalnych żeglarzy :)

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.