stat

Odpalamy święta! - Iluminacja w Parku Oliwskim (5 opinii)

Park Oliwski to pierwszy na Pomorzu park, który ożyje zimą dzięki świątecznym iluminacjom. Już nie będzie wyludniać się po zapadnięciu zmroku. Przeciwnie - rozświetlony imponującą liczbą pół miliona lampek opiera się ciemności i zaprasza mieszkańców Trójmiasta do rodzinnych spacerów. Warto poznać bliżej tą zimową, niestandardową atrakcję turystyczną Gdańska.

Już w najbliższą sobotę, 17 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji zapraszamy również by tego dnia korzystać z pozostałych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie video życzeń, świąteczna fotobudka, wysyłanie pocztówek świątecznych. Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do uwieczniania świątecznego, świetlnego klimatu w Parku Oliwskim oraz do wzięcia udziału w konkursie.

Do spacerów po parku zapraszamy już od godz. 16:00. Iluminację świetlną będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia w godzinach 16:00 - 21:00.

Założeniem projektantów iluminacji Parku Oliwskiego było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do tej konkretnej przestrzeni. Designerzy z firmy Multidekor podeszli do zadania kompleksowo, tworząc dekoracje składające się w spójną koncepcyjnie iluminację, która podkreśla charakter parku, uwydatnia jego architekturę i nawiązuje do historii.
- Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą​ tego miejsca, wyjątkowo zakomponowanym ogrodem​, który łączy 2 przewodnie motywy: wody i roślinności - mówi Olga Mościcka-Taras, dyrektor kreatywny firmy Multidekor.

Co więcej, świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu,​ przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana​ po zmroku, może zostać odkryta na nowo. Goście przechadzać się będą pomiędzy gigantycznymi figurami i dekoracjami wolnostojącymi. W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy dla urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminację podkreślać będą linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych​. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, ​tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku.

Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki​ architektonicznej.
Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonane są dekoracje to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km, łączący Park Oliwski z molo w Sopocie. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

Organizatorzy wydarzenia: Multidekor i Fundacja Gdańska, Partner Główny: SNG Twoje Wodociągi, Partnerzy: Miasto Gdańsk, MTG oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni