• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Odpalamy święta - iluminacja w Parku Oliwskim (6 opinii)

W tym roku ulubiony przez gdańszczan park ponownie rozbłyśnie po zmroku, zyska też zupełnie nowy, morski charakter. Siedemnastowieczne galeony, okazałe ozdobne żyrandole czy trójwymiarowe bramy - to tylko niektóre z elementów wyjątkowej, świetlnej scenografii, która sprawi, że Park Oliwski stanie się idealnym miejscem do wieczornych rodzinnych spacerów.

Świąteczna oprawa parku została specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby podkreślać największe walory tego niezwykłego miejsca, uwydatniając jego architekturę i nawiązując do historii.
- Inspiracją przy tworzeniu dekoracji było piękno tego wyjątkowego ogrodu, łączącego w jedną całość różne style, jego bogata flora oraz obecna w nim woda - mówi Michał Kwasieborski, Head of Design z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wyprodukowała świetlne ozdoby Oliwy i całego Gdańska. Jednak przed wykonawcami iluminacji stanęły także pewne nowe wyzwania. W trosce o parkowe trawniki, w porozumieniu z konserwatorem zabytków elementy dekoracyjne zostaną umieszczone w pobliżu asfaltowych ścieżek i najbardziej uczęszczanych, utwardzonych alejek.

Jak zatem będzie wyglądać tegoroczna świetlna dekoracja? Odwiedzających Park Oliwski już od głównego wejścia przy ulicy Rybińskiego powitają świąteczne życzenia "Wesołych Świąt", wplecione w figurę 6-metrowej świetlnej choinki. Sama brama również nabierze nowego blasku - charakterystyczne słupy zostaną podkreślone dekoracyjną zabudową z lampkami w tonie zimnym i ciepłym. Wprowadzenia w gwiazdkową atmosferę dopełnią imponujące, przestrzenne dekoracje w postaci świetlistych żyrandoli.

Istotny element iluminacji stanowią nowości - w tym roku aleje parkowe w kierunku ul. Grunwaldzkiej zyskają zupełnie niepowtarzalny, morski charakter. To wszystko dzięki 10 figurom świetlnych żaglowców, które będą przypominać te, w odległej historii cumujące w Porcie Gdańskim. W tym roku uwagę zwiedzających park z pewnością przykują także rozświetlające mrok bramy - niektóre z nich zostaną wzbogacone złotymi motywami florystycznymi, inne świetlną kurtyną z efektem płynącej wody.
Powróci najchętniej fotografowana oliwska atrakcja, czyli efektownie rozświetlony szpaler drzew w Alejach Lipowych. Przy wejściu od ulicy Grunwaldzkiej pojawi się znany już mieszkańcom Trójmiasta ogromny świetlny napis GDAŃSK z błyszczącym, czerwonym sercem. Specjalne świąteczne zdobienie zyska też wejście przy ulicy Cystersów. Do zwiedzania ogrodów zachęcać będzie fantazyjna, wisząca dekoracja świetlna z roślinnym ornamentem i złocistym wypełnieniem.
Dzięki energooszczędnym diodom eko-LED cała iluminacja zużyje niewiele prądu, bo tylko 6,4 kWh. Do jej przygotowania wykorzystano niemal 11 km świetlnego łańcucha.

Autorem koncepcji i wykonawcą świetlnych dekoracji Parku Oliwskiego jest Multidekor, który od 21 lat z sukcesami rozświetla miasta i prestiżowe galerie handlowe w Polsce i na świecie: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, we Francji, Kazachstanie, czy na Węgrzech. Swoje sukcesy zawdzięcza między innymi wyobraźni projektantów, bogatemu, międzynarodowemu doświadczeniu zespołu i wysokiej jakości tworzonych dekoracji.

Park Oliwski będzie otwarty w godz. 5.00-22.00. Ekspozycja iluminacji świątecznej: od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-22.00, w soboty i niedziele w godz. 16.00-22.00, w Wigilię (24 grudnia) w godz. 16.00-2.00, podczas Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) w godz. 16.00-22.00.

Opinie (6)

 • Nawet, gdyby te świecidełka zawiesili 10 m nad ziemią, to tłuszcza i tak trawniki zadepcze...Tylko elektryczne pastuchy na 230 V mogą je uchronić.

  • 6 4

 • tak ale tylko w weekend....korki i tak są tam ogromne

  ludzie litosci!!!!

  • 2 1

 • wejscie

  Uważam że wejście powinno kosztować symboliczną złotówkę na cel ogrodu nie dla miasta.

  • 10 1

 • Dlaczego dopiero od 18?

  Wczoraj byłam po pracy koło 16 i w parku ciemno! Pełno ludzi spaceruje i każdy się dziwi czemu lampki nie działają!

  • 1 0

 • R

  Zrobiliście mieszkańców Gdańska i wielu przyjezdnych osób w konia podając błędne informacje dotyczące godzin odpalenia świateł, o 16.30 w parku ciemno a ludzi całe tłumy, obsługa informuje o odpaleniu o 18.00 a na stronie pisze 16

  • 1 0

 • Straszna kicha z oswietlrniem w parku tlumy ludzi a w parku egipskie ciemności. To nie tak powinno wyglądać wstyd

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.