• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Octopus Film Festival 2024
PATRONAT

Octopus Film Festival (1 opinia)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

46 filmów na 59 seansach, 10 polskich premier, 11 lokacji (w tym jedna ukryta!) - oto pełny program 4. edycji najbardziej nieokrzesanego festiwalu w Polsce. Już 3 sierpnia, Gdańsk ponownie zostanie opanowany przez ośmiornicę i festiwalowych fanów kina gatunkowego!

W tym roku kontynuujemy tradycję seansu z lektorem na żywo! W środę, drugiego dnia festiwalu, cofniemy się do początku lat dziewięćdziesiątych, do okresu największej popularności thrillera erotycznego, by razem z Michaelem Douglasem i Sharon Stone poczuć "Nagi instynkt". W tym wypadku Sharon Stone przemówi jednak zmysłowym głosem Katarzyny Figury, która przeczyta dialogi do thrillera Paula Verhoevena na żywo. Aktorka będzie też gościem festiwalu i na spotkaniu z widzami opowie o swojej (niejednej) przygodzie z kinem gatunkowym i nie tylko.

Program festiwaluProgram ujawnił też kolejny seans specjalny w wyjątkowej lokalizacji. Poza filmami "Moon" w namiocie sferycznym, "Turbo Kid" na stoczniowym Dziedzińcu 66A, czy "π" w Plenum, na widzów czeka wyjątkowy pokaz jednego z największych klasyków współczesnego kina - "Łowca Androidów" na terenie Elektrociepłowni Gdańsk! Niedocenione w momencie swojej premiery dzieło Ridleya Scotta, po latach stało się wzorem ambitnego science fiction, które doczekało się nie tylko setek nawiązań i hołdów, ale też udanej kontynuacji. Ponieważ tego typu kino zasługuje na wyjątkową oprawę, na Octopusie "Łowcę androidów" zaprezentujemy w industrialnych przestrzeniach gdańskiej elektrociepłowni przywołujących na myśl filmowe miasto przyszłości.

Stali bywalcy Octopusa nie będą zawiedzeni, bo 4. edycja festiwalu to także powrót Michała Oleszczyka w roli programera, by zaoferować widzom kolejną wycieczkę po rzadko uczęszczanych rejonach kina, gdzie kicz, nieudolność, przesada, kabotyństwo, zamroczenie, delirium i ekstaza łączą się w jedyny w swoim rodzaju filmowy smak. Oto kolejna odsłona "Malinobrania"! W programie znajdą się: "Can't Stop the Music", czyli komedia muzyczna z The Village People, która była tak okropna, że zapoczątkowała przyznawanie Złotych Malin - Oscarów w krzywym zwierciadle, czyli najsłynniejszych nagród filmowych przyznawanych najgorszym produkcjom minionego roku; "Egzorcysta 2: Heretyk", czyli bardzo nieudany sequel legendarnego horroru; i "Robot Monster".

Octopus Film Festival nie tylko zapewnia przednią rozrywkę, ale też uczy! W tym roku po raz pierwszy zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne opowiadające o historii kina - w tym dwa premierowo! W programie: - "Gęstwa mroczna, dni zaklęte: historia folk horroru" - polska premiera - ten trwający ponad trzy godziny dokument Kier-La Janisse to prawdziwa encyklopedia wiedzy o gatunku. Dla miłośników kina gatunkowego pozycja obowiązkowa. - "Królowie wideo" - polska premiera - nakręcony z pasji dokument opowiadający historię rozwoju kaset wideo w byłej Czechosłowacji. Pełny fascynujących anegdot i opowieści, umożliwia skonfrontowanie wspomnień naszych sąsiadów z własnymi wideodoświadczeniami. - "Niezupełnie Hollywood" - Mark Hartley opowiada szaloną i pełną zaskoczeń historię Ozploitation, czyli australijskich filmów gatunkowych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Organizator: Velvet Spoon

Mecenat: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  16 - 180 zł
Bilet na pojedynczy seans kosztuje 16 zł
Bilet na pokaz specjalny kosztuje 25 zł
Bilet na seans ukryty kosztuje 30 zł

Bilety na seanse dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie festiwalu oraz przez aplikację GoOut.
https://goout.net/pl/octopus-film-festival-2021/szbiyor/

KARNETY
Karnet na Octopus Film Festival kosztuje 180 zł

W cenie karnetu festiwalowa torba z tegoroczną identyfikacją. Karnet upoważnia do uczestnictwa we wszystkich pokazach odbywających się w ramach festiwalu, poza pokazami specjalnymi i seansem ukrytym, na które obowiązują osobne bilety.

Karnet jest imienny i z jednego karnetu może korzystać tylko jedna osoba.

Posiadacze karnetów wymieniają dowód zakupu karnetu (w formie elektronicznej lub w formie wydruku) na opaskę w punkcie informacyjnym festiwalu oraz rezerwują miejsca na seanse poprzez stronę internetową festiwalu lub poprzez aplikację operatora biletów i karnetów, GoOut. Przy zakupie karnetu generowany jest indywidualny kod składający się z 6 liter, który należy wpisać podczas pobierania Wejściówek. Wejściówka (w formie elektronicznej lub w formie wydruku) w połączeniu z opaską będzie pozwalała na uczestnictwo w pokazie.

Karnet uprawnia do udziału w wybranych seansach pod warunkiem dostępności miejsc na sali. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na pokazach, wynikającą z obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem, Organizator nie zapewnia każdemu karnetowiczowi możliwości udziału we wszystkich Wydarzeniach dostępnych w ramach karnetu – decyduje kolejność rezerwacji dokonywanych poprzez system.

Możliwość pobierania wejściówek kończy się o godz. 16.00 dnia poprzedzającego rozpoczęcie seansu. Po tej godzinie cała pula wolnych miejsc trafia do sprzedaży jako pojedyncze bilety.

Aktualna edycja

Opinie (1)

 • To demony są

  Złe ego a społeczni nie mogą być dotowani

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.