• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Muzyka bez Granic - Jerzy Mazzoll i Karimski Club (1 opinia)

Na scenie ujrzymy Jerzego "Mazzolla" Mazolewskiego wraz z jego najnowszym, siedmioosobowym projektem, do udziału w którym zaprosił m.in. Asję - charyzmatyczną wokalistkę zespołu Alamut. Owoc współpracy muzyków zawiera w sobie elementy muzyki etnicznej, jazzu i współczesnych brzmień.
Drugim gościem koncertu będzie Karimski Club - projekt Karima Matusewicza - znanego basisty, kompozytora, aranżera i producenta. Jego zespół to międzynarodowa grupa muzyczna czerpiąca z wielu kultur i gatunków muzycznych m.in. drum and bass, r'n'b, nujaz, rap, muzyki afrykańskiej i brzmień słowiańskich.
Muzyka wykonywana przez oba zespoły ujmuje bogactwem swego dźwięku, jego głębią i uczuciem.

Jerzy Mazzoll (właściwie Jerzy Mazolewski; ur. 19 grudnia 1968 w Gdańsku) - polski klarnecista, wokalista i kompozytor yassowy, związany przez pewien czas z klubem Mózg w Bydgoszczy i trójmiejską sceną yassową, choć występujący także np. w Warszawie. Twórca (w 1991) idei muzyki "arhythmic perfection", improwizuje arytmiczne kompozycje używając czasem zamiast nut rysunków mających oddawać nastrój utworu. Używa także elementów klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej (np. muzyki klezmerskiej z Amsterdamu). Uznany przez Jazz Forum za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów.

Karimski Club to międzynarodowy kolektyw muzyków, d.j. i v.j
Każde spotkanie z K C to kilkugodzinna podróż multikulturowa, wybuchowa mieszanka rytmów, muzycznych stylistyk i światów.
To mieszanka, w której drum'n'bassowy trans przechodzi w soulowe rytmy r'n'b, po to by na nowo odrodzić się w postaci nujazzowego houseu z brzmieniem afrykańskiej dżungli i polskiej słowiańskości. To kompilacja łagodnego, francuskiego czy portugalskiego rapu z rosyjską nutą i kubańskim temperamentem. To wreszcie mariaż mocnego amerykańskiego hip hopu z jazzem, którego nieskończona siła improwizacji, pozwala na harmonijne połączenie tych, pozornie odległych światów.
Live Act z KC to niesamowita dawka pozytywnej energii, której źródłem jest prawdziwa przyjaźń, nieskrępowana różnicami językowymi, wyznaniowymi, czy "kolorostycznymi".
I mimo, że brzmi to może na pozór banalnie, spotkanie z Karimski Club rozwiewa wszelkie wątpliwości i udowadnia, że sztuka jest ponad wszelkie podziały.

Pomysłodawcą i założycielem Karimski Club jest Karimski ( Karim Martusewicz) , absolwent renomowanej europejskiej jazzowej uczelni Universitaet fuer Musik und darstellende Kunst w Graz, w Austrii, w Polsce kojarzony głównie jako basista legendarnej grupy Voo Voo. Ponadto aranżer i kompozytor współpracujący m.in. z Zakopower, Justyną Steczkowską, Marią Peszek, Fiszem, Nickiem Cavem i zespołem Delmara Browna "World Pop Experience". Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną zwiazaną z Krakowską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Webster University w St. Louis. Wokół siebie skupia wielu młodych, wybitnych artystów z całego świata.

Opinie (1)

  • szkoda, że takie opóźnienia.... bo do końca koncertu zostało może 20 osób---wielka szkoda....

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.