stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic: Bubliczki (4 opinie)

Bastarda

mar 1

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20-45 zł
Kup bilet
Wystąpią:
Sztërë Kòtë
Anna Zajączkowska - wokal/skrzypce
Michał Błoński - trąbka
Cezary Pełka - gitara
Sylwia Roszko - akordeon
Alicja Szczypta - gitara basowa
Mieczysław Pawlak - perkusja

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


KLEZMORET & STRINGS
Tomasz Siarkiewicz - skrzypce
Paweł Nowak - akordeon
Maciej Sadowski - kontrabas
Sławomir Koryzno - perkusja
oraz septet smyczkowy

Gwiazda: Bubliczki
Mateusz Czarnowski - syntezator marszczony, gardło główne
Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze
Marek Kubiszyn - róg pasterski
Arkadiusz Głogowski - suwak
Krzysztof Kowalczyk - kij, sexysaxo
Piotr Bruski - prostopadłościan, blachy
Artur Pacak - złóbcoki wielki


Informacje o artystach:

Sztërë Kòtë to istniejący już rok projekt muzyczny łączący kaszubską ludowość i tradycję z nowoczesnymi stylistykami i gatunkami muzycznymi, takimi jak blues, jazz, rock, ska i inne.

W grudniu 2012 została wydana płyta "Pòla, lasë ë mòrze",zawiera ona jedenaście niepowtarzalnych nagrań a zespół przygotowuje wciąż nowe.Piosenka "Dzéwczëcé wróżbë" była wiosną przez 13 kolejnych tygodni na Liście Przebojów Radia Kaszëbë dochodząc do 4 miejsca w kilku notowaniach. Utwór "Czerwioné bótë" zimą został odnotowany na Trójmiejskiej Liście Przebojów prowadzonej przez kulturalny dodatek do Gazety Wyborczej, a "Czemù Mackù kòza bijesz" obecny był na liście przebojów studenckiego Radia Mors nieprzerwanie od maja do połowy stycznia. Zespół Sztërë Kòtë gra w stu procentach autorski repertuar.

Klezmoret to grupa młodych polskich muzyków, których połączyła pasja do muzyki żydowskiej. W swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystują nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich często elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Zamiłowanie muzyków do różnych kultur muzycznych zaowocowało wytworzeniem własnego i niepowtarzalnego stylu co czyni Klezmoret jednym z najbardziej cenionych tego typu zespołów w Polsce. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy akordeonisty Pawła Nowaka, wielkiego miłośnika żydowskich pieśni, bałkańskiej rytmiki i słowiańskiej melodyjności. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta Klezmoret obecnie zespół pracuje nad kolejną, tym razem z orkiestrą smyczkową! Przez 6 lat działalności zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Europie. Ich muzyka pełna jest ekspresji, pasji i emocji, to "muzyka środka" w najczystszej postaci!

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo - muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni" na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni