• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic: Bubliczki (4 opinie)

mar 17

niedziela, godz. 18.00

bilety 40 zł
Kup bilet
wrz 22

niedziela, godz. 17:00

bilety 116 - 201 zł
Kup bilet
Wystąpią:
Sztërë Kòtë
Anna Zajączkowska - wokal/skrzypce
Michał Błoński - trąbka
Cezary Pełka - gitara
Sylwia Roszko - akordeon
Alicja Szczypta - gitara basowa
Mieczysław Pawlak - perkusja

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


KLEZMORET & STRINGS
Tomasz Siarkiewicz - skrzypce
Paweł Nowak - akordeon
Maciej Sadowski - kontrabas
Sławomir Koryzno - perkusja
oraz septet smyczkowy

Gwiazda: Bubliczki
Mateusz Czarnowski - syntezator marszczony, gardło główne
Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze
Marek Kubiszyn - róg pasterski
Arkadiusz Głogowski - suwak
Krzysztof Kowalczyk - kij, sexysaxo
Piotr Bruski - prostopadłościan, blachy
Artur Pacak - złóbcoki wielki


Informacje o artystach:

Sztërë Kòtë to istniejący już rok projekt muzyczny łączący kaszubską ludowość i tradycję z nowoczesnymi stylistykami i gatunkami muzycznymi, takimi jak blues, jazz, rock, ska i inne.

W grudniu 2012 została wydana płyta "Pòla, lasë ë mòrze",zawiera ona jedenaście niepowtarzalnych nagrań a zespół przygotowuje wciąż nowe.Piosenka "Dzéwczëcé wróżbë" była wiosną przez 13 kolejnych tygodni na Liście Przebojów Radia Kaszëbë dochodząc do 4 miejsca w kilku notowaniach. Utwór "Czerwioné bótë" zimą został odnotowany na Trójmiejskiej Liście Przebojów prowadzonej przez kulturalny dodatek do Gazety Wyborczej, a "Czemù Mackù kòza bijesz" obecny był na liście przebojów studenckiego Radia Mors nieprzerwanie od maja do połowy stycznia. Zespół Sztërë Kòtë gra w stu procentach autorski repertuar.

Klezmoret to grupa młodych polskich muzyków, których połączyła pasja do muzyki żydowskiej. W swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystują nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich często elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Zamiłowanie muzyków do różnych kultur muzycznych zaowocowało wytworzeniem własnego i niepowtarzalnego stylu co czyni Klezmoret jednym z najbardziej cenionych tego typu zespołów w Polsce. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy akordeonisty Pawła Nowaka, wielkiego miłośnika żydowskich pieśni, bałkańskiej rytmiki i słowiańskiej melodyjności. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta Klezmoret obecnie zespół pracuje nad kolejną, tym razem z orkiestrą smyczkową! Przez 6 lat działalności zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Europie. Ich muzyka pełna jest ekspresji, pasji i emocji, to "muzyka środka" w najczystszej postaci!

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo - muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni" na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej.

Opinie (4)

 • bardzo fajna muza, (2)

  tylko dlaczego redakcji przez usta nie przejdzie oficjalny tytuł koncertu, jaki widnieje na stronie organizatorów: "Muzyka bez Granic - Kaszubsko - Żydowskie Granie"? Co jest złego w byciu Żydem lub Kaszubą?

  • 22 1

  • Kaszubsko-Żydowskie granie

   Niestety, obawa i strach przed zakorzenionymi stereotypami / tutaj ze względu na pochodzenie/ - jest silniejsza niż zdrowy rozsądek. Nigdy nie oceniam ludzi ze względu na rasę, pochodzenie czy wyznawaną religię. Takie podejście dowodzi / niestety ! / kompletnego ciemnogrodu. I bardzo mnie przygnębia !

   • 9 0

  • ale jakiej redakcji?

   przecież takie treści na trojmiasto.pl zamieszczają organizatorzy!

   • 0 6

 • :)

  Wszyscy fajni, choc przeszkadza mi to wzorowanie się na Bregoviciu u Gwiazdy Wieczoru. Trochę się to przejadło już parę lat temu. Klezmoret fajny, choć czasami za ambitny jak na "trójmiejskiego słuchacza". Sztere Kote - ludowość na poziomie, choć czasem za dużo kompromisu z tzw. "trójmiejskim słuchaczem". Widzieliście teledysk? Swietny animowany choć może powinna być adnotacja "dozwolone od lat 18" - youtube: Sztërë Kòtë Mòdré òczka (WIDEOKLIP)

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , muzyka na żywo
  lut 21-24
  g. 18:30
  Sopot, Ambelucja
  Koncert Crane Days