• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Gala Bursztynu i Mody - Amberif

Gala to jedno z ważniejszych i bardziej spektakularnych wydarzeń targów AMBERIF, gdzie w atrakcyjnej oprawie artystycznej odbywa się flirt biżuterii z modą, gdzie spotyka się fantazja z funkcjonalnością.

W czasie gali prezentowane będą kolekcje projektantów mody i biżuterii tworzone właśnie na tę okazję. Wieczór pełen bogactwa inspiracji, skojarzeń, materiałów, krojów i form...

Reżyseria: Alicja Gruca, Robert Florczak,
Prowadzenie: Monika Richardson, ambasadorka bursztynu i aktor, Mirosław Baka.

Kolekcja "Bursztynowa jedenastka" autorstwa Joli Słomy i Mirka Trymbulaka (ubrania, buty i torebki) oraz Danuty Kruczkowskiej (biżuteria z naturalnymi, lekko oszlifowanymi bursztynami) została zainspirowana zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Projekt mógł być zrealizowany dzięki pomocy Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska.

W kolorystyce kolekcji dominuje modna w tym sezonie czerwień. Ubrania uszyte z tkanin naturalnych i syntetycznych, nawiązują do stylistyki piłkarskich strojów. Kolekcję ubrań zdobią nadruki z numerami najlepszych piłkarzy w historii krajów, które będziemy gościć na bursztynowej PGE Arena w Gdańsku. W złotej setce FIFA znaleźli się: po jednym reprezentancie Chorwacji i Irlandii, trzech Hiszpanów oraz aż czternastu Włochów. Na liście są także Andrij Szewczenko z Ukrainy i Zbigniew Boniek z Polski. Wszystkim miłośnikom futbolu i bursztynu przypominamy z jakimi numerami na koszulkach grali herosi światowego piłkarstwa:

1 - Dino Zoff i Gianluigi Buffon
2- Giuseppe Bergomi
3- Paolo Maldini i Giacinto Facchetti
6- Franco Baresi
7 - Andrij Szewczenko, Emilio Butrageno i Raul
9 - Davor Suker
10 - Roberto Baggio, Alessandro Del Piero i Francesco Totti
16 - Roy Keane
20 - Zbigniew Boniek i Paolo Rossi
21 - Luis Enrique i Christian Vieri

Okulary przeciwsłoneczne - Vision Express.
Makijaż i fryzury - Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych w Gdyni.
Muzyka - Cool Mike i Kajetan Konieczny.

Jola Słoma, Mirek Trymbulak - znana para pomorskich projektantów, od pierwszej edycji ich pokazy towarzyszą Gali targów Amberif

Danuta Kruczkowska - w swojej pracowni w Kątach Rybackich przy ulicy bursztynowej tworzy biżuterię z naturalnych lekko oszlifowanych bursztynów i drewna wyrzucanego na brzeg morza.

Przeczytaj także

Opinie