Impreza już się odbyła

Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę (1 opinia)

  • sobota, 18 maja 2019,
    godz. 12:00 - 13:30
  • Gdańsk, Park Zielony przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie / Park Jelitkowski od strony ul. Jelitkowskiej / boisko przy ul. 3 Maja
  • wstęp wolny

Posadzone wczesną wiosną bratki i stokrotki są nadal w doskonałej kondycji i mogą jeszcze ozdobić nie jeden balkon albo przydomowy ogród. Tym razem w dobre ręce oddamy około 17 000 sztuk roślin. Po sadzonki wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 18 maja 2019 r.

Nasze poprzednie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po sadzonki zgłaszały się osoby prywatne, ale również przedstawiciele gdańskich placówek oświatowych. Podczas odbioru kwiatów, miłośnicy roślin chętnie dzielili się z nami gdzie trafią sadzonki, pokazując przy okazji na zdjęciach aranżacje swoich ogródków czy balkonów. Warto dodać, że rośliny posadzone w ogrodzie, takie jak bratki zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki przetrwają zimę i zakwitną następnej wiosny.

W sobotę 18 maja br. od godziny 12:00 do 13:30 będziemy czekać na Was z kwiatami w trzech lokalizacjach:

- w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie,
- w Parku Jelitkowskim od strony ul. Jelitkowskiej,
- na boisku przy ul. 3 Maja.


Prosimy o zabranie ze sobą pojemników (kartoników bądź koszyków), w których bezpiecznie przetransportujecie rośliny.

W miejsce wiosennych kwiatów, zgodnie z planem rozpoczęto cykl letnich obsadzeń. Tradycyjnie już, z begonii i aksamitek będą komponowane herby kwiatowe. Nie zabraknie również licznych nowości. Kwietniki przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej z Gospody oraz skrzyżowaniu Pomorskiej z Kapliczną będą zdobiły cynie wytworne o różowych kwiatach, natomiast kwietnik na skrzyżowaniu ulic Gospody z Pomorską ozdobią złocienie krzewiaste.

- Liczymy, że spektakularne okażą się nasadzenia w donicach, w których po raz pierwszy w towarzystwie znanych pelargonii bluszczolistnych i petunii pojawią się złocienie oraz wilczomlecze. Na tym nie koniec. W ostatnich dniach maja rozstawione zostaną także wieże kwiatowe oraz zawieszone na słupach latarni kwiatowe dekoracje - mówi Ewelina Latoszewska kierownik Działu Zieleni. W sumie na kwietniki miejskie i donice trafi latem 62 500 sztuk roślin.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.