• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

The Robert Cray Band: Groovin' 50 years!

Planowany konkurs

Trzy polskie koncerty fenomenalnego The Robert Cray Band już w maju.
Występy legendarnego bluesmana z zespołem odbędą się 21 maja w Krakowie, 22 maja w Gdańsku i 23 maja w Warszawie. Na koncerty zapraszamy wraz z klubem B90.

Pięciokrotny (!) laureat prestiżowej nagrody Grammy i artysta kompletny, bo może i zagra wszystko to właśnie Robert Cray. Z okazji pięćdziesięciolecia działalności muzyk rusza w trasę ze swoim zespołem, na której należy spodziewać się rozbujanego bluesa w konszachcie z brzmieniami rocka i soulu.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


THE ROBERT CRAY BAND (USA) blues
Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe tak Cray zbudował sobie pomnik. Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.
Kup bilet
kwi 25

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
maj 19

niedziela, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 105 zł
przedsprzedaż 85 - 95 zł
Kup bilet

Opinie

 • blues / soul , rock / punk
  kwi 18
  czwartek, g. 19.00
  Gdańsk, Paszcza Lwa
  Flow koncert