• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

XIV Dary Ziemi i ... Europa od kuchni (6 opinii)

 • piątek - niedziela, 28 - 30 września 2007, godz. 10:00 - 19:00
 • Lokalizacja
  Gdynia, Park Kolibki (Orłowo, Aleja Zwycięstwa 291)
 • Bilety
  6
kwi 21

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
Kup bilet
wrz 4

środa, godz. 15:00

bilety 10 zł
Gdynia Orłowo
vis a vis parkingu C. H. "Klif"
Park Kolibki
bilety wstępu: normalny 6,- zł, dzieci wstęp wolny


Od czternastu lat, pod koniec września, firma "Haczet" sp. z o.o. wspólnie z Miastem Gdynia organizują w centrum miasta plenerowy piknik rodzinny p.n. "Dary Ziemi".

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja, sprzedaż i promocja płodów rolnych, leśnych oraz oferty ogrodniczej - połączona z tradycją kultury artystycznej Pomorza i różnych regionów Polski.

Jak co roku, do udziału w imprezie zaprosiliśmy ok. 80 wystawców z terenu Polski oraz z zagranicy. "Dary Ziemi" polecamy także wszystkim, którzy z upodobaniem pragną spędzić ostatnie dni września na "łonie natury" w pełnym słońca i urody zakątku Gdyni.


"Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez gospodarstwa ekologiczne całego kraju, tj.: miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski , Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski przetwory warzywno - owocowe i zbożowe, eliksiry ekologiczne, nalewki i soki, itd. kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców wyroby z wikliny do domu i ogrodu elementy ozdobne do domu i ogrodu , z drewna, kory czy gałęzi autorskie wyroby garncarskie i ceramiczne do domu i ogrodu biżuteria z bursztynu i naturalnych kamieni.

"Polana Biesiadna" na której pojawią się stoiska gastronomiczne, stoiska z warzywami i owocami , ognisko, duża estrada, miejsca do konsumpcji i odpoczynku. Oferta gastronomiczna będzie jak zwykle bardzo różnorodna i godna polecenia dla każdego podniebienia. Szczególną troską otoczymy te stoiska, na których pojawią się potrawy kuchni niemieckiej i grecko- cypryjskiej. Pojawią się także dobre wina, nalewki, piwo Calsberg oraz piwa niszowe produkowane w małych gorzelniach w Brandenburgii. Od samego początku, to jest od 14 lat, na "Darach Ziemi" pojawiały się gospodynie wiejskie z Kaszub i Kociewia ze swoimi pysznymi chlebami, plackami drożdżowymi, jajami, smalcem i konfiturami. Tak będzie i tym razem. Czekamy na zapowiedziane przetwory z aronii, mniszka czy żurawiny.

"Ekspozycja Ogrodowa" na której zostaną usytuowane stanowiska firm oraz szkółek ogrodniczych z ofertą: krzewów ozdobnych, kwiatów jesiennych, drzewek owocowych, ziół, cebulek kwiatowych a także galanterii ogrodowej.

W programie artystycznym, jak zawsze jesienne klimaty i dużo muzyki biesiadnej. W tym roku miedzy innymi "Jesienny Koncert" w wykonaniu zespołów "Daned", "Kubryk" i Grupy Juliszka. Gdańska Orkiestra Promenadowa wystąpi w specjalnie przygotowanym programem muzyki niemieckiej. Oprócz tego prawie trzygodzinny koncert znanego Zespołu "Zorba" z blokiem taneczno - wokalnym grecko- cypryjskim. Niezwykle barwna "Bawarska Biesiada" w wykonaniu zespołu "Tyrolia Band" oraz popisy muzyczno - taneczne prezentujące bogatą kulturę Cypru, gdzie mieszają się wątki tradycji greckiej i tureckiej z rodzimą cypryjską. Dla dzieci przejażdżki na konikach i kucykach, codzienne losowanie "Kosza obfitości", ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach", oraz wiele innych atrakcji dla uczestników imprezy.

Scenografia. Co roku przygotowywana jest stylowa oprawa scenograficzna prezentująca charakterystyczne krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich. W tym roku pragniemy przedstawić Niemcy oraz Cypr. Tradycyjny krajobraz południowych Niemiec oraz kwintesencję krajobrazu Cypru przygotują dwie najlepsze w naszym regionie firmy projektujące ogrody "pod klucz" tj. firma "Ogród" Ewy i Jarosława Znamińskich oraz firma "Flopol" Ewy i Sławomira Malepszy.

Opinie (6)

 • lipa. jak co roku te same stoiska, a piw "niszowych" z Brandenburgii zero. mokro i pełno błota dookoła, także polecam wziąść kalosze. nie polecam

  • 1 0

 • WIELKA LIPA !!!

  Wredna obsługa w kasie, zero organizacji, bardzo dużo błota czy tak trudno bylo przygotowac rano przejscia chociazby po europaletach a nie ze ludzie brodza po kostki w blocie !!!
  Cena za wstęp 6 zlotych ale dzieci według organizatorów to wiek do 10 lat więc uczeń szkoly podstawowej klasy 5 to juz doroslo czyli nastepne 6 zlotych - kto to wymyslil i plac nastepne 6 zlotych - kolejna glupota !!!

  • 0 0

 • klapa

  Kompletna klapa!!! Czy Pan Prezydent - patron był na tej impezce ? Jeśli tak-to WAŚĆ na to ?

  • 0 0

 • odwalono

  Tak jak wspominam miło imprezy z ubiegłych lat na Polance Redłowskiej, to tegoroczna kojarzy się z błotem i brakiem organizacjii. Dlaczego tam.W przyszłym roku proponuje na bulwarze w Gdyni

  • 0 0

 • jarmark

  Niczym Jarmark Wdzydzki, zbyt dużo błota - ale za to golonka wyśmienita !! Zawsze to jakieś urozmaicenie na spędzanie czasu

  • 0 0

 • Tak trzymać!!!

  Jak co roku świetna impreza.A błota można się było spodziewać po tak gigantycznej ulewie z piątku na sobotę.Drodzy organizatorzy: tak trzymać!!! A dla malkontentów nawet przy najpiękniejszej pogodzie i najbardziej udanej imprezie będzie zbyt mało liści na drzewach a kolor nieba jakiś taki mało niebieski..

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.