stat
Impreza już się odbyła

Dary Ziemi (18 opinii)

 • piątek - niedziela, 26 - 28 września 2008
 • Park Kolibki, Gdynia
  Organizator: Haczet
 • 6
Od piętnastu już lat, pod koniec września , firma Haczet Sp. z o. o. wspólnie z Miastem Gdynia organizuje w centrum miasta plenerowy piknik rodzinny p.n. "Dary Ziemi".

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja , sprzedaż i promocja płodów rolnych, leśnych, oferta ogrodnicza i kulinarna, połączone z prezentacją tradycji i kultury Pomorza oraz innych regionów Polski.

Jak co roku, do udziału w imprezie zaprosiliśmy ok. 80 wystawców z terenu Polski oraz z zagranicy. "Dary Ziemi" polecamy także wszystkim, którzy z upodobaniem pragną spędzić ostatnie dni września na "łonie natury" w pełnym słońca i urody zakątku Gdyni.

Program

Na dwóch przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz pozostałe elementy programu imprezy.

Polana Eko "Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez gospodarstwa ekologiczne całego kraju, tj.:

- miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski , Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski
- przetwory warzywno - owocowe i zbożowe, eliksiry ekologiczne, nalewki, soki oraz sery i wędliny produkowane tradycyjnymi metodami.
- kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców
- wyroby z wikliny do domu i ogrodu
- elementy ozdobne do domu i ogrodu , z drewna, kory czy gałęzi
- autorskie wyroby garncarskie i ceramiczne do domu i ogrodu
- biżuteria z bursztynu i naturalnych kamieni


Polana Biesiadna "Polana Biesiadna" na której pojawią się stoiska gastronomiczne, stoiska z warzywami i owocami , ognisko, duża estrada, miejsca do konsumpcji i odpoczynku. Oferta gastronomiczna będzie jak zwykle bardzo różnorodna i godna polecenia dla każdego podniebienia. Szczególną troską otoczymy te stoiska , na których pojawią się potrawy i produkty kuchni czeskiej i portugalskiej. Polecamy także duży wybór win, w tym sporą gamę win i porto z Portugalii, polskie nalewki oraz tradycyjnie dobre piwo Calsberg. Od samego początku, to jest od 14 lat, na "Darach Ziemi" pojawiały się gospodynie wiejskie z Kaszub i Kociewia ze swoimi pysznymi chlebami, plackami drożdżowymi, jajami, smalcem i konfiturami. Tak będzie i tym razem. Czekamy na zapowiedziane przetwory z aronii, mniszka czy żurawiny.

Polana Ogrodowa "Ekspozycja Ogrodowa" na której zostaną usytuowane stanowiska firm oraz szkółek ogrodniczych z ofertą: krzewów ozdobnych, kwiatów jesiennych, drzewek owocowych, ziół, cebulek kwiatowych a także galanterii ogrodowej.


Polana Biesiadna W programie artystycznym, jak zawsze jesienne klimaty i dużo muzyki biesiadnej. W tym roku miedzy innymi koncerty "Biesiada Europejska" oraz "Biesiada Polska" w wykonaniu zespołu Retro Voice. Ponadto występ oryginalnej czeskiej kapeli w repertuarze ludowych piosenek w nowoczesnych aranżacjach oraz kuplety starej Pragi i blok piosenek z lat 30-tych. Dla miłośników pieśni fado - artyści Teatru Wybrzeże przygotowali koncert pełen namiętności, który przeniesie nas w świat lizbońskich tawern i barów portowych. Do tego Gdańska Orkiestra Promenadowa w specjalnie przygotowanym programie rytmicznych czeskich polek oraz popisy muzyczne uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni. Dla dzieci przejażdżki na konikach i kucykach, a codziennie o 17.00 losowanie "kosza obfitości" oraz ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach" w sobotę godz. 14.00

Polana Biesiadna Scenografia. Co roku przygotowywana jest stylowa oprawa scenograficzna prezentująca charakterystyczne krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich. W tym roku pragniemy przedstawić Portugalię. Tradycyjny krajobraz portugalskiej prowincji z wieloma charakterystycznymi dla niej elementami i rekwizytami. Będzie to, jak co roku, próba kwintesencji krajobrazu, kolejnego wybranego kraju należącego do Unii Europejskiej. Projekt i realizację wykona ta sama od kilku lat znakomita firma "Ogród" - Państwa Ewy i Jarosława Znamińskich.

wstęp wolny dla dzieci

Przeczytaj także

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni