• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

X Bal z sercem

Fundacja Hospicyjna już po raz dziesiąty organizuje Charytatywny Bal z Sercem. W tym roku zbierane są środki zarówno na potrzeby Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, jak i budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Przewodnim hasłem wieczoru w klimacie kultury brytyjskiej jest cytat z piosenki Beatlesów: All you need is love!

Patronat honorowy nad Balem objęli: Ambasada Brytyjska w Warszawie i Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Gdańsku Marek Głuchowski oraz Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce Magdalena Pramfelt, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki, Prezes Zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu Marek Głuchowski i Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki.

Bal poprowadzą Iwona Schymalla i Maciej Orłoś, zabawę uświetnią John Porter i Przemek Radziszewski, do tańca zagra zespół Swing Thing, a w atmosferę folkową wprowadzi Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Uniwerystetu Gdańskiego Trebraruna. O menu zadba Amber Side Bar & Restaurant z niespodzianką w wykonaniu mistrzów sztuki kulinarnej Kevina Aistona i Marcina Popielarza. Aukcję głośną wzmocnią m.in. Borys Szyc i Maciej Kosycarz, a licytowane będą między innymi: kolacja z Lechem Wałęsą w restauracji Biały Królik w Gdyni, weekend z Jaguarem oraz teatralne spotkanie z Borysem Szycem, a także bilet na mecz Chelsea.

Program balu
18.30-19.00 Welcome drink
19.00-19.30 Uroczyste otwarcie Balu
19.30-20.30 Kolacja
20.30-21.00 Występ Johna Portera
21.00-21.30 Wszystkie pary na parkiet - gra Swing Thing
21.30-22.00 Koszyk niespodzianek
22.00-22.30 Wszystkie pary na parkiet- pokaz i nauka tańca w wykonaniu zespołu Trebraruna oraz pokaz kulinarny Kevina Aistona
22.30-23.30 Licytacja
23.30-24.00 Wszystkie pary na parkiet - gra Swing Thing
24.00-00.10 Zakończenie aukcji cichej
00.10-02.00 Podziękowanie i tańczymy dalej przy muzyce mechanicznej
Rozmowy przy zimnych przekąskach w foyer.Menu
Menu zostało przygotowane przez Amber Side - Bar & Restaurant.


Amuse-bouche (Marcin Popielarz)
Kozi twaróg z brązowym masłem i owocami leśnymi

Przystawka (Kevin Aiston)
Full English vegan

Danie wegetariańskie na wcześniejsze zamówienie
Ciasto filo nadziewane szpinakiem i czarną fasolą podawane na purée z palonego kalafiora i młodą marchewką

Danie główne do wyboru

Pierś z perliczki sous-vide skropiona sosem pistacjowym serwowana z minimarchewką oprószoną kandyzowanym chili i aromatycznym purée truflowym.
Pieczony filet z łupacza skropiony sosem szafranowym, podawany na purée z palonego kalafiora, zieloną fasolką i chipsami ziemniaczanymi
Deser

Whisky z wanilią: krem z połączenia mlecznej i deserowej czekolady z dodatkiem whisky Jack Daniels, brownie i chrupki pralinowej
Zimne przekąski podawane przy bufecie

Hummus z pastą chilli i chipsami z tortilli
Chrupiące pierożki nadziewane warzywami w aromacie curry
Minitartaletki nadziewane pastą z prażonego słonecznika i jabłek
Chrupiące koszyczki nadziewane musem z koziego sera, suszonymi pomidorami i oliwkami
vol-au-vent nadziewany musem z wędzonego łososia, podawany z kawiorem
Słony szpinakowy biszkopt nadziewany serkiem i łososiem
Ceviche z krewetek skropione sokiem z limonki, aromatyzowane chilli
Kotleciki z baraniny i wołowiny na sosie miętowym
Pasztet z kaczki z sosem żurawinowym podawany na pieczywie
Rostbef pieczony na różowo podawany z marynowaną cebulą
Minicaprese podawane na szpadkach, skropione pesto bazyliowym
Bułki koktajlowe
Desery

Ciasto marchewkowe
Szarlotka

Zbiórka funduszy na Centrum Opieki Wytchnieniowej

Poza tradycyjną zbiórką środków na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku Fundacja Hospicyjna podczas balu zainicjuje kwestę na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Ma to być placówka czasowego oraz dziennego pobytu dla niesamodzielnych i chorych dzieci oraz dorosłych, dzięki której odetchnąć będą mogli ich opiekunowie - często narażeni na wypalenie wieloletnim sprawowaniem opieki.

Czym jest opieka wytchnieniowa?
Opieka wytchnieniowa (określana również jako opieka wyręczająca) to forma opieki, oferowanej opiekunom nieformalnym (najczęściej rodzinom) na określony czas. Polega ona na zastąpieniu ich w sprawowaniu opieki w miejscu zamieszkania podopiecznego lub w instytucji, w której czasowo przebywa podopieczny. Podopieczni otoczeni są opieką na najwyższym poziomie, zapewniona jest im rehabilitacja oraz zajęcia terapeutyczne.  Opiekunom daje szansę odpoczynku, zadbania o własne zdrowie, wykorzystania czasu na pracę lub osobisty rozwój.

Chętni do wsparcia tej inicjatywy mogą kierować wpłaty na nr konta: 60 1540 1098 2001 5562 3339 0002 z dopiskiem: Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Fundacja Hospicyjna prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, największą placówkę paliatywno-hospicyjną na Pomorzu, która działa od 1983 roku. Pomoc pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, duchownych i wolontariuszy otrzymują chorzy dorośli u kresu życia w ich domach oraz w Domu Hospicyjnym w Gdańsku, przy ul. Kopernika 6, a także chore przewlekle dzieci w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Przy Fundacji działa także Hospicyjna Opieka Perinatalna oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej. Dla dzieci, którym zmarł bliski członek rodziny działa Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. W gdańskiej fili Akademii Walki z Rakiem wspierane są osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Łącznie z wszystkich form pomocy Fundacji korzysta ponad 2000 osób rocznie.

#ZnajdźSwójPowód i przekaż 1% podatku Fundacji Hospicyjnej. KRS 0000 201 002

Przeczytaj także

Opinie