• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Festiwal Filmów Afrykańskich - AfryKamera - Repliki (5 opinii)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na najnowszą odsłonę jedynego w Polsce festiwalu pokazującego Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów.

Zmiany w programie!
Z winy posiadacza kopii filmowej pokaz filmu "RESTLESS CITY" nie może odbyć się 19 kwietnia. W związku z tym w czwartek o g. 18:30 pokazany zostanie film "RAMATA", a "RESTLESS CITY" zostanie wyświetlony w niedzielę o g. 20:30 na zamknięcie pokazów. Za ewentualne utrudnienia związane ze zmianami programowymi organizatorzy przepraszają!


Gdańska odsłona festiwalu, której organizatorem jest Nadbałtyckie Centrum Kultury, odbędzie się w dniach 14-22 kwietnia.

Tegoroczna edycja została poszerzona o nowe kanały dystrybucyjne. Część festiwalowych filmów będzie można obejrzeć na serwisie filmowym Iplex.pl, docierając także do widzów spoza festiwalowego tournee.

Organizatorzy dokonali starannej selekcji i wybrali najciekawsze produkcje ostatnich lat, filmy nagradzane oraz takie, które już podbiły serca widzów na całym świecie. Będzie można również zobaczyć filmy fabularne, dokumentalne, krótkie formy oraz animacje. Jak, co roku publiczność będzie głosowała na najlepszy film edycji. Produkcja, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma nagrodę: ZEBRA 2012 a wśród głosujących rozlosujemy karnety na festiwal AfryKamera 2013.Najlepszy film festiwalu wybierze również Jury, które przyzna zwycięzcy GAZELĘ 2012.

Cykle Filmowe:
RYTMY AFRYKI - najlepsze dokumenty muzyczne
AFROSELEKTA czyli najlepsze filmy z czarnego kontynentu
GLOBAL AFRYKA czyli pokazy filmów z afrykańskiej diaspory
ARYKA KOBIET
KOUYATE - dzień poświęcony Sotigui Kouyaté
KRÓTKIE METRAŻE - Dzięki krótkim metrażom możliwe jest zwiedzenie całego kontynentu wzdłuż i wszerz od Algierii czy Maroka poprzez Kongo i Rwandę kończąć na Namibii czy Mauritius. Wędrówka przez rzeczywistość kontynentu pokazywany z wielu różnych stron oraz na wiele sposobów.

Pierwszy raz w historii festiwalu zostaną docenieni polscy twórcy filmowi i podróżnicy, którzy pokazują kontynent afrykański w swoich dokumentach. W związku z coraz większym zainteresowaniem tematem Afryki przez filmowców polskich, najlepsi zostaną nagrodzeni w ramach specjalnego wydarzenia "Nasz Afrykański Obiektyw. I Afropolskie Nagrody Filmowe", które odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku w warszawskiej Kinotece. Jury i publiczność wybiorą zwycięzców. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z autorami filmów oraz debata o polskim doświadczeniu Afryki"

PROGRAM:

AFROZAJAWKI
Fukafe, ul. Olejarna 2
14 KWIETNIA (sobota)
19.00 Wernisaż wystawy fotografii z archiwum Fundacji Freespirit + spotkanie z Krystyną Choszcz - prezes Fundacji
Wystawa czynna do 7 maja 2012 r.

18 KWIETNIA (środa) - WSTĘP WOLNY
18.00 Spotkanie radiowe " Afryka biedna czy bogata" - prowadzenie: Włodzimierz Raszkiewicz z Radia Gdańsk

19 - 22 kwietnia
Przegląd filmowy
Kino Kameralne, ul. Długa 57

19 KWIETNIA (czwartek) AFROSELEKTA - MADE IN AFRICA
18.30 Ramata, reż. Léandre-Alain Baker, Francja, Senegal 2009, 90min.
20.00 Lucky, reż. Avie Luthra, RPA 2011, 100min.

20 KWIETNIA (piątek) KOUYATE
18.30 Geneza, reż. Cheick Oumar Sissoko, Francja, Mali 1999, 102 min.
20.30 Keita! Dziedzictwo griota, reż. Dani Kouyaté, Francja, Burkina Faso 1995, 94 min.

21 KWIETNIA (sobota) RYTMY AFRYKI
18.30 Afrikaaps, reż. Dylan Valley, RPA 2010, 52 min.
Niedziela w Brazzaville, reż. Enric Bach, Adrià Mon, Kongo, Hiszpania 2011, 51 min.
20.30 Besouro (93 min) reż. Joao Daniel Tikhomiroff, Brazylia 2010, 93min.

22 KWIETNIA (niedziela) AFRYKA KOBIET
17.30 Kamerun: Autopsja niepodległości reż. Valerie Osouf, Francja,
Kamerun 2009, 52 min. - WSTĘP WOLNY
18.45 AfroSzorty: Kobiece sprawy, 89 min. (Silne kości, 9min.; Radio
Amina,7min; Atrofia, 8min., Jazz mama, 30min., Café regular, Cairo
11min.; Ukryte życie, 24min.)
20.30 Restless City, reż. Andrew Dosunmu, Nigeria, USA 2011, 76min.

Partner: Stowarzyszenie K3 - Kulturalne Trójmiasto / DKF Marcello

Zapraszamy równiez na Stoisko PWN w Kinie Kameralnym - rabat 15 % na
pozycje związane z Afryką.


WIĘCEJ INFO O POKAZACH: www.nck.org.pl / www.afrykamera.pl/

"Pierwszy raz w historii festiwalu zostaną docenieni polscy twórcy filmowi i podróżnicy, którzy pokazują kontynent afrykański w swoich dokumentach. W związku z coraz większym zainteresowaniem tematem Afryki przez filmowców polskich, najlepsi zostaną nagrodzeni w ramach specjalnego wydarzenia "Nasz Afrykański Obiektyw. I Afropolskie Nagrody Filmowe", które odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku w warszawskiej Kinotece. Jury i publiczność wybiorą zwycięzców. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z autorami filmów oraz debata o polskim doświadczeniu Afryki"

Informacje o konkursie są dostępna na: www.nck.org.pl

AFROSELEKTA - MADE IN AFRICA

RESTLESS CITY
scen. i reż. Andrew Dosunmu, Nigeria , USA 2011, 76min.
Polska premiera !!!

Scenariusz: Eugene Gussenhoven
Zdjęcia: Bradford Young 
Obsada: Sy Alassane, Sky Grey, Tony Okungbowa, Danai Gurira, Babs Olusanmonkun
Język: angielski, francuski
Wersje językowe pokazów: angielski, polski
 
Film pokazuje nieznaną stronę Nowego Jorku, miasta, w którym wielu afrykańskich imigrantów żyje na skraju społeczeństwa. Młody Senegalczyk, Djibril, uliczny sprzedawca, którego pasją jest muzyka i śpiew przybył do Ameryki w poszukiwaniu iluzorycznych i jak dotychczas niespełnionych marzeń. Zarabia sprzedając nielegalne płyty z muzyką, które kupuje od Bekay, ciemnego typka i właściciela nielegalnego burdelu. Djibril poznaje jedną z pracownic przybytku należącego do Bekay - piękną Midi. Ich uczucie zmusi oboje do przedefiniowania życia i nie pozostanie obojętne dla otaczającej rzeczywistości.
Przepięknie nakręcony film był rewelacją Sundance w 2011 roku, gdzie podziwiano zdjęcia oraz fakt, że odkryto Nowy Jork na nowo - coś co wydawało się już niemożliwe. Wepchnięci w getto wielkiego miasta poznajemy jego brudy i alternatywne struktury społeczne. Oszczędny w słowach "Restless City" oczarowuje niezwykle skrojonymi, chciałoby się powiedzieć, obrazami.

LUCKY
scen. i reż. Avie Luthra, RPA 2011, 100min.
Polska premiera !!!


Zdjęcia: Willie Nel
Obsada: Jayashree Basavaraj, Sihle Dlamini, Vusi Kunene, Mduduzi Mabaso, James Ngcobo
Muzyka: Phillip Miller
Język: hinduski, angielski, zuluski
Wersje językowe pokazów: angielski, polski

Wzruszający dramat, który jest rozwinięciem krótkiego metrażu o tej samej nazwie (nominowany do BAFTA w 2006 roku). Chłopiec o imieniu Lucky po śmierci matki wyrusza do Durbanu w poszukiwaniu wujka, który obiecał się nim zająć. Ze strony krewnego spotyka go tylko obojętność i egoizm. Chłopiec, pozostawiony własnemu losowi, szuka oparcia w starej sąsiadce, Hindusce Padmie. Lucky, oszołomiony po śmierci matki i Padma, którą paraliżuje strach przed Afrykanami, tworzą niezwykły niemy duet. Ich współistnieniu nie przeszkadza fakt, że nie rozumieją nawzajem języków, którymi się posługują.
Przejmujący portret życia osieroconego dziecka i zalęknionej staruszki. Film nie ucieka się do tanich chwytów, tylko wznosi wysoko ponad standard produkcji o podobnej tematyce. Poza wszystkim, to ciekawe studium wielokulturowości Południowej Afryki.

KOUYATÉ

GENEZA
reż. Cheick Oumar Sissoko, Francja, Mali 1999, 102min.
Scenariusz: Jean-Louis Sagot-Durvaroux
Zdjęcia: Robert Millié
Obsada: Sotigui Kouyaté, Salif Keita, Balla Moussa Keita, Fatoumata Diawara, Maimouna Hélène Diarra
Muzyka: Michel Risse, Pierre Sauvageot
Język: bambara
Wersje językowe pokazów: polski


Biblijna opowieść o Jakubie i Ezawie przeniosiona do Afryki (w tych rolach odpowiednio wielcy grioci Sotigui Kouyaté i Salif Keita). Opowieść zaczyna się porwaniem córki Jakuba, Diny, przez kananitę Sychema. Ojciec Sychema, Chamor, próbując pogodzić dwa rody proponuje małżeństwo swego syna i Diny. Synowie Jakuba stawiają jednak warunek: wyrażają zgodę, ale by tak się stało, potomkowie Chamora muszą się obrzezać. Chamor przystaje na to, jednak na trzeci dzień po obrzezaniu synowie Jakuba zdradziecko wdzierają się do bezbronnego miasta, mordując wszystkich mężczyzn, a kobiety i dzieci uprowadzają w niewolę. To wzbudza wściekłość brata bliźniaka Jakuba, Esawa, który rozkazuje jego rodzinie opuścić tereny Izraela i wyjechać w stronę Egiptu.
Akcja umiejscowiona jest w rozwlekłych suchych stepach zachodniego Sahelu i skalistych górach Bandiagara w kraju ludu Dogon. Sissoko wtapia biblijną opowieść w tradycje griocką ludu Mande, tworząc film niezwykły i alegoryczny.

KEITA! DZIEDZICTWO GRIOTA
Scen. i reż. Dani Kouyaté, Francja, Burkina Faso 1995, 94min.
Zdjęcia: Robert Millié
Obsada: Seydou Boro, Hamed Dicko, Abdoulaye Komboudri, Sotigui Kouyaté
Muzyka: Sotigui Kouyaté
Język: francuski
Wersje językowe pokazów: polski


W filmie odżywa XIII-wieczna malijska epopeja Sundjata. 13-letni Mabo Keïta, mieszkający wraz z rodziną w Wagadugu, spotyka tajemniczego starego griota Djeliba Kouyaté, który pragnie wyjawić mu pochodzenie jego nazwiska. Opowieść zaczyna się od mitu o powstaniu świata ludu Mandeng: Wszelkie żywe stworzenia schodzą się razem na nowopowstałej Ziemi, a jeden człowiek ogłasza, że jest ich królem... Dzień w dzień dziecko poznaje mityczną przeszłość swojego ludu: o tym, że lud Keïta pochodzi od bawołu czy o 'ludzkich korzeniach'. Wraz z opowieścią griota przenosimy się do czasów starożytnich i do królestwa Mande, a młody Mabo dociera do swojego dziedzictwa...

RYTMY AFRYKI
 
AFRIKAAPS
scen., zdj. i reż. Dylan Valley, RPA 2010, 52min.
Polska premiera !!!
Obsada / muzyka: Jitsvinger (Quintin Goliath), Kyle Shepherd, Emile, Shane Cooper, Moenier Adams, Blaq Pearl, Bliksemstraatl, Jethro Louw, Catherine Henegan, Aryan Kaganhoff
Język: afrykanerski, angielski
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


Muzyczna wędrówka, która prowadzi nas przez historię języka afrykanerskiego i jego kreolskiego pochodzenia. W "Afrikaaps" odkrywamy przeszłość kolorowej społeczności Przylądka oraz ich dążenia do odzyskania języka 'oprawcy' (języka afrykanerskiego) i uczynienia z niego języka wyzwolenia oraz samookreślenia. Społeczność Przylądka wykorzystuje w tym celu hip-hop, komizm i sporą dawkę osobistej perspektywy. Film śledzi losy lokalnej grupy artystów, którzy na etapie produkcji przedstawienia teatralnego dochodzą do historycznych korzeni języka i losów afrykańskich czy malajskich niewolników na Przylądku. W rolach głównych, uważani za najlepszych muzyków RPA, m.in.: Jitsvinger, Kyle Shepard, Emile (z legendarnej ekipy 'Black Noise'), śpiewający komik Moenier Parker czy poetycki geniusz Jethro Louw .

NIEDZIELA W BRAZZAVILLE
scen., zdj. i reż. Enric Bach, Adrià Mon, Kongo, Hiszpania 2011, 51min.
Polska premiera !!!
Obsada: Carlos La Menace, Yves Saint Laurent, Palmas Yaya, Chériff Bakala
Muzyka: Bakala, Jean Serge Essous, Fanfarre Geriko, Passy Mermans
Język: francuski, lingala, teké
Wersje językowe pokazów: angielski, polski

Weekend. Brazzaville, Kongo. Młody DJ radiowy, Carlos La Menace, przedstawia trzy ekscentryczne osobistości z życia miasta: 'Saper' Yves Saint Laurent, otoczony biedą, rozpadem i wyblakłymi kolorami życia codziennego, każdego dnia orzeźwia wizerunek Brazzaville swoją elegancją i nienagannym szykiem; z kolei Cheriff Bakala to nowe brzmienie miasta - miesza hip-hop z kongijskim folkiem i lokalnymi instrumentami zrobionymi z baniaków na wodę. Jego muzyka rozbrzmiewa i inspiruje. Na koniec mamy Palmas Yaya, mistrza zapasów w stylu 'wolnej afrykanki', który opiera swoją potęgę na czarach, amulerach czy żywych wężach. Wszystko po to, by pozostać niezwyciężonym.
Euforyczny, nakręcony z przymrużeniem oka, dokument udowadniający, że przy odpowiednim usposobieniu nawet w jednym z biedniejszych krajów na świecie - Kongo Brazzaville - nie trzeba poddawać się szarości dnia codziennego!

BESOURO
reż. Joao Daniel Tikhomiroff, Brazylia 2010, 93min.
Polska premiera !!!


Scenariusz: Joao Daniel Tikhomiroff, Patricia Andrade, Braulio Tavares
Zdjęcia: Enrique Chediak
Obsada: Ailton Carmo, Jessica Barbosa, Anderson Santos de Jesus, Flavio Rocha, Irandhir Santos, Servilio de Holanda, Sergio Laurentino, Nilton Junior, Leno Sacramento, Chris Vianna, Mestre Alipio, Adriana Alves, Geisa Costa
Muzyka: Rica Amabis
Język: portugalski
Wersje językowe pokazów: angielski (Warszawa), polski


Mesmeryzujący "Besouro" odkrywa przed widzami afrykańskie niewolnicze korzenie sztuki walki capoeira i jej historyczne znaczenie dla Brazylii. Opowiada o historycznej postaci Manoel Henrique Pereira, przezywanego Besouro (Żuk), który stanął na czele ruchu oporu przeciwko wyzyskowi na początku lat 20-tych XX wieku. Rzuca najpierw wyzwanie prawom fizyki za pomocą akrobatycznych skoków, po czym postanawia złamać system społecznego i rasistowskiego ucisku, który po latach uczynił z niego postać o wymiarze historycznym, jak i legendarnym.
Filmowi znacznie bliżej do mistycznej pasji chińskich produkcji, jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok" niż amerykańskim filmom o sztuce walki. "Besouro" zapiera dech w piersiach scenami walki, ale jednocześnie angażuje widza emocjonalnie i nie unika konfrontacji ze społecznym wymiarem wydarzeń.
 
AFROSELEKTA DOKUMENTY

KAMERUN: AUTOPSJA NIEPODLEGŁOŚCI
reż. Valerie Osouf, Francja, Kamerun 2009, 52min.
Polska premiera !!!
Scenariusz oraz zdjęcia: Valerie Osouf, Gaëlle Le Roy
Język: francuski
Wersje językowe pokazów: polski


Fascynujący dokument o makabrycznym i pełnym przemocy procesie dekolonizacji Kamerunu. Za pomocą zdjęć archiwalnych, często dotychczas utajnionych, pokazuje okres od Konferencji w Brazzaville w 1944 roku, aż po egzekucję Ernesta Ouandie, ostatniego przywódcy UPC (Związek Ludów Kamerunu), w 1971 roku. Wiele uwagi poświęcono najważniejszym postaciom tego okresu, jak Felix Moumie i Ruben Um Nyobe. Poza tym, dokument prezentuje wywiady z najważniejszymi postaciami tego okresu: niesławnym byłym gubernatorem Kamerunu, Pierre Messmer; czy generałem Pierre Semengue, odpowiedzialnym za krwawe stłumienie ruchu UPC.
Nigdy nieopowiedziana historia procesu dekolonizacji i sposobu, w jaki on przebiegał, po dziś dzień wpływa na sytuację wielu krajów afrykańskich. "Kamerun: Autopsja niepodległości" stanowi fascynujące wprowadzenie do realiów historycznych procesów niepodległościowych oraz sposobów w jaki marzenia o wolności zostały stłumione i zastąpione przez system zwany powszechnie 'neokolonializmem'. Skąd wzięli się w Afryce kacykowie? Dlaczego Afryka cierpi na biedę pomimo bogactwa złóż? Dlaczego demokracja spektakularnie zawiodła na prawie całym kontynencie w początkach państwowości? Kamerun ze swoją niepodległościową historią służy tu wręcz za kraj modelowy, gdzie nie można mówić o wyzwoleniu spod kolonialnego jarzma, a raczej o przedwczesnej agonii nowo odzyskanej niepodległości.
Osouf i Le Roy w swoim dokumencie nie moralizują, a jedynie demaskują, często przy użyciu słów samych sprawców, którzy po dziś dzień czują się usprawiedliwieni. Pasjonujący dokument, beztrosko obala mity i uproszczenia odnośnie kontynentu, jednocześnie wywołuje niemy krzyk oburzenia, zmusza do przewartościowania wielu obiegowych opinii odnośnie tego, co dotychczas bezkrytycznie akceptowaliśmy jako prawdę.

KOBIECE SPRAWY
AfroSzorty: Kobiece sprawy, 89 min.
(Jazz Mama, 30 min.; Atrofia, 8 min.; Café regular Cairo 11 min, Ukryte życie 24 min, Silne kości 9 min, Radio Amina 7 min)


JAZZ MAMA
scen., zdj. i reż. Petna Ndaliko Katondolo, DRK, Uganda 2010, 30min.
Polska premiera !!!
Muzyka: Cherie Rivers Ndaliko
Język: francuski, lingala
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


Krótki dokument mówiący o odwadze i determinacji kongijskich kobiet. Walczą o siebie i swoją rodzinę, często podejmując pracę należącą do mężczyzn. To one opłacają pobyt dzieci w szkole i zapewniają chleb. Sprzedają kikwembe na targowisku, naprawiają elektronikę na rogu ulicy, są projektantkami, nauczycielkami czy ministrami... Wykazują ogromną siłę i wiarę we własne możliwości - stanowią opokę dla całego społeczeństwa, pomimo przemocy, której są celem.

ATROFIA
scen., zdj. i reż. Palesa Shongwe, RPA 2010, 8min.
Polska premiera !!!
Język: angielski, zuluski, tswana
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


Obraz, poezja i muzyka wkomponowane w kontemplacyjny krótki metraż o ulotnych wspomnieniach z młodości, utraconej spontaniczności oraz lęku przed dojrzewaniem. Wykorzystując taniec jako metaforę, reżyserka próbuje ukazać, jak proces dorastania potrafi zniewolić i ograniczyć samorealizację.

CAFÉ REGULAR, CAIRO
scen. i reż. Ritesh Batra, Egipt, Indie 2011, 11min.
Polska premiera !!!
Zdjęcia: Islam Abdel Samea
Obsada: Mai Abozeed, Alaa Ezzat
Język: arabski
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


W kawiarence w Kairze młoda para znienacka zaczyna rozmawiać o sprawach dotychczas pomijanych milczeniem. Okazuje się, że świat oparty na starym modelu zaczyna zgrzytać...

UKRYTE ŻYCIE
reż. Vincent Moloi, RPA 2011, 24min.
Polska premiera !!!
Scenariusz: Elan Gamaker
Zdjęcia: Eran Tahor
Obsada: Jolene Martin-Morgan, Kenneth Fok, Te-May De Oliveira
Język: angielski, japoński, afrykanerski
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


Kapsztad. Brenda Noordien samotnie wychowuje córkę, Aki. Kiedy dziewczyna znika ze szkoły, matka rozpoczyna poszukiwania. Próba odnalezienia córki zmusza Brendę do konfrontacji z minionym życiem, kiedy pracowała jako gejsza.

SILNE KOŚCI
scen. i reż. Dowelani Nenzhelele, RPA 2011, 9min.
Polska premiera !!!
Zdjęcia: Sibusiso Mngomezelu
Język: tsonga
Wersje językowe pokazów: angielski, polski


Krótki dokument. W malutkiej wiosce Bungeni w prowincji Limpopo nawet babcie grają w piłkę nożną. Babcia Joyce i jej drużyna straciła jednak boisko treningowe (zamienione w myjnię samochodową), a do pojedynku na szczycie ligi babcinej pozostał zaledwie tydzień!

RADIO AMINA
reż. Orlando van Einsiedel, Wielka Brytania, Nigeria 2011, 7min.
Zdjęcia: Franklin Down
Obsada: Sakina Ado, Amina Dibir
Muzyka: Patrick Johnsson
Język: hausa
Wersje językowe pokazów: angielski, polski

Historia Aminy Dibir, 12-latki z Kano (Nigeria) i jej wyimaginowanej radiostacji, w której Amina mówi wszystko, co chciałaby powiedzieć. Pięknie nakręcony film, który zaciera granicę między dokumentem a fabułą, pokazuje marzenia, problemy i frustracje dziewczynki, która nie ma się z kim tym wszystkim podzielić. "Radio Amina" w sposób zabawny i wzruszający pokazuje rozdźwięk między nadziejami a rzeczywistością młodej Nigeryjki.

AFRYKA KOBIET
RAMATA
reż. Léandre-Alain Baker, Francja, Senegal 2009, 90min.
Polska premiera !!!

Scenariusz: Léandre-Alain Baker, Miguel Machalski, Abasse Ndione (powieść)
Zdjęcia: François Kuhnel
Muzyka: Wasis Diop
Obsada: Katoucha, Viktor Lazlo, Ibrahima Mbaye, Ismaël Cissé
Język: francuski
Wersje językowe pokazów: polski


Ramata, piękna i dojrzała kobieta (w tej roli jedna z pierwszych supermodelek z Afryki, Katoucha), jako żona ministra sprawiedliwości prowadzi dostatnie życie. Pewnego dnia wsiada do taksówki Ngor Ndong, tajemniczego młodego przestępcy i zgadza się pojechać do baru 'Copacabana' w mrocznej dzielnicy Dakaru.
Dla Ramaty epizod ten stał się początkiem uwolnienia; pretekstem do wyswobadzania się z ograniczeń, uświadomienia swoich tęsknot i nigdy niespełnionych pragnień. Ryzykując utratę prestiżu i pozycji, oddaje się namiętności. Pewnego dnia, młody kochanek odchodzi i pozostawia za sobą szum fal...
Piękne zdjęcia wsparte rewelacyjną ścieżką dźwiękową Wasis Diop, nadają obrazowi niezwykle afrykańską perspektywę na kwestie przemijania.

Katoucha, miesiąc po zakończeniu zdjęć do filmu (31 stycznia 2008 roku), utonęła w Sekwanie. Do tej pory okoliczności jej śmierci nie zostały wyjaśnione.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

10 zł bilet ulgowy, 12 zł bilet normalny, 25 zł bilet na 3 seanse, 70 zł karnet na całość. Bilety do kupienia na pół godziny przed każdym seansem w kasie Kina Kameralnego.

Opinie (5)

 • (3)

  a czy będą puszczane filmy krótkometrażowe ? Cafe Regular , Jazz Mama, Ukryte Zycie .... ?

  • 1 1

  • a nie mialy byc one dodane na dvd z festiwalu?

   • 0 0

  • krótkometrażowe

   tak, w ramach cyklu AfroSzorty: Kobiece sprawy w niedz. o 18.45

   • 0 0

  • a czy przed zadaniem idiotycznego pytania nie byłoby warto zerknąć na program festiwalu?

   • 1 1

 • nawet nie wiedziałam, że coś takiego będzie dostępne ! Dzięki :)

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • impreza filmowa , festiwal filmowy , przegląd
  kwi 15-17
  poniedziałek - środa, g. 17:00
  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  Dni Krytyki Filmowej