• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Technicon - Innowacje 2014 (4 opinie)

W dniach 23-24 października 2014 r. w Gdańsku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Targów Techniki Przemysłowej Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE 2014. Impreza odbędzie się w centrum wystawienniczym Międzynarodowych Targów Gdańskich - AmberExpo.

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
paź 19-20

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
Targi TECHNICON-INNOWACJE organizowane są przy finansowym wsparciu dla sfery nauki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także wiele znaczących instytucji, stowarzyszeń i uczelni.

Targi Technicon-Innowacje mają na celu integrację środowisk, dla których ważne jest hasło Innowacje i Technologia. Adresatami imprezy są instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne, innowacyjne firmy technologiczne oraz szkoły wyższe, instytuty i ośrodki naukowo-badawcze. Jednym z głównych zadań projektu jest kreowanie i umacnianie innowacyjnych postaw wśród młodzieży. Uczestnicy imprezy dzielą się wiedzą i doświadczeniami, prezentują najnowsze osiągnięcia i wiodące kierunki rozwoju w wielu dziedzinach nauki.

Na Targach wystawcy prezentują swoje projekty i osiągnięcia, w tym roku blisko 100 wynalazków z różnych dziedzin nauki. W tym roku zobaczymy m.in. reaktor biologiczny do oczyszczania wód; satelitowy agregat pompowy; antyradiacyjną osłonę na telefon; układ do odśnieżania i oczyszczania kolektorów słonecznych; lusterka, które dopasowują się do aktualnej pozycji motocyklisty; dwukamerowy system pomiarowy do monitorowania zmęczenia i wiele innych.

W ramach targów TECHNICON-INNOWACJE 2014 debiutuje Salon Nowoczesności i Udogodnień dla Osób Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych, nad którym patronat honorowy objęła Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dla zapewnienia osobom starszym i niepełnosprawnym komfortowego życia niezbędne jest wspólne działanie, pomysły, inicjatywa, aktywność środowisk naukowych i biznesu.

Kolejną nowością na Targach będzie Forum Dialogu, organizowane przez InnoBaltica Sp. z o.o. - którego temat przewodni to Społeczna Odpowiedzialność Biznesu - Innowacyjny CSR. Forum ma na celu pokazanie możliwości stosowania narzędzi CSR także poza biznesem do budowania efektywnej współpracy pomiędzy nauką, biznesem i administracją. Szczególnie zapraszamy do udziału w części warsztatowej - Konwencji Liderów, której celem jest zidentyfikowanie konkretnych narzędzi CSR jakie można wykorzystać dla wzmocnienia proinnowacyjnej współpracy wspomnianych środowisk w warunkach Polskich i Pomorskich.

W ramach Targów corocznie kilkadziesiąt wynalazków ocenianych jest w konkursach: INNOWACJE oraz MERCURIUS GEDANENSIS, przyznawane są także nagrody specjalne, w tym: Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Innowacyjne i Naukowe Działania, Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, Nagroda Marszałka Województwa, Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej, Puchar Czeskiej Spółki Hutniczej.

Po raz pierwszy Targi odbędą się wspólnie z Kongresem Smart Metropolia - Metropolia Solidarności, imprezą organizowaną po raz trzeci przez Miasto Gdańsk. To cykliczne wydarzenie promujące w szerokim zakresie innowacyjne, inteligentne rozwiązania we wdrażaniu nowatorskich systemów wspierających rozwój europejskich metropolii.

Kolejnymi wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej imprezie będą Targi Recyklingu i Ekologii - Re:Miasto, których celem jest promowanie najciekawszych recyklingowych i ekologicznych rozwiązań, produktów i idei oraz Pomorskie Targi Aktywności Młodzieżowej CZAS NA MŁODZIEŻ. Także w tym samym terminie zapraszamy do AmberExpo na POMORSKIE DNI ENERGII - organizowane przez Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej".

www.technicontargi.pl

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Co roku jest fajnie

  Polecam tu przyjść

  • 2 1

 • Fajne pomysły. (1)

  Ja też co roku przychodzę i się nie nudzę.
  Polecam.

  • 0 0

  • Wstęp wolny

   • 0 0

 • A kiedy bedzie w 2015?

  A 2015?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.