stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sylwester w Gdańsku 2015 - Ray Wilson (27 opinii)

Sylwester pod gołym niebem

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2015 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2015 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.Koncert otworzy młody, trójmiejski zespół funkowy, Funkloopy. Funkloopy, to zespół zrzeszający grupę muzyków, grających wspólnie od 2007 roku. Wspólne zainteresowania funkiem zaowocowały pierwszą płytą pod pierwotnym tytułem "Radiofrendli", którą można było usłyszeć dopiero po rozpoczęciu współpracy z Maximus Media. Wówczas produkcja ujrzała również światło dzienne w formie krążka. Produkcją zajął się dobrze znany producent - Sir Michu. Autorem tekstów był natomiast trójmiejski raper Tomasin, reprezentant ekipy Dwazera jak i Ziombo i Kliki. Po wyjeździe jednego z głównych założycieli zespołu Sir Micha, zespół przerywa dalszą działalność. Pod koniec roku 2012, dzięki inicjatywie Michała Sasinowskiego, Funkloopy wracają do wspólnego tworzenia, powiększając przy tym skład zespołu. Prócz sekcji, w skład której wchodzi: perkusja (Łukasz Łapiński), gitara basowa (Piotr Gierszewski), gitara (Michał Zienkowski), instrumenty klawiszowe (Arek Krawiel, Michał Ciesielski), będzie można usłyszeć instrumenty dęte takie jak: saksofon altowy/baryton (Michał Sasinowski), saksofon tenorowy (Michał Jan Ciesielski), trąbka (Dawid Lipka). Za wokal/rap w dalszym ciągu odpowiedzialny jest Tomasin.Tuż przed godziną 23:00 na scenie pojawi się jeden z najlepszych wokalistów z Wielkiej Brytanii Ray Wilson z zespołem Genesis Classic. Koncerty z cyklu Ray Wilson - Genesis Classic przedstawiają najwieksze przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy - Raya Wilsona i jego zespołu. Artysta odświeżył brzmienie i nadał nowego charakteru m.in. takim przebojom jak: "Another Day In Paradise", "No Son Of Mine", "Follow you follow me","Congo", "Jesus he knows me" "Mama" czy "Land of Confusion". Podczas koncertu będzie można także usłyszeć twórczość solową szkockiego wokalisty i jego rockowej formacji Stiltskin- choćby kultowy utwór"Inside" czy przebojowe "American Beauty". W przyszłym roku ukaże się już 7 studyjny album szkota zatytułowany "Backseat Drivers".

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańców i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

Punktualnie o północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny 13 minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada.

Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury informuje, że w związku z organizacją imprezy "Sylwester Gdański" nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego Targu Węglowego w dn. od 29.12.2015r. do 01.01.2016r.

Ponadto podczas profesjonalnego pokazu pirotechniki widowiskowej mającego mieć miejsce na zakończenie ww. imprezy w dn. 31.12.2015r./01.01.2016r. w godz. od 23:55 do 0:15 na 20 minut zostanie wprowadzona następująca organizacja ruchu polegająca na:
- całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego ulic: Wały Jagiellońskie (na odcinku od wysokości ul. Bogusławskiego do ronda Hucisko w obie strony) oraz Targu Rakowego (całość ulicy),
- całkowitym wyłączeniu z ruchu ciągów pieszych znajdujących się przy ulicach: Wały Jagiellońskie (na odcinku od wysokości ul. Bogusławskiego do ronda Hucisko w obie strony) oraz Targ Rakowy (całość ulicy).


Dodatkowo podczas pokazu pirotechniki widowiskowej na 20 minut zostaną wyłączone przystanki tramwajowe i autobusowe w ul. Wały Jagiellońskie na wysokości budynku LOT-u. Więcej informacji na temat komunikacji miejskiej dostępna pod adresem http://www.ztm.gda.pl/hmvc/

Regulamin i program wyżej wymienionej imprezy jest dostępny na stronie: www.scenamuzyczna.pl
Na teren w/wym. imprezy zabrania się wnoszenia materiałów łatwopalnych i pirotechnicznych, a także napoi alkoholowych.

Informując o powyższych zmianach Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury przeprasza za utrudnienia w poruszaniu się w tej części miasta.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz Straż Miejska w Gdańsku.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (27) 17 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni