stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Streetwaves (34 opinie)

  • piątek - niedziela, 20 - 22 maja 2011

  • Gdańsk, Brzeźno, Nowy Port, Przeróbka, Stogi
  • wstęp wolny

Relacja z imprezy

Streetwaves to: koncerty, wystawy, instalacje, warsztaty, pikniki i inne działania, które odbywają się jak najdalej od galerii, sal koncertowych, kinowych i restauracyjnych. Streetwaves konsekwentnie ucieka z głównych reprezentacyjnych ulic Gdańska opisanych w przewodnikach na rzecz zakamarków dzielnic, w których znacznie więcej niż klubów i galerii jest dziur w ulicach i bezdomnych kotów.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


W tym roku będziemy wspólnie odkrywać niezwykłość czterech dzielnic naszego miasta, które położone są nad wodą:
Piękny Nowy Port z zachowaną przedwojenną zabudową, gdzie mieszkańcy pozdrawiają się wzajemnie na ulicach, który spokojnie mógłby stać się tym czym dla Berlina jest Kreuzberg, a dla Warszawy Praga Północ.
Urokliwe nadmorskie Brzeźno z masą zieleni i terenami idealnie nadającymi się do rekreacji, medytacji, rowerowych wycieczek i słonecznych pikników w gronie rodziny i znajomych.
Przeróbka - no właśnie... kto (oprócz tych, którzy na Przeróbce mieszkają) wysiadł choć raz z tramwaju w drodze 'z'- lub 'do' i zaplątał się wśród podwórek z pięknym światłem i zabudową, starymi drzewami i sznurkami bielizny...?
Tajemnicze Stogi - niegdyś popularny kurort, a dziś mocno niedoceniana dzielnica z najpiękniejszą plażą, jeziorem otoczonym drzewami i być może najbardziej przyjazną biblioteką w mieście!

Zanim Streetwaves popłynie dzielnicami zatrzyma się na jeden wieczór (20 maja) na Dworcu Głównym PKP w Gdańsku. Nieczynne boksy handlowe już zbyt długo stały puste - aż się prosi, żeby chociaż na jeden dzień zamieniły się w galerie.

Gdańsk stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016, a Streetwaves stara się o to, żeby każda dzielnica była i czuła się stolicą!

Ubiegłoroczna edycja Streetwaves.



PROGRAM

GDAŃSK PKP, 20 maja, g.18.00 - 24.00

18.00-24.00 / w nieczynnych boksach handlowych
► A. Szczęsna, M. Szczęsny, P. Ejsmont, J. Cudzik / Recreation Space / instalacja (boks 332)
► Elvin Flamingo / Mind The Gap / video (boks 335)
► Gosia Herba / Przygody Dziewczynek / instalacja (boks na dole, koło sex shopu)
► Kamila Chomicz / Pustki / Trafił Chybił / wystawy fotografii (boksy: 347 + 334)
► Kol_Kol / Poczekalnia Selektywna /instalacja (boks 333)
► Krzysztof Arszyn Topolski / Romb / instalacja (boks 252) + warsztaty słuchania + spacer akustyczny (zbiórka dla warsztatowiczów o godz.18.00 w boksie 252)
► Filip Rezner / Darkroom / interaktywna projekcja animacji (boks 339)
► Marek Rogala / eskaem-streetwaves-tv / projekt wędrowny

18.00-18.30
► Tomasz Antonowicz + Michał Kusz + Instrumenty Dziwaczne / Tercet EgzoAkustyczny / koncert (przy przechowalni bagażu)

18.30-19.30

► Rawel / Mini Set w Windzie (winda)

19.00-21.00
► KKK / Muzyka Dla Dworców / Posłuchalnia / (boks 348)

19.30-20.00
► Sopocki Teatr Tańca: Joanna Czajkowska / Crash! / performance (hol główny + boks 345)

20.00-21.00
► Dominic John Sebastian / koncert z cyklu "Najmniejsze Koncerty Świata" (winda)
► DUOPATIA Bukowski - Wojtczak / koncert (hol główny)

20.00-22.00
► Kings and Queens KPH Trójmiasto / Pink Salon / I'm A Lady. I Like Ladies Things! (boks 344)

20.00-23.00
► Trójmiejska Szkoła Fotografii / Foto Namiot / akcja (przed McDonaldem)

21.00-22.00
► Chór Sceny Muzycznej Gdańsk / koncert (hol główny)
► Wikas / Koncert Dla Jednego Pasażera Windy (winda)

21.00-24.00
► Kuba Słomkowski + Kuba Dykiert + Damian Karaś / Dwóch Ludzi Z Szaletu / piosenki dla użytkowników dworcowych toalet / performance (toalety)

22.00-22.30
► "W Galerii Przeniesionej zagra - Natalia Grzebała, zatańczy - Tatiana Kamieniecka, pokaże - Michel Ducerveau" / performance (hol główny)

22.00-24.00
► Hertzshmertz (Agata Królak)+ Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz)/  Yume / instalacja (box 331)
► Maciej Rauch / Między Światami / pokaz wideoklipów + instalacja (hol główny)

BUFFET AFTER PARTY 22.00-04.00
► Patrick Kelleher (Irlandia) / koncert (23.30)
► Dj's:
maciek cz. + KIME Presenter
hipster hunters / pulsato + m∆d
bartosz.evski , barret p "back to the future"

Kliknij aby zobaczyć mapkę
NOWY PORT, 21 maja 2011, g. 12.00 - 17.00

12.00 i 14.00
►  Łukasz Darski, Anna Perz / Alternatywne wycieczki po Nowym Porcie / zbiórka przed sklepem Zatoka, ul. Wolności 8

12.00-14.00 / potrójne podwórko ul. Wolności 12A i Strajku Dokerów 18A
► Popsysze / koncert
►Kiev Office / koncert
►NPC Skład / koncert

12.00-15.00
► Staklene Bombone / Reperakcja / punkt wskrzeszania starych ubrań / przed lumpeksem na ul. Wolności
► Marcin Bober / Miejski Folklor / akcja streetartowa / trawnik przed zomowcem ul. Strajku Dokerów 15
► Miroro / Podręcznik Instruktażowy Do Przestrzeni "Pomiędzy" / w bramie ul. Strajku Dokerów 18

12.00-17.00
► Michał Andrysiak / Komunikator Miejski / instalacja / podwórko ul. Góreckiego 8
► Piotr Połoczański / Zapamiętaj / wystawa fotografii do wzięcia / ściana, ul. Na Zaspę 34C
► Grafitówki (A. Haśkiewicz, A. Polańska, K. Szambelan, E. Garska) / Nowo Malowany / instalacja + mural / brama ul. Władysława IV 13

14.00-14.30
► La Batard de la Raison / Rozumu Bękart / koncert / podwórko ul. Strajku Dokerów 19A
14.00-15.00
► Monika Zawadzka / Żywy Port. Opowieść o Mieście / wykład + poczęstunek /John's Pizza, ul. Wilków Morskich

14.30-15.00
► Lipali / koncert / podwórko ul. Góreckiego 8

14.00-17.00
► Patryk 'Tik Tak' Matela / warsztaty beatboxu / podwórko ul. Wolności 12A

15.00-17.00
► Marcin Kaliński / Limbo / wernisaż fotografii / okolice latarni morskiej
>> UWAGA: 21 maja wstęp do Latarni Morskiej wolny za okazaniem badzika Streetwaves!

16.00-16.30
► Den Vita Örnen och Tre Kronor (duet Piotr Kaliński+Henrik Olsson) / mikro-recital piosenki K. Klenczona / przystań promowa

16.30-17.00
► Hator Hator / koncert / schody Kapitanatu Nowy Port obok Latarni

Projekty wędrowne do napotkania na trasie Streetwaves Nowy Port
► KKK / Punkty Widokowe (patrz pod nogi - trafisz do punktów!)
► Kora Kowalska + Kasia Łygońska + Ita Warmińska / Patrz! / obiekty + instalacje
► Józef Woźniak / koncert wędrowny na trasie Streetwaves
► Marcin Bildziuk / plenerowe warsztaty plastyczne
► Marek Rogala / eskaem-streetwaves-tv
► Kuba Słomkowski + Kuba Dykiert + Damian Karaś / Dwóch ludzi z szafą / Bliźni / interakcje

Dojazd:
>Gdańsk PKP-Nowy Port: tramwaj 10
>Nowy Port - Brzeźno: autobusy T5, 148 z przystanku Latarnia -do przystanku n/ż Krasickiego/Akademik
Rozkłady: www.ztm.gda.pl

Kliknij aby zobaczyć mapkę i opis
BRZEŹNO, 21 maja, g. 17.00 - 24.00 (+after party do rana)

17.00-21.00
► Monika Popow, Iwona Zając, Anna Zając, Szymon Zając, Maria Zając, Zosia Zając, Zuzanna Gowin, Piotr Gowin, Marta Mikulska / "Z rodziną najlepiej na zdjęciu" / Warsztaty szablonu i kolażu, zdjęcia w monidle, garażowa wystawa "Garaż w obróbce, odkrywanie starych pamiątek i rodzinnych skarbów, wypieki: Urszula Frąszczak Zając, Daria Gowin, Katarzyna Błędzka / ul. Zelwerowicza 63

► 17.30-18.00
Absyntia / koncert / ul. Zelwerowicza 63

17.00-19.00
► Daria Uziębło & Cool Flight /Ultimate frisbee - sposób na aktywne spędzanie czasu / plaża, wejście główne

17.00-20.00
► DokiYoga / Streetuj z jogą / zajęcia z jogi dla każdego / Park Haffnera - amfiteatr i jego okolice (zapewniamy stroje i maty dla ćwiczących! Zapraszamy dzieci, rodziny, osoby starsze!)
► Stowarzyszenie Babieloty / I co się dziwisz? / akcja / okolice wejścia głównego

17.00-23.00 / podwórka między blokami ul. Gałczyńskiego / Dunikowskiego / Broniewskiego
► Joanna Grochocka / Ptasie Radio / instalacja
► Gosia Golińska / Idź na drzewo / instalacja
► Marcin Bober / Folklor miejski / akcja streetartowa
► Elvin Flamingo / Flagi / video

17.00-24.00
► Maciej Salamon + Maciej Chodziński / Dirty Whore Megastore / instalacja / Park Haffnera (w okolicach placu zabaw i bunkrów)

18.00-21.00
► Staklene Bombone / Reperakcja / punkt wskrzeszania starych ubrań / deptak + okolice Baru Perełka

18.00-22.00 / GAK Projektornia, ul. Dworska 29

► Jacek Mazurkiewicz + Paweł Zakrocki / Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego / projekt specjalny

18.30-19.00
► Zespół Cieśni i Tańca (Kasia Chmielewska, Anna Steler, Ula Zerek / Wojtek Mazzolewski, Olo Walicki, Tomasz Sowiński) / koncert + taniec / Park Haffnera (altana)

19.00-19.30
► Trupwzsypie / koncert / deptak + Bar Perełka

19.30-20.00
► Kobiety / koncert / poczęstunek w dawnym stylu / taras Baru Perełka

20.30-22.00 / skarpa za Parkiem Haffnera, wejście na plażę nr 34
► Cieślak i księżniczki / koncert
► California Stories Uncovered / koncert

22.00-24.00
► ognisko + warsztaty robienia lampionów / plaża, wejście główne

22.30-23.00
► Stefan Wesołowski + Tomek Bednarczyk / koncert / Park Haffnera (altana)

23.00-24.00
► CH-CH-CHING / Paweł Trzciński / electro-set / plaża, wejście główne

24.00-05.00
► Afterparty by Be Psychedelic & Friends / sety djskie + wizualki + poczęstunek / Park Haffnera (altana)

Projekty wędrowne do napotkania na trasie Streetwaves Brzeźno:
► Kora Kowalska + Kasia Łygońska + Ita Warmińska / Patrz! / obiekty + mini instalacje na trasie
► Łukasz Darski, Anna Perz / Alternatywne wycieczki po Brzeźnie
► Marek Rogala / eskaem-streetwaves-tv
► Kuba Słomkowski + Kuba Dykiert + Damian Karaś / Dwóch ludzi z szafą / Bliźni / interakcje

Dojazd i powrót:
>Nowy Port - Brzeźno: autobusy T5, 148
>Gdańsk PKP - Brzeźno: tramwaje 3, 5
>Powrót Brzeźno - Gdańsk PKP: autobus nocny N6
Rozkłady: www.ztm.gda.pl

Kliknij aby zobaczyć mapkę i opis
PRZERÓBKA, 22 maja, g. 12.00 - 17.00

12.00-17.00 / podwórka między ul. Siennicką i Lenartowicza
► Zwei Frauen / Weź to przeRÓB / przynieś mebel do przeróbki
► Natalia Zosia Mierzewska / Podmianka albo Galeria Pod Klamerką / akcja foto
► Patrycja Świderska + Magda Rzeczyńska / Przeróbki Przeróbki / warsztaty dla dzieci
► Teatr Delikates / Z głową w chmurach. Marzyciele / akcja + słuchowisko
► 12.00-12.45 Maria Miotk / "compania flamenco" + Elphin + bębniarze / Przeróbka Step- In / street battle: flamenco kontra step irlandzki + warsztaty
► 13.00-13.30 Nathalie and the Loners + Karolina Rec / koncert
► 14.00-16.00 Monika Stępka / Spotkanie "Z Kobietami O Kobietach" / warsztat, rozmowy, porady

14.00-15.30 / blaszak przy torach kolejowych i zakładzie karnym ul. Siennicka 23
► 14.00-14.30 Trupa Trupa / koncert
► 14.30-15.30 Przemysław Gulda / Sąsiadów już nie ma w domu / akcja + Meadow Quartet / koncert + Mazel Tov Restaurant Cafe / poczęstunek tradycyjnej kuchni żydowskiej
15.30-17.00 / puste magazyny na końcu ul. Siennickej (wzdłuż torów kolejowych)
► Alina Żemojdzin / Źródełko / instalacja
► High Life Low Fidelity (S. Galon, J. Mansztajn, P. Plotta (CSU), M. Ducerveau / High Life Low Fidelity (bez przerwy na siku czy papierosa) / projekt interdyscyplinarny
► Magdalena Mellin / Bez tego czego nie ma, nie było by tego co jest / mural + instalacja site specific
► Sylwia Galon / Color Bombing / akcja + interakcja
► Wanda Swajda / Wadonny / wystawa + instalacja
► 16.00-16.30 Loco Star / koncert

Projekty wędrowne do napotkania na trasie Streetwaves Przeróbka:
► Łukasz Darski, Anna Perz / Alternatywne wycieczki po Przeróbce / zbiórka: 12.00 i 14.00 przy przystanku tramwajowym Przeróbka
► Marek Rogala / eskaem-streetwaves-tv
► Kuba Słomkowski + Kuba Dykiert + Damian Karaś / Dwóch ludzi z szafą / Bliźni / interakcje

Dojazd:
>Gdańsk PKP-Przeróbka + Przeróbka-Stogi: tramwaje 3 i 8, autobus 111
Rozkłady: www.ztm.gda.pl

Kliknij aby zobaczyć mapkę i opis
STOGI, 22 maja, g. 17.00 - 24.00 (+ after party do rana)

17.00-19.00 / pasaż handlowy, ul. Stryjewskiego 23

► Miejsca Niepubliczne Agnieszki Szczepaniak / wystawa na schodach i ścianach pasażu
► 17.30-18.00 Wikas / koncert

17.00-19.00 / biblioteka społeczna Pana Jana Urbanika, ul. Hoża 14 + deptak przed pawilonami + skwerek
►Agata Nowosielska / Zagraj mi to jeszcze raz, Sam / wystawa malarstwa
► Dominika Kuczkowska / warsztaty plastyczne dla dzieci
► Teatr Delikates / Z Głową W Chmurach. Marzyciele / słuchowisko + interakcja
► 18.00-18.30 Etam Etamski / koncert
► akcje książkowe + mini koncerty

17.00-19.00 / między blokami ul. Szpaki/Rozłogi
► Patrycja Świderska + Magda Rzeczyńska / Stogi w cztery rogi / warsztaty dla dzieci

18.30-20.00 / nad jeziorem Pusty Staw
► Jacek Mazurkiewicz + Mikołaj Trzaska / koncert
► Enchanted Hunters / koncert

18.00-21.00 / Teren GWSA, ul. Wydmy 3, przystanek tramwajowy Stogi Plaża
► Kino w nieczynnej auli + kino
► 19.30-21.00 Ula Wasielewska / Syreni Śpiew / video+instalacja
► 20.00-20.30 Gentleman! / koncert 
► 20.30-21.00 Enchantia / koncert

21.00-24.00 / Plaża Stogi (główne wejście) i okolice
► 21.00-21.30 Teatr Dada von Bzdülöw+SzaZa / Caffe Latte / spektakl taneczno-muzyczny w wersji ► 21.30-22.00 Dominic John Sebastian / koncert
► 22.00-22.30 Wojtek Mazolewski Quintet / Jazz w Lesie / koncert w lasku przy plaży - przynieście własne instrumenty!
►22.30-23.00 Iwona Gilarska (taniec) + Stefan Wesołowski (muzyka) / "Z Nieba do Ziemii..." - fragment spektaklu
► 23.00-24.00 L.Stadt / koncert
>> UWAGA: po koncercie zostanie podstawiony specjalny autobus nocny do Dworca PKP!!!

24.00 - 4.00 Plaża Stogi
► Ognisko
►Dj sety: We_Are_Adventure: M Bunio S. + Przygoda oraz Fighting Cocks

Projekty wędrowne do napotkania na trasie Streetwaves Stogi:
► KKK / Punkty Widokowe (patrz pod nogi - trafisz do punktów!)
► Marek Rogala / eskaem-streetwaves-tv
► Kuba Słomkowski + Kuba Dykiert + Damian Karaś / Dwóch ludzi z szafą / Bliźni / akcje
► Łukasz Darski + Anna Perz / Alternatywne Wycieczki po Stogach

Dojazd i powrót:
> Gdańsk PKP - Przeróbka - Stogi: tramwaje 8, 13,autobus 111
> 22 maja wieczorem tramwaj 8 (Gdańsk PKP-Stogi Plaża) częściej!
>Powrót Stogi Plaża-Gdańsk PKP: specjalnie podstawiony autobus nocny ok. 23.45 (później: autobus nocny N8 z przystanku n/ż Stogi Zimna)
Rozkłady: www.ztm.gdal.pl

Streetwaves 2011 odbywa się w ramach Święta Miasta, a jej organizatorami są Urząd Miasta Gdańska, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Gdańsk 2016.

Chcesz zostać wolontariuszem?

By zostać Gdańskim Akcjonariuszem wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.rozrywka.trojmiasto.pl/akcjonariusze lub www.gdanskconvention.pl/gdanscy-akcjonariusze albo skontaktować się z Gdańską Organizacją Turystyczną pod nr tel.: 58 300 06 59 lub Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku: 58 341 61 77.

Przeczytaj także

W ramach wydarzenia

Opinie (34) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni