stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Streetwaves 2012 (37 opinii)

  • sobota - niedziela, 2 - 3 czerwca 2012,
    godz. 12:00 - 24:00

  • Gdańsk, Orunia, Zaroślak, Biskupia Górka, Żabianka, Jelitkowo
  • wstęp wolny

Streetwaves to weekendowa akcja miejska, która w tym roku już po raz piąty wyprowadzi działania artystyczne z klubów i galerii w przestrzeń gdańskich dzielnic. Porzucamy centrum w poszukiwaniu miejsc do tej pory nie odkrytych dla sztuki i działań kulturalnych, miejsc często zapomnianych nawet przez samych mieszkańców. W tym roku festiwal zagości na Oruni, Zaroślaku, Biskupiej Górce, Żabiance i w Jelitkowie.

Relacja z imprezy

Naszym celem jest pokazanie potencjału Gdańska, który znajdując się na marginesie turystycznych wycieczek stanowi jednocześnie najbliższe otoczenie większości z nas - szukamy miejsc niezwykłych w dzielnicach-sypialniach, w zaniedbanych częściach miasta i osiedlach, o których wspomina się wyłącznie w kontekście planów rewitalizacji.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Streetwaves daje wspaniały pretekst do odwiedzenia tych miejsc i poznania ich mieszkańców dowodząc jednocześnie, że prawdziwa sztuka nie tylko broni się w każdych warunkach, ale też potrafi czerpać inspirację z nietypowego otoczenia. Co roku organizujemy ponad sto akcji artystycznych, a wśród nich koncerty, wystawy, warsztaty, spotkania, wędrówki, performanse, spektakle, pikniki i szereg innych nietypowych ingerencji w przestrzeń miejską.

Co roku trasę artystycznych wędrówek przemierzają setki uczestników - grupy przyjaciół, wielopokoleniowe rodziny, rowerzyści, czy przyłączający się do zabawy gapie. Nie mamy grupy docelowej, zależy nam na każdym, kto łaknie dobrego towarzystwa, bo Streetwaves to przede wszystkim cudowna, familiarna atmosfera, której służą przypadkowe spotkania, dobrosąsiedzkie rozmowy i zabawa. Streetwaves wierzy, że życzliwość i otwartość są najlepszymi, najtańszymi i najbardziej dostępnymi metodami budowania fajnego miasta, w którym po prostu przyjemnie się żyje.


P R O G R A M
 
STREETWAVES Orunia
2 czerwca (sobota), 12.00-17.00

 
Mapa wydarzeń na Oruni

Punkt Informacyjny Streetwaves, skwer przy przystanku "Gościnna" (otwarty: 12.00-15.00)
 
Skwer przy przystanku "Gościnna":
12.00-14.00 Łukasz Darski i Anna Perz, "Dziarsko przez Perz" (Orunia - zwiedzanie poza szlakiem) zbiórka przy Punkcie Info
12.00-12.30 Bartek Marciniak, "USB, czyli pierwsze prawo Murphy'ego" (stand-up comedy)
12.00-14.00 "Papergirl 3city" (wystawa), Stowarzyszenie Arteria
 
12.30-13.30 Plac Oruński:
Lachowicz & The Pigs (koncert)
"Powłóczmy się!" (włóczkowe graffiti), Jolanta Dudzińska, Agnieszka Baaske + uczestnicy warsztatów "Kotek Puchatka"
 
13.30-14.00 Rawel (live act), między domami, Głucha 3-4
 
14.00-14.30 Tomasz Daniluk, "Współtwór" (instalacja interaktywna), przejście w bloku, Ubocze 24 A-B
 
14.00-14.30 Autone, "Pluralmural" (murales), ściana domu, Przy Torze 14
 
14.00-16.00 PIKNIK, podwórko, Przy Torze 8 A-B (od strony Serbskiej):
 
JEDZENIE
Piknikowe jedzenie zapewnią mieszkańcy Oruni i Avocado Catering.
Lubisz pichcić i piec? Podziel się swoimi wypiekami i potrawami z uczestnikami Streetwaves! Przynieś jedzenie, a my zadbamy o sztućce i talerzyki.
 
KONCERTY
14.00-15.00 Old Time Radio "Stare radyjko gra dla dzieci" (warszaty muzyczno-dźwiękowe oraz koncert)
15.00-16.00 Paula i Karol
 
WARSZTATY I ZAJĘCIA
~ Agata Klimkowska i Maciej Łepkowski, "Miejski ogródek warzywny"
(tworzenie przydomowego ogródka)
~ PGR ART, "Warsztaty Animacji Poklatkowej"
(warsztaty video na Oruni i Biskupiej Górce) / warsztat dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, zapisy: tel. kom. 664976235, e-mail: warsztaty@streetwaves.pl
~ Karolina Kotowska, "Pocztówka z nadmorskiego osiedla"
(tworzenie linorytowych pocztówek)
~ PoCoTo, "Bądź, kim chcesz"
(warsztat dekorowania monideł dla dzieci)
~ Henryk Glaza, "Sąsiedzkie twarze"
(warsztat rysunkowo-komiksowy dla dzieci)
~ Dagmara Rusinek, "Magiczne Rzeczy"
(warsztaty robienia kalejdoskopów i "sekretów")
~ Karolina Bracławiec, Beata Targosz i Mateusz Sawicki, "Origami Design"
(tworzenie papierowych abażurów)
~ Katarzyna Kmita, Stowarzyszenie Arteria, "FOLK IT!"
(tworzenie popkulturowych wycinanek)
~ Zofia Nawrocka i Julia Żabowska, "Projekt Zębatka"
(warsztaty naprawy rowerów dla kobiet)
~ Agnieszka Baaske i Jolanta Dudzińska, "Powłóczmy się!"
(warsztaty robienia na drutach)
~ Dorota, "Wiosna zakwitła włóczką"
(nauka szydełkowania z twórczą niespodzianką dla dzieci)
 
kontakt: warsztaty@streetwaves.pl
 
AKCJE
~ Patrycja Świderska i Magdalena Reczyńska + uczestnicy warsztatów "Kółko nie krzyżyk", "Biżuteria dla miasta"
(zdobienie murów i ścian streetartowym haftem krzyżykowym)
~ Agnieszka Jurecka, "Bujaj się"
(instalowanie huśtawek na sobotniej trasie Streetwaves z mieszkańcami)
  
16.00-16.30 Oruńskie Warsztaty Fotograficzne, "Oruńskie opowieści" (wystawa), podwórko, Przy Torze 3
 
16.00-17.00 Autone, "Pluralmural" (mural), ściana domu, Rejtana 2 B
 
16.00-17.00 BAABA (koncert), podwórko, Trakt św. Wojciecha 93
 
KOMUNIKACJA:
dojazd z Gdańska Głównego:
autobusy: 151, 189, 200, 205, 207 - wysiądź na przystanku "Gościnna"

 
dojazd z Oruni na Biskupią Górkę:
z przystanku "Rejtana" autobusy 151, 189, 210, 232 - wysiądź na przystanku "Zaroślak"

 
STREETWAVES Biskupia Górka
2 czerwca (sobota) 17.00-24.00

 
Mapka wydarzeń na Biskupiej Górce
Punkt Informacyjny Streetwaves, Biskupia 34 (otwarty: 17.00-24.00)
 
17.30-19.00 Łukasz Darski i Anna Perz, "Dziarsko przez Perz" (Biskupia Górka - zwiedzanie poza szlakiem), zbiórka przy Punkcie Info
 
17.00-02.00 Wojtek Ostrowski, "Trwanie" (wystawa fotografii), Biskupia 35
 
17.00-24.00 Marcin Różański, "Rewizja" (instalacja), ściana kamienicy, Salwator 9
 
17.00-24.00 Krzysztof Polkowski, Jacek Kornacki i Jacek Zdybel, "St. Salvator Kirchhof" (instalacja), park lipowy między SP nr 21 a Kanałem Raduni (dojście od ul. Salwator)
 
17.00-24.00 Anna Królikiewicz i Gosia Golińska, "Drogeria" (instalacja), Biskupia 4 A
 
17.00-02.00 Ada Dobrzelecka i Justyna Posiecz-Polkowska, "Habitat" (instalacja), Biskupia 4B
 
17.00-03.00 Cafe Lamus - KLUB STREETWAVES, Biskupia 4 C:
17.00-22.00 Szwalnia (zakład krawiecki i sitodruku), Staklene Bombone+Fanzin Ceger (Serbia)
17.00-20.00 Ola Staniszewska, "I <3"/>17.00-21.00 Magdalena Mellin, "Za tą ścianą nic się nie wydarzyło" (spotkania z mieszkańcami)
18.00-20.00 Fajne Baby, sprzedaż babeczek
17.00-22.00 fukafe, wegańska kawiarnia
 
17.00-24.00 Michał Magdziński "Tusto", "Urban Apparel" (instalacja), podwórko na tyłach Biskupiej 4
 
17.00-22.00 Joanna Kozera, "O! Tworek" (warsztaty techniki otworkowej), Biskupia 6/1 A
 
17.00-02.00 Kol_Kol / Kolektyw Koleżeński, "Pusto/stan" (instalacja multimedialna), Na Stoku 10
 
17.00-24.00 Panny Aleksandry, "Nie taka straszna jak ją malują" (mural), róg Biskupiej 29 i na Stoku 11
 
12. 17.00-24.00 Magdalena Danaj, "Bądź" (wystawa rysunku), Biskupia 17 (wejście przez klatkę)
 
19.00-19.30 LogosQuartet (koncert), po schodach w kier. Kolonii Przyszłość (wejście przy Biskupiej 17)
 
19.00-02.00 Joanna Skiba, "Bajki" (instalacja), taras po schodkach, Biskupia 21
 
19.30-20.30 Asia i Koty (koncert), Biskupia 24 C
 
19.00-21.00 Michał Łagowski, "Skrawki" (instalacja video), klatka schodowa, Biskupia 24 (obok GWSH)
 
20.00-24.00 Grażyna Rigall, "pływak" (instalacja interaktywna), podwórko z tyłu Biskupiej 30 - zejście od ul. Na Stoku
 
20.00-22.00 Sławomir Hryniewiecki, "W studni" (wystawa rysunku), Na Stoku 12 B (wejście przez klatkę)
 
20.00-24.00 Natalia Szostak, "Holy!" (wlepki linorytowe), ściana, Na Stoku 42 A
 
21.00-21.30 Stefan Wesołowski - "Liebestod" (koncert), podwórko, Na Stoku 41-42
 
21.30-22.30 Krojc (koncert), podwórko, Na Stoku 37
 
22.30-23.00 Izes (koncert), w pobliżu bloku, Spadzista 2
 
23.00-24.00 Niwea (koncert), podwórko, Spadzista 7 / Kaznodziejska 1
 
24.00-00.30 Krzysztof Chaos-Olechnowicz, "Water Drone" (instalacja), pod wiaduktem kolejowym przy zjeździe z Traktu na Zaroślak
 
00.30-03.00 AFTER PARTY, Cafe Lamus, Biskupia 4C:
koncert Blood on the Stereo, koncert (Irlandia)
VVCR (dj set)
 
POWRÓT do Gdańska Głównego: autobusy nocne i kolejki - sprawdź rozkład w Punkcie Info oraz w Cafe Lamus

 

STREETWAVES Żabianka
3 czerwca (niedziela), 12.00-19.00

 
Mapa wydarzeń na Żabiance
Punkt Informacyjny Streetwaves, w połowie deptaka, przy fontannie (czynny 12.00-18.00)
 
12.00-13.30 Łukasz Darski i Anna Perz, "Dziarsko przez Perz" (Żabianka - zwiedzanie poza szlakiem), zbiórka przy Punkcie Info
 
12.00-13.00 Sunday Duo (koncert), deptak
 
13.00-14.00 podwórko wewnętrzne przed blokiem Gospody 14:
"Wioska indiańska - reaktywacja", pomysłodawca: Przemek Gulda, projektanci i wykonawcy nowej wersji: Tabanda, projektanci oryginału: Maja Kuczyńska, Jacek Krenz
Dick4Dick (koncert)
 
14.00-15.30 "Gladiatorzy Stalówek vs Tytani Fletów" (mecz piłkarski z udziałem trójmiejskich pisarzy i muzyków), autor projektu: Jakobe Mansztajn, komentarz na żywo: Krzysztof Siemak i Paweł Paulus Mazur, czyli "Windą na szafę" LIVE, oprawa muzyczna: Karol Schwarz All Stars z poezją kulturystyczną
boisko między blokami przy ul. Szyprów 2-4
 
15.30-16.30 "Szklanka na pająki" (inscenizacja z koncertem), Piórkowska i Latawce w składzie: Jakub Noga - sithar, Agnieszka Kułakowska - wiolonczela, Radovan Jacuniak - bas, Sławomir Kochanek - ilustracja sceniczna, Rybacka 5C/10
 
16.30-18.30 PIKNIK, deptak i Plac Kardynała Wyszyńskiego (obok kościoła):
 
JEDZENIE
O jedzenie zadbają mieszkańcy Żabianki, Avocado Catering, fukafe i uczestnicy Streetwaves - przynieście ciasta i potrawy, podzielcie się ulubionymi przepisami!
 
KONCERT
17.00-17.30 Mananasoko
17.30-18.00 Space Sugar
 
WARSZTATY
~ Małgorzata Szymczyk oraz tancerze Zespołu Pieśni i Tańca UG "Jantar" im. Zygmunta Kamińskiego, "Ludowe tańcowanie na Żabianie"
(warsztat tańców narodowych dla każdego)
~ Henryk Glaza, "Sąsiedzkie twarze"
(warsztat rysunkowo-komiksowy dla dzieci)
~ PoCoTo, "Bądź, kim chcesz"
(warsztat dekorowania monideł dla dzieci)
~ Gagani, "Ubieranie zwierząt"
(akcja wspólnego dekorowania zwierząt leśnych dla każdego)
~ Babieloty, "Zrób to sama, czyli jak wymienić koło lub żarówkę w samochodzie"
(warsztaty prostych napraw samochodowych dla kobiet)
~ Dagmara Rusinek, "Magiczne Rzeczy"
(warsztaty robienia kalejdoskopów i "sekretów" dla każdego)
~ Lego Lady, "Lego w mieście"
(dekorowanie Żabianki układankami z klocków dla każdego)
~ Katarzyna Kmita, Stowarzyszenie Arteria, "FOLK IT!"
(tworzenie popkulturowych wycinanek dla każdego)
~ Karolina Kotowska, "Pocztówka z nadmorskiego osiedla"
(tworzenie linorytowych pocztówek dla każdego)
~ Zofia Nawrocka i Julia Żabowska, "Projekt Zębatka"
(warsztaty dętkowe, czyli naprawa rowerów dla kobiet)
~ Agnieszka Baaske i Jolanta Dudzińska, "Powłóczmy się!'
(warsztaty robienia na drutach dla każdego)
~ Dotknij mnie - Polski Dizajn
(warsztaty designu dla każdego)
~ Pan Pepe
(warsztaty tworzenia filcowych opasek dla dzieci)
 
kontakt: warsztaty@streetwaves.pl
 
AKCJE
~ "OSiR - Ośrodek Sportu i Rekreacji" (zajęcia rekreacyjne)
~ Agnieszka Jurecka, "Bujaj się" (instalowanie huśtawek na niedzielnej trasie Streetwaves)
~ Babieloty, "I co się dziwisz?" (wystawa fotograficzna)
~ "Papergirl 3city" (rozwożenie na rowerach prac z sobotniej wystawy), Stowarzyszenie Arteria
 
PCHLI TARG + TARGOWISKO ZABAWEK
W pawlaczu zalegają ci zbędne ubrania, książki, drobne sprzęty? Przynieś je na piknik - wymień, oddaj lub odsprzedaj! Znajdziesz tu specjalnie przygotowane stoły i pomoc z naszej strony. A jeśli twoje dziecko znudzone jest starymi zabawkami tu też będzie je mogło wymienić na inne lub odsprzedać!
 
 18.30-19.00 "Gabloria na wysokości" (instalacja/wystawa), Dyrektor Artystyczny Galerii Gablotka - mgr Maciej Salamon oraz Kurator Generalny Galerii Gablotka - mgr Tomasz Wierzchowski, deptak
 
+ 15.00-20.00 PROJEKT SPECJALNY: "Nie ma jak w domu" (instalacja), Agata Wąs i Sandra Kobryń, koordynacja: Julia Cyrzan, tramwaj kursujący na trasie Jelitkowo-Centrum
 
  
STREETWAVES Jelitkowo
3 czerwca (niedziela), 19.00-24:00

 
Mapka wydarzeń w Jelitkowie
19.00-20.00 "Nie ma jak w domu" (instalacja), Agata Wąs i Sandra Kobryń, koordynacja: Julia Cyrzan, tor przy pętli tramwajowej:
 
19.30-20.30 The Shipyard (koncert), park przy pętli tramwajowej
 
20.30-21.30 Klimt (koncert), park przy plaży
 
21.30-22.30 Hatifnats (koncert), plaża przy mostku
 
22.00-24.00 * (instalacja świetlna), mostek przy plaży
 
22.30-23.00 ∑BOL P∑ + Hertzshmertz (live act), park przy plaży
 
23.00-24.00 UL/KR (koncert), plaża przy mostku
 
23.00-02.00 Mikołaj Ludwik i Dawid Lesiak, "Retranspozon" (instalacja świetlna), plaża
 
24.00-02.00 AFTER PARTY w Restauracji Parkowa:
Panny z Wilka (dj set)
dyskdżokej z Parkowej do rana
 
KOMUNIKACJA
POWRÓT: autobus nocny N4 w kierunku Dworca Głównego z przystanku "Kapliczna" o godz. 23.31, 0.51, 1.21, 1.41, 2.11, 3.29



ZOBACZ WIDEO RELACJE Z POPRZEDNICH EDYCJI FESTIWALU

STREETWAVES 2011



STREETWAVES 2010



STREETWAVES 2009




Przeczytaj także

Opinie (37) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni