• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Skrzydła Trójmiasta - III Gala Nagród Niezależnych (1 opinia)

Prestiżowa nagroda Skrzydła Trójmiasta przyznawana jest przez czytelników Portalu Trojmiasto.pl instytucjom, przedsięwzięciom, inicjatywom, które zmieniają oblicze Trójmiasta oraz budują jego pozytywny wizerunek w Polsce. Idea nagrody zakłada promowanie przedsięwzięć, wydarzeń oraz osób, które sprawiają, że w Trójmieście żyje się lepiej, pracuje ciekawiej i wypoczywa pełniej.


Zwieńczeniem plebiscytu jest uroczysta GALA rozdania nagród, która gromadzi przedstawicieli różnych środowisk: włodarzy miast, biznesmenów, przedstawicieli placówek kulturalnych i instytucji miejskich, przedsiębiorców. Pierwsza edycja Skrzydeł Trójmiasta odbyła się z okazji jubileuszu 10-lecia Portalu w 2008 roku.

16 listopada 2012 roku o godzinie 20:00 w czasie uroczystej Gali na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku Skrzydła Trójmiasta zostaną wręczone po raz trzeci w 6 kategoriach. Galę uświetni widowisko Gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca "Mira Art". Wręczanie nagród przeplecione epizodami artystycznymi stworzy jedyny w swoim rodzaju show, spektakl na najwyższym poziomie. Imprezę poprowadzą aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Mirosław Baka oraz Emilia Komarnicka.

Nagrodą, którą przyznają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu jest statuetka przedstawiającą trzyczęściowe skrzydło symbolizujące wolność, nieskrępowaną wyobraźnię i szybowanie ponad przeciętność, ale także podkreślające, że 3 miasta tworzą jeden organizm. W czasie tegorocznej edycji Laureaci Skrzydeł Trójmiasta otrzymają statuetkę z ażurowego szkła, wykonaną ręcznie z niesamowitą precyzją, osadzoną na solidnej kamiennej podstawie. Nieprzypadkowa kompozycja kruszców pozwoliła uzyskać ciekawy efekt i nadać artystyczny charakter tej nagrodzie, gdzie z jednej strony  lekkie szkło symbolizuje kruchość i ulotność chwili, z drugiej bardzo wytrzymały kamień doskonale oddaje sens inicjatyw które nagradzamy.

Z dobrymi pomysłami jest tak, że niełatwo je realizować, ale efekty zachwycają. Trzeba tylko stabilnej konstrukcji, sporo ciężkiej pracy, szczypty artyzmu i umiejętności zarażenia ideą innych. Tacy są właśnie Laureaci Skrzydeł Trójmiasta. Takich ludzi i idee doceniamy.
www.skrzydlatrojmiasta.pl

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Salon się bawi

    Nasza metropolia ma też swój Salon Umiłowanych Przywódców. Wybrani ci wybierają... oczywiście mamy demokrację i wybierają wszyscy, ale wiadomo że ktoś tym wszystkim musi kierować.

    • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.