• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skowyt Fest

W noc listopadowego nowiu w Gdańsku rozlegnie się Skowyt. Metalowy obrzęd po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku, teraz powraca ze zdwojoną siłą: 2 dni, 10 artystów. Pod tym ciężarem Gdańsk osiądzie o metr i zostanie zalany morzem. Tak, to prawdopodobnie ostatnia impeza w tym mieście - trzeba być.

Skład:
NOC
IT FOLLOWS
"Nirvana na koksie" to określenie które na stałe przylgnęło do IT Follows niczym Nancy Spungen do Sida Viciousa.
Quartet z Puszczykowa od 2018 roku firmuje swoją muzykę mianem - grungecore.
Charakterystyczny dwugłos, ciężko strojone gitary w anturażu metalowej dynamiki to deskrypcja, której nie sposób zaprzeczyć.
Debiut 'The Devil Put People Here" 2019, "XXI" 2020 pod skrzydłami Bloodblast Distribution.
Trzeci krążek zapowiada singiel Frenemy, premiera planowana na początek 2023.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


HEGEMONE
Miażdżąca fala sludge, doom, blackgaze i post-black metalu z zimnych lasów wielkopolski. Czy zabierzecie się z nimi w niszczycielską podróż pełną rozpaczy oraz chaosu? To ścieżka dźwiękowa do umierającego świata.

SOMA
Gdańskie trio grające szeroko rozumiany metal z naleciałościami elektroniki, postu oraz jazzu. Jesteśmy organizmem, który nieustannie ewoluuje. Czas nauczył nas szczerości przekazu, a determinacja, nowych sposobów jak się nim dzielić. Zaprezentujemy Wam zupełnie nowy materiał, który jest odwzorowaniem zmian jakie zachodzą w nas wszystkich z biegiem czasu.

LESHY
Zespół Leshy powstał jesienią 2016 roku w Płocku. Naszym artystycznym celem jest nieograniczona możliwość ekspresji i przelewania swoich emocji na muzykę. To, co tworzymy, jest wypadkową inspiracji wielogatunkowej w głównej mierze z doom i post metalu. Efektami są przestrzeń, (dys)harmonia, potężne brzmienie z dozą rozpaczliwej psychodelii.
Album Psychopomp (2020) to kolejny rozdział, po debiutanckim Beyond the Void (2017), w historii Leshy. Zawiera sześć kompozycji, muzycznie zakorzenionych w ciężkim i wolnym graniu, niepozbawionych melodyjności, harmonii i zmian nastroju. Jest to także pierwsza płyta z tekstami w języku polskim, opowiadającymi historie pełne gniewu, zwątpienia i smutku.

BODY PACKAGE
Body Package - trip-hopowo/post-rockowy zespół pochodzący z Opola, założony w 2015 roku. W 2016 roku ukazała się ich pierwsza EP Just Dont Disappear In Silence, która zapoczątkowała trasę koncertową w wielu polskich miastach, a także zagraniczne występy w Austrii, Czechach oraz na Słowacji. W 2019 roku zespół wystąpił na audiowizualnym festiwalu Nokta w Opolu, u boku takich artystów jak Tides from Nebula czy Władysław Komendarek.
Po kilku latach ciężkiej pracy, nakładem Radia Opole, muzycy wydali swój pierwszy długogrający album zatytułowany The Wanted Light, który miał swoją premierę 27 listopada 2021 roku.

NOC
SAUTRUS
Sautrus to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Zespół znalazł swoją niszę, zręcznie łącząc elementy rocka psychodelicznego, stoner rocka i rytualnej trance'owości, w całości polanych brzmieniem charakterystycznym dla lat 70-tych. W dorobku grupy znalazło się do tej pory pięć wydawnictw: EPKuelmaggah Mysticism (2012) i trzy płyty długogrające: REED: Chapter One (2014), Anthony Hill (2017), M.A.P. (2020), "Stoner POP (2022). Zespół ma za sobą występy na wielu festiwalach (Celebration Days Festival, Red Smoke Festival, Summer Dying Loud itd.), dzielił też scenę z takimi kapelami jak Uriah Heep, Wishbone Ash, Mars Red Sky, Planet of Zeus, Samsara Blues Experiment, Blindead i wiele innych. Hail Satan!

DEATHSPAWN
Druzgocący ryk buntu na tle kąśliwych riffów i miażdżących blastów: Deathspawn z północy Polski to może już nie taka nowa krew na death metalowej scenie, ale za to podnosząca łeb wygłodniała bestia, strzeżcie się, ARGHHH!
Gratka dla fanów Behe / Nile / Immolation.

SATYA
Gdański zespół powstały z inicjatywy Szymona i Tomasza Muzolf. Zaczął formować się w maju 2017 roku, kiedy do składu dołączył basista Wojciech Adamczyk. 8 marca 2018 roku grupę uzupełnił wokalista Filip Cirocki. Dotychczasowy dorobek zespołu to debiutancki album zatytułowany "Pustka", oraz dwa nowe single "Widok z Drogi w Dół" i "Gorzkie Łzy". Skład czerpie garściami z różnych podgatunków muzyki ciężkiej, główne inspiracje to między innymi Korn, Slipknot, Tool, Gojira czy Machine Head. Zespół na żywo pokazuje pazur i swoje niewyczerpane pokłady energii.

DIATOM
Diatom powstał jako instrumentalne trio w 2018 r. w Gdańsku. Ich najnowsza płyta .Sól ukazała się 1 lutego 2022 r. nakładem wytwórni Lynx Music, a promował ją teledysk do utworu Burza. Utwór ten znalazł się również na tegorocznej kompilacji wydanej przez Prog Metal Rock Promotion.
Na Soli rockowa przebojowość Diatom ściera się z metalową gwałtownością, agresja współgra z melancholią, a zaangażowanie emocjonalne przechodzi w pustkę i chłód. W warstwie stylistycznej Diatom czerpie bez skrępowania także z takich gatunków jak black metal czy jazz rock.

RAVNA
Zespół Ravna wypełzł z Motławy po rozpadzie poprzednich kapel jego członków i od kilku lat konsekwentnie kreuje własny styl, dorzucając do sludge/black metalu elementy wszystkiego co eksperymentalne i progresywne, ochoczo sięgając po wpływy innych muzycznych gatunków. Czasami pomiędzy gęstymi riffami poleci djent w łamanym metrum, innym razem śpiew gardłowy lub jazzowa harmonia. Wszystko podane w psychodeliczno-okultystycznej otoczce. Docenisz jeśli lubisz Acid Bath, Converge, Ulver, Meshuggah, Triptykon i stary Opeth.

Opinie