• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przesłuchania do Chóru "Razzle Dazzle"

Jeden z najbardziej aktywnych chórów mieszanych w Trójmieście, złoty medalista na 2nd World Virtual Choir Festival w Indonezji i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej Mundus Cantat w Sopocie, Chór "Razzle Dazzle", organizuje przesłuchania do zespołu. Szczególnie zapraszamy śpiewających mężczyzn (tenorów i basów).

paź 18-19

środa - czwartek

Gdańsk,
Wstęp wolny
Chór mieszany "Razzle Dazzle" powstał w 2018 roku i obecnie liczy 40 członków. To artyści w wieku od 20 do 45 lat. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami "Fundacji Śpiewaj!". To amatorski, kameralny zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest światowy repertuar i niecodzienne pomysły zaczerpnięte z edukacji chóralnej z USA i Kanady. Zespół realizował projekty telewizyjne i koncerty online (m.in. nagranie do programu "Project Lady" oraz wykonanie piosenki "Idziesz ze mną" z Dawidem Kwiatkowskim w Operze Leśnej podczas Polsat SuperHit Festiwalu).

Kto może dołączyć do chóru?
Do przesłuchania mogą się zgłosić osoby w wieku 18-45 lat posiadające doświadczenie muzyczne (śpiew, gra na instrumentach muzycznych). Poszukiwane są w szczególności głosy męskie (tenory i basy). Należy być dyspozycyjnym w poniedziałki i w środy w godz. 19.00-21.00, kiedy odbywają się regularne próby chóru w Konsulacie Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia.

Jak wziąć udział w przesłuchaniu?
Zapraszamy na przesłuchanie w środę 15 lutego 2023 w godz. 19:00-20:00 do Konsulatu Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia. Przesłuchania będą indywidualne i będą trwać kilka minut. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Uczestnicy otrzymają do powtórzenia kilka podstawowych ćwiczeń wokalnych i rytmicznych.

Dlaczego Chór "Razzle Dazzle"?
Dla osób, które zastanawiają się dlaczego warto śpiewać w chórze i czego można spodziewać się po naszym zespole przygotowaliśmy krótki film promocyjny https://youtu.be/XXL5B4MUdYk.

Wszelkie pytania można kierować na adres: nowychorgdynia@gmail.com oraz facebook.com/razzledazzlechoir.

Chór mieszany "Razzle Dazzle" powstał w 2018 roku i obecnie liczy 40 członków. To artyści w wieku od 20 do 45 lat. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami Fundacji "Śpiewaj!", laureatki nagrody "Gdyńskiego Śledzia", której ideą jest docenienie najprężniejszych i kreatywny gdyńskich organizacji pozarządowych. To amatorski, kameralny zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest światowy repertuar i niecodzienne pomysły zaczerpnięte z edukacji chóralnej z USA i Kanady. Muzykę jaką śpiewają, doskonale opisuje nazwa ich grupy. Razzle dazzle to wrzawa lub zamieszanie, a samo dazzle oznacza nic innego, jak olśniewający. Tak też chcą się prezentować publiczności. Zespołowi przewodzi dyrygentka Zuzanna Popiołkiewicz - absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2012 roku jako reprezentantka Polski prowadziła warsztaty muzyki polskiej dla amerykańskiej organizacji Singers of United Lands w 23 stanach USA, Kanadzie, Kenii, Zimbabwe i Zambii. Dyrygowała też chórami Symphony Chorus of New Orleans w Nowym Orleanie czy Nairobi Chamber Choir z Kenii. Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 50 koncertów w najważniejszych ośrodkach kultury w Trójmieście. Realizował projekty telewizyjne i koncerty online (m.in. nagranie do programu "Project Lady" oraz wykonanie piosenki "Idziesz ze mną" z Dawidem Kwiatkowskim w Operze Leśnej podczas Polsat SuperHit Festiwalu).

W maju 2022 zdobył złoto na 18. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej Mundus Cantat w Sopocie w kategorii Spiritual, gospel, jazz (muzyka rozrywkowa). W grudniu 2020 roku otrzymał Złoty medal na 2nd World Virtual Choir Festival w Bandung w Indonezji kategorii Pop and Jazz za wideo do utworu "Barbar' Ann" zespołu "The Beach Boys". Spośród 72 teledysków nadesłanych z całego świata chór został wyróżniony także Nagrodą Specjalną za Best Artistic Visualization. W listopadzie 2019 roku "Razzle Dazzle" wyśpiewał srebro podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej w Gdańsku "Music Everywhere" w kategorii muzyki rozrywkowej, folk i gospel. Dodatkowo w konkurencji "Extra Choir Games" za swoją prezentację otrzymał wyróżnienie za najlepszy kontakt z publicznością. W 2020 roku pierwszy wirtualny teledysk chóru - "Evening Rise" - został wyróżniony prezentacją na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów Narodowego Centrum Kultury, której tematem były kulturalne działania w sieci.

Opinie