stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Potańcówka Bluesowa z muzyką na żywo

Plama GAK zaprasza wszystkich bez względu na wiek i umiejętności taneczne na Potańcówkę bluesową z muzyką zespołu Tomek Kruk & Friends.

w każdy piątek (do 29.10), godz. 18:30

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 30.10), godz. 19:00

Wstęp wolny
Taniec bluesowy wywodzi się z tańców afrykańskich. Jest rodziną tańców powstałą m.in. w Nowym Orleanie, Chicago i innych regionach Stanów Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. Opiera się na improwizacji do różnych instrumentów muzycznych, dialogu w parze i zmianach rytmiki w czasie tańca.

koncerty w Trójmieście


W planie:
- demonstracja tańca blues, po której nastąpi nauka podstawowych kroków
- potańcówka na trawniku, w otoczeniu zaspiańskich murali i blokowiska
- koncert zespołu Tomek Kruk & Friends

Warto zabrać ze sobą:
- wygodne obuwie do tańca
- ubranie w którym czujesz się swobodnie i radośnie
- coś do picia, bo w tańcu pragnienie się wzmaga
- parę do tańca (nie jest to warunek konieczny)

Lekcję poprowadzą instruktorzy tańca blues o międzynarodowym doświadczeniu - Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski. Oprawę muzyczną potańcówki bluesowej zapewni zespół Tomek Kruk & Friends złożony z muzyków znanych z trójmiejskich bluesowych i jazzowych jam session. Taniec w pojedynkę z zachowaniem odległości bądź w parze, w masce.

Potańcówka odbędzie się na trawniku przed Plamą.

Wstęp wolny!

Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski
od kilku lat tańczą razem taniec bluesowy oraz rozwijają własny styl slow lindy/slow dance. Postawili na kreatywność, improwizację i muzykalność. Uczyli się od wybitnych instruktorów zarówno ze wschodu jak i zachodu Europy, a także realizowali się organizując festiwale i wydarzenia bluesowe w Polsce. W ciągu tych kilku lat prowadzili zajęcia m.in. w Hiszpanii, na Ukrainie, Białorusi, Litwie oraz w Wlk. Brytanii.

Tomek Kruk (gitara i wokal)
Gitarzysta i songwriter, specjalista od bluesa od Delty po Chicago. Na stałe członek Kraków Street Band, znany także ze składów Przytuła & Kruk, GRUFF, Companions. Gra na gitarze techniką slide, występował na scenach w Polsce i na Świecie, m.in. na International Blues Challenge w Memphis (USA), Sziget (Węgry), Pol'and'Rock i wiele, wiele innych.

Jakub Klimiuk (gitara)
Gitarzysta związany z trójmiejską sceną muzyczną, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary jazzowej. Stypendysta programu Erasmus+ na Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Członek zespołu Húrra. Inspiruje się jazzem, neo soulem, hip-hopem i szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Obecnie prowadzi działalność sesyjną i pracuje nad autorskim materiałem

Tomasz Imienowski (bas)
Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa.Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w koncertach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (USA, Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja). Koncertował także w radiu i telewizji.

Maksymilian Kreft (perkusja)
Perkusista młodego pokolenia. Umiejętność gry na zestawie perkusyjnym zaczął rozwijać w wieku 14 lat pod okiem takich perkusistów jak: Paweł Osicki, Grzegorz Sycz, Adam Golicki. Jako siedemnastolatek otrzymał indywidualną nagrodę na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem Marcin Janek Extradition Quintet, z którym zdobyli również trzecie miejsce. Uczestnik warsztatów New York Jazz Masters m.in z Aaronem Goldbergiem, Dena Derose, Miguelem Zenonem, Luques Curtisem, Ali Jacksonem, Mikem Moreno.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.