• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grażyna Łobaszewska intymnie

Pierwsza Dama polskiej piosenki, Grażyna Łobaszewska w zaskakującej, intymnej odsłonie! Zapraszamy na niezwykle nastrojowy wieczór przepełniony niepowtarzalnym wokalem i wirtuozerskim akompaniamentem, podczas którego Artystka zaprezentuje swoje największe hity w zupełnie nowych aranżacjach. A wszystko to w Oliwskim Ratuszu Kultury, którego niezwykły klimat, kameralność i wyjątkowa lokalizacja (Stara Oliwa) pozwoli jeszcze bardziej zagłębić się w nastrój, który jest nieodłącznym elementem spotkań z Grażyną Łobaszewską.

Artystce towarzyszyć będzie znakomity, trójmiejski pianista i kompozytor - Artur Jurek.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Grażyna Łobaszewska - wokalistka, kompozytorka i autorka teksów. Wykonuje muzykę z pogranicza popu i jazzu. Znana jest z takich utworów jak: "Czas nas uczy pogody", "Brzydcy", "Tyle tego masz", "Piosenka o ludziach z duszą" i "Gdybyś". Łącznie wydała kilkanaście albumów studyjnych, występując solo lub we współpracy z innymi artystami. Urodziła się  19 lipca 1952 r. w Gdańsku i nigdy nie wymeldowała się z Trójmiasta. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o artystce w 1971 r. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej drugim domem. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie.

Po przeprowadzce do Poznania w 1972 zaczęła śpiewać w chórkach na koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej. W 1974 wystąpiła po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1975-1977 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmanna. Potem związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i Węgrzech.

W 1976 za wykonanie utworu "Nocny spacer" zdobyła nagrodę dziennikarzy na 14. KFPP w Opolu, a rok później wystąpiła z piosenką "Gdybyś" podczas 15. edycji festiwalu. Dwa lata później za utwór "Zwierciadło czasu" otrzymała trzecią nagrodę na 16. KFPP w Opolu. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W 1980 wystąpiła z piosenką "Czas nas uczy pogody" w konkursie "Premier" na 18. KFPP w Opolu, jednak jej występ nie został pokazany w telewizyjnej retransmisji. Mimo to utwór stał się największym przebojem w repertuarze Łobaszewskiej.

W latach 1983-1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji. 2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Artur Jurek - pianista, organista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Z zespołem Unit Seven został laureatem festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Grał praktycznie  ze wszystkimi aktywnymi muzykami jazzowymi Wybrzeża - m. in. Leszek Dranicki, Przemek Dyakowski, Darek Herbasz, Joanna Knitter, Jacek Siciarek Wojciech Staroniewicz. Gra lub grał w zespołach: Blues & Folk Connection, Critical Level, Mietek Blues Band, Paul Band, Power Set, Take It Easy. Od 2019 roku prowadzi Artur Jurek Hammond Quartet (D. Herbasz, T. Grzegorski, T. Sowiński). Aranżuje dla: Filharmonii Bałtyckiej,  Teatru Muzycznego w Gdyni, Maybe Theater Company i Hevelius Brass w Gdańsku oraz zespołu Behemoth. Był współtwórcą projektów aktorskich Marka Richtera i Andrzeja Słabiaka.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  130 zł
 • Przedsprzedaż
  115 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301

Opinie

 • muzyka poważna , muzyka filmowa , muzyka na żywo
  maj 29
  środa, g. 21:00
  Gdańsk, Oria Magic House
  Chillout Classic Session
 • jazz , blues / soul , muzyka alternatywna
  maj 29
  środa, g. 19:00
  Wejherowo, Filharmonia Kaszubska
  Agata Jasińska | Blisko