• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Roztańczony Konsulat - Swing i Blues w Konsulacie Kultury z muzyką na żywo

Serdecznie zapraszamy na wspaniały koncert i RETRO potańcówkę w rytmie swingu, organizowane przez Gdyńskie Centrum Kultury i szkołę Harlem Beats.

W trakcie imprezy czekają Was szalone tańce z lat 20.-40., muzyka na żywo z zespołem Siergieja Kriuczkowa, krótka lekcja wprowadzająca do świata tańców swingowych, a także inne niespodzianki, o których dowiecie się na miejscu.

cze 21

piątek, godz. 20:00

bilety 50 zł
Kup bilet
Sprawdźcie, jak było ostatnim razem: https://www.youtube.com/watch?v=_z_Y_Bh1EaM

Kto dla nas zagra? Przygotujcie się na koncert wspaniałego zespołu swingowego Riverboat Rumblers w składzie:
Sergiej Kriuczkow (trąbka i śpiew)
Marek Jurski (piano)
Jurij Mieszczenko (kontrabas)
Adam Zagrodzki (perkusja)

Posłuchaj, jak wspaniale grają: https://youtu.be/8VtKNgEKzug?feature=shared

Wpadnij, poznaj naszą wspaniałą społeczność, przedstaw się nam i zatańcz z nami. Może zyskasz fajnych nowych znajomych i nowe hobby?

Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie - tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20. i 40. oraz chcesz przenieść się w te czasy razem z nami - przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi - pomożemy Ci w tym 30-minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.

Swing - rodzina tańców afroamerykańskich, tańczonych do muzyki jazzowej. W jej skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop i Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20.-40. to coś, obok czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.

Blues - rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie - od spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych i najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

PLAN WIECZORU:
19.30 - lekcja wprowadzająca tańca w parach
20.30 - pierwszy set zespołu
21.15 - tańce do DJa oraz niespodzianka
21.45 - drugi set zespołu
22.30 - znani i lubiani DJe swingowi i bluesowi
00.00 - zakończenie imprezy

W razie pytań prosimy o kontakt: harlembeatsstudio@gmail.com

Opinie

 • muzyka na żywo
  maj 18-19
  sobota - niedziela, g. 21:00
  Gdańsk Wrzeszcz
  Dark Entries