• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Piknik rodzinny Lato temu w Brzeźnie

 • sobota, 25 czerwca 2022, godz. 12:00 - 21:00
 • Lokalizacja
  Dom Zdrojowy w Brzeźnie, ul. Zdrojowa 2
  Organizator: Hevelianum
 • Bilety
  wstęp wolny

Powitanie wakacji w Domu Zdrojowym! Brzeźno jest pierwszym kąpieliskiem powstałym nad Zatoką Gdańską. Dawniej niezwykle popularny kurort licznie odwiedzali letnicy, którzy chętnie korzystali z dobrodziejstw oferty uzdrowiskowej oraz słynnych festiwali kąpielowych. Wracamy do tych czasów świetności Brzeźna w sobotę 25 czerwca podczas powitania wakacji w Domu Zdrojowym Lato temu w Brzeźnie. Od 12:00 do 21:00 będzie można zażyć atrakcji na miarę dawnego kurortu. Zapraszamy latem do Brzeźna!

Relacja z imprezy

Wraz z początkiem lata Hevelianum zaprasza na całe morze atrakcji, w dawnym, prawdziwie kurortowym stylu. W atmosferę tamtych czasów wprowadzi nas nowa wystawa plenerowa poświęcona modzie w dawnych kąpieliskach Zatoki Gdańskiej, którą będzie można oglądać w najbliższym otoczeniu Domu Zdrojowego, a wraz z nią Grupa Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz zaprezentuje dawną modę plażową. Będzie można zrelaksować się przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu pianistki i kwartetu smyczkowego. Nie zapominając o najmłodszych gościach edukatorzy Hevelianum przygotowali ekologiczny pokaz naukowy. Miłośnicy aktywności fizycznej będą mieli niecodzienną okazję zagrać w krokieta czyli niezwykle popularną, w tamtym czasie, grę towarzyską.  Ponadto wraz ze Szkołą Sanbao będzie można wziąć udział w treningu Tai Chi. Jak na kurort przystało wśród licznych atrakcji będą też spacery. Pasjonaci historii będą mogli zwiedzić z przewodnikiem odrestaurowany, zabytkowy Dom Zdrojowy, a ciekawi roślinnych odkryć podczas terenówek przyrodniczych w Parku Brzeźnieńskim dowiedzą się dlaczego niektóre rośliny znalazły trwałe miejsce w zwyczajach, kulturze i tradycji. W trakcie trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach, gdzie poznamy bogactwo mikroświata i zrobimy analizę wody, a podczas konkursów będzie można pochwalić się swoją wiedzą z zakresu ekologii czy historii Brzeźna. Ich zwycięzcy zabiorą ze sobą atrakcyjne nagrody.
O godzinie 18:00 Hevelianum zaprasza na premierę sztuki napisanej wspólnie z mieszkańcami pt. Brzeźna brzegiem. Sztuka opowiadająca o historii, tożsamości i przemianach Brzeźna na przestrzeni lat oraz ludzkich losach. Aktorami są uczestnicy spotkań warsztatowych, mieszkańcy Trójmiasta, sąsiadki i sąsiedzi Domu Zdrojowego, którzy spotykali się tam na próbach. Wśród uczestników jest m.in. młody raper Mac Sch, a muzykę przegotował gdański artysta Jan Elf. Nad całością projektu czuwają: Dorota Bielska (Hevelianum) i Jarosław Rebeliński. W spektaklu występują: Tomasz Byczek, Marta Dąbrowska, Arletta Gnacińska, Danuta Krzewska, Dorota Kuś, Piotr Łatyszew, Katarzyna Mełgwa, Justyna Rogińska, Joanna Sakowska, Sławek Sellin, Maciek Socha (Mac Sch) Leszek Tarasewicz, Agnieszka Wencka, Marek Wójcicki oraz Wioletta Karpowicz i Piotr Srebrowski.
Zapraszamy 25 czerwca do Brzeźna!

koncerty w Trójmieście


PROGRAM Lato Temu w Brzeźnie
12:00 Oficjalne otwarcie sezonu letniego 2022 w Domu Zdrojowym
12:15 Zaproszenie na wystawę Moda w dawnym kurorcie
12:25 Moda w dawnym kurorcie pokaz dawnej mody plażowej
13:15 Ekologiczny pokaz naukowy dla dzieci
14:00 Warsztaty gry w krokieta, tradycyjną grę dworską
14:00 Recital pianistyczny z cyklu Muzyka w dawnym kurorcie cz.1
14:40 Nie marnuj deszczu- rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu dla Gdańszczan (partner konkursu: Wydział Środowiska UMG)
15:00 Recital pianistyczny z cyklu Muzyka w dawnym kurorcie cz. 2
15:40 Konkursy familijne z nagrodami
16:00 Trening tai chi na trawie
16:00 Koncert na skrzypce i wiolonczelę z cyklu Muzyka w dawnym kurorcie cz.1
16.40 Konkurs wiedzy o Brzeźnie z nagrodami
17.00 Koncert na skrzypce i wiolonczelę z cyklu Muzyka w dawnym kurorcie cz. 2
18:00 Czytanie performatywne pt. Brzeźna brzegiem sztuki napisanej wspólnie z mieszkańcami Brzeźna, reż. Dorota Bielska (Hevelianum)
ok 19.00 Walce tradycyjne potańcówka połączona z warsztatem tanecznym
21:00 Zakończenie


12:00-18:00 ekologiczne warsztaty rodzinne
Stoiska Hevelianum i partnerów: Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Gdańskiego Ośrodka Sportu, Zakładu Utylizacyjnego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury, Rady Dzielnicy Brzeźno

Spacery Otwarty Dom Zdrojowy z historykiem dr. Janem Danilukiem
Spacery rozpoczynają się o godz.: 13:30, 15:00, 16:30

(wejściówki do pobrania na stoisku Hevelianum)
Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do środka zrewitalizowanego Domu Zdrojowego, przygotowaliśmy Otwarty Dom Zdrojowy zwiedzanie z przewodnikiem. Przewodnik zaprezentuje wnętrza budynku, opowie o ich historii i nowym przeznaczeniu.

Terenówki przyrodnicze z przewodnikiem Folkowe rośliny
Terenówki rozpoczynają się o godz.: 13:30, 15:00, 16:30

(wejściówki do pobrania na stoisku Hevelianum)
Czy znacie sekretne właściwości roślin? Wiecie, gdzie mieszka bajstruk, po co biegano z płonącą brzozą i w jaki sposób warzono eliksiry miłosne? W pobliżu Domu Zdrojowego będziemy wspólnie odkrywać rośliny, których tajemnicze właściwości zapewniły im trwałe miejsce w zwyczajach, kulturze i tradycji.

Warsztaty w interaktywnej pracowni ekologicznej Dzieci nie chcą śmieci
Warsztaty rozpoczynają się o godz.: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

(wejściówki do pobrania na stoisku Hevelianum)
Pracownia P1/Dom Zdrojowy

Warsztaty mikroskopowe Bogactwo mikroświata
Warsztaty rozpoczynają się o godz.: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

(wejściówki do pobrania na stoisku Hevelianum)
Pracownia P2/Dom Zdrojowy
Jak wygląda praca biologa w laboratorium? Dlaczego liście są zielone? Co żyje w kropli wody? Czy coś się kryje w miodzie? Te i inne zagadki postaramy się rozwikłać podczas naszej podróży po mikroświecie. Poznamy jego sekrety za pomocą mikroskopów i wykonanych samodzielnie preparatów mikroskopowych.

12.00-14.30 Konkurs ekologiczny dla Gdańszczan Nie marnuj deszczu
Konkurs Nie marnuj deszczu ma na celu promowanie dbałości o zasoby wody oraz zagospodarowanie wód deszczowych. Nagrodami są zbiorniki na deszczówkę wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.
Partnerem konkursu jest Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
(karty konkursowe do pobrania na stoisku Hevelianum)
14:40 Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego dla Gdańszczan Nie marnuj deszczu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • piosenka aktorska , w plenerze
  lip 3
  niedziela, g. 18:00
  Gdańsk, Amfiteatr
  Maria Niklińska