stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pasja & Tradycja

Targi rzemiosła i rękodzieła to pierwsza edycja dziesięciodniowej imprezy kulturalno handlowej, która odbywa się w dniach 16-25 lipca 2021 na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie na Molo, w godzinach 10:00-22:00. To okazja dla mieszkańców i turystów do zakupu ekologicznej żywności, rękodzieła, wyrobów ludowych oraz zaznajomienia się z folkową tradycją Polski. Całość imprezy odbywać się będzie w oprawie artystycznej dostosowanej do charakteru i klimatu wydarzenia. Sceną główną jest kultowa scena - Muszla koncertowa na Molo.

Zapraszamy do trzech stref:  
• Skwer kuracyjny: 90 wystawców z całej Polski oferujących wyroby rękodzielnicze i ludowe, zdrową żywność oraz smaczne potrawy  
• Muszla koncertowa: Muzyka na żywo, artysci z różnych regionów Polski 
Strefa relaksu: Położony wśród drzew teren z miejscem do relaksu, animacjami dla dzieci i całych rodzin. W strefie relaksu znajdzie się również sponsor programu artystycznego - 'Rzemieślnicze piwo w zgodzie z naturą prosto z serca Kaszub (Bytów Browar Kaszubski)'.
Wraz z pierwsza edycja imprezy zaczynamy prezentację gmin Pomorskich z cyklu: Pomorska Gmina na Molo gdzie wybrane gminy zaprezentują swoje artystyczne talenty folkowe lub/i stoiska regionalne promujące swojskie produkty oraz piękno turystyki. W tym roku gościmy następujace gminy: 17.07 Puck, 20.07 gminy Ziemi Słupskiej (Główczyce, Dębnica Kaszubska, Kobylnica, Damnica i Kępice), 21.07 Kosakowo , 22.07 Chmielno, 23.07 Żukowo, 25.07 Pruszcz Gdański (gmina wiejska).

KONCERTY (Muszla Koncertowa)

16.07 piątek

16.00: Kalina Kwiatkowska - uczestniczka I The Voice Kids, znane covery
16.30: Danka z Somonina - gitarzystka i wokalistka z Somonina, znane i lubiane przeboje przy akompaniamencie Marka Teterycza- kompozytora i producenta muzycznego z Kaszub.
17.30: 'Wędrówki po Europie" - duet akordeon i gitara
18.30: Zgrywańce z Koscierzyny - melodie biesiadne w wykonaniu kapeli kaszubskich zgrywusów

17.07 sobota
15.00: Ale babki - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Puck)
16.00: Bursztynki - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo' Puck)
17.30: Baltic Duo - różnorodne gatunki muzyczne, Maciej Kacprzak-akordeon, Mariana Myslitska-skrzypce
19.30: Anna Maria Adamiak - recital przebojów Anny Jantar i Ireny Jarockiej

18.07 niedziela
15.00: Gdanska Kapela Ogrodowa - muzyka relaksacyjna
17.00: Valerii Filipov - Podróź muzyczna do różnych zakatków świata od klasyki, poprzez sambę, standardy jazzowe i popowe (multi instrumentalista
19.00: Anna Maria Adamiak - piosenki i przeboje lat 20 oraz 30tych

19.07 poniedziałek
15.30: Danka z Somonina - gitarzystka i wokalistka z Somonina, znane i lubiane przeboje przy akompaniamencie Marka Teterycza- kompozytora i producenta muzycznego z Kaszub.
17.30: Szymon i Hanna Chylińscy - znane i lubiane melodie z kraju i ze świata (duet skrzypce, akordeon)
19.30: Roberto Ruggeri - popularne włoskie przeboje. Gitarzysta, piosenkarz, nauczyciel muzyki urodzony w Rzymie z korzeniami Polskimi

20.07 wtorek
15.00: Muzyczna wizytówka ziemi słupskiej - wykonawcy z gmin: Główczyce, Dębnica Kaszubska, Damnica i Kępice, Potęgowo oraz solistka z gitarzystą - stypendystka Starosty Słupskiego (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo'; gminy Ziemi Słupskiej)
17.30: Paula i Yere - Muzyka z gatunku Chillout i lekki pop (duet ukulele, gitara, wokal)
19.30: Little Trio - muzyka świata (wokal, gitara, klawisze i saksofon)

21.07 środa
15.00: Patrycja Mizerska - koncert musicalowy, Patrycja Mizerska i Ignacy Jan Wiśniewski (Patrycja: uczestniczka The Voice of Poland III, Must be The Music 11 i Szansie na Sukces Opole 2020)
16.30: Baltic Duo - muzyka klezmerska, Maciej Kacprzak-akordeon, Mariana Myslitska-skrzypce
18.00: Chór Kosakowianie - muzyka folkowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo' Kosakowo)
19.30: On i Ona - muzyka jazzowa, soulowa i rozrywkowa (Ariel Suchowiecki - piano, Agata Kujawa - wokal)

22.07 czwartek
15.00: Valerii Filipov - podróź muzyczna do różnych zakątków świata od klasyki, poprzez sambę, standardy jazzowe i popowe (multi instrumentalista)
17.00: Kapela Słodkiego (Kazimierz Gruenholz) -.(z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Chmielno)
18.00: Aleksandra Nykiel - laureatka programu ,,Szansa na sukces" (2019), recital przebojów.
19.30: Trójmiejski zespół "MOTYLE" z gatunku soft-pop z elementami funky disco oraz smooth jazzu (promocja nowej płyty "Ku słońcu")

23.07 piątek
15.00: Zespół Strzelenka - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Żukowo)
19.30: Białoruski wieczór w Sopocie - legendarne grupy muzyczne: Lavon Volski oraz Naviband

24.07 sobota
17.00: Joanna Knitter - ulubione standardy jazzowe (Joanna Knitter z pianistą Arturem Jurkiem oraz kontrabasistą Januszem Mackiewiczem)
19.30: Folk Acoustic - zespół promujący muzykę regionu kaszub w wirtuozowskich aranżacjach (wokal, skrzypce, klarnet, kontrabas, akordeon).

25.07 niedziela
15.00: Chansons de triville - muzyka francuska (akordeon, gitara, kontrabas, wokal)
17.00: Jagódki - Zespół Pieśni i Tańca ('Pomorska Gmina na Molo' Pruszcz Gdanski - gmina wiejska )
18.30: Agnieszka Babicz - Piosenki z kapelusza
19.30: Duet Sławek Wierzcholski ( Pogromca harmonijki, lider Nocnej Zmiany Bluesa) i Robert Kordylewski (wirtuoz gitary).

DLA DZIECI

17.07 (godz.11.00-15.00)

- Warsztaty: robienie figurek z masy solnej lub masy gipsowej
- Warsztaty: robienie kapeluszy z papieru craft oraz kwiatów z krepy

18.07 (godz.11:00-15.00)
- Pokazy artysty na monocyklu (witanie się z dziećmi, wspólne zdjęcia, popisy umiejętności)
- Improwizacje mima - parodiowanie uczestników, odgrywanie scenek, zachwycanie się stoiskami

20.07 (10.00-16.00)
Strefa dla dzieci z Pomorską gminą Kobylnica - puszczanie baniek, balony, duże puzzle i karty do zabawy (godz.10.00-16.00)

24.07 (godz.10.00-16.00)
Piąte urodziny Rodziny Treflików: Treflik, Treflinka i Mały Wujcio przygotowały balony i wspaniałe atrakcje, żeby świętować razem z małymi fanami! Maluchy będą mogły wziąć udział w specjalnym kursie tańca z Treflikami zakończonym pokazem ze sceny dla rodziców, konkurs o zdrowym odżywianiu, mini olimpiada sportowa z udziałem zawodników drużyny Trefl Sopot oraz pokazie pierwszej pomocy dla dzieci.

Strefa relaksu godz.10.00-16.00 
Gralnia Trefla - wskocz do namiotu Trefla i:
- zmierz się w jednej z gier Trefla 
- weź udział w konkursie plastycznym (wielkoformatowe kolorowanki)
- dołącz do Rodziny Treflików i pomaluj się na zielono

Kino Bambino - tu obejrzysz ulubione odcinki Rodziny Treflików i nabierzesz sił do kolejnych konkursów!
godz. 13.00 Trening sportowy z zawodnikiem drużyny Trefl Sopot
godz. 13.30 Mini olimpiada sportowa z nagrodami 
godz.15.30 Bezpieczne wakacje z Treflikami: 
- specjalny pokaz pierwszej pomocy dla dzieci 
- najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą 
 
Muszla koncertowa godz.12.00-15.00:
godz.12.00: Urodzinowy kurs tańca z Treflikami (I grupa)
Trefliki przygotowały specjalny kurs tańca, podczas którego grupę maks. 15 dzieci (liczy się kolejność zgłoszeń) nauczą urodzinowego układu tanecznego. Na uczestników będą czekały specjalne nagrody! 
godz.12.30 Prezentacja układu tanecznego wraz z dziećmi na scenie 
godz.12.45 #Trefliki Przekąska z Wyobraźnią czyli konkurs o zdrowym żywieniu - do wygrania pyszne owocożelki z Treflikami!
godz.14.15 Urodzinowy kurs tańca z Treflikami (II grupa) 
godz.14.45 Prezentacja układu tanecznego wraz z dziećmi na scenie

Skwer Kuracyjny (obok fontanny) godz. 10.00 - 16.00
W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą - projekt Komendy Wojewódzkiej Policji
- możliwość zapoznania się z wystawionym sprzętem policyjnym,
- alkogogle 1.5 promila zawartości alkoholu - dorośli mogą doświadczyć sposób postrzegania i  szybkość reakcji na ruch itp.
- konkursy dla młodzieży nt. bezpieczeństwa; kolorowanki, rysuj po śladzie dla małych dzieci - nagrody to elementy odblaskowe
- promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - mieszkańców i odwiedzających kurort - ulotki, rozmowy, instruktarze,
- ocieplenie wizerunku Policji, promowanie zawodu Policjanta.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • festiwal teatralny , przegląd , warsztaty , warsztaty
    lip 26-28
    poniedziałek - środa, g. 17:00
    Sopot, Teatr Atelier
    Warsztaty Jidiszkajt